Ηλεκτρονικο τσιγαρο

Briner

Active Member
Από Κύπρο το πήρε..δεν υπάρχει τελωνείο σε κράτη της ευρωπαϊκής Ένωσης.
Το ότι δεν υπάρχουν δασμοί, δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει κι έλεγχος. Αν ήταν έτσι, θα μπορούσε κάποιος να στέλνει και ναρκωτικά με το ταχυδρομείο.

Η πώληση υγρών απαγορεύεται κι εντός ΕΕ απ' όσο ξέρω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Η καλύτερη όσφρηση δεν είναι πίπες. Θα το διαπιστώσεις αργότερα όταν πλέον θα σε ενοχλεί ο καπνός του τσιγάρου.

Συμβουλή: Κόψε και τα 2 τσιγάρα που κάνεις. Δυο καρπούζια στην ίδια μασχάλη δεν χωράνε.
εχω βιωσει το χωρις τσιγαρο,σε αυτο το διαστημα περασα εβδομαδα ολοκληρη χωρις κανενα τσιγαρο.
θα κοπουν και αυτα τα δυο,με ενοχλει η μυρωδια της γοπας στο τασακι ετσι και ελλιως αυτες τις 3 εβδομαδες.
οι γευσεις ειναι πολυ ποιο εντονες αλλα δυστυχως για εμενα ειναι οι κακες γευσεις ποιο εντονες,δηλαδη παντα με ενοχλουσε το ομό αλατι.τωρα με ξεσκιζει.δεν υπαρχει εκεινο το φιλμ της πισας
 

aeratos28

Just aeratos
Θα δούμε μόλις έρθουν τα πράγματα του kapa
Το ότι δεν υπάρχουν δασμοί, δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει κι έλεγχος. Αν ήταν έτσι, θα μπορούσε κάποιος να στέλνει και ναρκωτικά με το ταχυδρομείο.

Η πώληση υγρών απαγορεύεται κι εντός ΕΕ απ' όσο ξέρω.
 

aeratos28

Just aeratos
Kapa,να δεις μόλις περάσουν κάνα 3-4 μήνες χωρίς καθόλου τσιγάρο,που θα σε πνίγει ο καπνός αν καπνίζει κάποιος δίπλα σου..εκει να δεις πως θα ειναι
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Kapa,να δεις μόλις περάσουν κάνα 3-4 μήνες χωρίς καθόλου τσιγάρο,που θα σε πνίγει ο καπνός αν καπνίζει κάποιος δίπλα σου..εκει να δεις πως θα ειναι
με πνιγει ηδη...με ενοχλει πολυ οταν καπνιζει ο κολλητος μου μεσα στο αμαξι μου,οχι οτι θα βρωμισει το μαμαξι ετσι και αλλιως εγω μια ζωη εκει καπνιζα,με στουμπωνει η κάπνα,εχει γινει πολυ ευαισθητη ο οσφηση μου
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
οfficial το καπνισμα το εκοψα 12 φευρουαριου.
απο τοτε μεχρι τωρα 3 εβδομαδες μετα εχω κανει 1 πακετο συνολικα,αλλα ειναι προς μειωση δηλαδη θα κοπει και αυτο.
απλα το κανω σταδιακα να αποφυγω το σοκ
αν θελετε διαβαζετε τις 10 εντολες του ατμισματος
http://vaping.gr/index.php/topic,10337.0.html
να ξερετε οτι η προσπαθεια μας κανει νικητες
 

sadman73

Member
Kappa επειδη βλεπω οτι κανεις 100% vg,και εισαι νεος ατμιστης,βαλε ενα 30% pg στα υγρα που κανεις,θα σε βοηθησει και σε καλυτερη τροφοδοσια στους ατμοποιητες,αλλα και να νιωθεις την ψευδαισθηση"τσικνας",αυτο που εχει το κανονικο τσιαγαρο ,σε σχεση με το ατμοτσιγαρο!.Θα εχεις επισης και καλυτερο χτυπημα στο λαιμο της νικοτινης!Εκτος αν εχεις καποια δυσανεξεια στη pg.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Kappa επειδη βλεπω οτι κανεις 100% vg,και εισαι νεος ατμιστης,βαλε ενα 30% pg στα υγρα που κανεις,θα σε βοηθησει και σε καλυτερη τροφοδοσια στους ατμοποιητες,αλλα και να νιωθεις την ψευδαισθηση"τσικνας",αυτο που εχει το κανονικο τσιαγαρο ,σε σχεση με το ατμοτσιγαρο!.Θα εχεις επισης και καλυτερο χτυπημα στο λαιμο της νικοτινης!Εκτος αν εχεις καποια δυσανεξεια στη pg.
το εχω μισο μισο vg pg.
περιεργο ενω η pg τοπικα μου κανει πολλα δερματικα προβληματα ακομα δεν ειδα κατι σε ατμο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Εμενα παντως το η.τ. με ενοχλει στο στομαχι.Ειτε περισσοτερη pg ειτε περισσοτερη vg,τα ιδια.Ουτε οι γευσεις παιζουν ρολο,ακομα και σκετη βαση με νικοτινη μου προκαλει τα ιδια συμπτωματα.
μου συνεβη κατι σημερα χωρις να το εχω διασταυρωσει ομως....
πηρα καινορια συσκευη πολυ δυνατη,στα 16wat ειχα ενοχλησεις σαν καουρα στο στομαχι παντα το ιδιο υγρο.
μολις κατεβασα στα 14wat δεν ειχα ενοχλησεις.
δεν το εχω διασταυρωσει ομως
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
μου συνεβη κατι σημερα χωρις να το εχω διασταυρωσει ομως....
πηρα καινορια συσκευη πολυ δυνατη,στα 16wat ειχα ενοχλησεις σαν καουρα στο στομαχι παντα το ιδιο υγρο.
μολις κατεβασα στα 14wat δεν ειχα ενοχλησεις.
δεν το εχω διασταυρωσει ομως
ο λογος που το αναφερω ειναι επειδη ειμαι 99% σιγουρος οτι ηταν απο το ηλεκτρονικο τσιγαρο,εκτος του οτι δεν εφαγα κατι απο τα φαγητα που με πειραζουν που ξερω ποια ειναι...το εβλεπα,οσο τραβουσα τοσο καουρα.
τα 16wat της παλιας μου συσκευης ειναι το ιδιο με τα 14wat της καινουριας,φαινεται οτι τα 16wat της καινουριας ζορισαν πολυ το υγρο και μου εκανε τετοια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
τι συσκευη πηρες?
την αδιαβροχη που ανοιγει και τρυπες σε κανεναν τοιχο στην αναγκη,επειδη μου την ειπανε την εβαλα και κατω απο την βρυση σημερα.
εχει πολλα πλεονεκτηματα αλλα και βαρβατα μειονεκτηματα
29101083_1678159005556822_2848737518357053440_n.jpg 29133050_1678158962223493_3033526231409623040_n.jpg
 

sadman73

Member
Λιγα τα βατ γιαυτα τα ωμ της αντιστασης,το υγρο δεν ατμοπιειται σωστα,και ο μελο 4 δεν κανει για τσιγαρισιες τζουρες,οσο και να κλεισεις τον αερα,ειναι περισοτερο για πνευμονικες με πολυ χαμηλη νικοτινη
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Λιγα τα βατ γιαυτα τα ωμ της αντιστασης,το υγρο δεν ατμοπιειται σωστα,και ο μελο 4 δεν κανει για τσιγαρισιες τζουρες,οσο και να κλεισεις τον αερα,ειναι περισοτερο για πνευμονικες με πολυ χαμηλη νικοτινη
το ειχα ξεκινησει στο 16 αλλα μου εκανε καουρες στο στομαχι,στον melo 4 δεν εχω την εργοστασιακη αντισταση επειδη δεν την διαβαζε το παλιο το mod.
εχω σχεδον κατασταλαξει σε τσουρα,σχεδον σφιχτη,9 νικοτινη χωρις αρωμα
 

athenian

Well-Known Member
Αν θες φθηνο και καλο με επισκευασιμες ομως αντιστασεις παρε τον doggy style,ειναι πολυ καλος για τσιγαρισιος.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Αν θες φθηνο και καλο με επισκευασιμες ομως αντιστασεις παρε τον doggy style,ειναι πολυ καλος για τσιγαρισιος.
δεν θελω να μπλεξω με επισκευασιμες,μου αρεσει η ευκολια στους ετοιμους,εχω δει live να φτιαχνουν αντιστασεις.
προτιμω να αναλωθω να βγαλω κατι στο βιολι,σοβαρα το λεω:D
οσο χρονο ειχε κανει εκεινος να φτιαξει την αντισταση τοσο χρονο εκανα να βγαλω αυτο απο το 1.00 μεχρι το 1,20
 

sadman73

Member
Παμτως η καουρα και το φουσκωμα,οφειλεται στη vg,και το γδαρσιμο στο λαιμο(σε σημειο να σε πιασει και κατι σαν ξεροβηχας) οφειλεται στη pg,Eπισης μετη pg,μπορει να εχεις και ενα ελαφρυ πλακωμα στο στηθος,αν ατμισεις πολυ κατα τη διαρκεια της ημερας.Αλλοι λενε οτι βγαζουν και σπυρια με την pg.Eισαι και στην αρχη ακομα,εμενα τις πρωτες μερες,οταν ατμιζα,μετα ειχα μια γευση σαν σαπουνι στο στομα,τωρα ολα οκ.Ατμιζω απο αρχες του 12,περα απο καποια φουσκωματα-καουρες με vg στην αρχη ,ευτυχως δεν ειχα αλλες παρενεργειες Το καλο ειναι οτι εμαθες,να ατμιζεις χωρις αρωματα,υπαρχουν και αθωα αρωματα δε λεω,αλλα καποια προσθετα,που χρησιμοποιυνται,ουσιαστικα εμεις ειμαστε τα πειραματοζωα!!Καποια ευτυχως,και απο πολλες ερευνες που γινονται εχουν αφαιρεθει,τουλαχιστον απο μεγαλες εταιριες
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Παμτως η καουρα και το φουσκωμα,οφειλεται στη vg,και το γδαρσιμο στο λαιμο(σε σημειο να σε πιασει και κατι σαν ξεροβηχας) οφειλεται στη pg,Eπισης μετη pg,μπορει να εχεις και ενα ελαφρυ πλακωμα στο στηθος,αν ατμισεις πολυ κατα τη διαρκεια της ημερας.Αλλοι λενε οτι βγαζουν και σπυρια με την pg.Eισαι και στην αρχη ακομα,εμενα τις πρωτες μερες,οταν ατμιζα,μετα ειχα μια γευση σαν σαπουνι στο στομα,τωρα ολα οκ.Ατμιζω απο αρχες του 12,περα απο καποια φουσκωματα-καουρες με vg στην αρχη ,ευτυχως δεν ειχα αλλες παρενεργειες Το καλο ειναι οτι εμαθες,να ατμιζεις χωρις αρωματα,υπαρχουν και αθωα αρωματα δε λεω,αλλα καποια προσθετα,που χρησιμοποιυνται,ουσιαστικα εμεις ειμαστε τα πειραματοζωα!!Καποια ευτυχως,και απο πολλες ερευνες που γινονται εχουν αφαιρεθει,τουλαχιστον απο μεγαλες εταιριες
προσπαθω να μην μπλεξω με αρωματα,οσο λιγοτερα τοσο καλυτερα.δεν ειμαι σιγουρος για το αν αφηνουν και κατακαθια στους πνευμονες γιατι εκει πανε ολα.
καποιες φορες μου αφηνει μια γλυκια γευση ο ατμος,σαν ζαχαρη που μου αρεσει,δεν εχω καταλαβει αν ειναι η νικοτινη αυτη
 

sadman73

Member
Η vg μερικες φορες γλυκιζει,εξαρταται και απο τη φιρμα,αλλες περισοτερο και αλλες λιγοτερο
Αν θα χρησιμοποιησεις ενα αρωμα,παρε το dnb της inawera,οτι πιο κοντα στο κανονικο τσιγαρο.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Η vg μερικες φορες γλυκιζει,εξαρταται και απο τη φιρμα,αλλες περισοτερο και αλλες λιγοτερο
Αν θα χρησιμοποιησεις ενα αρωμα,παρε το dnb της inawera,οτι πιο κοντα στο κανονικο τσιγαρο.
προτιμω την γλυκαδα,πραγματικα μου αρεσει αυτην η γευση,θα δοκιμασω 70%vg
το κακο ειναι οτι δεν την νιωθω παντα
 
Μπλουζα