Η εμπειρια μου στην D*I...

zotrix

Active Member
Ας περιμένει 2 μήνες πριν βγαλει οριστικα συμεπρασματα ο φίλος, αν κι δύσκολο το βλεπω να υπαρξει αξιολογη αλλαγη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Φίλε μου μην απογοητεύεσαι κάνε υπομονή, αν υπάρχει κάτι θετικό είναι το ότι δεν σπαταλήσες πολλά grafts. Βάλε φωτο πριν την μμ ώστε να δούμε τι NW ήσουν γιατί με 900 grafts πύκνωση μόνο σε NW 1 μπορεί να επιτευχθεί.
 

gkast

Active Member
Δημητρης38 είπε:
Eγω δεν μπορω να καταλαβω την λογικη οτι οι κλινικες του εξωτερικου βγαζουν μαλλια και της Ελλαδας ειναι σφαγεια.
Δηλαδη στο εξωτερικο τι κανουν?
Εξαγουν μοσχευματα που οι Ελληνικες δεν μπορουνε ?
Οι γιατροι εκει εχουν καλυτερο χερι απο τους δικους μας τους αναπηρους ?

Τα ιδια αποτελεσματα εχουν εκει, τα ιδια και εδω.
Απλα καποιες κλινικες οπως αυτες τις Κυπρου σε εχουν 2 ημερες σερι χειρουργειο και τραβανε μοσχευματα απο στριπ fue κτλ κτλ και φαινεται το αποτελεσμα πυκνοτερο.
Οι δικες μας σου παιρνουν 1000 μοσχευματα και σου λενε του χρονου ξαναελα.

Θαυματα μην περιμενετε απο πουθενα !!!
Ακομα και στο Φορουμ βλεπω οτι η πλειοψηφια ειναι δυσαρεστημενη απο την διαδικασια των μ/μ !!
Πολλα λεφτα για φτωχα αποτελεσματα !!!
Συμφώνω με τον μήτσο.........ετσι έιναι τα πράγματα
 

meandros

Member
Δημητρης38 είπε:
Eγω δεν μπορω να καταλαβω την λογικη οτι οι κλινικες του εξωτερικου βγαζουν μαλλια και της Ελλαδας ειναι σφαγεια.
Δηλαδη στο εξωτερικο τι κανουν?
Εξαγουν μοσχευματα που οι Ελληνικες δεν μπορουνε ?
Οι γιατροι εκει εχουν καλυτερο χερι απο τους δικους μας τους αναπηρους ?

Τα ιδια αποτελεσματα εχουν εκει, τα ιδια και εδω.
Απλα καποιες κλινικες οπως αυτες τις Κυπρου σε εχουν 2 ημερες σερι χειρουργειο και τραβανε μοσχευματα απο στριπ fue κτλ κτλ και φαινεται το αποτελεσμα πυκνοτερο.
Οι δικες μας σου παιρνουν 1000 μοσχευματα και σου λενε του χρονου ξαναελα.

Θαυματα μην περιμενετε απο πουθενα !!!
Ακομα και στο Φορουμ βλεπω οτι η πλειοψηφια ειναι δυσαρεστημενη απο την διαδικασια των μ/μ !!
Πολλα λεφτα για φτωχα αποτελεσματα !!!

θαυματα δεν υπαρχουν πουθενα γιατι η μεταμοσχευση δεν ειναι η ιαση της αα.
τα αποτελεσματα θα ειναι ιδια εκει και εδω, γυρω στο 2114μχ.


nucky είπε:
με την ίδια λογική ,πηγαίνετε να κάνετε και στην Ινδία ή την Ταυλάνδη . Είναι και πάμφθηνες

οτι πληρωσεις παιρνεις.ΝΟΜΟΣ
 

greeknik30

New Member
Αρχικα μου είπαν οτι χρειαζομε 3000 τριχες. Αυτα τα λεγανε οι πωλητες οι οποιο δεν ειναι γιατροι. Ο γιατρος ομως μολις με ειδε μου λεει δεν χρειαζομε τοσες παρα μονο θα ειμαι ΟΚ με 900 grafts. Σημειωστε οτι είχα ήδη αρκετα μαλλια στην περιοχη που έγινε η μεταμόσχευση και τα οποια εξαφανίστηκαν μετα την επεμβαση...Κατι διαβαζω εδω για shock loss κλπ

Οικονομικο θεμα δεν υπηρχε. Πηγα με 3.000€ για μεταμοσχευση 3000 τριχων και τελικα μου βαλανε και καλα 2000 και μου ζητήσανε 2000€. Αρχικα σκεφτομουν ανα βαλω και 4000 τριχες.

Μιλησα προσφατα με εκπροσωπο και μου λεει να κανω υπομονη δεν αντιδρουν ολοι οι οργανισμοι το ιδιο κ μπλα μπλα.Σε 2 μηνες το πολυ θα δω αλλα τοσα μαλλια λενε. Δεν το πιστευω βεβαια αλλα ζω με την ελπίδα...

Το παραδοξο είναι οτι πολλοι φιλοι που με βλεπουν λενε οτι φαινεται διαφορα προς καλυτερο αλλα που να ξερουν οτι βαζω και toppik...το οποιο με σωζει μεχρι στιγμης


Θα κανω υπομονη και δεν βγαζω συμπερασματα ακομη αν και μεχρι στιγμης ειμαι δυσαρεστημενος.


Φωτο δεν μπορω να ανεβασω γιατι εχω φτασει τα 2ΜΒ. Υπαρχει καποιος τρόπος να αυηγσω το όριο????????????
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
greeknik30 είπε:
Φωτο δεν μπορω να ανεβασω γιατι εχω φτασει τα 2ΜΒ. Υπαρχει καποιος τρόπος να αυηγσω το όριο????????????
μπορεις να κανεις εναν λογαριασμο εδω https://imageshack.com/
τις ανεβαζεις και δινεις το λινκ
 

greeknik30

New Member
Δημητρης38 είπε:
Δεν εχει φυτρωση οπως βλεπω τις φωτο.
Δεν του βγηκανε τα μοσχευματα ετσι οπως τα βλεπω.

Το αποτελεσμα προσωπικα δεν μου αρεσει καθολου.
Και την hairline γιατι δεν την πυκωνανε και αλλο ?
Εκτος και αν το κανανε και στην φωτογραφια των 30 ημερων μετα, οι τριχες πεσανε οπως συμβαινει σε ολους και δεν φαινεται.

Το αποτελεσμα παντως δεν τους δικαιωνει.
Μαλλον δεν ασχοληθηκανε σοβαρα με εσενα αδερφε !!
Καλυτερα να τα ξυριζα παρα να φαινονται ετσι ψευτικα και αραια !!


Εκτος και αν τιθεται οικονομικο θεμα και οτι πληρωσες πηρες...

Το θεμα δεν ηταν οικονομικο αλλα ακολουθησα πιστα οτι μου ελεγε ο γιατρος θεωρωντας οτι εκεινος ξερει καλυτερα απο εμενα και δεν επεμεινα για περισσοτερα graft. Εκεινος προεβλεψε οτι μελλοντικα θα χασω πολλα μαλλια και κρατησε grafts και καλα για μελλοντικη επεμβαση...

Κανω υπομονη φιλος και αν δεν πετυχει εδω(που δεν το βλεπω) με βλεπω για Κυπρο
 

Δημητρης38

Active Member
Αρχηγε ελπιζω να εισαι καλα και να μας διαβαζεις.
Σε θυμαμαι... και περιμενω νεα σου...ελπιζω και ευχομαι να ειναι ικανοποιητικα αυτη την φορα !!!

Θα ηθελα, αν δεν σου κανει κοπο και αν θελεις και εσυ, να μας ενημερωνεις για την εξελιξη σου ...
 

tasos23

New Member
greeknik30, στείλε μας, αν θέλεις, φωτογραφία πως ήσουν πριν. Σου έβαλαν και τρίχες μπροστά στο τσουλούφι, οι οποίες έκαναν shockloss σε προυπάρχουσες τρίχες και τις έριξαν; Δεν ήξεραν στην D*I για το shockloss; Ρωτάω, γιατί σκέφτομαι να κάνω στην ίδια εταιρία στη Θεσσαλονίκη. Να προχωρήσω;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα