Επισκεψη σε γιατρο

baldy

Member
οπως ειχα ξαναπει ειπα να παω σε γνωστο γιατρο οπου κανει και μεταμοσχευσεις για να δω την τωρινη μου κατασταση και την πιθανη εξελιξη.Παιρνω τηλ κλεινω ραντεβου η επισκεψη ηταν δωρεαν μου ειπαν

λοιπον πηγαινω μου ανοιγει την πορτα μια νοστιμουλα κοπελα,καθομαι στον καναπε και μου φαιρνει ενα φυλαδιο να συμπληρωσω τα στοιχεια μου.

Μπαινω με βλεπει ο γιατρος μου λεει δεν εχεις προβλημα δεν χρειαζεται να σε εξετασω,μην αγχωνεσαι αδικα,εισαι οκ λεει τι να πουν και καποιοι αλλοι που ερχονται και εχουν προβλημα.Λογικο να ανησυχεις για τα μαλλια σου αλλα δεν εχεις τιποτα.Ευγενικος ηταν δεν φανηκε φυσικα να θελει να με εκμεταλλευτει οικονομικα

το θεμα ειναι ομως οτι ΕΧΩ προβλημα και το ξερω.Και ιδου το του λογου το αληθες,το μονο σιγουρο ειναι οτι θα προχωρησει.Και δυστηχως δεν σου δινουν σημασια αν δεν εισαι προχωρημενο norwood ουτε οι δερματολογοι ουτε κανεις.Δηλαδη πρεπει να προχωρησει σε σημειο που δεν διωρθονεται για να σου δωσουν σημασια,τοτε ειναι αργα
 

Συνημμένα

  • IMG00026.jpg
    IMG00026.jpg
    14.1 KB · Προβολές: 298
  • IMG000027.jpg
    IMG000027.jpg
    14.9 KB · Προβολές: 332

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

lab_rat

Member
Παντως προβλημα σε σημειο να πας για μεταμοσχευση δεν εχεις.
Επισης αν περιμενεις απο γιατρο να ακουσεις κατι παραπανω απο αυτα που λεμε εδω.. χλωμο!!
 

Flosk

Well-Known Member
Δεν μεγαλώνεις δηλαδή; :)
Καλα κανεις και το ψάχνεις αλλα δεν χρειάζεσαι ακόμα μεταμόσχευση..αν δεν έχεις πρόβλημα με τις θεραπείες ψαξτο λίγο
 

weznem

Well-Known Member
αν τα χουδια καποτε ηταν μαλλια εσυ τοξερεις,εμεις και να θελαμε δεν γινετε να το ξερουμε,αν ηταν τριχες τοτε εχεις προβλημα στην αρχη του..αν δεν εχεις κενο και εχεις απλα μεγαλη τριχοπτωση,να εισαι σε επιφυλακη,να δεις τυχον σημαδια α/α,κοιτα ξε στον καθρηφτη και με ενα αλλο πλαϊνο καθρεφτη τα μαλλια στις ριζες τους κυριως αν ειναι το ιδιο παχια απο το κραουν μεχρι τους κροταφους..παρε χωρισματα με μια χτενα σε μηκος ανα αν 3 εκατοστα πλατος και κοιτα,αν δεν δεις καμια διαφορα στο παχος πουθενα σημαινει οτι δεν εχεις α/α ακομα τουλαχιστον..


baldy είπε:

μ εσενα ειχα συζητησει για το βιντεο της μινοξιδιλης να ανεβασω η οχι??
 

baldy

Member
weznem είπε:
αν τα χουδια καποτε ηταν μαλλια εσυ τοξερεις,εμεις και να θελαμε δεν γινετε να το ξερουμε,αν ηταν τριχες τοτε εχεις προβλημα στην αρχη του..αν δεν εχεις κενο και εχεις απλα μεγαλη τριχοπτωση,να εισαι σε επιφυλακη,να δεις τυχον σημαδια α/α,κοιτα ξε στον καθρηφτη και με ενα αλλο πλαϊνο καθρεφτη τα μαλλια στις ριζες τους κυριως αν ειναι το ιδιο παχια απο το κραουν μεχρι τους κροταφους..παρε χωρισματα με μια χτενα σε μηκος ανα αν 3 εκατοστα πλατος και κοιτα,αν δεν δεις καμια διαφορα στο παχος πουθενα σημαινει οτι δεν εχεις α/α ακομα τουλαχιστον..


baldy είπε:

μ εσενα ειχα συζητησει για το βιντεο της μινοξιδιλης να ανεβασω η οχι??


αν βλεπεις και στη φοτο υπαρχουν μικρες τριχες. απο τα 16 μου η αριστερη ηταν λιγο πιο αραιη αλλα αυτες οι τριχες ηταν καποτε γερες,η δεξια ηταν πολυ γερη και δεν αγχωνομουν σε μερικους μηνες αδιασε σε σημειο που να μην μπορω να κανω χωριστρα,γενικα και ην μπροστινη πλευρα εχει αρχισει να μετακινειται ελαφρα προς τα πισω

οσο για το βιντεο ναι το περιμενω
 

koskar

Member
Στα 23 σου με αυτο το μαλλι που έχεις τωρα, ουτε να το σκεφτεσαι για μεταμοσχευση.
Οποιος γιατρος σε δεχτει για να σου κάνει την επεμβαση να ξέρεις ότι σε βλέπει μόνο σαν χρήμα...
Μονο εαν ησουνα σε NW μεγαλύτερο του 3 σε αυτην την ηλικία θα μπορουσες ίσως να σκεφτ'οσουνα για μεταμόσχευση.
 

baldy

Member
koskar είπε:
Στα 23 σου με αυτο το μαλλι που έχεις τωρα, ουτε να το σκεφτεσαι για μεταμοσχευση.
Οποιος γιατρος σε δεχτει για να σου κάνει την επεμβαση να ξέρεις ότι σε βλέπει μόνο σαν χρήμα...
Μονο εαν ησουνα σε NW μεγαλύτερο του 3 σε αυτην την ηλικία θα μπορουσες ίσως να σκεφτ'οσουνα για μεταμόσχευση.
απλως πηγα γιατι ελεγε οτι υπαρχει ενα προσχεδιο μελλοντικης εξελιξης οχι για μ/μ αλλα τελικα μουφα!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Φιλε ολοι καπως ετσι ξεκινησαμε.Και εγω νωρις ειχα επισκεφτει τον δερματολογο.Ειναι παντως νωρις για το οτιδηποτε.Βασικα αν θελεις να σιγουρευτεις για μελλοντικη εξελιξη,πρεπει να κοιταξεις τον πατερα σου η τους θειους σου απο την μερια της μανας σου και αναλογως απο που εχεις παρει να δεις αν οντως εχεις καποιο κληρονομικο.Αυτο ειναι το πιο βασικο.
 

baldy

Member
ΜΙΚΕΣ είπε:
Φιλε ολοι καπως ετσι ξεκινησαμε.Και εγω νωρις ειχα επισκεφτει τον δερματολογο.Ειναι παντως νωρις για το οτιδηποτε.Βασικα αν θελεις να σιγουρευτεις για μελλοντικη εξελιξη,πρεπει να κοιταξεις τον πατερα σου η τους θειους σου απο την μερια της μανας σου και αναλογως απο που εχεις παρει να δεις αν οντως εχεις καποιο κληρονομικο.Αυτο ειναι το πιο βασικο.
O Πατερας μου εχει πιο πολυ μαλλι απο μενα.Ο πατερας του ειχε καπως προχωρημενο norwood,το οποιο δεν μου αρεσει και η μανα μου ειχε ενα αδερφο καραφλο,πεθανε στα 40 στο μελλον μπορει να εκανε και στο vertex καραφλα ποιος ξερει
 

n094

Active Member
Παίδες κάπου έχω διαβάσει ότι η κληρονομικότητα στο θέμα ΑΑ σχετίζεται περισσότερο με το σόι της μαμάς. Οπότε αν θες να δεις τον εαυτό σου μετά από χρόνια, καλύτερα να βλέπεις τον πατέρα της μαμάς σου και όχι τόσο τον δικό σου πατέρα...
 

weznem

Well-Known Member
ναι ετσι λενε οτι κατα 80% απο το σοι της μανας αλλα δεν ξερω αν ισχυει στ τετοιο ποσοστο..
 
Μπλουζα