Η εμπειρία μου στο HDC

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Michel

New Member
Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο φόρουμ αυτό αν και το παρακολουθώ εδώ και αρκετό καιρό. Μετά από αρκετή έρευνα στον τομέα των μεταμοσχεύσεων κατέληξα στο HDC για τη δική μου επέμβαση. Οι λόγοι της επιλογής μου αυτής ήταν αρκετοί.
Παρόλο που ήμουνα διαθετημένος να μεταβώ και στο εξωτερικό από την Κύπρο όπου ζω για να κάνω ότι το καλύτερο, κατάλαβα ότι μπορούσα να βρώ το καλύτερο στη χώρα μου.

Κατ’αρχήν δεν άκουσα κανένα να έχει παράπονο από το HDC αλλά επιπρόσθετα κάποιοι γνωστοί μου που έκαναν εκεί ήταν πολύ ευχαριστημένοι και το αποτέλεσμα τους ήταν εξαιρετικό.

Είμαι 32 χρονών και προτίμησα να προχωρήσω με τη μέθοδο της Strip διότι η διαδικασία ήταν σε μια μέρα μόνο, πιο οικονομική και οι γνωστοί μου που έκαναν δεν είχαν καθόλου ουλές.

Το προσωπικό ήταν πολύ επαγγελματίες και η ιατρική ομάδα πολύ φιλική. Η διαδικασία ήταν λιγότερο επώδυνη απ’ότι περίμενα και η μετεγχειρητική φροντίδα άρτια. Επισκεπτόμουν το κέντρο 1-2 φορές ημερησίως για τις πρώτες 5 μέρες μετά την επέμβαση και τα πήγματα και το κοκκίνισμα είχε φύγει αρκετά γρήγορα. Έκανα την επέμβαση στις 29 Απριλίου, 2009 και ήδη έχω ένα πολύ καλό αποτέλεσμα.

Πολύ φίλοι μου έχουν πάθει μεγάλη ζημιά με μεταμοσχεύσεις που έκανα σε άλλα κέντρα και θέλησα να μοιραστώ την εμπειρία μου μαζί σας διότι αυτό είναι το μόνο ελληνικό φόρουμ που έχω βρει.

Παραθέτω πιο κάτω τις φωτογραφίες μου για να μου πείτε και εσείς τη γνώμη σας.
 

Συνημμένα

  • dur1.jpg
    dur1.jpg
    65.6 KB · Προβολές: 78

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Michel

New Member
Απ: Η εμπειρία μου στο HDC

Lousiana είπε:
Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο φόρουμ αυτό αν και το παρακολουθώ εδώ και αρκετό καιρό. Μετά από αρκετή έρευνα στον τομέα των μεταμοσχεύσεων κατέληξα στο HDC για τη δική μου επέμβαση. Οι λόγοι της επιλογής μου αυτής ήταν αρκετοί.
Παρόλο που ήμουνα διαθετημένος να μεταβώ και στο εξωτερικό από την Κύπρο όπου ζω για να κάνω ότι το καλύτερο, κατάλαβα ότι μπορούσα να βρώ το καλύτερο στη χώρα μου.

Κατ’αρχήν δεν άκουσα κανένα να έχει παράπονο από το HDC αλλά επιπρόσθετα κάποιοι γνωστοί μου που έκαναν εκεί ήταν πολύ ευχαριστημένοι και το αποτέλεσμα τους ήταν εξαιρετικό.

Είμαι 32 χρονών και προτίμησα να προχωρήσω με τη μέθοδο της Strip διότι η διαδικασία ήταν σε μια μέρα μόνο, πιο οικονομική και οι γνωστοί μου που έκαναν δεν είχαν καθόλου ουλές.

Το προσωπικό ήταν πολύ επαγγελματίες και η ιατρική ομάδα πολύ φιλική. Η διαδικασία ήταν λιγότερο επώδυνη απ’ότι περίμενα και η μετεγχειρητική φροντίδα άρτια. Επισκεπτόμουν το κέντρο 1-2 φορές ημερησίως για τις πρώτες 5 μέρες μετά την επέμβαση και τα πήγματα και το κοκκίνισμα είχε φύγει αρκετά γρήγορα. Έκανα την επέμβαση στις 29 Απριλίου, 2009 και ήδη έχω ένα πολύ καλό αποτέλεσμα.

Πολύ φίλοι μου έχουν πάθει μεγάλη ζημιά με μεταμοσχεύσεις που έκανα σε άλλα κέντρα και θέλησα να μοιραστώ την εμπειρία μου μαζί σας διότι αυτό είναι το μόνο ελληνικό φόρουμ που έχω βρει.

Παραθέτω πιο κάτω τις φωτογραφίες μου για να μου πείτε και εσείς τη γνώμη σας.
Lousiana είπε:
Επιπρόσθετες φωτογραφίες
 

aleksandros

New Member
Απ: Η εμπειρία μου στο HDC

Ωραια μην γραφεις με λατινικους χαρακτηρες μονο απαγορευεται.
Παιρνεις φιναστεριδι?
Μια χαρα φαινονται αμα θελεις βαλε και καμια απο την δοτρια οπως ειναι τωρα.
 

Michel

New Member
Απ: Η εμπειρία μου στο HDC

εχω την εντύπωση οτι οι φωτογραφίες δε φαινονται. μπορεί να με βοηθήσει κάποιος?
 

aleksandros

New Member
Απ: Η εμπειρία μου στο HDC

Μια χαρα φαινονται η φωτο αν θελεις βαλε καποιες φωτο με την δοτρια ετσι οπως ειναι τωρα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Η εμπειρία μου στο HDC

καταρχην συγχαρητηρια φιλε για την επιλογη σου και για τα πολυ καλα αποτελεσματα που εχεις........μπραβο!!!
θελω να μου απαντησεις σε ενα πραγμα ομως........απ οτι βλεπω στη hdc στο ποστ οπ σε πολλα παιδια οι γιατροι δινουν ενα πολυ πυκνο hairline παχους ως ενα ποντο περιπου και πισω απ αυτο η πυκνοτητα πεφτει......αυτο ειναι ολοφανερο στο ποστ οπ......
οτι δλδ η πυκνοτητα απο κει που αρχιζει το hairline ως ενα ποντο πιο πισω ειναι μεγαλυτερη και μετα μειωνετε.......
Αυτο οταν μακρυουν τα μαλλια και σε δει καποιος απο κοντα καταλαβαινει την διαφορα?????
γιατι ειναι σιγουρο οτι υπαρχει διαφορα και ισως στις φωτο να μην φαινεται.......αλλα απο κοντα φαινεται????
αυτο θα θελα να μου πεις........

Αα πες μου κιολας ποσο μηκος πρεπει να εχει το μαλλι σου πισω που εχεις την ουλη για να την καλυπτει?????
μην μου πεις με ποντους.......πες μου με χιλιοστα....αν ξερεις βεβαια.......
Αυτο το λεω γιατι βλεπω οτι πριν κανεις εμφυτευση τα πλαινα σου μαλλια τα ειχες πολυ κοντα....και τωρα που εχεις κανει και εχεις μαλλια παντου τα πλαινα σου ειναι πιο μακρια.......πραγμα που δε το θεωρω τυχαιο.......
 

omar77

New Member
Απ: Η εμπειρία μου στο HDC

panos1982 είπε:
καταρχην συγχαρητηρια φιλε για την επιλογη σου και για τα πολυ καλα αποτελεσματα που εχεις........μπραβο!!!
θελω να μου απαντησεις σε ενα πραγμα ομως........απ οτι βλεπω στη hdc στο ποστ οπ σε πολλα παιδια οι γιατροι δινουν ενα πολυ πυκνο hairline παχους ως ενα ποντο περιπου και πισω απ αυτο η πυκνοτητα πεφτει......αυτο ειναι ολοφανερο στο ποστ οπ......
οτι δλδ η πυκνοτητα απο κει που αρχιζει το hairline ως ενα ποντο πιο πισω ειναι μεγαλυτερη και μετα μειωνετε.......
Αυτο οταν μακρυουν τα μαλλια και σε δει καποιος απο κοντα καταλαβαινει την διαφορα?????
γιατι ειναι σιγουρο οτι υπαρχει διαφορα και ισως στις φωτο να μην φαινεται.......αλλα απο κοντα φαινεται????
αυτο θα θελα να μου πεις........

Αα πες μου κιολας ποσο μηκος πρεπει να εχει το μαλλι σου πισω που εχεις την ουλη για να την καλυπτει?????
μην μου πεις με ποντους.......πες μου με χιλιοστα....αν ξερεις βεβαια.......
Αυτο το λεω γιατι βλεπω οτι πριν κανεις εμφυτευση τα πλαινα σου μαλλια τα ειχες πολυ κοντα....και τωρα που εχεις κανει και εχεις μαλλια παντου τα πλαινα σου ειναι πιο μακρια.......πραγμα που δε το θεωρω τυχαιο.......

ετσι οπως ρωτας κ με την φωτο που εχεις μου θυμιζεις τον υπαστυνομο Μπεκα :D :D :D
 

genesis

New Member
Απ: Η εμπειρία μου στο HDC

panos1982 είπε:
καταρχην συγχαρητηρια φιλε για την επιλογη σου και για τα πολυ καλα αποτελεσματα που εχεις........μπραβο!!!
θελω να μου απαντησεις σε ενα πραγμα ομως........απ οτι βλεπω στη hdc στο ποστ οπ σε πολλα παιδια οι γιατροι δινουν ενα πολυ πυκνο hairline παχους ως ενα ποντο περιπου και πισω απ αυτο η πυκνοτητα πεφτει......αυτο ειναι ολοφανερο στο ποστ οπ......
οτι δλδ η πυκνοτητα απο κει που αρχιζει το hairline ως ενα ποντο πιο πισω ειναι μεγαλυτερη και μετα μειωνετε.......
Αυτο οταν μακρυουν τα μαλλια και σε δει καποιος απο κοντα καταλαβαινει την διαφορα?????
γιατι ειναι σιγουρο οτι υπαρχει διαφορα και ισως στις φωτο να μην φαινεται.......αλλα απο κοντα φαινεται????
αυτο θα θελα να μου πεις........

Αα πες μου κιολας ποσο μηκος πρεπει να εχει το μαλλι σου πισω που εχεις την ουλη για να την καλυπτει?????
μην μου πεις με ποντους.......πες μου με χιλιοστα....αν ξερεις βεβαια.......
Αυτο το λεω γιατι βλεπω οτι πριν κανεις εμφυτευση τα πλαινα σου μαλλια τα ειχες πολυ κοντα....και τωρα που εχεις κανει και εχεις μαλλια παντου τα πλαινα σου ειναι πιο μακρια.......πραγμα που δε το θεωρω τυχαιο.......

:D :D :D ΡΕ ΠΑΝΟ ΕΙΣΑΙ ΠΑΛΙΚΑΡΙ!!!! :worshipper :worshipper :worshipper sorry για το ασχετο post...
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Η εμπειρία μου στο HDC

omar εχω μαθει οτι εισαι ο ανθρωπος με τα 2 χαμογελα.......ενα μπροστα κι ενα πισω.......αληθευει????? :D :D :D :D

Ενταξει ρε παιδια δεν κανω ανακριση.....2-3 ερωτησουλες ειπα να κανω κι εγω και πεσατε πανω μου να με φατε......αμαν πια.... :'( :'(
 

max_os

New Member
Απ: Η εμπειρία μου στο HDC

κατ'αρχας συγχαρητήρια, και από μένα, είναι καλό το αποτέλεσμα.
μετά θέλω να απαντήσω, εμμέσως στον Πάνο1982 με βάσει μια ερώτηση που έκανε σχετικά με την τομή και το αν φαίνεται ή όχι. Φώτο θα ανεβάσω στο ΄σχετικό με μένα ποστ. Πιστευω όμως και του Lousiana να είναι το ίδιο.

Συγχαρητήρια και παλι.
 

omar77

New Member
Απ: Η εμπειρία μου στο HDC

μπραβο φαινεται πολυ καλο.
εγω θελω να ρωτησω τα παιδια που κανανε στην HDC αν καπνιζουν κ αν καπνιζαν τις μερες του χειρουργιου. Εχω ενα αγχος 8)
 

aleksandros

New Member
Απ: Η εμπειρία μου στο HDC

Κατι δεν μου αρεσει εδω, ειπες οτι παρακολουθεις το φορουμ εδω και καιρο αλλα εγγραφη ως μελος εκανες χτες.
Πιθανόν να εισαι ατομο της κλινικής
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα