Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???!!!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

dino

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

aphex twin tha k actium :worshipper :worshipper :worshipper :eek:fft:
αντε να δουμε καμια φωτο......
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kabamarou

Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Τον είχα ακούσει μια φορά πριν πολλά χρόνια στην Θεσσαλονίκη.Είχε παίξει κάτι ήχους από άλλο πλανήτη ???.Εντομεταξεί μας πήρε πολύ ώρα να τον γνωρίσουμε γιατί τον περιμέναμε με μακριά μαλλιά και είχε κουρευτεί εκείνο το διάστημα :D
 

geo.

Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Φίλε GK στείλε μου σε π.μ. το e-mail σου να σου στείλω τις φωτογραφίες απο Δευτέρα να τι ανεβάσεις γιατι αν περιμένετε απο εμένα "σωθήκατε" :D
Σήμερα κατάφερα να τις τραβήξω και συγκρίνοντας τις με τις προηγούμενες βλέπω μια μικρή βελτίωση.
Ελπίζω να είναι πραγματικά τα αποτελέσματα και να μην οφείλονται στο μήκος των μαλλιών μου ή στον τρόπο που τράβηξα την φωτογραφία , γιατί φωτογραφία από φωτογραφία κακά τα ψέματα έχει διαφορά.
Αν θυμάμαι καλά παντός το μήκος πρέπει να είναι περίπου το ίδιο , και ο φωτισμός σίγουρα είναι ίδιος γιατί τις έβγαλα στο ίδιο ακριβώς σημείο του σπιτιού μου.
Για να απαντήσω τώρα και σε κάποιες ερωτήσεις που μου κάνατε όχι δεν χρησιμοποιώ φίνα γιατί φοβάμαι τις παρενέργειες , αν και το έχω σκεφτεί να πάρω πολλές φορές.
Τα μόνα που χρησιμοποιώ πλέον είναι regain 5% (1,5 χρόνια τώρα ) και σκέφτομαι να αρχίσω revinogen και fungoral.
Όσο για τους κροτάφους που είναι σαν την «Πεντέλη καμένη» :'( σκέφτομαι σοβαρα για μεταμόσχευση στον Αrmani αλλά πρώτα θέλω να δω τι αποτελέσματα θα έχει η θεραπεία και μετά να πάω. Δεν περιμένω βέβαια να βγάλω στους κροτάφους μαλλία με αυτό που έκανα , αλλά αν πυκνώσει πάρα πολύ το υπόλοιπο μαλλί μου ίσως και να μην με νοιάζουν τόσο πολύ οι κρόταφοι.
 

trinitronxt

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

ρε παιδια εγω δεν εχω καταλαβει γιατι δεν την γνωριζουν αυτη τι μεθ ??? γιατι δεν εινε γνωστη γεο σου απαντισε ο βουκιδησ σε αυτο??
 

lalakos

Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

ρε παιδιά πιστεύω ότι η μέθοδος αυτή είναι πάρα πολύ γνωστή έξω, όπως έχει αναφερθεί με το όνομα prp. Το θέμα είμαι πως από ό,τι δίχνουν τα πράγματα δεν είναι ακόμα αρκετά εξελιγμένη ώστε να δώσει νέες τρίχες εκεί που δεν υπάρχουν καθόλου. Προφανώς κάποιος που έχει ένα αραιωμένο nw2 γεμάτο μικρές τριχούλες, ίσως η μέθοδος αυτή να του δώσει ένα πολύ καλό regrowth. Να γίνουν δηλαδή όλες οι μικρές αδύναμες τριχούλες και πάλι τερματικές.

Geo κράτησέ μας ενήμερους.
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

trinitronxt είπε:
ρε παιδια εγω δεν εχω καταλαβει γιατι δεν την γνωριζουν αυτη τι μεθ ??? γιατι δεν εινε γνωστη γεο σου απαντισε ο βουκιδησ σε αυτο??

Ειναι στην αρχη ακομα
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

lalakos είπε:
ρε παιδιά πιστεύω ότι η μέθοδος αυτή είναι πάρα πολύ γνωστή έξω, όπως έχει αναφερθεί με το όνομα prp. Το θέμα είμαι πως από ό,τι δίχνουν τα πράγματα δεν είναι ακόμα αρκετά εξελιγμένη ώστε να δώσει νέες τρίχες εκεί που δεν υπάρχουν καθόλου. Προφανώς κάποιος που έχει ένα αραιωμένο nw2 γεμάτο μικρές τριχούλες, ίσως η μέθοδος αυτή να του δώσει ένα πολύ καλό regrowth. Να γίνουν δηλαδή όλες οι μικρές αδύναμες τριχούλες και πάλι τερματικές.

Geo κράτησέ μας ενήμερους.
οχι ρε φιλε μη τα μπερδευεις αλλο prp αλλο βλαστοκύτταρα απο το λιπος
 

dontwannabald

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Georgex6 είπε:
οχι ρε φιλε μη τα μπερδευεις αλλο prp αλλο βλαστοκύτταρα απο το λιπος

Είσαι σίγουρος ότι παίζει τόσο μεγάλη διαφορά; Πιστεύω στην τελική έχουν ίδιο αποτέλεσμα, αλλά διαφορετική τιμή και κέρδος. blood cells prp = €600(dr greco), fat cells = €4000 (βουκίδης) per application. Τουλάχιστον υπάρχουν δεδομένα σύγκρισης πριν και μετά όσον αφορά το prp.
geo, αναμένω να δω και τα δικά σου αποτελέσματα, ώστε να βγούμε σε ένα ασφαλές συμπέρασμα όλοι μας. Προς το παρών κρατώ μικρο καλάθι γιατί ο πρόεδρος τής Adistem, μου φαίνεται για πολύ μεγάλο Λαμόγιο!!

:D
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

tse είπε:
Τον είχα ακούσει μια φορά πριν πολλά χρόνια στην Θεσσαλονίκη.Είχε παίξει κάτι ήχους από άλλο πλανήτη ???.Εντομεταξεί μας πήρε πολύ ώρα να τον γνωρίσουμε γιατί τον περιμέναμε με μακριά μαλλιά και είχε κουρευτεί εκείνο το διάστημα :D

tse σε αυτή την συναυλία είχα πάει και εγώ παράνοια ο τύπος
 

dontwannabald

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

NoMoreLoss είπε:
tse σε αυτή την συναυλία είχα πάει και εγώ παράνοια ο τύπος
Τον είδα Σεπτέμβρη @ London. Αρρωστημένο setlist... Τεσπα, δεν ξαναμιλάω για aphex γιατί με βλέπω banned :D
 

M.M

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Καλο θα ηταν να διαβαζουμε προσεκτικα τα μηνυματα των αλλων. Η "εξαγωγη βλαστοκυτταρων" απο το λιπος της κοιλιας, θεωρειται πολυ καλυτερη λυση, καιτοι πολλαπλασια μεγαλυτερος ο αριθμος αξιοποιησιμων βλαστοκυτταρων στην κοιλιακη χωρα.
Περιμενουμε απο τον geo φωτογραφιες. Οχι δε θα μας σωσει εκεινος, ουτε εγω που ανεβασα το θεμα. Μακαρι να ηταν ετσι, θα το προσλαμβανα ως..προσωπικο θαυμα..!
Ομως εχω αρχισει να ανησυχω πολυ, γιατι ουτε ο Βουκιδης μου απαντησε (ισως του φανηκα πολυ εξυπνη, απο τα ερωτηματα που του εθεσα, για να "δεσμευτει γραπτως" με καποια απαντηση...και καταλαβετε οτι νομιζετε.. :chinscratch ), ουτε ο φιλτατος geo αφηνει περιθωρια ελπιδας, αντιθετως σοκαρομαι, απο το ποσο λιγο πιστευει και ο ιδιος στη μεθοδο αυτη, οταν δηλωνει πως θα ξαναρχισει (εκτος απο το regain που ηδη χρησιμοποιει!), το revivogen και το fungoral, ενω για τους κροταφους σκεφτεται μεταμοσχευση....!!!!!!!!!!
Τα συμπερασματα δικα σας... εγω ξαναβαζω σιγα σιγα το κεφαλι μεσα.... :(
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

ε προσ το παρον μην περιμενετε και αποτελεσματα....το λιγοτερο σε 5 χρονια θα υπαρξει αν υπαρξει κατι καλο....ειπαμε...μολις ξεκινησε η τεχνικη......
 

M.M

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

giannis13 είπε:
ε προσ το παρον μην περιμενετε και αποτελεσματα....το λιγοτερο σε 5 χρονια θα υπαρξει αν υπαρξει κατι καλο....ειπαμε...μολις ξεκινησε η τεχνικη......


Χα,χα,χα!! Καλο!! Δεν ξερω ποσο καλα γνωριζεις και εσυ την τεχνικη αυτη, ουτε το πως συμπαιρανες οτι το λιγοτερο σε 5 χρονια θα εχει βγει, ισως, κατι καλο, ενα ομως ξερω με σιγουρια, οτι εσυ εισαι στα 19 σου χρονια - αστερι και αργα ή γρηγορα, θα απολαυσεις τις μελλοντικες λυσεις!
Και επειδη υπαρχει και αλλο αισιοδοξο μηνυμα για σενα, θα σου πω, πως (οπως θα εκαναν οι περισσοτερες κοπελες ανω των 25 ετων με προβλημα ΑΑ), πολυ...ευχαριστως, σου χαριζω ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ολα μου τα μαλλια (εχω πολλα και μακρια μαλλια, εκτος απο δυο σημεια με σοβαρη αραιωση), δηλαδη σου δινω πυκνο μαλλι, για να εχω την ηλικια σου!! :D
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

M.M είπε:
[quote author=giannis13 link=topic=1653.msg31067#msg31067 date=1270891228]
ε προσ το παρον μην περιμενετε και αποτελεσματα....το λιγοτερο σε 5 χρονια θα υπαρξει αν υπαρξει κατι καλο....ειπαμε...μολις ξεκινησε η τεχνικη......


Χα,χα,χα!! Καλο!! Δεν ξερω ποσο καλα γνωριζεις και εσυ την τεχνικη αυτη, ουτε το πως συμπαιρανες οτι το λιγοτερο σε 5 χρονια θα εχει βγει, ισως, κατι καλο, ενα ομως ξερω με σιγουρια, οτι εσυ εισαι στα 19 σου χρονια - αστερι και αργα ή γρηγορα, θα απολαυσεις τις μελλοντικες λυσεις!
Και επειδη υπαρχει και αλλο αισιοδοξο μηνυμα για σενα, θα σου πω, πως (οπως θα εκαναν οι περισσοτερες κοπελες ανω των 25 ετων με προβλημα ΑΑ), πολυ...ευχαριστως, σου χαριζω ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ολα μου τα μαλλια (εχω πολλα και μακρια μαλλια, εκτος απο δυο σημεια με σοβαρη αραιωση), δηλαδη σου δινω πυκνο μαλλι, για να εχω την ηλικια σου!! :D
[/quote]

απλα μια γνωμη ειπα....τυχαια ανεφερα τον αριθμο 5....αλλα λογικα σε μερικα χρονια θα εμφανιστει καποια προοδος....ακομα νομιζω ειναι σε πειραματικο σταδιο....ουτε οι γιατροι δεν ειναι βεβαιοι.....τεσπα....

''ενα ομως ξερω με σιγουρια, οτι εσυ εισαι στα 19 σου χρονια - αστερι και αργα ή γρηγορα, θα απολαυσεις τις μελλοντικες λυσεις! ''

αχ αχ αχ....μακρι ρε γαμωτο....ΜΑΚΑΡΙ να γινουν οπως τα λες και να βρεθει κατι.....
λες να κανουμε την ανταλλαγη????? ;D

α ρε ατιμη ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ.....τι μας κανεις....
 

GK

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

M.M είπε:
Καλο θα ηταν να διαβαζουμε προσεκτικα τα μηνυματα των αλλων. Η "εξαγωγη βλαστοκυτταρων" απο το λιπος της κοιλιας, θεωρειται πολυ καλυτερη λυση, καιτοι πολλαπλασια μεγαλυτερος ο αριθμος αξιοποιησιμων βλαστοκυτταρων στην κοιλιακη χωρα.
Περιμενουμε απο τον geo φωτογραφιες. Οχι δε θα μας σωσει εκεινος, ουτε εγω που ανεβασα το θεμα. Μακαρι να ηταν ετσι, θα το προσλαμβανα ως..προσωπικο θαυμα..!
Ομως εχω αρχισει να ανησυχω πολυ, γιατι ουτε ο Βουκιδης μου απαντησε (ισως του φανηκα πολυ εξυπνη, απο τα ερωτηματα που του εθεσα, για να "δεσμευτει γραπτως" με καποια απαντηση...και καταλαβετε οτι νομιζετε.. :chinscratch ), ουτε ο φιλτατος geo αφηνει περιθωρια ελπιδας, αντιθετως σοκαρομαι, απο το ποσο λιγο πιστευει και ο ιδιος στη μεθοδο αυτη, οταν δηλωνει πως θα ξαναρχισει (εκτος απο το regain που ηδη χρησιμοποιει!), το revivogen και το fungoral, ενω για τους κροταφους σκεφτεται μεταμοσχευση....!!!!!!!!!!
Τα συμπερασματα δικα σας... εγω ξαναβαζω σιγα σιγα το κεφαλι μεσα.... :(

Μ.Μ ούτε σε εμένα είχε απαντήσει γραπτώς ο Βουκίδης, είχαν περάσει περίπου 2 μήνες όταν και αποφάσισα να πάρω τηλέφωνο επειδή και εμένα μου φάνηκε παραμύθι το θέμα.
Πήρα, μίλησα με την γραμματέα του, η κοπέλα μου ξεκαθάρισε οτί εκείνη προσωπικά δεν γνωρίζει αλλά ευχαρίστως να μου έκλεινε ένα ραντεβού (χωρίς χρέωση) με τον Βουκίδη για να τον ρωτήσω και ότι θέλω.
Δεν πήγα, επειδή είμαι αναβλητικός γενικότερα και επειδή τότε δεν ήξερα όσα ξέρω σήμερα (που και πάλι δεν ξέρω αρκετά).
Πάρε και εσύ τηλέφωνο, τουλάχιστον να ξέρω εάν το -χωρίς χρέωση- ήταν ψέμμα, δεν έχεις τίποτα να χάσεις.
 

M.M

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

GK είπε:
[quote author=M.M link=topic=1653.msg31065#msg31065 date=1270891071]
Καλο θα ηταν να διαβαζουμε προσεκτικα τα μηνυματα των αλλων. Η "εξαγωγη βλαστοκυτταρων" απο το λιπος της κοιλιας, θεωρειται πολυ καλυτερη λυση, καιτοι πολλαπλασια μεγαλυτερος ο αριθμος αξιοποιησιμων βλαστοκυτταρων στην κοιλιακη χωρα.
Περιμενουμε απο τον geo φωτογραφιες. Οχι δε θα μας σωσει εκεινος, ουτε εγω που ανεβασα το θεμα. Μακαρι να ηταν ετσι, θα το προσλαμβανα ως..προσωπικο θαυμα..!
Ομως εχω αρχισει να ανησυχω πολυ, γιατι ουτε ο Βουκιδης μου απαντησε (ισως του φανηκα πολυ εξυπνη, απο τα ερωτηματα που του εθεσα, για να "δεσμευτει γραπτως" με καποια απαντηση...και καταλαβετε οτι νομιζετε.. :chinscratch ), ουτε ο φιλτατος geo αφηνει περιθωρια ελπιδας, αντιθετως σοκαρομαι, απο το ποσο λιγο πιστευει και ο ιδιος στη μεθοδο αυτη, οταν δηλωνει πως θα ξαναρχισει (εκτος απο το regain που ηδη χρησιμοποιει!), το revivogen και το fungoral, ενω για τους κροταφους σκεφτεται μεταμοσχευση....!!!!!!!!!!
Τα συμπερασματα δικα σας... εγω ξαναβαζω σιγα σιγα το κεφαλι μεσα.... :(

Μ.Μ ούτε σε εμένα είχε απαντήσει γραπτώς ο Βουκίδης, είχαν περάσει περίπου 2 μήνες όταν και αποφάσισα να πάρω τηλέφωνο επειδή και εμένα μου φάνηκε παραμύθι το θέμα.
Πήρα, μίλησα με την γραμματέα του, η κοπέλα μου ξεκαθάρισε οτί εκείνη προσωπικά δεν γνωρίζει αλλά ευχαρίστως να μου έκλεινε ένα ραντεβού (χωρίς χρέωση) με τον Βουκίδη για να τον ρωτήσω και ότι θέλω.
Δεν πήγα, επειδή είμαι αναβλητικός γενικότερα και επειδή τότε δεν ήξερα όσα ξέρω σήμερα (που και πάλι δεν ξέρω αρκετά).
Πάρε και εσύ τηλέφωνο, τουλάχιστον να ξέρω εάν το -χωρίς χρέωση- ήταν ψέμμα, δεν έχεις τίποτα να χάσεις.
[/quote]


Οπως εχω γραψει, τηλεφωνησα, αλλα δεν μενω στην Αθηνα. Νομιζω στις 15.04, σε 5 μερες θα παει καποιο παιδι απο εδω μεσα, οποτε θα εχουμε φρεσκα νεα! Για να δουμε!
 

M.M

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

giannis 13: ε προσ το παρον μην περιμενετε και αποτελεσματα....το λιγοτερο σε 5 χρονια θα υπαρξει αν υπαρξει κατι καλο....ειπαμε...μολις ξεκινησε η τεχνικη......
[/quote]


M.M Χα,χα,χα!! Καλο!! Δεν ξερω ποσο καλα γνωριζεις και εσυ την τεχνικη αυτη, ουτε το πως συμπαιρανες οτι το λιγοτερο σε 5 χρονια θα εχει βγει, ισως, κατι καλο, ενα ομως ξερω με σιγουρια, οτι εσυ εισαι στα 19 σου χρονια - αστερι και αργα ή γρηγορα, θα απολαυσεις τις μελλοντικες λυσεις!
Και επειδη υπαρχει και αλλο αισιοδοξο μηνυμα για σενα, θα σου πω, πως (οπως θα εκαναν οι περισσοτερες κοπελες ανω των 25 ετων με προβλημα ΑΑ), πολυ...ευχαριστως, σου χαριζω ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ολα μου τα μαλλια (εχω πολλα και μακρια μαλλια, εκτος απο δυο σημεια με σοβαρη αραιωση), δηλαδη σου δινω πυκνο μαλλι, για να εχω την ηλικια σου!! :D
[/quote]

giannis13: απλα μια γνωμη ειπα....τυχαια ανεφερα τον αριθμο 5....αλλα λογικα σε μερικα χρονια θα εμφανιστει καποια προοδος....ακομα νομιζω ειναι σε πειραματικο σταδιο....ουτε οι γιατροι δεν ειναι βεβαιοι.....τεσπα....

''ενα ομως ξερω με σιγουρια, οτι εσυ εισαι στα 19 σου χρονια - αστερι και αργα ή γρηγορα, θα απολαυσεις τις μελλοντικες λυσεις! ''

αχ αχ αχ....μακρι ρε γαμωτο....ΜΑΚΑΡΙ να γινουν οπως τα λες και να βρεθει κατι.....
λες να κανουμε την ανταλλαγη????? ;D

α ρε ατιμη ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ.....τι μας κανεις....

[/quote]







M.M Εγω ειμαι μεσα για την ανταλλαγη!!! Ραντεβου λοιπον την επομενη πανσεληνο, στις 12 τα μεσανυχτα, στο δασος του Σειχσου, τα δυο μας!! (Αχ βρε ατιμα νειατα, τι μας κανετε...! ) :D

Υ.Γ. Ξεχασα να σου πω, πως ειμαι 97 ετων, μαζι με τα μαλλια, θα πρεπει να παρεις και το υπολοιπο πακετο...!!! :D :D


Καλη συνεχεια! Βγαινω εξω για καφε, εχει υπεροχη λιακαδα εδω στο νησι που μενω! Παω να φλερταρω κανενα.. 19χρονο με ΑΑ!! :D :D
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

η αληθεια οτι στην εκφραση που λεω ''και τι δεν θα εδινα για να εχω υγιη μαλλια για παντα'' αυτο δεν το ειχα σκεφτει..... :D αστο καλυτερα.....
αλλα περα απο την πλακα το οτι ειμαι 19 ειναι τοσο το χειροτερο....ναι μεν μπορω να το καταπολεμησω καλυτερα αλλα ειναι μεγαλο πληγμα να χανεις μαλλια και να μπαινεις σε τετοια διαδικασια απο τετοια ηλικια......αλλα τι να κανεις....σιγουρα υπαρχουν και πολυ χειροτερα....
 

kwstakos

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

φιλε εγω αρχισα να χανω μαλλια απο τα 15 μου οποτε εισαι μια χαρα
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

kwstakos είπε:
φιλε εγω αρχισα να χανω μαλλια απο τα 15 μου οποτε εισαι μια χαρα

φιλε εγω απο τα 14,5....οποτε....τωρα ειμαι 19 αλλα δε σημαινει οτι τωρα αρχισε...αστα...δραμα.....
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα