Εποχιακη τριχοπτωση πανικου...

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Απ: Εποχιακη τριχοπτωση πανικου...

δεν ξερω φιλε μου αν ηταν εποχιακη η οχι, παντως και εγω μαδουσα απο αρχες αυγουστου παρα πολυ και τις 4-5 μερες εχει μειωθει κατα πααααααρα πολυ η τριχοπτωση και ειναι σε απολυτα φυσιολογικα επιπεδα......
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Εποχιακη τριχοπτωση πανικου...

πραγματικά παρατηρώ και εγώ 1 μείωση στην τριχόπτωση-μακάρι να ηρεμήσουμε 8)
 

Pathetic_Losser

New Member
Απ: Εποχιακη τριχοπτωση πανικου...

panos1982 είπε:
Παιδια αυτη η τριχοπτωση ειτε εποχιακη ηταν ειτε sheding απο τη φινα.....τελειωσε ευτυχως......ειχε αρχισει απο αρχες αυγουστου ως μεσα Σεπτεμβρη.....ενα μηνα...

Κ εμενα περιπου τοσο κρατησε-χ3στηκ@ πανω μου μιλαμε :p :p :p
Ενα μηνα ολοκληρο μαδουσα σαν κοτοπουλο-ευτυχων που τωρα εχω επανελθει σε πολυ φυσιολογικα επιπεδα
 
Απ: Εποχιακη τριχοπτωση πανικου...

εγω παλι ειχα ηρεμισει οπως ειπα για 4-5 μερες και τις τελευταιες 2 παλι γινετε χαμος :( :( :( :( :( :(
 

pfd

New Member
Απ: Εποχιακη τριχοπτωση πανικου...

kalispera paidia,eimai 21 kai antimenwtpizw mia katastash pou me exei epireasei se terastio va8mo psixologika kai me apospa apo kathe moy ypoxrewsh.apo telh augoustou mexri kai simera paratirw mia entonh trixoptwsh.xanw 15-20 trixes kata to lousimo kai an katsw na tinaksw ta mallia mou 12 wres meta to lousimo tha xasw alles 20-25 peripou trixes.tis teleytaies 20 meres paratirw araiwsi sto brostino meros tou kefaliou(oi kortafoi den exoun epireastei ka8olou)k ayto mono otan pigainw katw apo entono fws.epishs eimai sxedon sigouros pws oi brostines mou trixes den megalwnoun me tin idio ri8mo pou megalwnoun oi trixes tou ypoloipou kefaliou.tha ithela an ginetai na mou apadisei kapoios kata poson ayto einai epoxikh trixoptwsh kai an gia to gegonos pws oi trixes sto brostino meros tis kefalis den makrainoun me ton idio ri8mo p makrainoun ta ypoloipa ey8inomai egw,afou ta travaw astamatita vlakwdws.prospa8isa na fixarw ligo tin diatrofi mou ebloutizontas ti me frouta ka8ws laxanika de katanalwnw.exw 5 wres mexri ton dermatologo kai de kserw ti na perimenw
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Εποχιακη τριχοπτωση πανικου...

pfd είπε:
kalispera paidia,eimai 21 kai antimenwtpizw mia katastash pou me exei epireasei se terastio va8mo psixologika kai me apospa apo kathe moy ypoxrewsh.apo telh augoustou mexri kai simera paratirw mia entonh trixoptwsh.xanw 15-20 trixes kata to lousimo kai an katsw na tinaksw ta mallia mou 12 wres meta to lousimo tha xasw alles 20-25 peripou trixes.tis teleytaies 20 meres paratirw araiwsi sto brostino meros tou kefaliou(oi kortafoi den exoun epireastei ka8olou)k ayto mono otan pigainw katw apo entono fws.epishs eimai sxedon sigouros pws oi brostines mou trixes den megalwnoun me tin idio ri8mo pou megalwnoun oi trixes tou ypoloipou kefaliou.tha ithela an ginetai na mou apadisei kapoios kata poson ayto einai epoxikh trixoptwsh kai an gia to gegonos pws oi trixes sto brostino meros tis kefalis den makrainoun me ton idio ri8mo p makrainoun ta ypoloipa ey8inomai egw,afou ta travaw astamatita vlakwdws.prospa8isa na fixarw ligo tin diatrofi mou ebloutizontas ti me frouta ka8ws laxanika de katanalwnw.exw 5 wres mexri ton dermatologo kai de kserw ti na perimenw

Γράφε στα ελληνικα ΔΕΝ διαβάζεται αυτο το πραγμα που εγραψες.
 

pfd

New Member
Απ: Εποχιακη τριχοπτωση πανικου...

xilia siggnwmi alla grafw apo kinito kai de ta pairnei ta ellhnika de kserw giati isws ftaiei to kinito.kamia apadisi?
 

mindtrapper

Member
Απ: Εποχιακη τριχοπτωση πανικου...

pfd είπε:
kalispera paidia,eimai 21 kai antimenwtpizw mia katastash pou me exei epireasei se terastio va8mo psixologika kai me apospa apo kathe moy ypoxrewsh.apo telh augoustou mexri kai simera paratirw mia entonh trixoptwsh.xanw 15-20 trixes kata to lousimo kai an katsw na tinaksw ta mallia mou 12 wres meta to lousimo tha xasw alles 20-25 peripou trixes.tis teleytaies 20 meres paratirw araiwsi sto brostino meros tou kefaliou(oi kortafoi den exoun epireastei ka8olou)k ayto mono otan pigainw katw apo entono fws.epishs eimai sxedon sigouros pws oi brostines mou trixes den megalwnoun me tin idio ri8mo pou megalwnoun oi trixes tou ypoloipou kefaliou.tha ithela an ginetai na mou apadisei kapoios kata poson ayto einai epoxikh trixoptwsh kai an gia to gegonos pws oi trixes sto brostino meros tis kefalis den makrainoun me ton idio ri8mo p makrainoun ta ypoloipa ey8inomai egw,afou ta travaw astamatita vlakwdws.prospa8isa na fixarw ligo tin diatrofi mou ebloutizontas ti me frouta ka8ws laxanika de katanalwnw.exw 5 wres mexri ton dermatologo kai de kserw ti na perimenw

Καλησπέρα παιδιά, είμαι 21 και αντιμετωπίζω μια κατάσταση που με έχει επηρεάσει σε τεράστιο βαθμό ψυχολογικά και με αποσπά από κάθε μου υποχρέωση.

Από τέλη Αυγούστου μέχρι και σήμερα παρατηρώ μια έντονη τριχόπτωση. Χάνω 15-20 τρίχες κατά το λούσιμο και αν κάτσω να τινάξω τα μαλλιά μου 12 ώρες μετά το λούσιμο θα χάσω άλλες 20-25 περίπου τρίχες.

Τις τελευταίες 20 μέρες παρατηρώ αραίωση στο μπροστινό μέρος του κεφαλιού (οι κρόταφοι δεν έχουν επηρεαστεί καθόλου) και αυτό μόνο όταν πηγαίνω κάτω από έντονο φως. Επίσης είμαι σχεδόν σίγουρος πως οι μπροστινές μου τρίχες δεν μεγαλώνουν με την ίδιο ρυθμό που μεγαλώνουν οι τρίχες του υπόλοιπου κεφαλιού.

Θα ήθελα αν γίνεται να μου απαντήσει κάποιος κατά πόσον αυτό είναι εποχική τριχόπτωση και αν για το γεγονός πως οι τρίχες στο μπροστινό μέρος τις κεφαλής δεν μακραίνουν με τον ίδιο ρυθμό που μακραίνουν τα υπόλοιπα ευθύνομαι εγώ, αφού τα τραβάω ασταμάτητα βλακωδώς. Προσπάθησα να φιξάρω λίγο την διατροφή μου εμπλουτίζοντας τη με φρούτα καθώς και λαχανικά, δεν καταλαβαίνω.

Έχω 5 ώρες μέχρι τον δερματολόγο και δε ξέρω τι να περιμένω.


(Κάνε τα ένα copy paste στο post σου μπας και το διαβάσει κανένας)
 

pfd

New Member
Απ: Εποχιακη τριχοπτωση πανικου...

Καλησπέρα παιδιά, είμαι 21 και αντιμετωπίζω μια κατάσταση που με έχει επηρεάσει σε τεράστιο βαθμό ψυχολογικά και με αποσπά από κάθε μου υποχρέωση.

Από τέλη Αυγούστου μέχρι και σήμερα παρατηρώ μια έντονη τριχόπτωση. Χάνω 15-20 τρίχες κατά το λούσιμο και αν κάτσω να τινάξω τα μαλλιά μου 12 ώρες μετά το λούσιμο θα χάσω άλλες 20-25 περίπου τρίχες.

Τις τελευταίες 20 μέρες παρατηρώ αραίωση στο μπροστινό μέρος του κεφαλιού (οι κρόταφοι δεν έχουν επηρεαστεί καθόλου) και αυτό μόνο όταν πηγαίνω κάτω από έντονο φως. Επίσης είμαι σχεδόν σίγουρος πως οι μπροστινές μου τρίχες δεν μεγαλώνουν με την ίδιο ρυθμό που μεγαλώνουν οι τρίχες του υπόλοιπου κεφαλιού.

Θα ήθελα αν γίνεται να μου απαντήσει κάποιος κατά πόσον αυτό είναι εποχική τριχόπτωση και αν για το γεγονός πως οι τρίχες στο μπροστινό μέρος τις κεφαλής δεν μακραίνουν με τον ίδιο ρυθμό που μακραίνουν τα υπόλοιπα ευθύνομαι εγώ, αφού τα τραβάω ασταμάτητα βλακωδώς. Προσπάθησα να φιξάρω λίγο την διατροφή μου εμπλουτίζοντας τη με φρούτα καθώς και λαχανικά, δεν καταλαβαίνω.

Έχω 5 ώρες μέχρι τον δερματολόγο και δε ξέρω τι να περιμένω.
 

pfd

New Member
Απ: Εποχιακη τριχοπτωση πανικου...

Καλησπέρα και παλι.Συγγνώμη για τον τρόπο γραφής μου προηγουμένως.επισκέφθηκα την δερματολογο και μου ειπε πως δεν υπάρχει καποιο πρόβλημα ι αιτία ανησυχίας.της ζητησα ένα ενδυναμώτικο για τα μαλλία και μου είπε πως μπορώ να χρησιμοποιήσω το Pregaine.Γνωρίζουμε κατι για αυτό το προιόν?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Εποχιακη τριχοπτωση πανικου...

και ρωταω τωρα εγω....γτ δεν κανεις μια αναζητηση μονος σου να δεις τι εχει γραφτει??????βελε στην αναζητηση την λεξη και θα δεις αρκετα θεματακια.... ;)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα