Ερωτημα για θεραπειες πριν απο μεταμοσχευση

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Pelekis

New Member
Καλημέρα είμαι καινούργιος στο φόρουμ.

Βάζω Regaine 1 χρονο τώρα και παροτι βλέπω τα μαλλιά μου καλύτερα από πριν τη ξεκινησω σκεφτομαι να τη σταματησω και να κανω μεταμοσχευση.

Με προβληματισαν οι αποψεις σας. Δεν θελω την κατηφορα..... Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να ξεκινησω και φινα. Πρεπει να κανω καποιες εξετασεις πριν?

Ειμαι 23 εχω αραιωση στους κροταφους.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

thimios72

Member
Pelekis είπε:
Καλημέρα είμαι καινούργιος στο φόρουμ.

Βάζω Regaine 1 χρονο τώρα και παροτι βλέπω τα μαλλιά μου καλύτερα από πριν τη ξεκινησω σκεφτομαι να τη σταματησω και να κανω μεταμοσχευση.

Με προβληματισαν οι αποψεις σας. Δεν θελω την κατηφορα..... Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να ξεκινησω και φινα. Πρεπει να κανω καποιες εξετασεις πριν?

Ειμαι 23 εχω αραιωση στους κροταφους.
μηπως εισαι λιγο μικρος για μεταμοσχευση?
 

n094

Active Member
και εγώ φίλε μου θα έλεγα να μείνεις κανένα χρόνο ακόμα στις θεραπείες και μετά να δεις αν χρειάζεται να κάνεις μμ. Για φίνα αν θες υπάρχουν κάποιες εξετάσεις που θα ήταν καλό να κάνεις, τόσο για την υγεία σου, όσο και για να παρακολουθείς σε τακτά διαστήματα την αποτελεσμάτικότητά της (testo/dht) δες και εδώ πρόσφατο νήμα: http://www.hairlossgr.com/forum/thread-8618-post-106651.html#pid106651
Επίσης, αν έχεις αποφασίσει για μμ (και δεν θες να περιμένεις) επειδή είσαι μόλις 23, καλό θα ήταν να κάνεις κάποια τεστς για να "προβλέψεις" που περίπου μπορείς να φτάσεις, γιατί πίστεψέ με θα είναι πολύ άσχημο να βάλεις τώρα πολλά μοσχεύματα μόνο στους κρόταφους και σε μερικά χρόνια να χρειαστείς πολλά ακόμα για να καλύψεις μια πιθανά πολύ μεγαλύτερη έκταση (και χώρις τα τεστ, μπορείς περίπου να δεις που θα φτάσεις αν δεις μπαμπά και παπούδες). Προσοχή λοιπόν.
 

Gio

New Member
+1 n094

Φίλε pelekis, σου μιλάω σαν παθών. Και εγώ στα 23 μου έκανα την πρώτη μου μεταμόσχευση νομίζοντας οτι θα "καθάριζα" για τα επόμενα χρόνια. Ωστόσο να που τώρα στα 28 και, έκανα και δεύτερη. Οπότε καλό θα είναι να ακούσεις τις συμβουλές των παιδιών εδώ, και να μείνεις για κάποιο διάστημα στις θεραπείες οι οποίες σίγουρα έχουν να σου δώσουν περισσότερα λόγω ηλικίας. Έαν τώρα επιμείνεις για μεταμόσχευση, τότε να κάνεις σωστή κατανομή βάζοντας μοσχεύματα και σε περιοχές που ενδέχεται να χάσεις μαλλάκια στο άμεσο μέλλον. Έτσι θα είναι πιο ανεπαίσθητη η απώλεια, ενώ θα καθυστερήσεις όσο γίνεται και την δεύτερη σου επέμβαση (αν τελικά αποφασίσεις να κάνεις και άλλη)
 

krhtikos21

Member
εγώ είμαι 22 και έκανα πρόσφατα μμ. προσπάθησε να δεις τι προοπτικές έχει η δότρια σου και προχώρα σε μμ άφοβα, εφόσον έχεις κάνει σωστή έρευνα γιατρούς κτλ.

Η σημαντικότερη παράμετρος είναι η δότρια σε συνδυασμό με την κληρονομικότητα.
θεωρώ στην ηλικία μας η φίνα είναι ρίσκο.είμαι από αυτούς που δε θα δοκίμαζαν ορμονικές διαταραχές και ειδικά σε αυτή την ηλικία.Αν ήμουνα πχ 30 θα το σκεφτόμουνα.
Επειδή είσαι και στη ηλικία μου αν θες οτιδήποτε να συζητήσουμε στείλε μου και inbox
 

Pelekis

New Member
Ν094 Τα αποτελεσματα παω σε δερματολογο να μου πει αν πρεπει να κανω?

Εχω πάθει ψυχολογικο και ξυριζω το κεφαλι μου.
Αν κανω μεταμοσχευση και ξυριζω κοντα (1 σκαλα) το μαλλι θα φαινεται οτι εχω βαλει μαλλια?

krhtikos σου στελνω εισαι δικος μου
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Pelekis είπε:
Ν094 Τα αποτελεσματα παω σε δερματολογο να μου πει αν πρεπει να κανω?

Εχω πάθει ψυχολογικο και ξυριζω το κεφαλι μου.
Αν κανω μεταμοσχευση και ξυριζω κοντα (1 σκαλα) το μαλλι θα φαινεται οτι εχω βαλει μαλλια?

krhtikos σου στελνω εισαι δικος μου

Αγαπητέ Κύριε Pelekis (a.k.a Londonakis) δεν είσαι και τόσο καινούριος στο Forum...

d7hz.jpg
 

Flosk

Well-Known Member
Δεν την παλεύουμε εδώ μέσα μου φαίνεται.. Μπράβο ρε Chs!!!
Προτείνω μόνιμο Ban.. Είχε παίξει και το θέμα με τις πειραγμενες φωτογραφίες και το debait για το αν είχαν υποστεί photoshop ή όχι! Μετα και απο αυτο δεν υπάρχουν ελαφρυντικά.. Δρόμο οι απατεώνες!
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Παιδιά το δίκαιο είναι πριν προχωρήσω σε μόνιμο αποκλεισμό και των 2 λογαριασμών, να τον αφήσω να μιλήσει (αν μιλήσει) να δω τι έχει να πει επί του θέματος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

krhtikos21

Member
λέτε να είναι κανείς άλλος από υπολογιστή του ?ξέρω εγώ οικογενειακός?
αλλά θα μπαινε να ρωτάει εδώ δε θα ρώταγε τον ίδιο?
γτ να γίνει όλο αυτό???
 

Flosk

Well-Known Member
Αν ηταν ο αδερφός του ας πούμε θα μπορούσε απλα να δει το κεφάλι του Londonaki απο κοντα και φυσικά θα μπορούσε να συστηθει πιο ξεκάθαρα και μετα να κανει τέτοια ερώτηση! Το ερώτημα για μένα ειναι αν ο Londonakis-Pelekis ειναι και -υπάλληλος της κλινικής;
 

Pelekis

New Member
Ειμαι σε υπολογιστη γυμναστηριου. Πληρωνω 3€ τη μερα! Μη με φρικάρετε!


Κανω οργανα εδω και εχουν 3 υπολογιστες για τα μελη. Δεν ηξερα οτι εχει και αλλον εδω που γραφει. Τι πρεπει να κανω???
 

Flosk

Well-Known Member
Flosk είπε:
Αν ηταν ο αδερφός του ας πούμε θα μπορούσε απλα να δει το κεφάλι του Londonaki απο κοντα και φυσικά θα μπορούσε να συστηθει πιο ξεκάθαρα και μετα να κανει τέτοια ερώτηση! Το ερώτημα για μένα ειναι αν ο Londonakis-Pelekis ειναι και -υπάλληλος της κλινικής;
Άντε ρε Londolekis γιατι δεν μιλας να μας λύσεις την απορία αφού είσαι online και παρακολουθείς το θέμα..
 

krhtikos21

Member
θα μας τρελάνουν αλήθεια.τι ακριβώς εννόεις γυμναστηρίου?από πότε έχουνε και pc ta γυμναστήρια για χρήση επί πληρωμή?
 

Flosk

Well-Known Member
Ναι και ο άλλος ανεβάζει τις Φωτο του σε δημόσια θέα απο τον υπολογιστή του γυμναστηρίου;
Κοπανιοταν με τα βαρη και μετα ανέβαζε φωτογραφιες με τα καυκαλα στο κεφάλι του..
Επίσης είχε χρήματα για μεταμόσχευση μαλλιών και δεν είχε pc ή smartphone να συνδεθεί , πήγαινε στο γυμναστήριο.. Που τα πουλάς αυτα ρε;
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Pelekis είπε:
Ειμαι σε υπολογιστη γυμναστηριου. Πληρωνω 3€ τη μερα! Μη με φρικάρετε!

Σοβαρά; Και η IP τι λέει αγαπητέ;

Και πως γίνεται να έχεις την ίδια IP και από τον ίδιο πάροχο;

77-5-28.static.cyta.gr

**.*9.5.28
 

Flosk

Well-Known Member
Αν πάτε στην πρώτη σελίδα του Londonaki θα δείτε κάποια στιγμη να γράφει 23:22 το βράδυ απο το γυμναστήριο! Δεν έψαξε απο τη 2η και μετα γιατι βαριέμαι αλλα νομίζω ότι ειναι ξεκάθαρο το πράγμα!


Flosk είπε:
Αν πάτε στην πρώτη σελίδα του Londonaki στις παρουσιάσεις θα δείτε κάποια στιγμη να γράφει 23:22 το βράδυ απο το γυμναστήριο! Δεν έψαξα πιο μετα στισ αλλεσ 8 σελιδεσ γιαυι μου ειναι αρκετο και βαριέμαι. Νομίζω ότι ειναι ξεκάθαρο το πράγμα!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα