Η απορία μου για τους Hasson and Wong.

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

best1210

Member
Απ: Η απορία μου για τους Hasson and Wong.

θα θελα να ρωτησω κατι εδω μιας κ ανοιξατε τοπικ για χασον


ειχε κανει καποια στιγμη επεμβαση ο τσακαλος κ αλλο ενα παιδι στον χασον κ ειχαν πει κατι οτι δεν ειχαν το αναμενομενο αποτελεσμα...τελικα τι εγινε?ξερει καποιος να ενημερωσει?
γιατι ειχε ειπωθει κατι κ εμεινε αναπαντητο......
 

Vangelis Vagos

New Member
Απ: Η απορία μου για τους Hasson and Wong.

Iakovos ρίξε καλή ματιά σε πολλά αποτελέσματα πρώτα των γιατρών που σε ενδιαφέρουν και φυσικά όχι τα αποτελέσματα των σαϊτ που έχουν. Διάβασε πολύ καλά το ελληνικό φόρουμ και μετά πήγαινε και στα ξένα. Θα καταλάβεις τι κάνει καλά ένας καλός γιατρός και τι λάθος ο κομπογιαννίτης. Όσο για την εταιρία που ανέφερες, άστα να πάνε είναι. Στο δικό μαε φόρουμ και μόνο είναι τόσα τα παραδείγματα... ΜΑΚΡΥΑ!!!

Best, για τον Τσάκαλο κτ είχα ακούσει ωστόσο μπορεί να κάνω λάθος. Φαντάζομαι ότιδήποτε αρνητικό και αποτρεπτικό σχετικά με αυτον τον γιατρό και την κλινική θα το είχε αναφέρει ο ίδιος στο φόρουμ. Υπόψη οτι η συγκεκριμένη επέμβαση έχει διαφορετικά αποτελέσματα στον καθένα και διαφορετικό αντίκτυπο στον κάθε οργανισμό. Άσε που οι προσδοκίες του καθενός διαφέρουν...
Για κάποιο άλλο άτομο εδω μέσα δεν άκουσα κτ...
 

iakovos

New Member
Απ: Η απορία μου για τους Hasson and Wong.

Γειά σας και πάλι ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας!! Κατρχείν θέλω να πω ότι το παραπάνω μήνυμα το είχα γράψει «ανημέρωτος» :p Τώρα έχω φάει τρεις μέρες διαβάζοντας το φόρουμ δεν μπορούσα να διανοηθώ καν ότι μπορεί να υπάρχει κάτι τόσο ψαγμένο….

Panos1982 είπε:
Καλως ηρθες !!
Τι ηταν αυτο που σε εκανε να ασχοληθεις ξανα με τα μαλλια σου??? εφ οσων ειχες 2 χρονια να το κανεις οπως ειπες???
Μπήκα να ρίξω μια ματιά σχετικά με την κλωνοποίηση του θύλακα αν εφαρμόζεται πότε υπολογίζεται να εφαρμοστεί κ.τ.λ. Επίσης να βρω πληροφορίες για την μέθοδο με τα βλαστοκύτταρα που είχε δείξει ο Αντ1 (φυσικά υπήρχε στο φόρουμ ολόκληρο θέμα) Γιατί το μέλλων είναι πολύ αβέβαιο σχετικά με τα μαλλιά μας!! :p Και ευτυχώς δηλαδή που μπήκα!!
gelisva είπε:
καλως τον εχεις καμια φωτο πριν και μετα...?? :knup:
Είχα βγάλει πριν την επέμβαση αμέσως μετά όχι :( Βέβαια μπορώ να βγάλω τώρα :p Πάντως πριν δεν είχα κάνει χρήση τις μινοξιδίλης σχεδόν καθόλου (ειδικά την περίοδο πριν την επέμβαση) Αν θέλεις σου τις στέλνω :)

Curious V είπε:
Iakovos ρίξε καλή ματιά σε πολλά αποτελέσματα πρώτα των γιατρών που σε ενδιαφέρουν και φυσικά όχι τα αποτελέσματα των σαϊτ που έχουν. Διάβασε πολύ καλά το ελληνικό φόρουμ και μετά πήγαινε και στα ξένα. Θα καταλάβεις τι κάνει καλά ένας καλός γιατρός και τι λάθος ο κομπογιαννίτης. Όσο για την εταιρία που ανέφερες, άστα να πάνε είναι. Στο δικό μαε φόρουμ και μόνο είναι τόσα τα παραδείγματα... ΜΑΚΡΥΑ!!!

Καταρχήν ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Ήθελα να προσθέσω ότι στο κομπογιαννίτες που λες έχεις απόλυτο δίκιο.... Το μόνο που τους ένοιαζε ήταν να με βάλλουν μέσα γρήγορα λέγοντας μου ακόμα και ψέματα… Συγκεκριμένα….
-Mου είπαν θα πάρουμε λίγο τα πίσω και την επόμενη μέρα δεν θα φαίνεται τίποτα απόλυτος…
-Επίσης ότι η ίδια μέθοδος μπορεί να γίνει και με μακρύ μαλλί (στο πλάι) αλλά θα είναι διπλή τιμή
-Μου πούλησαν ένα λέιζερ ασύρματο 500ευρώ και όταν πήγα να το παραλάβω ήταν με καλώδιο και η κοπέλα εκεί χωρίς δισταγμό μου είπε ότι ήταν το «καινούριο μοντέλο» (λες και δεν θα το έβλεπα…)
-το σημαντικότερο από όλα είναι ότι προς το τέλος της επέμβασης πέσανε στο πάτωμα κάποιοι θύλακες μου…. η κοπέλα που τους χώριζε την είδα να πανικοβάλλεται και ο γιατρός έλεγε ότι δεν παθαίνουν τίποτα και μου τους έβαλε…
Μετά που βγάλανε και τις φωτό «Μετά» με είχανε πλακώσει στη μινοξιδίλη 2 φορές τη μέρα και έπαιρνα και 2*0,5mg κυστίνης… και τις βγάλανε με σχετικά μεγάλο μήκος μαλλιών!! Εννοείται επίσης ότι πριν την επέμβαση δεν μου αναφέρανε τίποτα για μινοξιδίλη κ.τ.λ…..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Η απορία μου για τους Hasson and Wong.

Καταρχήν ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Ήθελα να προσθέσω ότι στο κομπογιαννίτες που λες έχεις απόλυτο δίκιο.... Το μόνο που τους ένοιαζε ήταν να με βάλλουν μέσα γρήγορα λέγοντας μου ακόμα και ψέματα… Συγκεκριμένα….
-Mου είπαν θα πάρουμε λίγο τα πίσω και την επόμενη μέρα δεν θα φαίνεται τίποτα απόλυτος…
-Επίσης ότι η ίδια μέθοδος μπορεί να γίνει και με μακρύ μαλλί (στο πλάι) αλλά θα είναι διπλή τιμή
-Μου πούλησαν ένα λέιζερ ασύρματο 500ευρώ και όταν πήγα να το παραλάβω ήταν με καλώδιο και η κοπέλα εκεί χωρίς δισταγμό μου είπε ότι ήταν το «καινούριο μοντέλο» (λες και δεν θα το έβλεπα…)
-το σημαντικότερο από όλα είναι ότι προς το τέλος της επέμβασης πέσανε στο πάτωμα κάποιοι θύλακες μου…. η κοπέλα που τους χώριζε την είδα να πανικοβάλλεται και ο γιατρός έλεγε ότι δεν παθαίνουν τίποτα και μου τους έβαλε…
Μετά που βγάλανε και τις φωτό «Μετά» με είχανε πλακώσει στη μινοξιδίλη 2 φορές τη μέρα και έπαιρνα και 2*0,5mg κυστίνης… και τις βγάλανε με σχετικά μεγάλο μήκος μαλλιών!! Εννοείται επίσης ότι πριν την επέμβαση δεν μου αναφέρανε τίποτα για μινοξιδίλη κ.τ.λ…..
[/quote]
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Η απορία μου για τους Hasson and Wong.

kapamarou είπε:
Καταρχήν ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Ήθελα να προσθέσω ότι στο κομπογιαννίτες που λες έχεις απόλυτο δίκιο.... Το μόνο που τους ένοιαζε ήταν να με βάλλουν μέσα γρήγορα λέγοντας μου ακόμα και ψέματα… Συγκεκριμένα….
-Mου είπαν θα πάρουμε λίγο τα πίσω και την επόμενη μέρα δεν θα φαίνεται τίποτα απόλυτος…
-Επίσης ότι η ίδια μέθοδος μπορεί να γίνει και με μακρύ μαλλί (στο πλάι) αλλά θα είναι διπλή τιμή
-Μου πούλησαν ένα λέιζερ ασύρματο 500ευρώ και όταν πήγα να το παραλάβω ήταν με καλώδιο και η κοπέλα εκεί χωρίς δισταγμό μου είπε ότι ήταν το «καινούριο μοντέλο» (λες και δεν θα το έβλεπα…)
-το σημαντικότερο από όλα είναι ότι προς το τέλος της επέμβασης πέσανε στο πάτωμα κάποιοι θύλακες μου…. η κοπέλα που τους χώριζε την είδα να πανικοβάλλεται και ο γιατρός έλεγε ότι δεν παθαίνουν τίποτα και μου τους έβαλε…
Μετά που βγάλανε και τις φωτό «Μετά» με είχανε πλακώσει στη μινοξιδίλη 2 φορές τη μέρα και έπαιρνα και 2*0,5mg κυστίνης… και τις βγάλανε με σχετικά μεγάλο μήκος μαλλιών!! Εννοείται επίσης ότι πριν την επέμβαση δεν μου αναφέρανε τίποτα για μινοξιδίλη κ.τ.λ…..
:D :D φιλε ιακωβε αν βαλω φωτο μου με τα αποτελεσματα τις συγκεκριμενης κλινικης θα γελασει ο καθε πικραμενος εδω μεσα :D
[/quote]
 

aprilianos

New Member
Απ: Η απορία μου για τους Hasson and Wong.

Ας υποθεσουμε οτι υπαρχει μια εταιρια 40 χρονια και δεν εχει ουτε ενα αποτέλεσμα...Θα ειναι για να γελαει κανεις...
Εαν εκανα εγω η εσεις 40 χρονια μεταμοσχεύσεις μετα απο καποιο καιρο θα είχαμε αποτελέσματα. Ειτε θα μαθαινα στου φαλακρα το κεφαλι ειτε εαν ημουν εντελως βλαξ με τον νομο των πιθανοτήτων καποια μεταμόσχευση δεν θα πήγαινε καλα (!!) και θα ειχα αποτελέσματα...
Γιατι δεν υπάρχουν αποτελέσματα; για σκεφτείτε....
 

mindtrapper

Member
Απ: Η απορία μου για τους Hasson and Wong.

Για να σου κάνουν και τις επόμενες με μειωμένη τιμή και καλά. Και επειδή ενώ βλέπουμε ότι μια ποιοτική δουλειά κρατάει 12 ώρες και σε μεγάλες μεταμοσχεύσεις παραπάνω εδώ σε ξεπετάνε σε 3-4 ώρες. Επίσης απλά δεν τους νοιάζει.

Δεν πιστεύω ότι δεν υπάρχουν έστω 1-2 γιατροί στην Ελλάδα που θα μπορούσαν αν έβαζαν τον κώλο τους κάτω να ασχοληθούν να βγάλουν καλό αποτέλεσμα. Δεν υπάρχει καμιά μυστική τεχνολογία στο θέμα. Απλά εμπειρία και τεχνική. Αλλά δεν τους νοιάζει.

Ο άλλος ακούει ότι είναι πιο φθηνά εδώ και σου λέει γιατί να τρέξω έξω που είναι τριπλάσια τιμή και στου διαόλου τη μάνα; Και την πατάνε έτσι οι περισσότεροι. Όσοι γνωρίζουν ότι υπάρχει κάτι και έξω δηλαδή, γιατί οι πιο πολλοί μπαίνουν στο μαγαζάκι και ρωτάνε και τους πιάνουν πελάτες μετά, δεν ασχολούνται με forum κτλ.
 

blake123

New Member
Απ: Η απορία μου για τους Hasson and Wong.

χαιρεται συναδελφοι
-curious v- σε αυτο που είπες για το propecia αν θα πρεπει να το παίρνεις μια ολοκληρη ζωη ή αν πρεπει να το παρεις μονο για ενα συγκεκριμενο χρονικο διαστημα πριν ή μετα την επεμβαση hasson&wong δεν μας ειπες τι σου είπαν???
προσωπικα δεν εχω παρει propecia αλλα το σκεφτομαι και δεν ξερω πλεον τι να πιστεψω αλλος λεει τον επιασε καταθλιψη αλλος λεει χαμηλη λιμπιντο αλλος ελεγε οτι το επαιρνε απο 21 και στα 30 ειχε μονιμα σεξουαλικα προβληματα.
προσωπικα ειμαι νοργουντ1 προς 2 και θελω να σταματησει εδω αν θελει καποιος που παιρνει propecia ας μου πει τι παρενεργιες ειδε ευχαριστω
υ.γ. γιατι σε νοργουντ 1 τα αποτελεσματα hasson&wong ειπατε οτι δεν ειναι καλα??
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Η απορία μου για τους Hasson and Wong.

καλημερα παιδια και χρονια πολλααααα!!!!!!!!!!!!!!!!11
παραθετω ενα κειμενο του χασσον σχετικα με hairstyles μετα απο μεταμοσχευση
Dr. Hasson's article:

Hair Styles And Density, What Works?

Frequently patients ask us about styling options after the hair grows in from their hair transplant. Will they be able to style their hair in any fashion or will they be forced to style it in a particular way to maintain coverage and naturalness?

In general,if the transplanted hair is directed correctly the styling options will increase with higher transplant densities. At low density it is important to comb the hair in a* particular direction to maintain the hair shingling effect to bridge over bald scalp until the hairs reach the next FU at which point the hairs from that next FU will take over the coverage function. In addition lower densities will require longer length hair for coverage. However, there is a point where the hair can be too long thus making the hair appear to give less coverage. Each patient is different so it is up to the individual to find the best length to maximize coverage.

If an individual intends to part their hair through a transplanted area that was previously bald the transplanted hair density required rises dramatically. The shingling effect is largely negated here and what becomes impacted is the distance between transplanted FU’s. Generally for a part to look natural transplanted densities of 50 FU per cm2 and up are necessary. Obviously the hair characteristics such as shaft diameter, color and curl will come into play as well.

As you can see the patients expectations with regard to styling should be an important part of the pre-op consultation. With sufficient donor availability patients with ever demanding expectations can be satisfied but it is important to identify those patients who are demanding in the absence of sufficient donor. These are the patients who should be counseled more extensively to avoid later disappointment.

Victor Hasson MD
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα