Η ζωη με Covid-19

vag25

Well-Known Member
εγω θα επιμεινω στην τεραστια ευθυνη μμε εδω κι σε ολες τις ψευδεις πληροφοριες που κυκλοφορουν ιντερντετ. Δημιουργουν κλιμα κι κοστιζουν ζωες.
Πραγματικα μετα απο αυτη την απογοητευση για το πως εχει αντιδρασει μεριδα κοσμου στην περιοδο της πανδημιας, θα ειναι εγκλημα να μην βαλουν στα σχολεια ενα υποχρεωτικο μαθημα για την επιστημονικη μεθοδο. Που θα εξηγει το τι εχει καταφερει η επιστημη, θα εξηγει πως λειτουργει η επιστημη κτλ.
Θα εβαζα βαση το 15/20 προσωπικα και αν δεν το περναγες δεν θα εδινα απολυτηριο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dim d

Well-Known Member
Πραγματικα μετα απο αυτη την απογοητευση για το πως εχει αντιδρασει μεριδα κοσμου στην περιοδο της πανδημιας, θα ειναι εγκλημα να μην βαλουν στα σχολεια ενα υποχρεωτικο μαθημα για την επιστημονικη μεθοδο. Που θα εξηγει το τι εχει καταφερει η επιστημη, θα εξηγει πως λειτουργει η επιστημη κτλ.
Θα εβαζα βαση το 15/20 προσωπικα και αν δεν το περναγες δεν θα εδινα απολυτηριο.
εδω κι στο λεω σαν διδακτορικος δεν κανουν επιστημονικη μεθοδολογια στα μαστερ ακομα..δεν ξερουν πως να διαβασουν μια ερευνα η να ξεχωρισουν την εγκυροτητα της διδακτορικοι....στα σχολεια που το μοτο ειναι αρπακολα παπαγαλια τι να περιμενεις;
 

oreo

Well-Known Member
κανένας απο τους προλαλήσαντες πέρασε covid ή ανήκετε στους τυχερούς που πέρασε ξυστά απο δίπλα σας
 

dim d

Well-Known Member
κανένας απο τους προλαλήσαντες πέρασε covid ή ανήκετε στους τυχερούς που πέρασε ξυστά απο δίπλα σας
στο γραφειο μου κι οι δυο συναδελφοι που ειναι μαζι μ κολλησαν η μια εμεινε εκτος 3 βδομαδες κι εμεινε κι καποιες μερες στο νοσοκομειο. Εγω ισως επειδη δεν εβγαζα μασκα μεσα δεν κολλησα.
 

oreo

Well-Known Member
στο γραφειο μου κι οι δυο συναδελφοι που ειναι μαζι μ κολλησαν η μια εμεινε εκτος 3 βδομαδες κι εμεινε κι καποιες μερες στο νοσοκομειο. Εγω ισως επειδη δεν εβγαζα μασκα μεσα δεν κολλησα.
Καλά μπορεί και να κόλησες και να το πέρασες ασυμπτωματικά, εκτός αν έκανες test
 

dim d

Well-Known Member
πιθανα..εχω κανει αυτο το εξαμηνο 2 μοριακα κι αρκετα ραπιντ δεν ειχαν δειξει κατι.
 

Harris_G

Well-Known Member
η συζητηση με αρνητες δεν εχει κανενα νοημα, οσοι δεν ειχαν σκοπο να κανουν δεν θα κανουν με οποιοδηποτε επιχειρημα.
Στην αρχη λεγανε δεν υπαρχει κορονοϊος. Στο δευτερο κυμα κοπηκε η μαγκια. Ε τωρα με τι θα ασχοληθουν;Με τα εμβολια.
 

dim d

Well-Known Member
Στην αρχη λεγανε δεν υπαρχει κορονοϊος. Στο δευτερο κυμα κοπηκε η μαγκια. Ε τωρα με τι θα ασχοληθουν;Με τα εμβολια.
εχεις δικιο αλλα εχουν που εχουν την ταση βλεπουν κι τον ευαγγελατο που ασκει τρομολαγνεια κι δενει τον γλυκο.
 

Harris_G

Well-Known Member
Εσυ Harri πέρασες κορωνοιο?
Δεν εκανα ποτε τεστ.Αλλα ουτε ειχα και συμπτωματα. Εγω ειμαι υποχονδριος (δυστυχως) πολλα χρονια και αγοραφοβικος. Αρα οντας εκπαιδευμενος παιζει να μη κολλησα λογω υπερβολικης προσοχης.
 

vlafo

Well-Known Member
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
Ξεκινηστε καντε εμβολια γιατι το νεο Στελεχος
Εδω εχουμε αγραναπαυση.
Ειμαστε τοσο φοβεροι που θεωρουμε οτι εχουμε πολυτελεια χρονου να συζηταμε για το ανα θα κανουμε ή οχι εμβολια.
Σκεψου εαν τωρα Ιουλιο Αυγουστο που θα ξεκινησουν και οι διακοπες πεσει ο εμβολιασμος, τι εχει να γινει...

Ισως και τυχεροι που , απο ο,τι φαινεται, δε θα εχουμε Αγγλους τουριστες στην Ελλαδα φετος;;
 

oreo

Well-Known Member
Δεν εκανα ποτε τεστ.Αλλα ουτε ειχα και συμπτωματα. Εγω ειμαι υποχονδριος (δυστυχως) πολλα χρονια και αγοραφοβικος. Αρα οντας εκπαιδευμενος παιζει να μη κολλησα λογω υπερβολικης προσοχης.
Με τέτοιο classy avatar ντράπηκε ο covid και να σε κοιτάξει :cool: ;)
 

Stratos

Well-Known Member
Ξεκινηστε καντε εμβολια γιατι το νεο Στελεχος

Εδω εχουμε αγραναπαυση.
Ειμαστε τοσο φοβεροι που θεωρουμε οτι εχουμε πολυτελεια χρονου να συζηταμε για το ανα θα κανουμε ή οχι εμβολια.
Σκεψου εαν τωρα Ιουλιο Αυγουστο που θα ξεκινησουν και οι διακοπες πεσει ο εμβολιασμος, τι εχει να γινει...

Ισως και τυχεροι που , απο ο,τι φαινεται, δε θα εχουμε Αγγλους τουριστες στην Ελλαδα φετος;;
για πες μας, μετά τη μετάλλαξη Δ θα έρθει η Ε και μετά η Ζ?
μήπως να κάνω ένα εμβόλιο για κάθε γράμμα του αλφάβητου;
 

vag25

Well-Known Member
για πες μας, μετά τη μετάλλαξη Δ θα έρθει η Ε και μετά η Ζ?
μήπως να κάνω ένα εμβόλιο για κάθε γράμμα του αλφάβητου;

Οσο δεν εμβολιαζεστε για να φτασουμε σε μεγαλο ποσοστο εμβολιασμου, παιζει να ξεπερασει το αλφαβητο. Αλλα ευτυχως οι περισσοτεροι θα εμβολιαστουν.
 

Kostas97

Well-Known Member
για πες μας, μετά τη μετάλλαξη Δ θα έρθει η Ε και μετά η Ζ?
μήπως να κάνω ένα εμβόλιο για κάθε γράμμα του αλφάβητου;
Στρατο αν καποιοι δεν εμβολιαζονταν, τωρα θα υπηρχαν το Δ στελεχος και ολα τα προηγουμενα να κανουν παρτυ. Υποψιαζεσαι τι σημαινει αυτο ;;
 
Μπλουζα