Ερχεται η λυση στην τριχοπτωση?ποσα χρονια ακομα?

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Ακουμε το ιδιο παραμυθι εδω και πολλα χρονια.Μια η Replicel μετα ο Κοτσαρελης μετα οι ιαπωνες και ουτε εγω δεν θυμαμαι τι αλλο.Ειναι κριμα να μας κοροιδευουν τοσα χρονια και να παραμενουν τα ιδια κ τα ιδια φαρμακα τα οποια μπορει να γυρισουν μπουμερανγκ καποια στιγμη σε καποιους.Φιναστεριδη και Ντουταστεριδη και καποια αλλα που μπορει μετα απο μακροχρονια χρηση να κανουν τα ονειρα καποιων εφιαλτες.Η υπομονη μας τελειωνει.Εχω αρχισει να πιστευω πως εχουν δικιο καποια παλαιοτερα μελη απο εδω μεσα οπως ο Καπα οτι δεν προκειται να δουμε φως στο τουνελ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Εξαρτάται πως το εννοεί ο καθε ένας λύση και τι φιλοδοξίες εχει ο καθε ένας.
Για εμένα λύση ειναι να βγουν καλύτερες θεραπείες με λιγότερες παρενέργειες.
Σε αυτο είμαστε σε καλον δρόμο,βέβαια η θεραπεία συνεχίζεται
Τώρα αν κάποιος βλέπει λύση να πήγαινει σε μια κλινική για ενέσεις στο κεφάλι καθε τρεις και λίγο και με ετήσιο κοστος 2.000 ευρώ μάλλον εχει μπερδέψει το τι ειναι λύση και τι εκμετάλλευση.
Λύση επίσης ειναι να είχαμε μια απεριόριστη δοτρια και η μεταμόσχευση να κόστιζε 0,5 ευρώ το graft και το αποτέλεσμα να ηταν εγγυημένο τέλειο,σε αυτο απέχουμε πολυ ακόμα.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
φιλε Καπα συμφωνω ως προς το θετεις αλλα διαφωνω στο οτι ερχονται καινουργιες θεραπειες?Που ειναι?Εξακολουθει μετα απο χρονια η μοναδικη θεραπεια που οντως ασχετα με τις παρενεργειες, σου κραταει μαλλι να ειναι η φιναστεριδη και 2η με λιγοτερες παρενεργειες αλλα κ μικροτερο αποτελεσμα να ειναι η μινοξιδιλη.Οσο για ενεσεις στο τριχωτο....εχω χαλασει παρα πολλα λεφτα και εκτος οτι κοστιζει αποτελεσμα 0.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ΜΙΚΕΣ είπε:
φιλε Καπα συμφωνω ως προς το θετεις αλλα διαφωνω στο οτι ερχονται καινουργιες θεραπειες?Που ειναι?Εξακολουθει μετα απο χρονια η μοναδικη θεραπεια που οντως ασχετα με τις παρενεργειες, σου κραταει μαλλι να ειναι η φιναστεριδη και 2η με λιγοτερες παρενεργειες αλλα κ μικροτερο αποτελεσμα να ειναι η μινοξιδιλη.Οσο για ενεσεις στο τριχωτο....εχω χαλασει παρα πολλα λεφτα και εκτος οτι κοστιζει αποτελεσμα 0.

οι καινουριες θεραπειες ειναι εδω http://www.hairlossgr.com/forum/thread-5076.html
και αν ολα πανε καλα εχουμε αντικαταστατη φιναστεριδης χωρις παρενεργειες,η τιμη θα μπορουσε να ειναι η μιση δυστυχως.
για ενεσεις στο μαλλι δεν αναφερομαι στους δικους μας τους κομπογιανιτες αλλα για μεγαλες εταιρειες που λενε οτι θα φερουν μεταξωτες κορδελες
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Μακαρι φιλε.Ειμαστε περιπου ιδια ηλικια και εχω περιπου το ιδιο θεμα με εσενα.Αν ειναι οντως ετσι μπορει να κρατηθουμε για αρκετα χρονια.Ποτε πιστευεις θα ειμαστε σιγουροι για τα αποτελεσματα του?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ΜΙΚΕΣ είπε:
Μακαρι φιλε.Ειμαστε περιπου ιδια ηλικια και εχω περιπου το ιδιο θεμα με εσενα.Αν ειναι οντως ετσι μπορει να κρατηθουμε για αρκετα χρονια.Ποτε πιστευεις θα ειμαστε σιγουροι για τα αποτελεσματα του?

σε 3 μηνες αν ολα πανε καλα θα εχει πιθανοτητες επιτυχιας 90+% και θα προβω σε παραγγελια 8μηνου
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
nikoskriti12 είπε:
kapa δηλαδη μεχρι τωρα βλεπεις καποια θετικα σημαδια χωρισ καμια παρενεργεια απο το keratene?

Το keratene ειναι ενα εσωτερικό blocker σαν την φιναστεριδη ντουταστεριδη.τα αποτελέσματα θα αργήσουν να ρθουν.
Προς το παρόν τα παει καλά στο θέμα παρενεργειων
 

gianniskritikos

New Member
καπα το οτι παει καλα στο θεμα παρενεργειων ειναι οντως πολυ καλο το θεμα ειναι οτι εκοψες διαφορα σκευασματα που εβαζες....οποτε αν δεν δεις κατηφορα σημαινει οτι κανει καλη δουλια......διοτι νομιζω τωρα βαζεις μονο μινοχ...
 

weznem

Well-Known Member
καταλαβαινω τι θελει να πει ο καππα για το τι ειναι καλυτερες θεραπειες,,λυση ειναι μια ομως..αυτο που θα κανεις μια φορα και δεν θα ασχοληθεις ξανα με τα μαλλια δεν θα πεσουν..το πως δεν το ξερω, κατι που αφουν εχουν εντοπισει την ανωμαλια στο dna που δινει τετοια εντολη να παιφτουν τα μαλλια να παιρνεις ενα χαπι και να την φτιαχνει σωστα..καπως ετσι λυση δεν ειναι να κουμπωνουμε κατι εφορου ζωης..ειτε να βαζουμε τοπικα εφορου ζωης,βεβαια ακομα δεν εχουμε αποκρυπτογραφησει το τι φταιει και πεφτουν..μαλιστα πολυ λεμε οτι ισως δεν ειναι ιδιες οι αιτιες φαλακρας σε ολους οποτε καταλαβαινουμε οτι σε 50 χρονια απο τωρα ισως αν ενδιαφερονται βρουν το ελιξηριο της φαλακρας,ειμαστε σε αρχικα σταδια για εμενα ακομα..που ψαχνονται μηπως δταινε οι προσταγλανδινες,μηπως καποια αλλο ενζυμο,μηπως ολα μαζι..εδω ειμαστε τωρα στο ψαξιμο επομενως θα αργησει πολυ..η μονιμη λυση..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos είπε:
καπα το οτι παει καλα στο θεμα παρενεργειων ειναι οντως πολυ καλο το θεμα ειναι οτι εκοψες διαφορα σκευασματα που εβαζες....οποτε αν δεν δεις κατηφορα σημαινει οτι κανει καλη δουλια......διοτι νομιζω τωρα βαζεις μονο μινοχ...

βαζω growth μονο στους κροταφους,οχι απαραιτητα μονο μινοξιδιλη.
κορτιζονες,τρετινοινη,λατανοπροστη,συντομα και ψευδαργυρο


weznem είπε:
αυτο που θα κανεις μια φορα και δεν θα ασχοληθεις ξανα με τα μαλλια δεν θα πεσουν.
με αυτον τον τροπο οριστικη λυση δεν θα υπαρξει.
εκτος και αν βρεθει κατι να κλειδωσει μονιμα την dht χαμηλα χωρις την χορηγηση χαπιου.
αλλα οριστικη λυση δεν ειναι μονο dht block,ειναι και growth
δηλαδη θα πρεπει να βρεθει κατι να το κανεις μια φορα,να το σταματησεις και να σου δινει regrowth χωρις πτωση 4ever
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gianniskritikos

New Member
η αλλιως σαν την πατατα που ελεγε ο μεχης οτι αμα το βαζεις μια φορα το χρονο δια μαγιας το μαλλι θεραπαβεται περνει μπρος και ειναι αρκετο μια φορα το χρονο....δηλ μια θεραπια που να την βαζεις καθε τοσο για να σε κραταει η και να σε καλυτερευει.... μια φορα το μηνα μια φορα το 6 μηνο το χρονο....κιαυτο για μενα πιστευω εινα μονιμη θεραπια και λυση...
 

Antinoos

Member
[/quote]
με αυτον τον τροπο οριστικη λυση δεν θα υπαρξει.
εκτος και αν βρεθει κατι να κλειδωσει μονιμα την dht χαμηλα χωρις την χορηγηση χαπιου.
αλλα οριστικη λυση δεν ειναι μονο dht block,ειναι και growth
δηλαδη θα πρεπει να βρεθει κατι να το κανεις μια φορα,να το σταματησεις και να σου δινει regrowth χωρις πτωση 4ever
[/quote]

Βασικα kappa, αν το καλοσκεφτουμε δεν παει ακριβως ετσι. Οκ, εχουμε βρει εναν τροπο να κραταμε τα μαλλια ριχνοντας την dht. Γιατι ξερουμε οτι αυτη ευθύνεται κατα πολυ στο να γινομαστε γλομποι. Αυτο ομως δεν ειναι λιγο κομπογιαννιτικο? Εννοω οτι, ο γειτονας εδω απεναντι ειναι 65 χρονων και εχει πιο τουμπανο hairline απο τον αδερφο μου που ειναι 23. Τετοιο μαλλι πυκνο δεν ειχα εγω ουτε στα 17 μου. Αυτος δεν εχει dht? Φυσικα και εχει. Αλλα οι δικες του τριχες την dht την εχουν γραμενη στα @@ τους. Οποτε για μενα λυση ειναι να βρεθει τι στο διαλο εχουν τα δικα του τριχοθυλακια (ή τι δεν εχουν) και η dht (ή οτι αλλο φταιει) τους κλ@νει μια μαντρα, και δεν τον εχει εγκαταλειψει ουτε μια τριχουλα κι ας πλησιαζει να γίνει παππους. Και κατ'επέκταση αυτος δεν χρειαστηκε να πειραξει ποτε καποια ορμονη του για να εχει μαλλια... Κι αν το παίξω και λιγο Σπιλμπεργκ, ονειρεύομαι εκείνη την μέρα που θα παμε σε ενα φαρμακείο, θα μας χτυπάνε ενα εμβολιο, και μετα θα απολαύσουμε την 1η νυχτα που θα κοιμηθούμε ησυχοι απο αυτο το θεμα πια.... ΑΜΗΝ
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Antinoos είπε:
Βασικα kappa, αν το καλοσκεφτουμε δεν παει ακριβως ετσι. Οκ, εχουμε βρει εναν τροπο να κραταμε τα μαλλια ριχνοντας την dht. Γιατι ξερουμε οτι αυτη ευθύνεται κατα πολυ στο να γινομαστε γλομποι. Αυτο ομως δεν ειναι λιγο κομπογιαννιτικο? Εννοω οτι, ο γειτονας εδω απεναντι ειναι 65 χρονων και εχει πιο τουμπανο hairline απο τον αδερφο μου που ειναι 23. Τετοιο μαλλι πυκνο δεν ειχα εγω ουτε στα 17 μου. Αυτος δεν εχει dht? Φυσικα και εχει. Αλλα οι δικες του τριχες την dht την εχουν γραμενη στα @@ τους. Οποτε για μενα λυση ειναι να βρεθει τι στο διαλο εχουν τα δικα του τριχοθυλακια (ή τι δεν εχουν) και η dht (ή οτι αλλο φταιει) τους κλ@νει μια μαντρα, και δεν τον εχει εγκαταλειψει ουτε μια τριχουλα κι ας πλησιαζει να γίνει παππους. Και κατ'επέκταση αυτος δεν χρειαστηκε να πειραξει ποτε καποια ορμονη του για να εχει μαλλια... Κι αν το παίξω και λιγο Σπιλμπεργκ, ονειρεύομαι εκείνη την μέρα που θα παμε σε ενα φαρμακείο, θα μας χτυπάνε ενα εμβολιο, και μετα θα απολαύσουμε την 1η νυχτα που θα κοιμηθούμε ησυχοι απο αυτο το θεμα πια.... ΑΜΗΝ
η διαφορα του με εσενα ειναι οτι εσυ εχεις ευαισθησια στην dht ενω αυτος δεν εχει.
οσο για το αν φταιει η οχι η dht στο προβλημα η πιο αποτελεσματικη λυση στο να σταματησει η τριχοπτωση ειναι η φιναστεριδη και ο λογος που το κανει ειναι επειδη ριχνει την dht κατα 70%
οσο και να ψαχνουμε αλλου το προβλημα η πραξη μιλαει μονη της.
σχεδον ολοι οι χρηστες φιναστεριδης που χανανε 100-200 τριχες την ημερα μετα απο εναν χρονο χρησης χανουν λιγοτερες απο 10 και καπιοι καθολου
 

Antinoos

Member
kapa είπε:
Antinoos είπε:
Βασικα kappa, αν το καλοσκεφτουμε δεν παει ακριβως ετσι. Οκ, εχουμε βρει εναν τροπο να κραταμε τα μαλλια ριχνοντας την dht. Γιατι ξερουμε οτι αυτη ευθύνεται κατα πολυ στο να γινομαστε γλομποι. Αυτο ομως δεν ειναι λιγο κομπογιαννιτικο? Εννοω οτι, ο γειτονας εδω απεναντι ειναι 65 χρονων και εχει πιο τουμπανο hairline απο τον αδερφο μου που ειναι 23. Τετοιο μαλλι πυκνο δεν ειχα εγω ουτε στα 17 μου. Αυτος δεν εχει dht? Φυσικα και εχει. Αλλα οι δικες του τριχες την dht την εχουν γραμενη στα @@ τους. Οποτε για μενα λυση ειναι να βρεθει τι στο διαλο εχουν τα δικα του τριχοθυλακια (ή τι δεν εχουν) και η dht (ή οτι αλλο φταιει) τους κλ@νει μια μαντρα, και δεν τον εχει εγκαταλειψει ουτε μια τριχουλα κι ας πλησιαζει να γίνει παππους. Και κατ'επέκταση αυτος δεν χρειαστηκε να πειραξει ποτε καποια ορμονη του για να εχει μαλλια... Κι αν το παίξω και λιγο Σπιλμπεργκ, ονειρεύομαι εκείνη την μέρα που θα παμε σε ενα φαρμακείο, θα μας χτυπάνε ενα εμβολιο, και μετα θα απολαύσουμε την 1η νυχτα που θα κοιμηθούμε ησυχοι απο αυτο το θεμα πια.... ΑΜΗΝ
η διαφορα του με εσενα ειναι οτι εσυ εχεις ευαισθησια στην dht ενω αυτος δεν εχει.
οσο για το αν φταιει η οχι η dht στο προβλημα η πιο αποτελεσματικη λυση στο να σταματησει η τριχοπτωση ειναι η φιναστεριδη και ο λογος που το κανει ειναι επειδη ριχνει την dht κατα 70%
οσο και να ψαχνουμε αλλου το προβλημα η πραξη μιλαει μονη της.
σχεδον ολοι οι χρηστες φιναστεριδης που χανανε 100-200 τριχες την ημερα μετα απο εναν χρονο χρησης χανουν λιγοτερες απο 10 και καπιοι καθολου

Ναι βρε συ. Δεν αντιλέγω σε αυτο. Μαζι σου. Και ολοι ξερουμε το οτι αν παρουμε αυτο το κωλοχαπι, σιγουρα για καλυτερο θα ειναι (σε μαλλι παντα). Απλα, αυτη η ευαισθησια στην dht καπου οφειλετε. Γενετικα ειμαστε γκαντεμιδες και το χουμε το θεμα. Απο κει και περα ομως, και αυτο ηθελα να πω εξαρχης, μακαρι να ειχανε βρει κατι, ετσι ωστε να παραμεριζε αυτη την ευαισθησια. Αυτο δεν θα ηταν πραγματικα οτι καλυτερο? Για μενα θα ηταν η επανασταση. Απο το να πειραζουμε ορμονες. Ονειρο απατηλο, το ξερω, ομως αυτο στην ουσια δεν θελουμε ολοι μας?
 

horhitto4

Member
kapa είπε:
Antinoos είπε:
ποσο κανει ρε καπα αυτη τη στιγμη το Keratene alphactive ??
Βασικα kappa, αν το καλοσκεφτουμε δεν παει ακριβως ετσι. Οκ, εχουμε βρει εναν τροπο να κραταμε τα μαλλια ριχνοντας την dht. Γιατι ξερουμε οτι αυτη ευθύνεται κατα πολυ στο να γινομαστε γλομποι. Αυτο ομως δεν ειναι λιγο κομπογιαννιτικο? Εννοω οτι, ο γειτονας εδω απεναντι ειναι 65 χρονων και εχει πιο τουμπανο hairline απο τον αδερφο μου που ειναι 23. Τετοιο μαλλι πυκνο δεν ειχα εγω ουτε στα 17 μου. Αυτος δεν εχει dht? Φυσικα και εχει. Αλλα οι δικες του τριχες την dht την εχουν γραμενη στα @@ τους. Οποτε για μενα λυση ειναι να βρεθει τι στο διαλο εχουν τα δικα του τριχοθυλακια (ή τι δεν εχουν) και η dht (ή οτι αλλο φταιει) τους κλ@νει μια μαντρα, και δεν τον εχει εγκαταλειψει ουτε μια τριχουλα κι ας πλησιαζει να γίνει παππους. Και κατ'επέκταση αυτος δεν χρειαστηκε να πειραξει ποτε καποια ορμονη του για να εχει μαλλια... Κι αν το παίξω και λιγο Σπιλμπεργκ, ονειρεύομαι εκείνη την μέρα που θα παμε σε ενα φαρμακείο, θα μας χτυπάνε ενα εμβολιο, και μετα θα απολαύσουμε την 1η νυχτα που θα κοιμηθούμε ησυχοι απο αυτο το θεμα πια.... ΑΜΗΝ
η διαφορα του με εσενα ειναι οτι εσυ εχεις ευαισθησια στην dht ενω αυτος δεν εχει.
οσο για το αν φταιει η οχι η dht στο προβλημα η πιο αποτελεσματικη λυση στο να σταματησει η τριχοπτωση ειναι η φιναστεριδη και ο λογος που το κανει ειναι επειδη ριχνει την dht κατα 70%
οσο και να ψαχνουμε αλλου το προβλημα η πραξη μιλαει μονη της.
σχεδον ολοι οι χρηστες φιναστεριδης που χανανε 100-200 τριχες την ημερα μετα απο εναν χρονο χρησης χανουν λιγοτερες απο 10 και καπιοι καθολου
ποσο κανει αυτη τη στιγμη το Keratene alphactive ??
 

baldy

Member
συμφωνω με το πρωτο μηνυμα του καπα.Βλεπω πολυ ενθουσιασμο για τις καινουργες λυσεις που ερχονται και δεν καταλαβαινω γιατι.Εχουν ενθουσιαστει ολοι αυτοι με τα οιστρογονα.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΗ ,δηλαδη για να εχω μαλλια θα πρεπει να τρυπιεμαι δεν ξερω εγω καθε ποσο αγνοωντας βεβαια τις συνεπειες και δεν βαζω καν το οικονομικο στη μεση.ΣΙΓΑ ΤΗ ΛΥΣΗ,αν εγω χρειαζετα να μου βαρα εκατο ενεσεις ανα εξαμηνο πχ.Ναι το hairclonic ειναι μια προοδος αλλα και παλι θα ειναι ακριβο και περα απο αυτο πεφτουν πολλοι παραμετροι.Μια προοδος θα ηταν και η ακριβεστερη προβλεψη της αραιωσης ωστε να μπορει να γινει και ενα καλυτερο πλανο θεραπειας εμφυτευσης κτλ.

προοοδοι καλοι θα ηταν ισως σε καλυτερα groth stimulants και διατηρηση των υπαρχοντων.Αλλα τελικα αυτο θα οδηγησει σε περισσοτερη ντροπη για καραφλα αφου οι παλιοι θα εχουν χασει τα μαλλλια τους ενω οι νεοτεροι θα τα διατηρουν καλυτερα
 

Ntia

New Member
hello!

Κάθε φορά που σας διαβάζω όλο και κάτι καινούριο ανακαλύπτω!

Kapa please, θα μπορούσες να μου πεις αν τις κάψουλες κερατίνης της αγοράζεις από εδώ ή από έξω..??? Θεωρείς ότι σε έχουν βοηθήσει?

Εγώ συνεχίζω τα διαλύματά μου αλλά έχω μειώσει σημαντικά την κορτιζονη και την τρετινοίνη. Φτιάχνω πάντα δύο, το ένα θα έχει μινοξιδίλη 2% και το άλλο μινοξιδίλη 5%, το ένα από τα δύο θα έχει και μια λοσιόν, και τα δύο ψευδάργυρο και το ένα θα έχει κορτιζόνη αλλά ένα φιαλίδιο (όχι δύο που έβαζα κάποτε) και το άλλο τη τρετινοίνη.. Και τα βάζω εναλλάξ. Ήθελα να τα μειώσω όσο μπορούσα.. Τώρα το καλοκαίρι με τον ιδρώτα πάλι τα ίδια θα έχω αλλά δεν τα ξαναυξάνω και πιστεύω ότι και το καλοκαιρι δεν κάνει κιόλας για το δέρμα απ' ότι συμπέρανα μετά από τόση χρήση.
 

weznem

Well-Known Member
Ntia είπε:
hello!

Κάθε φορά που σας διαβάζω όλο και κάτι καινούριο ανακαλύπτω!

Kapa please, θα μπορούσες να μου πεις αν τις κάψουλες κερατίνης της αγοράζεις από εδώ ή από έξω..??? Θεωρείς ότι σε έχουν βοηθήσει?

Εγώ συνεχίζω τα διαλύματά μου αλλά έχω μειώσει σημαντικά την κορτιζονη και την τρετινοίνη. Φτιάχνω πάντα δύο, το ένα θα έχει μινοξιδίλη 2% και το άλλο μινοξιδίλη 5%, το ένα από τα δύο θα έχει και μια λοσιόν, και τα δύο ψευδάργυρο και το ένα θα έχει κορτιζόνη αλλά ένα φιαλίδιο (όχι δύο που έβαζα κάποτε) και το άλλο τη τρετινοίνη.. Και τα βάζω εναλλάξ. Ήθελα να τα μειώσω όσο μπορούσα.. Τώρα το καλοκαίρι με τον ιδρώτα πάλι τα ίδια θα έχω αλλά δεν τα ξαναυξάνω και πιστεύω ότι και το καλοκαιρι δεν κάνει κιόλας για το δέρμα απ' ότι συμπέρανα μετά από τόση χρήση.
http://www.hairlossgr.com/forum/thread-5076-post-88949.html#pid88949
 
Μπλουζα