Εχει το botafex παρενεργειες?

ceman

New Member
Καλησπερα.
Πηγα στο δερματολογο και μου εγραψε το Botafex 5%.
Θελω να ρωτηση αν ειχε κανεις ή αν εχει παρενεργιες.Ειδα οτι μπορει να προκαλεσει φαγουρα και ερεθισμο.
Εχει κατι αλλο?Τι θα δω τις πρωτες μερες?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Το Axalen spray 5% οτι καλύτερο υπάρχει σε Minox.

Μετά δεν είναι μόνο η Μινοξιδηλη, χρειάζεσαι επίσης pgd2blockers κ pge2agonists.

Πχ τη Μέντα με jojoba oil.

Καθώς επίσης κ μια μετρηση της Ε1 χρειάζεται.
 

Junior_N

New Member
Φιλε μου χρησιμοποιω το botafex 5% minox απο τις 22/8 δηλαδη 4 μηνες περιπου τωρα!Το προβλημα μου ειναι μονο στους κροταφους και πολυ λιγο στη hairline..Οποτε το εφαρμοζω μονο σε αυτα τα σημεια.. Η γιατρος μου ειπε να βαλω μια φορα τη μερα..Μαλλια βγαζει το ατιμο..Εχουν βγει πολλες μαυρες τριχουλες οι οποιες εχουν τη προδιαθεση να μεγαλωσουν και να γινουν σα τις υπολοιπες αν συνεχισω οπως πρεπει τη θεραπεια!Απλα το κακο ειναι πως ξεφλουδιζει ολο το δερμα σε εκεινο το σημειο που βαζω το botafex ..Για να καταλαβεις αυτο το ξεφλουδισμα γινετε εμφανες μονο οταν τριψω με τα χερια μου το δερμα σαυτο το σημειο ή οταν σκουπιζω με τη πετσετα τα μαλλια και ακουμπισει εστω και λιγο η πετσετα το σημειο αυτο..Κατα τ'αλλα αμα δε κανω αυτες τις 2 κινησεις ουτε ξεφλουδισμα ουτε καποια αλλη παρενεργεια εχωω..Oπως και να χει δε σημαινει πως και συ θα χεις ιδιο θεμα..Ειναι αναλογα με τον οργανισμο.Δοκιμασε και βλεπεις! ;)
 

agi

New Member
το ιδιο μου εγραψε και μενα η δερματολογος μου και το αρχισα σημερα μακαρι να βοηθησει ο θεος και να ξαναβγουν τριχουλες ..
 

athenian

Well-Known Member
Μηπως ξέρουμε σε τι διαφέρει απο το regaine? Σε εκδοχα εννοώ γιατί η δραστική ουσία είναι ίδια.
 
Μπλουζα