Ερώτηση τριχόπτωσης

Theo89

New Member
Καλησπέρα στο πολύ ωραίο site που λέγεται hairlossGr. Με λένε Θεόδωρο είμαι 27 χρονών και θα ήθελα την άποψη σας στο θέμα τριχόπτωσης. Τον τελευταίο ενάμιση χρόνο έχω να έχω αρκετή τριχόπτωση σε σημείο να περνάω το χέρι μου απο το τριχωτό της κεφαλής μου και κάθε φορά να μένουν στο χέρι μου πάνω απο 4-5 τρίχες και ειδικά τον τελευταίο καιρό τα μαλλιά μου δν μπορούν να μακρύνουν,επίσης στην κλίμακα Norwood είμαι το νούμερο 2 και έχω μια μικρή αραίωση στο πίσω μέρος. Θα ήθελα να ρωτήσω αν θα πρέπει να πάω σε κάποιον δερματολόγο (αν έχεται να μου προτείνεται κάποιον καλό θα το εκτιμούσα ιδιατέρως μένω Θεσσαλονίκη) η θα μπορούσα να ακολουθήσω κάποια προτεινόμενη θεραπεία απο αυτές που υπάρχουν στο site. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kal

Member
Δεν εχει νοημα να πας σε δερματολογο,τσαμπα το 50 ευρω..Θα σ πει οτι εχεις α.α και θα σ δωσει συνταγη για ρεγκειν(μινοξιδιλη) και βιταμινες..Εγω θα σ λεγα λοιπον να παρακαμψεις το βημα αυτο και να αγορασεις απο φαρμακειο ρεγκειν 5% ή ακομη καλυτερα να παραγγειλεις απο το ιντερνετ..! Μπορεις να προσθεσεις και το fungoral 2% σαμπουαν για μαξ 2 πλυσεις την εβδομαδα κ τις υπολοιπες ισως κτ σε αλοε..Και οι βιταμινες ή ω3 δεν ειναι ασχημα αλλα δν ξερω κατα ποσο τρελα βοηθανε το μαλλι..Αυτα π σου πα ειναι ενδεικτικα γενικα θα βρεις στο φορουμ καθε θεραπεια και θα μπορεις να ενημερωθεις και για τς παρενεργειες..
 

Theo89

New Member
Δεν εχει νοημα να πας σε δερματολογο,τσαμπα το 50 ευρω..Θα σ πει οτι εχεις α.α και θα σ δωσει συνταγη για ρεγκειν(μινοξιδιλη) και βιταμινες..Εγω θα σ λεγα λοιπον να παρακαμψεις το βημα αυτο και να αγορασεις απο φαρμακειο ρεγκειν 5% ή ακομη καλυτερα να παραγγειλεις απο το ιντερνετ..! Μπορεις να προσθεσεις και το fungoral 2% σαμπουαν για μαξ 2 πλυσεις την εβδομαδα κ τις υπολοιπες ισως κτ σε αλοε..Και οι βιταμινες ή ω3 δεν ειναι ασχημα αλλα δν ξερω κατα ποσο τρελα βοηθανε το μαλλι..Αυτα π σου πα ειναι ενδεικτικα γενικα θα βρεις στο φορουμ καθε θεραπεια και θα μπορεις να ενημερωθεις και για τς παρενεργειες..

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου! Βέβαια σε 4 μήνες μπαίνω στρατό οπότε υποθέτω είναι μικρό χρονικό διάστημα για κάποια αποτελεσματική θεραπεία αλλά ίσως να αρχίσω κάποια για να δω πως θα αντιδράσει το μαλλί μ!
 

dimitris50423

Well-Known Member
Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου! Βέβαια σε 4 μήνες μπαίνω στρατό οπότε υποθέτω είναι μικρό χρονικό διάστημα για κάποια αποτελεσματική θεραπεία αλλά ίσως να αρχίσω κάποια για να δω πως θα αντιδράσει το μαλλί μ!

αν ειναι να μπεις στρατό και να σταματησεις το regain μην το ξεκινησεις καθολου.. δεν εχει νοημα.. στην αρχη ριχνει και καποιες τριχες και μετα βγαινουν πιο δυνατες. να χρησιμοποιεις ενα καλο σαμπουαν και βλεπεις μετα το στρατο τι θα κανεις. ;)
 

Theo89

New Member
αν ειναι να μπεις στρατό και να σταματησεις το regain μην το ξεκινησεις καθολου.. δεν εχει νοημα.. στην αρχη ριχνει και καποιες τριχες και μετα βγαινουν πιο δυνατες. να χρησιμοποιεις ενα καλο σαμπουαν και βλεπεις μετα το στρατο τι θα κανεις. ;)

Μήπως έχεις να μου προτείνεις κάποιο καλό σαμπουάν θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως!
 

dimitris50423

Well-Known Member
frezyderm hair force, dercos, nanogen, αυτα μου αρεσαν. παρε frezedem για αρχη. αφηνει σε καλη κατασταση το μαλλι και μυριζει ωραια ;)
 
Μπλουζα