Ετοιμάζομαι για μεταμόσχευση figoura sos

kwstas mpatsios

Active Member
Καλησπέρα με ιατρό το Παναγιώτη κολλιατο μου είπε ότι χρειάζομαι 1800 τριχοθυλακια. την hairline απλά μου την γεμίζει δεν μου την κατεβάζει καθόλου μου είπε ότι έτσι πρέπει δεν θα δείχνει ωραίο αλλιώς πραγμα που δεν μου άρεσε και τόσο τουλάχιστον κροτάφους ηθελα να μου τους κατεβάσει λίγο ανεβάζω φωτό πείτε μου κ εσείς την γνώμη σας και στην συνέχεια θα ανεβεί και η μεταμοσχευση
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

piros75

Well-Known Member
Καλό θα είναι να δούμε και από Figoura αποτελέσματα γιατί μέχρι στιγμής μόνο πολύ διαφήμιση στο web βλέπουμε. Τώρα γι' αυτό που σου είπε ο Γιατρός θα συμφωνήσω. πρέπει να κλείσουν οι κρόταφοι ομοιόμορφα μέχρι την υπάρχουσα χερλαιν. Το θέμα είναι αν θα φτάσουν τα 1800 gafts άποψή μου πως αν γίνει σωστός σχεδιασμός και υπάρξει φύτρωση θα φτάσουν, ίσως τα ανέβαζα στα 2000 πάντως, από την άλλη έχεις και ανοικτό χρώμα μαλλιού οπότε και εδώ είσαι τυχερός. Πόσο χρονών είσαι;
 

kwstas mpatsios

Active Member
Καλό θα είναι να δούμε και από Figoura αποτελέσματα γιατί μέχρι στιγμής μόνο πολύ διαφήμιση στο web βλέπουμε. Τώρα γι' αυτό που σου είπε ο Γιατρός θα συμφωνήσω. πρέπει να κλείσουν οι κρόταφοι ομοιόμορφα μέχρι την υπάρχουσα χερλαιν. Το θέμα είναι αν θα φτάσουν τα 1800 gafts άποψή μου πως αν γίνει σωστός σχεδιασμός και υπάρξει φύτρωση θα φτάσουν, ίσως τα ανέβαζα στα 2000 πάντως, από την άλλη έχεις και ανοικτό χρώμα μαλλιού οπότε και εδώ είσαι τυχερός. Πόσο χρονών είσαι;
28 είμαι φίλε μου απλά ανυσηχω για τους κροτάφους που θα μείνουν ανοιχτοί στην hairline με απλό γέμισμα δεν ξέρω αν θα ικανοποιηθώ
 

Georgie

Well-Known Member
Καλό θα είναι να δούμε και από Figoura αποτελέσματα γιατί μέχρι στιγμής μόνο πολύ διαφήμιση στο web βλέπουμε. Τώρα γι' αυτό που σου είπε ο Γιατρός θα συμφωνήσω. πρέπει να κλείσουν οι κρόταφοι ομοιόμορφα μέχρι την υπάρχουσα χερλαιν. Το θέμα είναι αν θα φτάσουν τα 1800 gafts άποψή μου πως αν γίνει σωστός σχεδιασμός και υπάρξει φύτρωση θα φτάσουν, ίσως τα ανέβαζα στα 2000 πάντως, από την άλλη έχεις και ανοικτό χρώμα μαλλιού οπότε και εδώ είσαι τυχερός. Πόσο χρονών είσαι;
Εχουμε αποτέλεσμα του @gerassis, που μόλις έκανε και δεύτερη με τον ιδιο γιατρό
 

anargiros88

Well-Known Member
Καλησπέρα Κώστα και καλή χρονιά ! Τελικά το πήρες απόφαση για μ.μ ? Συνεχίζεις φινα ? Καλή επιτυχία στην μ.μ
 

kwstas mpatsios

Active Member
Καλησπέρα Κώστα και καλή χρονιά ! Τελικά το πήρες απόφαση για μ.μ ? Συνεχίζεις φινα ? Καλή επιτυχία στην μ.μ
Καλή χρόνια φιλαρακι όχι τα σταμάτησα όλα είχα αρχίσει και Ντούντα ένα χρόνο αλά δεν έδωσε τπτ
 

gerassis

Well-Known Member
Εχουμε αποτέλεσμα του @gerassis, που μόλις έκανε και δεύτερη με τον ιδιο γιατρό
Έχω μιλησει με τον Κώστα Γιωργο. Όπως φαινεται εχει αρκετό θεμα. Ειναι 28 ετων και θα κανει μεταμόσχευση με 1800grafts. Τον γιατρο τον γνωριζε πριν απο μένα. 1800 δεν ειναι πολλά αλλά θα του καλύψει αρκετά το πρόβλημα. Βλέπω γενικά αραίωση σε όλο το κεφάλι. Ορθώς ο γιατρος δεν του κατεβάζει τη hairline εκει που θελει. Η τριχόπτωση μάλλον θα εξελιχθεί και του συνέστησα (του Κωστα) να κρατήσει καβάτζα για τα επόμενα χρόνια. Εχει πάρει τα πάντα (τα πάντα!!!) και η τριχόπτωση του συνεχίστηκε. Δεν τον επιασε ουτε η Ντουταστερίδη. Μου εχει πει ότι την Παρασκευή μπαίνει για μμ. Και εγω οταν ειχα παει στο γιατρο πρώτη φορά "τραγουδαγα" ότι θελω τη hairline πιο κάτω. Μου ειπε θα στη κατεβασω αλλά θα ειναι πιο αραιή. Δε το κατάλαβα τότε και τελικά πριν 15 μερες μπήκα για 2η μμ πιο πολύ γιατι το γούσταρα εγώ. Οι παρεες μου λεγανε οτι ειμαι μια χαρα. Εγω τη συγκρινα με τους αλλους και την έβλεπα αξιοπρεπή αλλά όχι οπως φανταζόμουν να γίνω. Αλλά αν μπλέξεις με το Φόρουμ μαθαίνεις!
 

Georgie

Well-Known Member
Εγω φίλε αυτα τα φοβάμαι .
Και τη μεταμοσχευση στα 28
Και το κατέβασμα σε hairline .
Σε καθε περίπτωση όμως να ευχηθώ καλή επιτυχία στο παιδι
Όπως και σε εσένα ενα δυνατό αποτέλεσμα
 

Kostas97

Well-Known Member
Πώς γινεται να μη σε πιασει η Ντουταστεριδη;;
Το μονο που υπαρχει μετα ειναι να σαι σε μικρη κατηγορια που χανεις ισως μαλλι λογω pgd2. Θα το θεωρουσα απιθανο βεβαια αλλα ποιος ξερει νεες μελετες ειναι αυτες των τελευταιων ετων.
 
Τελευταία επεξεργασία:

manly_Man

Well-Known Member
Νομιζω αν ο αλλος εχει χασει ολη την hairline του και τους κροταφους δεν εχει λογο να περιμενει να φτασει σε μεγαλυτερη ηλικια για να μπει για επεμβαση. Ο λογος ειναι οτι αυτα τα grafts δεν θα πανε χαμενα αρκει να μη σπαταλησει εναν υπερογκο αριθμο grafts και να μη κατεβει το υψος της hairline....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kwstas mpatsios

Active Member
Πώς γινεται να μη σε πιασει η Ντουταστεριδη;;
Το μονο που υπαρχει μετα ειναι να σαι σε μικρη κατηγορια που χανεις ισως μαλλι λογω pgd2. Θα το θεωρουσα απιθανο βεβαια αλλα ποιος ξερει νεες μελετες ειναι αυτες των τελευταιων ετων.
Καλησπέρα φίλε είδα αυτό που μου έστειλες και προσπάθησα να το καταλάβω καθώς ήταν πολύ επιστημονικά εξυγημενο και σε ξένη γλώσσα δεν μπορώ να πω πως κατάλαβα και πολλα... η αλιθεια είναι ότι στην οικογένεια μου δεν υπάρχει κανένας με αλοπεκεια όποτε δεν μπορείς να πεις ότι είναι κληρονομικό επίσης έχω δοκιμάσει τα πάντα στο κεφάλι μου και δεν έχω δει διαφορά με τπτ ούτε λίγο ίσως θα μπορούσα να πω ότι γινόμουν και χειρότερα
 

kharmacoma

Well-Known Member
Νομιζω αν ο αλλος εχει χασει ολη την hairline του και τους κροταφους δεν εχει λογο να περιμενει να φτασει σε μεγαλυτερη ηλικια για να μπει για επεμβαση. Ο λογος ειναι οτι αυτα τα grafts δεν θα πανε χαμενα αρκει να μη σπαταλησει εναν υπερογκο αριθμο grafts και να μη κατεβει το υψος της hairline....

Kαι αν μετά αδειάσει τελείως πίσω και δεν έχει τα απαραίτητα grafts να συμπληρώσει ένα παράλληλα έχει μια πολύ καλή (κατεβασμένη) hairline? Δεν θα φαίνεται τελείως αφύσικο το κεφάλι?
 

manly_Man

Well-Known Member
Kαι αν μετά αδειάσει τελείως πίσω και δεν έχει τα απαραίτητα grafts να συμπληρώσει ένα παράλληλα έχει μια πολύ καλή (κατεβασμένη) hairline? Δεν θα φαίνεται τελείως αφύσικο το κεφάλι?
Μα το ανεφερα, με την προυποθεση οτι δεν θα κατεβασει το υψος της hairline, ουτε και να σπαταλησει εναν μεγαλο αριθμο για την μπροστινη περιοχη grafts αλλα να κινηθει πιο συντηρητικά στην περιπτωση που καποιος ειναι πιο νεος και αναμενεται να αραιωσει σε ολες τις ζωνες. Αν και γενικα πιστευω αν καποιος επρεπε να επενδυσει καπου περισσοτερο ειναι οι μπροστινες ζωνες, και να παει με πιο μικρες πυκνοτητες crown..
 
Τελευταία επεξεργασία:

hairlosscursed

Well-Known Member
Ρε θηρίο ούτε η Ντόυτα δεν σε πιάνει!!!!...εντυπωσιακό και τραγικό μαζί...κριμα παντως γιατί με ντουτα εχω δει πραγματικα θαυματα.καλυτερα απο πολλές καλες θεωρητικα μεταμοσχευσεις.κρατα βεβαια μια πίσίνή μην τυχον αυτο το οποιο βλεπεις τωρα να οφείλεται στην ντουτα....Καλή επιτυχία να έχεις
 

kwstas mpatsios

Active Member
Ρε θηρίο ούτε η Ντόυτα δεν σε πιάνει!!!!...εντυπωσιακό και τραγικό μαζί...κριμα παντως γιατί με ντουτα εχω δει πραγματικα θαυματα.καλυτερα απο πολλές καλες θεωρητικα μεταμοσχευσεις.κρατα βεβαια μια πίσίνή μην τυχον αυτο το οποιο βλεπεις τωρα να οφείλεται στην ντουτα....Καλή επιτυχία να έχεις
αδερφε μου δεν ξερω τι συμβαινει δεν με ποιανει ουτε ντουντα ουτε φινα ουτε ριγκειν ουτε φουγκοραλ, 1 χρονο χριση φινα μετα 7 μηνεσ χρηση ντουντα και ρεγκειν 6 χρονια και εχς 3 μηνεσ τα εκοπσα ολα και παλι δεν ειδα διαφορα αν με επιαναν θα επρεπε να μου ειχαν πεσει ολα
 

kwstas mpatsios

Active Member
καλησπερα και παλι εκανα την μεταμοσχευση σημερα πρωτη μερα
 

Συνημμένα

  • 146693341_3825754847446655_2945090583386568343_n.jpg
    146693341_3825754847446655_2945090583386568343_n.jpg
    237.7 KB · Προβολές: 64
  • 146748381_1331739680539912_3508446473356558960_n.jpg
    146748381_1331739680539912_3508446473356558960_n.jpg
    221 KB · Προβολές: 59
  • 147216967_133749641938280_5702204599340244786_n.jpg
    147216967_133749641938280_5702204599340244786_n.jpg
    254.3 KB · Προβολές: 60
  • 146593534_420419025859855_5614337723751672362_n.jpg
    146593534_420419025859855_5614337723751672362_n.jpg
    251 KB · Προβολές: 60

gerassis

Well-Known Member
Καλή φύτρωση Κώστα. Βλέπω τα grafts απλώθηκαν σε μεγάλη περιοχή και κυρίως πλαϊνα. Είχες φαίνεται αρκετά δικά σου εμπρός. Καλή υπομονή από εδω και πέρα και προσοχή τις πρώτες ημέρες να τηρεις ευβλαβικά τις οδηγίες που σου έδωσαν.
 
Μπλουζα