Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΕΝΟΣ ΨΕΥΤΟΜΑΛΛΙΑ....

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

paulos mallias

New Member
Ε Π Ι Τ Ε Λ Ο Υ Σ !!!!!!!!

Καλώς σας βρήκα ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΙ.
Τιμή μου και χαρά μου που γράφω για πρώτη φορά στο φόρουμ σας.
Ενα φόρουμ που ομολογουμένως άργησα να ανακαλύψω..

Εφτασε η ώρα να σας πω το "ιστορικό" μου...

Γεννήθηκα το 1980 και απο το 1999 (απο τα 19 μου δηλαδή), ήμουν αυτό που λέμε ΜΑΛΛΙΑΣ, δηλαδή μακρύ σγουρό μαλλί δεμένο με αλογοουρά. Μιλάμε για ΤΡΕΛΗ ΠΟΡΩΣΗ με το μακρύ μαλλί, όχι παιξε-γέλασε..

Το 2005 (δηλαδή στα 25 μου), άρχισα έντρομος να διαπιστώνω ότι άρχισε μια αραίωση στους κρόταφους και πιό πολύ στο δεξιό μέρος... Καταλαβαίνετε για κάποιον που έχει αρρώστια με το μακρύ μαλλί τί σήμαινε αυτό..
Οταν μάζευα το μαλλί μου προς τα πίσω για να κάνω την κοτσίδα, φαινόντουσαν οι κρόταφοι να πηγαίνουν "προς τα μέσα".. ΕΦΙΑΛΤΗΣ!!! Αρχισα τότε να εφευρίσκω "τεχνικές κάλυψης".. Μάζευα μαλλί απο το κέντρο, και το "μοίραζα" δεξιά και αριστερά, το "πάστωνα" με λάκ να μην φεύγει απο τον αερα και του κόλλαγα και 3-4 τσιμπιδάκια... Αυτό ηταν. Ημουν πλέον ένας ΨΕΥΤΟΜΑΛΛΙΑΣ που προσπαθούσε να καλύψει την αραίωση στους κρόταφους.

Με βάση τις 7 βαθμίδες που υπάρχουν στο link της HDC,
http://www.hdc.com.cy/index.php?pageid=46&lang=gr
θα έλεγα ότι ήμουνα στη βαθμίδα 3.

Ταυτόχρονα και για ένα 6μηνο πήγαινα για...''μασάζ για τόνωση στο μαλλί" σε κάτι "ειδικούς" που είχαν μια κλινική στην Αλεξάντρας η οποία έκλεισε, ενώ στη συνέχεια πήγα σε δερματολόγο, ο οποίος μου συνέστησε το Regaine.. Παράλληλα, επισκέφθηκα τις 3 (τότε) «κλινικές» μαλλιών περισσότερο από περιέργεια…

Με αυτά και με αυτά (και αφού ο δερματολόγος μου είχε πεί να μην κάνω μεταμόσχευση μέχρι τα 27 μου τουλάχιστον), φτάσαμε στο 2007, όπου ήμουνα πια 27 ετών… Πήγα στο Μετροπόλιταν και έκανα μεταμόσχευση μαλλιών. Χειρούργοι ήταν οι ΓΓ+ΠB, οι οποίοι μου πήρανε 4.000Ε.
Μου υποσχεθηκαν ότι θα καλύψουν ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ τους κρόταφους.. Αλλωστε όπως μου είπανε
«το πρόβλημα σου φίλε είναι μικρό. Εχεις πολύ δυνατή δότρια περιοχή, έχεις μαλλί στην κορυφή και απλά έχουν ανοίξει οι κρόταφοι. Πολύ εύκολη επέμβαση»..
Μάλιστα, τους ρώτησα αν μπορώ να χειρουργηθώ με μακρύ μαλλί και μου είπαν ναι. Και όντως έκανα την επέμβαση ΜΑΛΛΙΑΣ..

Δυστυχώς όμως, δεν έμεινα ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ από την επέμβαση.. Οι κρόταφοι παρέμειναν (και παραμένουν) ανοιχτοί.. Απογοητεύτηκα, στεναχωρήθηκα, «έσκασα».. Με άριστα το 10, βάζω ένα 5 και απο βαθμίδα 3, πήγα στην βαθμίδα 2,πάντα σύμφωνα με τους γιατρούς, οι οποιοι ισχυρίστηκαν ότι μου έβαλαν 3.000 grafts με τη μέθοδο strip.....

Από τότε μέχρι σήμερα, συνέχισα το Regain και συνέχισα να κάνω τα γνωστά μου κόλπα κάλυψης που σας προ-ανέφερα, για να καλύπτω τους ανοιχτούς κρόταφους.

Και φτάσαμε τώρα στο 2010 όπου πλέον τριαντάρησα. Σκέφτομαι τον Δεκέμβριο να υποβληθώ σε δεύτερη μεταμόσχευση μαλλιών. Επισκέφθηκα τον γνωστο πλαστικό χειρούργο ΘΧ, ο οποίος μου είπε ότι με 2500 Ευρώ θα μου διορθώσει το μικρό (όπως το αποκάλεσε) πρόβλημα.

Από την άλλη όμως, διαπιστώνω ΕΝΤΡΟΜΟΣ δυο στοιχεία :
1ον, παρατηρώ στο φόρουμ ότι το 99% των παιδιών που γράφουν δεν θέλουν ούτε να ακούνε για Ελληνες πλαστικούς χειρούργους.. Εγώ όμως παιδιά, για να μαζέψω τα 15 χιλιάρικα που θέλει ο Χάνσον και ο κάθε Χάνσον, πρέπει να περιμένω ως τα 35 μου…

2ον, παρατηρώ (ακόμα και στη σελίδα του Χάνσον), ότι ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΥΠΟΒΛΗΘΗΚΑΝ ΣΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ, ΕΧΟΥΝ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΝΟΙΧΤΟΥΣ ΚΡΟΤΑΦΟΥΣ. Μήπως τελικά οι κρόταφοι δεν κλείνουν;;; Μου χει κάνει τρομερή εντύπωση αυτό σε όλες σχεδόν τις φωτογραφίες που βλέπω.. Μα εμένα αυτό είναι το πρόβλημα μου. Να μπορώ να δένω τα μαλλιά μου κοτσίδα χωρίς να «μπαίνουν μέσα» οι κρόταφοι.

Αν τελικά οι κρόταφοι δεν διορθώνονται, τότε ή θα πρέπει να συνεχίζω τις «τεχνικές κάλυψης» τους, είτε απλά να το αποδεχτώ και να κουρευτώ…

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ (και λαχτάρα) ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ…
ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΕΝΟΣ ΨΕΥΤΟΜΑΛΛΙΑ....

Γεια σου Paulo Μallia, καλός ήλθες στο forum και ευχαριστούμε που μοιράστηκες μαζί μας την εμπειρία σου. Για να μπορέσουμε να σου πούμε τη γνώμη μας, καλο θα ήταν να βάλεις 1-2 φωτογραφίες για να καταλάβουμε το μέγεθος του προβλήματος σου. Η μεταμόσχευση που έκανες ήταν με την μέθοδο FUT η´ FUE? Ποσα τριχοθυλάκια σου εμφύτευσαν? Η τριχόπτωση συνεχίζεται? Εγώ πάντως θα σε συμβούλευα, πριν πάρεις οποιαδήποτε απόφαση, πρώτα να ενημερωθείς σωστά, take your time που λένε, διάβασε το forum αλλα και σε ξένα forum ώστε να αποκτήσεις μια σφαιρική εικόνα.
 

Lord Raflas

New Member
Απ: Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΕΝΟΣ ΨΕΥΤΟΜΑΛΛΙΑ....

και εγω αυτους ειχα Χειρούργοι ήταν οι Γκούρας-Βάλβηςαν παντως εισαι οντως στο 2 χαλαρωσε....
 

paulos mallias

New Member
Απ: Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΕΝΟΣ ΨΕΥΤΟΜΑΛΛΙΑ....

Trixofilos είπε:
Γεια σου Paulo Μallia, καλός ήλθες στο forum και ευχαριστούμε που μοιράστηκες μαζί μας την εμπειρία σου. Για να μπορέσουμε να σου πούμε τη γνώμη μας, καλο θα ήταν να βάλεις 1-2 φωτογραφίες για να καταλάβουμε το μέγεθος του προβλήματος σου. Η μεταμόσχευση που έκανες ήταν με την μέθοδο FUT η´ FUE? Ποσα τριχοθυλάκια σου εμφύτευσαν? Η τριχόπτωση συνεχίζεται? Εγώ πάντως θα σε συμβούλευα, πριν πάρεις οποιαδήποτε απόφαση, πρώτα να ενημερωθείς σωστά, take your time που λένε, διάβασε το forum αλλα και σε ξένα forum ώστε να αποκτήσεις μια σφαιρική εικόνα.

Θα προσπαθήσω εαν γυρίσει μέχρι το βράδυ ο αδερφός μου να στείλω φωτογραφίες.
Σε γενικές γραμμές όπως είπα, έχω μαλλί στο μπροστινό μέρος και στην δότρια περιοχή, αλλά ανοίγουν οι κρόταφοι και ΕΙΔΙΚΑ Ο ΔΕΞΙΟΣ.


Ούτε που θυμάμαι πόσα μου είπανε ότι μου βάλανε, νομίζω κοντά στα 3.000 (όπως λένε).
Μου κάνανε την strip μέθοδο. Οπως είπα, έκανα την επέμβαση ΜΑΛΛΙΑΣ. Στην fue νομίζω σε ξυρίζουν...
 

paulos mallias

New Member
Απ: Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΕΝΟΣ ΨΕΥΤΟΜΑΛΛΙΑ....

Lord Raflas είπε:
και εγω αυτους ειχα Χειρούργοι ήταν οι Γ-Βαν παντως εισαι οντως στο 2 χαλαρωσε....

Φίλε, δεν χαλαρώνω διότι δεν ευχαριστιέμαι με αυτό τον τρόπο το μακρί μου μαλλί και προβαίνω σε αλχημείες για να καλύπτω καθημερινά τους κρόταφους.

Ειδικά ο ΓΓ δεν ξεχνιέται. Πολύ τρεχάτος , πολύ άνετος, πολύ θα θα θα, πολύ κλο-κλο και απο αυγό τίποτα...
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Απ: Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΕΝΟΣ ΨΕΥΤΟΜΑΛΛΙΑ....

Η λυση φιλαρακι οπως τα λες ειναι μια και αλλη καμια..και λεγεται DR RAHAL.ο πλεον κορυφαιος σε hairlines.ειναι ο μοναδικος που με το στυλ που εχει μπορει να σου δωσει εφηβικη hairline την στιγμη που δεν αντιμετωπιζεις γενικοτερο προβλημα middle η crown.ριξε μια ματια και θα καταλαβεις τι λεω...ειναι ο επομενος στον οποιο σκοπευω να κανω την τελευταια μου μεταμοσχευση...επειδη ειμαι ο πλέον παθων εδω μεσα για αυτο και σου το λεω...good luck
 

Lord Raflas

New Member
Απ: Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΕΝΟΣ ΨΕΥΤΟΜΑΛΛΙΑ....

Ούτε που θυμάμαι πόσα μου είπανε ότι μου βάλανε, νομίζω κοντά στα 3.000 (όπως λένε).
Μου κάνανε την strip μέθοδο. Οπως είπα, έκανα την επέμβαση ΜΑΛΛΙΑΣ. Στην fue νομίζω σε ξυρίζουν...

paulos mallias είπε:
[quote author=Lord Raflas link=topic=2273.msg41230#msg41230 date=1287497721]
και εγω αυτους ειχα Χειρούργοι ήταν οι Γκούρας-Βάλβηςαν παντως εισαι οντως στο 2 χαλαρωσε....

Φίλε, δεν χαλαρώνω διότι δεν ευχαριστιέμαι με αυτό τον τρόπο το μακρί μου μαλλί και προβαίνω σε αλχημείες για να καλύπτω καθημερινά τους κρόταφους.

Ειδικά ο Γκούρας δεν ξεχνιέται. Πολύ τρεχάτος , πολύ άνετος, πολύ θα θα θα, πολύ κλο-κλο και απο αυγό τίποτα...
[/quote]

οντως αυτη η ανεση του Γ$$$$....προφανως εννοουσε 3000 τριχΕς οχι θυλακες
εμενα μου ειπε 4000...(@ρχΙδΙ@#####)

αν οντως σου μεταμοσχευσαν οτι και εμενα το αποτελεσμα σιγουρα θα ειναι φτωχο,και αν στα υπολοιπα εχεις αρκετα μαλλια τοτε..

αναθεωρω οτι εγραψα στο προηγουμενο ποστ
 

paulos mallias

New Member
Απ: Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΕΝΟΣ ΨΕΥΤΟΜΑΛΛΙΑ....

Hairlosscursed είπε:
Η λυση φιλαρακι οπως τα λες ειναι μια και αλλη καμια..και λεγεται DR RAHAL.ο πλεον κορυφαιος σε hairlines.ειναι ο μοναδικος που με το στυλ που εχει μπορει να σου δωσει εφηβικη hairline την στιγμη που δεν αντιμετωπιζεις γενικοτερο προβλημα middle η crown.ριξε μια ματια και θα καταλαβεις τι λεω...ειναι ο επομενος στον οποιο σκοπευω να κανω την τελευταια μου μεταμοσχευση...επειδη ειμαι ο πλέον παθων εδω μεσα για αυτο και σου το λεω...good luck

Αδερφέ, πιθανόν έχεις δίκιο, αλλά όπως είπα και στο αρχικό μου πόστ, για να μαζέψω τα φράγκα που απαιτούν αυτές οι φίρμες, θα πρέπει ή να περιμένω μέχρι τα 35 μου (καί άν τα μαζέψω), είτε να πάρω δάνειο (που δύσκολα δίνουν σε συμβασιούχους)...
 

Lord Raflas

New Member
Απ: Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΕΝΟΣ ΨΕΥΤΟΜΑΛΛΙΑ....

γνωστο πλαστικό χειρούργο Χριστόπουλο, ο οποίος μου είπε ότι με 2500 Ευρώ


Δυσκολα φιλε....
 

paulos mallias

New Member
Απ: Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΕΝΟΣ ΨΕΥΤΟΜΑΛΛΙΑ....

Για τον ΘΧ έχεις ακούσει τίποτα;; Μια ξαδέρφη μου έκανε εκεί πολύ πετυχημένη λιποαναρρόφηση (μόνο 3.500 Ευρω) και ένα φιλαράκι διόρθωσε με 3.000 ένα πρόβλημα γυναικομαστίας που είχε. Θεωρείται απο τους καλύτερους στη χώρα πλαστικούς χειρούργους.


Βέβαια, η μεταμόσχευση μαλλιών ειναι αλλού παπά ευαγγέλιο...
 

Lord Raflas

New Member
Απ: Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΕΝΟΣ ΨΕΥΤΟΜΑΛΛΙΑ....

Λαγους με πετραχειλια..ο πλαστικος μου μου προτεινε η δερματολογος ηταν ο Χρ!.....

οταν πριν ενα χρονο ανακοινωνα στην οικογενεια οτι θελω να κανω μεταμοσχευση,η μητερα μου μου ειπε να παμε να ρωτησουμε μια γνωστη της δερματολογο στο ΙΚΑ να μας πει την αποψη της.Ρωταω την μανα μου:εχετε καλες σχεσεις?παρεξηγηθηκατε [ποτε?οχι,ηταν η απαντηση.παμε στο ΙΚΑ(ειχε και ιδιωτικο ιατρειο) και η τυπισσα μου ειπε οτι και οιαλλοι στα consultations(βγαινουν ολες,θα φτασεις 75% της κανονικης τριχοφυιας κλπ). οταν την ρωτησα με ποσες επεμβασεις απαντησε διπλωματικοτατα:αυτο ο γιατρος θα στο πει.Συνεργαζοταν και αυτη με κλινικη και με εψηνε,γιατι ολο και κατι (πολυ)θα τσιμπαγε και αυτη...δεν περιμενα να μου πει οτι υπαρχουν πολλες παραμετροι επιτυχιας..δεν περιμενα να μου παραθεσει την γνωση που ειναι συγκεντρωμενη σε αυτο το φορουμ..δεν περιμενα να μου πει οτι οι περισσοτεροι γιατροι στον κοσμο ολοκληρο ειναι για τον...απλα να μου ελεγε οτι για να ειχα τετοια αποτελεσματα θα επρεπε να δωσω πχ 20000 E.θα ξεχναγα τελειως την υποθεση και αυτα τα λεφτα θα τα εδινα σε ξυραφια.τελικως πηγα αλλου γιατι ο δικος της ελειπα σε σεμιναριο αμερικα μερια.ΤΙ να λεμε ?και ολα αυτα απο μια γιατρο του Ικα,μονιμη,με καλα λεφτα,δικο της ιατρειο κλπ(και καλες σχεσεις,χωρις ουδεποτε παρεξηγηση καλπ-που να ειχαν μαλωσει κιολα)...φανταστειτε ποσο πολυ εχει σαπισει η ψυχη του καθε γιατρουδακου που εμεινε στα αζητητα...τι να λεμε...μεγαλη μουρη η ιατρικη αλλα (και οπως ολα τα σπουδασμενα επαγγελματα) με υπερπληθυσμο..να μεινεις εκτος...οποιον παρει ο χαρος..τι θα σου κανουνε?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Lord Raflas

New Member
Απ: Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΕΝΟΣ ΨΕΥΤΟΜΑΛΛΙΑ....

Ο ΧΡ κανει και αλλες πλαστικες και μεταμοσχευση μαλλιων ????
paulos mallias είπε:
Για τον Χριστόπουλο έχεις ακούσει τίποτα;; Μια ξαδέρφη μου έκανε εκεί πολύ πετυχημένη λιποαναρρόφηση (μόνο 3.500 Ευρω) και ένα φιλαράκι διόρθωσε με 3.000 ένα πρόβλημα γυναικομαστίας που είχε. Θεωρείται απο τους καλύτερους στη χώρα πλαστικούς χειρούργους.


Βέβαια, η μεταμόσχευση μαλλιών ειναι αλλού παπά ευαγγέλιο...
:knup: :knup: :knup:
 

paulos mallias

New Member
Απ: Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΕΝΟΣ ΨΕΥΤΟΜΑΛΛΙΑ....

Εαν ρε φίλε για ένα μικρό πρόβλημα, θα πρέπει να τρέχω στο εξωτερικό και να δίνω 15.000 Ευρώ τότε δεν ξέρω τι να πώ..

Καλά ΕΝΑΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ;;;;

E N A Σ ...
 

paulos mallias

New Member
Απ: Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΕΝΟΣ ΨΕΥΤΟΜΑΛΛΙΑ....

Lord Raflas είπε:
Ο ΧΡ κανει και αλλες πλαστικες και μεταμοσχευση μαλλιων ???? [quote author=paulos mallias link=topic=2273.msg41237#msg41237 date=1287499894]

Για τον Χριστόπουλο έχεις ακούσει τίποτα;; Μια ξαδέρφη μου έκανε εκεί πολύ πετυχημένη λιποαναρρόφηση (μόνο 3.500 Ευρω) και ένα φιλαράκι διόρθωσε με 3.000 ένα πρόβλημα γυναικομαστίας που είχε. Θεωρείται απο τους καλύτερους στη χώρα πλαστικούς χειρούργους.


Βέβαια, η μεταμόσχευση μαλλιών ειναι αλλού παπά ευαγγέλιο...
:knup: :knup: :knup:
[/quote]


Πάντως στις άλλες επεμβάσεις έκανε καλή δουλειά και με λίγα λεφτά.. Για τα μαλλιά δεν ξέρω...
 

paulos mallias

New Member
Απ: Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΕΝΟΣ ΨΕΥΤΟΜΑΛΛΙΑ....

Φωτογραφήθηκα μόνος μου..

Ελπίζω να σας βοήθησα...
 

Συνημμένα

  • PIC_0008.JPG
    PIC_0008.JPG
    147.5 KB · Προβολές: 217

Para_Trixa

New Member
Απ: Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΕΝΟΣ ΨΕΥΤΟΜΑΛΛΙΑ....

Ρε φιλε συγνωμη κιολας...εχεις τα 10πλασια μαλλια απο πολλους 20χρονους εδω μεσα...κ εχεις χασει τοσες μερες απο τη ζωη σου με αγχος κ με 3οδεμα ΤΣΑΜΠΑ λεφτων ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΙ ΛΙΓΟ ΜΕΣΑ ΟΙ ΚΡΟΤΑΦΟΙ ΣΟΥ? που στο κατω κατω ειναι κα8αρα ΛΟΓΩ ΗΛΚΙΚΙΑΣ κ δεν νομιζω στα 10 ατομα τησ ηλικιας ς να βρεις πανω απο 1-2 που να εχουν το ιδιο hairline που ειχαν στα 18 τους...Σε παρακαλω...νιω8ω οτι μας κοροιδευεις τελειως....
:-\
 

cmos516

Member
Απ: Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΕΝΟΣ ΨΕΥΤΟΜΑΛΛΙΑ....

paulos mallias είπε:
Εαν ρε φίλε για ένα nw2, θα πρέπει να τρέχω στο εξωτερικό και να δίνω 15.000 Ευρώ τότε δεν ξέρω τι να πώ..

Καλά ΕΝΑΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ;;;;

E N A Σ ...

Γεια σου φιλε Παυλο και καλωσηρθες.
Με συγχωρεις που θα στο πω αλλα ,τι ειναι αυτα που λες?δεν συμφωνω καθολου με την νοοτροπια σου.
Τι θα πει για ενα Nw2 θα πρεπει να τρεχω εξωτερικο?Εισαι σοβαρος (ή εχεις τοσα πολλα λεφτα μηπως που δεν σε νοιαζει να πανε για πεταμα?)
Για 100 τριχες, αμα τις θες,και θες να δεις το αποτελεσμα που προσδοκεις το μονο που δεν εχει σημασια ειναι το που και το πως .
Ποσο μαλλον απο την στιγμη που βλεπεις απο τις καταθεσεις πολλων παιδιων εδω μεσα και το εχεις διαπιστωσει και εσυ ο ιδιος απο την εμπειρια σου στο παρελθον οτι σ'αυτη χωρα δεν υπαρχει μια αξιολογη-αξιοπιστη κλινικη που να ανταποκρινετε αυτα που υποσχοντε ,παρα μονο τσαπατσουληδες -αερολογοι και ατεχνοι "γιατροι"που το μονο που εχουν στο νου τους ειναι μονο τα λεφτα,και αποτελεσμα απο φτωχο εως μηδενικο.

Ειμαι σε παρομοια φαση με σενα ,(ειμαι το πολυ Nw2 κυριως ο δεξης κροταφος εχει παει πισω 5-6mm και γενικα hairline νομιζω αδυναμη )γεγονως που ναι μεν καλυπτετε με αλχημειες αλλα με εχει κουρασει τοσα χρονια(2)και με στεναχωρει αφανταστα :(.Απο τωρα μαζευω λεφτα για το εξωτερικο ,να υπαρχουν αν καποια στιγμη στο μελλον το προβλημα επεκταθει,και δεν καλυπτετε,,τι λες τωρα?
Καλυτερα να δωσω 7.000 και να δω αποτελεσμα παρα να πεταξω 2500
 

paulos mallias

New Member
Απ: Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΕΝΟΣ ΨΕΥΤΟΜΑΛΛΙΑ....

Para_Trixa είπε:
Ρε φιλε συγνωμη κιολας...εχεις τα 10πλασια μαλλια απο πολλους 20χρονους εδω μεσα...κ εχεις χασει τοσες μερες απο τη ζωη σου με αγχος κ με 3οδεμα ΤΣΑΜΠΑ λεφτων ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΙ ΛΙΓΟ ΜΕΣΑ ΟΙ ΚΡΟΤΑΦΟΙ ΣΟΥ? που στο κατω κατω ειναι κα8αρα ΛΟΓΩ ΗΛΚΙΚΙΑΣ κ δεν νομιζω στα 10 ατομα τησ ηλικιας ς να βρεις πανω απο 1-2 που να εχουν το ιδιο hairline που ειχαν στα 18 τους...Σε παρακαλω...νιω8ω οτι μας κοροιδευεις τελειως....
:-\

Φίλε μου, επειδή ήμουν απο μικρός μαλλιάς, μου κακοφαίνεται όταν κάνω τα μαλλιά μου κοτσίδα, οι κρόταφοι να μπαίνουν μέσα. Μπορεί άλλοι να χουν μεγαλύτερο πρόβλημα, άλλοι μικρότερο.

Εμένα με ενδιαφερει να λύσω το δικο μου θεμα.
 

paulos mallias

New Member
Απ: Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΕΝΟΣ ΨΕΥΤΟΜΑΛΛΙΑ....

cmos516 είπε:
[quote author=paulos mallias link=topic=2273.msg41240#msg41240 date=1287500577]
Εαν ρε φίλε για ένα nw2, θα πρέπει να τρέχω στο εξωτερικό και να δίνω 15.000 Ευρώ τότε δεν ξέρω τι να πώ..

Καλά ΕΝΑΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ;;;;

E N A Σ ...

Γεια σου φιλε Παυλο και καλωσηρθες.
Με συγχωρεις που θα στο πω αλλα ,τι ειναι αυτα που λες?δεν συμφωνω καθολου με την νοοτροπια σου.
Τι θα πει για ενα Nw2 θα πρεπει να τρεχω εξωτερικο?Εισαι σοβαρος (ή εχεις τοσα πολλα λεφτα μηπως που δεν σε νοιαζει να πανε για πεταμα?)
Για 100 τριχες, αμα τις θες,και θες να δεις το αποτελεσμα που προσδοκεις το μονο που δεν εχει σημασια ειναι το που και το πως .
Ποσο μαλλον απο την στιγμη που βλεπεις απο τις καταθεσεις πολλων παιδιων εδω μεσα και το εχεις διαπιστωσει και εσυ ο ιδιος απο την εμπειρια σου στο παρελθον οτι σ'αυτη χωρα δεν υπαρχει μια αξιολογη-αξιοπιστη κλινικη που να ανταποκρινετε αυτα που υποσχοντε ,παρα μονο τσαπατσουληδες -αερολογοι και ατεχνοι "γιατροι"που το μονο που εχουν στο νου τους ειναι μονο τα λεφτα,και αποτελεσμα απο φτωχο εως μηδενικο.

Ειμαι σε παρομοια φαση με σενα ,(ειμαι το πολυ Nw2 κυριως ο δεξης κροταφος εχει παει πισω 5-6mm και γενικα hairline νομιζω αδυναμη )γεγονως που ναι μεν καλυπτετε με αλχημειες αλλα με εχει κουρασει τοσα χρονια(2)και με στεναχωρει αφανταστα :(.Απο τωρα μαζευω λεφτα για το εξωτερικο ,να υπαρχουν αν καποια στιγμη στο μελλον το προβλημα επεκταθει,και δεν καλυπτετε,,τι λες τωρα?
Καλυτερα να δωσω 7.000 και να δω αποτελεσμα παρα να πεταξω 2500
[/quote]

Θεωρείς δηλαδή και βλέποντας τις φωτό μου, ότι αυτό το μικρό (κατα τη γνωμη μου) πρόβλημα καλύπτεται μόνο απο γιατρούς εξω;
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα