Η απορία μου για τους Hasson and Wong.

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Vangelis Vagos

New Member
Καλημέρα παίδες! διάλειμμα απο δουλειά και παραθέτω κτ που μου έκανε εντύπωση απο την κλινική H&W του Καναδά.
Έχω τρείς μήνες που ασχολούμαι με διάφορα θέματα διαβάζοντας και ξένα και το ελληνικό φυσικά φόρουμ, παρόλο που δεν έχω γράψει πολλά στο ελληνικό. Είμαι nw5 προς 6 με μια αποτυχημένη FUE (Ελλάδα φυσικά) και κάτω απο το μέτριο δότρια περιοχή (+λεπτή τρίχα)-καλά τα κατάφερα :)
Λοιπόν ψάχνομαι γενικά όσον αφορά το θέμα της μεταμ/σης και θα ήθελα να προχωρήσω κάποια στιγμή. Έχω επικοινωνήσει με HDC (που θεωρώ πολύ καλή) και με H&W φυσικά προσπαθώντας να βγάλω συμπεράσματα ανάλογα με το consultation.
Ωστόσο θέλω να γράψω κτ που μου έκανε εντύπωση απο τους H&W και φυσικά να ακούσω και τη γνώμη σας.

Η πρώτη αντίδραση της κλινικής (τον Αυγουστο) ήταν: "πάρε propecia για ένα χρόνο και βλέπουμε...". Αυτό γιατί πάνω απο 2500 με 3000 grafts δύσκολο να βγάζαμε. Εγώ επέμεινα ότι θα προχωρήσω και σε 2η επέμβαση άν χρειαστεί και ρώτησα αν μπορούσαμε να προχωρήσουμε νωρίτερα. Συμφώνησαν λέγοντας ότι εφόσον ξεκίνησα το propecia από τον Αυγουστο (που το ξεκίνησα) μπορούσαμε να κάνουμε την πρώτη επέμβαση τον Δεκέμβρη με τον κ. Wong (μόνο στα μπροστινά) και για 2η βλέπουμε (η 2η θα κάλυπτε τα υπόλοιπα κ ελάχιστα το crown). Γενικά δεν είμαι για πυκνότητα αλλά για coverage. Αυτό ήταν το “official H&W consultation”. Μου είπαν βέβαια να προχωρήσω κ σε scalp laxity exercises.Ωραία, ως εδώ.
Ρώτησα τι ημερομηνίες έχει και ο Hasson, αλλά ενώ σκεφτόμουν άν θα κλείσω ή όχι μου ήρθε μνμ από την κλινική ότι τις φώτο τις είδε ΤΩΡΑ ο Hasson και δεν δέχεται να κάνει επέμβαση αν δεν πάρω για ένα χρόνο propecia κ πάλι βλέπουμε.

Με λίγα λόγια παρόλο που το official H&W consultation με δέχτηκε τον Δεκέμβρη (μόνο ο Wong λογικά είχε δει τις φωτο) όταν ρώτησα για Hasson αυτός ήταν αρνητικός-κατηγορηματικός θα έλεγα. Μάλλον πρόκειται για official Wong consultation σκέφτηκα. Και ρωτάω τα εξής:

1) Γιατί ακολουθούν διαφορετική τακτική (ενώ πρόκειται για την ίδια κλινική) οι dr. Hasson και dr. Wong?
2) Όλοι γνωρίζουμε την σπουδαιότητα του propecia αλλά μήπως τελικά είναι το Α&Ω σε μια super μεταμόσχευση του επιπέδου του Hasson? Και γιατί ο Wong δεν επιμένει τόσο πολύ στη μακροχρόνια χρήση propecia? Μήπως αυτή είναι η διαφορά αυτών των 2.
3) Τυχαία μου ήρθε στο μυαλό η παρατήρηση του Hopefull : ¨μήπως τελικά ο αληθινός μάγος είναι το propecia ?!” ?.
4) Εσείς θα προχωρούσατε με Wong ή Hasson?

Αυτές είναι μερικές απορίες μου. Ελπίζω να μη σας ζάλισα. Περιμένω με μεγάλο ενδιαφέρον τις απόψεις σας…
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Vangelis Vagos

New Member
Απ: Η απορία μου για τους Hasson and Wong.

Θα ήθελα επίσης να προσθέσω ότι παρόλο που είμαι ¨φρέσκος¨ στο φόρουμ παλεύω με την αραίωση εδώ κ 1 δεκαετία σχεδόν. έχω επισκεφτεί άπειρους δερματολόγους, έχω δοκιμάσει σκευάσματα, σαμπουάν, βιταμίνες κλπ κλπ. Το μόνο που δούλεψε για μένα είναι η μινοξυδίλη (για 4 χρόνια). όταν τη σταμάτησα μπάμ κ κάτω τα μαλλιά. Επίσης απο παλιά σκεφτόμουν τη φίνα αλλά ήμουν διστακτικός (μου την πρότεινε δερματολόγος στη Ελλάδα!!). Τώρα όμως αναγκαστηκα. ο πορεία θα δείξει....
 

Lord Raflas

New Member
Απ: Η απορία μου για τους Hasson and Wong.

1)εχω την εντυπωση οτι το "ιδια κλινικη" εχει να κανει ουσιαστικα με την λειτουργια και τα εξοδα τους(απο το να συντηρεις ενα ιατρειο μονος,καλυτερα να εχεις και συνεταιρο στα εξοδα).απο εκει και περα ειναι δυο κορυφαιοι γιατροι αλλα ο καθενας εχει την δικη του προσεγγιση.αν εχεις παρατηρησει ο χασσον προτιμαει να χτυπα μεγαλα νουμερα σε λιγοτερες συνεδριες και ο γουονγκ μικροτερα σε περισσοτερες.

2)δυσκολο ζητημα...αλλα οπως και να εχει και ο γουονγκ απαιτησε φινα..ξερεις τι πιστευω?μαλλον ο γουονγκ απαιτησε φινα γιαν την ελαχιστιποιηση του σοκ-λοσσ στην δοτρια...γενικα απο οτι εχω καταλαβει φινα πρεπει να παιρνεις για οσο καιρο θα κρατησει η αναπτυξη ...πολυ μπερδεμενο ζητημα

3)εμενα μου ηρθε στο μυαλο το αλλο του χοουπφουλ:και που ειναι τα αποτελεσματα ολων αυτων των γιατρων πριν την εμφανιση του προπεσια?

4)μαλλον χασσον γιατι κατα πασα πιθανοτητα θα ηθελα λιγοτερες επεμβασεις οποτε και εξοδα






3)
 

otherdude

Member
Απ: Η απορία μου για τους Hasson and Wong.

Δλδ πρεπει να βαλουμε οπωσδηποτε φινα στο στομα μας?
Παντως αν ειχα φραγκα ,θα τα κοβα ολα minoxidil κλπ
και θα τα αφηνα να πεσουν και πηγαινα κατευθειαν στο
Μαστρο-Hasson,γιατι ξερω με το που κοψω τις θεραπειες σε
1 χρονο απο norwood 2,5 θα παω 6.. το κουφο ειναι οτι και απ το σοι της μανας και του πατερα μου
μεχρι 3 γενιες απο οτι μου λεει η γιαγια μου και βλεπω στις φωτογραφιες ολοι μαλλι αρκουδα και
εγω ειχα μαλλι αρκουδα μεχρι πριν 2 χρονια στα 19 μου .υποψιαζομαι οτι εχω στιγμα μεσογειακης αναιμιας και για αυτο να τα χανω,θα παω να κανω εξετασεις να δω τι παιζει τεσπα επειδη βγαινω off topik.
Φιλε μου ο Hasson ειναι η σωτηρια ολων μας δεν υπαρχει αλλη λυση..
γιατι μεχρι να βγει η κλωνοποιση τριχας χαιρετα μας...
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Η απορία μου για τους Hasson and Wong.

Η λεξη κλειδι στην μεταμοσχευση μαλλιων ειναι μια ...."πλανο"
πρεπει να γινεται παντα ενα πλανο.......για να το πω μπακαλικα......κοιτας ποσο μεγαλη αραιωση εχεις.....κοιτας και ποσα θυλακια εχεις στη διαθεση σου......και αποφασιζεις με ποιον τροπο θα τα κατανειμεις στο κεφαλι σου........και μετα εξεταζεις αν αυτος ο τροπος και το αποτελεσμα που θα φερει σε ικανοποιει........εφ οσων βεβαια ειναι επιτυχημενη η επεμβαση.....!!!!!

τα ατομα που ειναι nw1 nw6 kai nw7 δεν ειναι καλοι candidates για να κανουν μεταμοσχευση.....
αλλα εφ οσων αποφασισουν να κανουν πρεπει να ενημερωθουν πρωτα πολυ καλα για τις ιδιαιτεροτητες που εχουν κ τους κανει να μην ειναι καλη candidates αλλα και να ειναι απολυτα σιγουροι οτι το αποτελεσμα που θα εχουν οτι θα τους αρεσει κ θα τους κανει να νιωσουν ικανοποιημενοι.......αλλιως θα χασουν και τα λεφτα τους.....και την υσηχια τους....και ευτιχισμενοι με το αποτελεσμα δε θα ειναι.....γενικα δε χρειαζονται βιαστηκες κινησεις...!!!!

Οσο για το προπεσια.....οι γιατροι το προτινουν οχι μονο για το σοκλοςς.......
αλλα σου λενε να παρεις 8-12 μηνες πριν το χειρουργειο ωστε να δουν πως αντιδρας......
αν σε βοηθαει το φαρμακο η αν οχι.....η αν εχεις παρενεργεεις κ δε μπορεις να το παρεις.....
ετσι ωστε να ξερουν κι αυτοι με τι εχουν να κανουν και σε τι "πλανο" θα προχωρησουν και τι επιλογες εχουν.......

Τα πραγματα δεν ειναι δυσκολα...ειναι απλα....αρκει να εχεις τις απαραιτητες γνωσεις κ πληροφοριες......και την απαραιτητη συγκεντρωση σε αυτο που αποφασισεις να κανεις οτι δε θα το μετανιωσεις.....!!!! γιατι αν παρεις το δρομο της μεταμοσχευσης μετα δεν υπαρχει γυρισμος......και πρεπει να εισαι προετοιμασμενος και αποφασισμενος θια συνεχιεις πανω σε αυτο το μοτιβο για την υπολοιπη ζωη σου.....!!!
ελπιζω να βοηθησα......
 

otherdude

Member
Απ: Η απορία μου για τους Hasson and Wong.

Καταλαβα πανο,παντως εγω και Norwood 6 να εφτανα δεν χα προβλημα γιατι εχω γαμοτες δοτριες
Πολυ χοντρη τριχα χοντρους θυλακες,και δεν το λεω εγω μου το χε πει
Ο γιατρος Sa____οs(sorry που λεω ονομα) ειχε παει ενας γνωστος μου σε αυτον και ειχε δει και εμενα
και συμφωνησε οτι παω για total Hairloss,εχω μαλλια σε ολο το κεφαλι αλλα και αραιωση σε ολο το
κεφαλι (οχι στην δοτρια και στα πλαγια)βασικα κακως εγραψα norwood 2,3 θεωρουμαι γιατι εχει καταστραφει
Η Hairline εχει αραιωσει παρα πολυ και εχω κανει κροταφους αλλα παροτι εχω γαματα αραιωση οταν αφηνω τα
μαλλια μου να μεγαλωσουν κανεις δεν παιρνει χαμπαρι γιατι εχω πολυ χοντρη τριχα και κανει καλη καλυψη
Το ολο προβλημα ειναι τα φραγκα αντε να βρεις 10-15000 ευρω..
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Η απορία μου για τους Hasson and Wong.

otherdude είπε:
Καταλαβα πανο,παντως εγω και Norwood 6 να εφτανα δεν χα προβλημα γιατι εχω γαμοτες δοτριες

Το ολο προβλημα ειναι τα φραγκα αντε να βρεις 10-15000 ευρω..

μπορει να εχεις γαμω τις δοτριες.....αλλα με το nw6 εχεις ομως και γαμω τις καραφλες επισης... :(
ωστοσο βοηθαει σιγουρα το να εχεις πυκνη και χοντρη τριχα.....!!!!!
Το προβλημα με τα φραγκα δεν ειναι οτι θες μονο τα λεφτα που λες......και ισως περισσοτερα.....
αλλα οτι στο μελλον πολυ πιθανον λογω της συνεχειας της τριχοπτωσης θα χρειαστεις κι αλλα λεφτα για επεμβασεις......
και ξερεις......η δευτερη ειναι αναγαστηκη μετα....γιατι προχωραει η αραιωση πισω απ τα εμφυτευμενα και δεν δειχνει πια σαν μια φυσικη αραιωση....αλλα ακαλαισθητη αραιωση περαν οτυ φυσιολογικου......οποτε η καλυψη αυτου του κενου κ η δευτερη επεμβαση ειναι πιο αναγκαστηκη απ την πρωτη......
καταλαβαινεις.....πως παει το παιχνιδι...!!!!!
Γι αυτο ειπα και πιο πριν...οταν θα πας να κανεις επεμβαση θα πρεπει να αποδεχτεις ολα τα καλα της....αλλα και ολα τα κακα της......
 

otherdude

Member
Απ: Η απορία μου για τους Hasson and Wong.

Παντως και Norwood 7 φτιαχνει ο Hasson ειναι μεγαλη μορφη ο τυπος,απλα το μαλλι που θα σου φτιαξει ο Hasson δεν θα ειναι σαν του ρουβα,μην τα θελουμε και ολα δικα μας,τουλαχιστον θα εχεις μαλλι σε ολο το κεφαλι
και δεν θα εισαι φαλακρος.

:eek:fft:
Παντως παιδια η καραφλα επηρεαζει και τους ομορφους αντρες πιστεψτε με..
Εγω ομορφο προσωπο,αλλα με μαλλι ειμαι 10 φορες πιο ωραιος..οσο και να το παιζω ανετος και να μου λενε ολοι
ρε φιλε εχεις ωραια φατσα,δυστυχως το μαλλι δινει 80% παραπανω γοητεια οσο και αν δεν μας αρεσει αυτο.
Τεσπα με κοβω για βανκουβερ για τα επομενα 2-3 χρονια.
Παντως ειστε το πιο μαχιμο ελληνικο φορουμ παιδες συνεχιστε ετσι.. ;D
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Η απορία μου για τους Hasson and Wong.

otherdude είπε:
Παντως και Norwood 7 φτιαχνει ο Hasson ειναι μεγαλη μορφη ο τυπος,απλα το μαλλι που θα σου φτιαξει ο Hasson δεν θα ειναι σαν του ρουβα,μην τα θελουμε και ολα δικα μας,τουλαχιστον θα εχεις μαλλι σε ολο το κεφαλι
και δεν θα εισαι φαλακρος.

οι ασθενεις (που εχω δει εγω τουλαχιστον) που ηταν nw7 και εκαναν επεμβαση στον χασσον ηταν σε προχωρημενη ηλικια πανω απ τα 40.....και οι περισσοτεροι ειχαν και αρκετες ασπρες τριχες....
Το να εχεις σε αυτες τις πιο προσωρημενες ηλικιες ενα μαλλι του τυπου αραιο μεν αλλα παντου.....δειχνει καπως πιο φυσικο με την ηλικια σου....και συμβαδιζεται καπως.....και οι απσρες τριχες το κανουν να φαινεται ακομα πιο φυσικο......
Οταν ομως εισαι νεος και εισαι nw7 δεν δειχνει το ιδιο φυσικο οπως πριν....και δεν θα συμβαδιζει το λουκ του μαλλιου σου με την ηλικια σου......!!!
αν κοιταξετε μερικα βιντεακια η φωτο απο περιπτωσεις τετοιες θα καταλαβεται τι εννοω......

Και γενικα οταν καποιος θελει να κανει επεμβαση.....θα κοιταει μονο αυτους που ειναι ιδιοι σε ηλικια με αυτον.....εχουν ιδιο χρωμα μαλλιου....ιδιο τυπο μαλλιου και ιδιο βαθμο αραιωσης,.......μονο απ αυτους θα μπορεσει να καταλαβει πως περιπου θα γινει κι αυτος......
αν ειστε μελαχριοι...μην κοιτατε τους ξανθους ας πουμε......αν εχετε ισιο μαλλι μην κοιτατε τους κατσαρους και παει λεγοντας.....οπως επισης μην κοιτατε αραπηδες και κινεζους....εχουν αλλη μορφη τριχας απο εμας.....
 

otherdude

Member
Απ: Η απορία μου για τους Hasson and Wong.

Παρεπιπτοντoς Panos1982
Γαμω τις δουλειες σου εκανε ο Hasson συγχαρητηρια,τωρα μοιαζεις στην ηλικια μου και εγω στην δικη σου :'(
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Η απορία μου για τους Hasson and Wong.

otherdude είπε:
Παρεπιπτοντoς Panos1982
Γαμω τις δουλειες σου εκανε ο Hasson συγχαρητηρια,τωρα μοιαζεις στην ηλικια μου και εγω στην δικη σου :'(

ποια ειναι η ηλικια σου δλδ??
ναι μου εκανε πολυ καλη δουλεια....ευχαριστω !!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

otherdude

Member
Απ: Η απορία μου για τους Hasson and Wong.

21 μαλλι εχω ακομα αλλα οι κροταφοι και η Hairline εχουν ποντικοφαγωθει τελειως,και σιγα σιγα ξεκινησε παρτι
στο vertex σε σημεια δλδ που δεν ειχα ποτε προβλημα,και ολα αυτα μολις σταματησα το Regaine βαζώ απ τα 19
μου μολις το κοψα για 3 μηνες κοντεψα να γινω ζουγανελης,οχι μονο εχασα αυτα που εβγαλα αλλα καταστραφηκε
η Hairline και αρχισε να ανοιγει το Vertex,πλεον τα μαλλια μου δεν μπορω να τα σηκωσω ορθια ειναι αραια τα
αφηνω κατω καμουφλα,αν και ακομα ειναι ψιλοαραια ..
Γαμησετα αδερφε,αν ημουν 30 αρης 40αρης θα τα εγραφα στα τετοια μου,αλλα 21 χρονων ειναι δραμα
ειναι δραμα η κατασταση.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Η απορία μου για τους Hasson and Wong.

αν ημουν 30 αρης 40αρης θα τα εγραφα στα τετοια μου,αλλα 21 χρονων ειναι δραμα
ειναι δραμα η κατασταση.
[/quote]
δεν θα τα εγραφεεεες ;D
 

Vangelis Vagos

New Member
Απ: Η απορία μου για τους Hasson and Wong.

πολύ σωστές οι τοποθετήσεις σας κ φυσικά του Πάνου, ο οποίος είναι κ αρκετά έμπειρος στο θέμα (πήγε κ Βανκούβερ). Χρειάζεται σκέψη, ψάξιμο κ κυρίως να κοιτάς παρόμοια κεφάλια με το δικό σου για να έχεις ίδιο κριτήριο, όχι κεφάλια-θαύματα (πολύ καλές δότριες,πυκνή τρίχα κλπ)

Απλά το κόλλημα μου περισσότερο ήταν με το προπέσια, κυρίως απο την διαφορετική αντιμετώπιση που είχα απο την H&W στο consultation. Άλλα έλεγε ο ένας γιατρός κ άλλα ο άλλος. Γι'αυτό μου έκανε μεγάλη εντύπωση. Ίσως πάλι έψαχνα κ τη διαφορά μεταξύ των δυο αυτών και γιατί ο Χάσσον έχει (μάλλον) λίγο καλύτερη φήμη (για μένα μάλλον φταίνε τα megasession του τα οποία προτιμάει περισσότερο απο τον Wong). Αυτό ακριβώς που είπε κ ο Lord Raflas δλδ....

Ας πούμε ότι παίρνεις προπέσια, κρατάς αυτά που έχεις, φουντώνει το κράουν κ μένεις NW5. Ωραία. Θα φαίνεται κ ωραία η επέμβαση, αλλά φαντάζομαι ο γιατρός θα σου πεί "απο δώ κ πέρα λοιπόν προπέσια". Δλδ μια ζωή προπέσια!!
Κ οκ για τον πρώτο καιρό που πρέπει να κρατηθούν τα μοσχευμένα. Τί γίνεται μετά?? Και τί γίνεται ρε παιδιά αν δεν λειτουργήσει πολύ καλά το προπέσια κ αναγκαστούμε να το κόψουμε (παρενέργειες) ή απλά αν θελήσουμε να το κόψουμε (τεκνοποίηση ), το οποίο ΣΙΓΟΥΡΑ θα γίνει για κάποιους μήνες?
Φύγαμε για μεταμόσχευση πάλι?
Σίγουρα δεν λέω κάτι καινούριο στο φόρουμ, άλλα νομίζω οτι η υπόθεση είναι μονόδρομος και το προπέσια απαραίτητο, αρκεί να είσαι τυχερός ( κ κατ'εμέ να έχεις ξεμπερδέψει με θέμα τεκνοποίησης δλδ να είσαι απο μια ηλικία κ πάνω).
 

otherdude

Member
Απ: Η απορία μου για τους Hasson and Wong.

Καντε υπομονη για την κλονοποιηση τριχας,και μην καθεστε να κοιτατε τα κεφαλια των αλλων :D
Τοσο πρεζακιδες θα γινουμε πια :D ?
Δεν μαμιεται ειμαι 21 μεχρι τα 30 μου δεν θα βγει η κλωνοποιηση που θα παει?
Θα συνεχισω λιγα χρονια big3 και μετα στα 30 μου θα αφησω μαλλι οπως στο λυκειο μεχρι τον κωλο θα βαλω τα
δερματινα μου με τα Patch τών Maiden και ποιος με ποιανει YEAH! Ξανα Teenager
:D :D :D :D:D 8)
 

Vangelis Vagos

New Member
Απ: Η απορία μου για τους Hasson and Wong.

Η απορία τελικά λύθηκε.
Επικοινώνησα με την κλινική τηλεφωνικώς για να τους μιλήσω σχετικά με το θέμα. Μίλησα με τον Joe, ο οποίος είναι consultant και συνεργάτης τους και έκανε κ αυτός 3 στριπ με τον Wong. Στο πρώτο έγινε και επιδιόρθωση της άσχημης επέμβασης που είχε στο παρελθόν (2 στριπ με "plug hair"). Αυτό που μου είπε ήταν κατατοπιστικό κ ενδιαφέρον βοηθώντας με να απαντήσω στις απορίες που μου δημιουργήθηκαν. Απο εκεί και πέρα τα συμπεράσματα δικά σας...:

1) Καταρχήν ο λόγος που ο Wong δέχτηκε να κάνει την επέμβαση κ νωρίτερα ήταν ότι δεν είχε πρόβλημα να ασχοληθεί με μια αποτυχημένη πρώην FUE. Όπως μου εξήγησε η FUE που έκανα παλιότερα κ μου περιόρισε τη δότρια, κάνει την επέμβαση πολύ απαιτητική και χρειάζεται πολύ χρόνο και προσοχή για να εξαχθούν τα τριχοθυλάκια καθώς η περιοχή είναι τραυματισμένη!!
ο Χάσσον μου ξεκαθάρισε δεν ήθελε να ασχοληθεί με μια τέτοια επέμβαση γι'αυτό κ αρνήθηκε προτείνοντας ένα χρόνο propecia κ βλέπουμε. Ήταν καθαρά θέμα γιατρού συνεπώς και μόλις το άκουσα κάπως ηρέμησα. Γενικά ο Wong κατάλαβα ότι ασχολείται -ίσως- λίγο περισσότερο με διορθωτικές περιπτώσεις παρά ο Χάσσον.

2)Το propecia κάνει μια επέμβαση να έχει καλό αποτέλεσμα και διάρκεια. Βελτιώνει την ποιότητα της τρίχας και την σταθεροποιεί στο κεφάλι. Γι΄αυτό σχεδόν επιβάλλεται απο τους γιατρούς όλου του κόσμου. Δεν είναι ωστόσο το Α κ Ω στη μεταμόσχευση. Αντιθέτως ο γιατρός είναι.

3) Ώς γνωστό το propecia έγινε mainstream μέτα το 2000. Αυτό που καταφέρνει να κάνει είναι μια καλή επέμβαση ακόμη καλύτερη! Αυτό κ σε συνδυασμό με τις τεχνικές που αναπτύχθηκαν μετά το 2002 στη μεταμόσχευση έφερε τα καλά αποτελέσματα του σήμερα.

4) Αναγκαστικά dr. Wong


Δυστυχώς -άσχετα με τι αποφασίσω εγώ να κάνω- στη δική μου περίπτωση η προηγούμενη FUE μου περιορίζει ΟΛΕΣ τις μελλοντικές επεμβάσεις μου καθώς δεν θα μπορέσω ποτέ να φτάσω μεγάλο ποσό τριχοθυλακίων όσες συνεδριες κ αν κάνω.

ΜΗΝ κάνετε τα ίδια λάθη!!! Ψάξτε το καλά. Μακρυά απο Ελλάδα λέμε και έχουμε δίκιο!!
Ειδικά το θέμα με τη FUE. ϊσως τα πράγματα να ήταν καλύτερα εάν έκανα στριπ. Θα επιδιορθώνοταν απο κάποιον αξιόλογο γιατρό.

Τα παραπάνω φυσικά αποτελούν προσωπικές απόψεις σε συνδυασμό με τις πληροφορίες που μου έδωσε ο Joe από την κλινική. Κ πάλι θα χαρώ πολύ να ακούσω τις απόψεις σας
 

iakovos

New Member
Απ: Η απορία μου για τους Hasson and Wong.

Καλησπέρα σας, είμαι 25 ετών και πριν 2 χρόνια έκανα μια μικροεπέμβαση στην DHI (1200 θύλακες) από τότε βάζω μόνο μινοξιδίλη και είμαι κομπλέ έχω να ασχοληθώ με το θέμα εδώ και 2 χρόνια και τότε όσο και τον είχα ψάξει δεν είχα ακούσει τίποτα σχετικά με το propecia (φιναστερίδη) και τίποτα για την κλινική hasson και wong σύμφωνα με όσα διάβασα φαίνεται η καλήτερη επιλογή (ασχέτος χρημάτων) ήθελα να ρωτήσω τον δημιουργό της ερώτησης και τους υπόλοιπους εδώ μέσα γιατί αυτό? Δηλαδή τι κάνει παραπάνω π.χ. από την DHI χρησιμοποιεί άλλη μέθοδο? πάντος από τις φωτό που πετάνε στα site δεν μπορεί να καταλάβει κάποιος το πραγματικό αποτέλσμα γιατί πριν τιν εμφύτευση κόβουν το μαλλί στο 1 εκατοστό και του πετάνε πάνω του έναν προβολέα και μετα την εμφύτευση ειναι σαφώς πιο μακρυά και φτιαγμένα έτσι ώστε να φένονται περισσότερα.....
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Η απορία μου για τους Hasson and Wong.

iakovos είπε:
Καλησπέρα σας, είμαι 25 ετών και πριν 2 χρόνια έκανα μια μικροεπέμβαση στην D-$-I (1200 θύλακες) από τότε βάζω μόνο μινοξιδίλη και είμαι κομπλέ έχω να ασχοληθώ με το θέμα εδώ και 2 χρόνια και τότε όσο και τον είχα ψάξει δεν είχα ακούσει τίποτα σχετικά με το propecia (φιναστερίδη) και τίποτα για την κλινική hasson και wong σύμφωνα με όσα διάβασα φαίνεται η καλήτερη επιλογή (ασχέτος χρημάτων) ήθελα να ρωτήσω τον δημιουργό της ερώτησης και τους υπόλοιπους εδώ μέσα γιατί αυτό? Δηλαδή τι κάνει παραπάνω π.χ. από την D-$-I χρησιμοποιεί άλλη μέθοδο? πάντος από τις φωτό που πετάνε στα site δεν μπορεί να καταλάβει κάποιος το πραγματικό αποτέλσμα γιατί πριν τιν εμφύτευση κόβουν το μαλλί στο 1 εκατοστό και του πετάνε πάνω του έναν προβολέα και μετα την εμφύτευση ειναι σαφώς πιο μακρυά και φτιαγμένα έτσι ώστε να φένονται περισσότερα.....

Καλως ηρθες !!
Τι ηταν αυτο που σε εκανε να ασχοληθεις ξανα με τα μαλλια σου??? εφ οσων ειχες 2 χρονια να το κανεις οπως ειπες???
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα