Επιλογη κλινικης

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

hkapa

New Member
Καλησπερα κ παλι,σαν νεο μελος διαβασα οσα μπορουσα σχετικα με τη μμ εδω στη σελιδα για να παρω γνωμες,ειχα γραψει για τον Αναστασακη σαν πρωτο ραντεβου που ειχα( πολυ ακριβο το κοστος με FUT 2.600grafts,1800 μπροστα κ 800 πισω, που μου προτεινε,συν αγωγη με λειζερ,κοστος 5.700), επειδη δεν καταφερα να φτιαξω δικο μου νημα,ανεβαζω εδω τις φωτο με το δικο μου προβλημα μαλλιων και θα ηθελα τις γνωμες σας οσοι μπορειτε,ειχα πει καποια στιγμη να παω κ στον Βεκρη να παρω γνωμη,το μπατζετ μου ειναι μεχρι 4.οοοε, δεν μπορω παραπανω( κ ειμαι στα μισα ακομα).
 

Συνημμένα

  • IMG_1801.jpg
    IMG_1801.jpg
    644.3 KB · Προβολές: 66
  • IMG_1802.jpg
    IMG_1802.jpg
    720.3 KB · Προβολές: 68
  • IMG_1803.jpg
    IMG_1803.jpg
    1,017.9 KB · Προβολές: 65
  • IMG_1804.jpg
    IMG_1804.jpg
    987.2 KB · Προβολές: 65
  • IMG_1806.jpg
    IMG_1806.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 86

tol

Well-Known Member
Ο Αναστασακης φιλε μου για να σε κανει οπως πρεπει θες 2-3 μμ σε αυτον και παλι εχω αμφιβολιες αν μπορει!!!
Υστερει φοβερα στην πυκνοτητα ασε που νομιζω οτι φοβαται υπερβολικα το shock loss!!!
Φιλε hkapa, θα σε συμβουλευα να ασπαστεις τη γνωμη του ΔΗΜΗΤΡΗ, αφου εχει αμεση εμπειρια απο την κλινικη του Αναστασακη.

Επισης εξ ιδιας πειρας σου προτεινω να αποφυγεις και τη DHI....με 4000 ευρω στη DHI θα σου βαλουν γυρω στα 2200 grafts και θα φυτρωσουν τα 1500.....επομενως θα εχεις ενα μετριοτατο αποτελεσμα.

Αποψη μου ειναι οτι χρειαζεσαι τουλαχιστον 3000 grafts (2000 μπροστα και 1000 πισω).

Επομενως διπλη συνεδρια σε μια πολυ καλη κλινικη που θα μπορεσει να αποφυγει και το σοκ λος στις μπροστα ζωνες που εχεις δικα σου μαλλια.

Η λυση των 2 κυπριακων κλινικων ή του τουρκου Ερντογαν ισως ειναι η πιο ενδεδειγμενη.

Οικονομικα ομως χρειαζεσαι περιπου 5800 ευρω για τους Κυπριους ή 7000 ευρω για τον Ερντογαν.

Ή κάνεις υπομονη δυο-τρια χρονια, μαζευεις επιπλεον χρηματα, βλεπεις πως εξελισσεται η τριχοπτωση και πηγαινεις Κυπρο/Τουρκια.....ή καταφευγεις στην εγχωρια λυση της κλινικης του Βεκρη στην οποια με τα καταλληλα παζαρια και με περιπου 4500 ευρω σε διπλη συνεδρια θα σου βαλουν παραπανω απο 3500 grafts......... βεβαια στη κλινικη του Βεκρη αναλαμβανεις και το ρισκο της επιλογης σου....ειναι αυτονοητο οτι δεν μπορει να συγκριθει σε ποιοτητα με τις κυπριακες και τουρκικες κλινικες....μπορει να εχεις ενα καλο αποτελεσμα (υπαρχουν χαρακτηριστικα παραδειγματα μελων που εβαλαν πανω απο 4000 grafts και ειναι ικανοποιημενα, δες αντιστοιχα νηματα)... μπορει ομως να υποστεις και μια "κακοποιηση", ενα "οργωμα" της δοτριας ή ενα ανεπιθυμητο σοκ λος.

Σε τελικη αναλυση, φιλε μου, τις περισσοτερες φορες ο,τι πληρωνεις, παιρνεις. Αν εισαι "τυχερος", μπορει και με λιγοτερα χρηματα να πετυχεις ενα αξιολογο αποτελεσμα.

Σου ευχομαι να προβεις στην καταλληλοτερη επιλογη και να εχεις το ποθουμενο αποτελεσμα.
Καλησπερα κ παλι,σαν νεο μελος διαβασα οσα μπορουσα σχετικα με τη μμ εδω στη σελιδα για να παρω γνωμες
ΥΓ. Αν καταλαβα καλα απο τα γραφομενα σου, οι γνωσεις σου για τις μεταμοσχευσεις περιοριζονται σε οσα διαβασες σε αυτο το νημα;

Αν συμβαινει αυτο, προκειται για "εγκλημα"......... η ημιμαθεια ειναι χειροτερη της αμαθειας.

Αν θελεις να κάνεις τη σωστη επιλογη, πρεπει τουλαχιστον ενα μηνα να διαβαζεις καθημερινα στο forum δεκαδες νηματα μεταμοσχευσεων απο ολες τις κλινικες, να παιρνεις συμβουλες απο εμπειρα μελη και, αφου εχεις αποκτησει αρκετες και οχι αποσπασματικες πληροφοριες, να αναλαβεις την ευθυνη της προσωπικης σου επιλογης.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Καλησπερα κ παλι,σαν νεο μελος διαβασα οσα μπορουσα σχετικα με τη μμ εδω στη σελιδα για να παρω γνωμες,ειχα γραψει για τον Αναστασακη σαν πρωτο ραντεβου που ειχα( πολυ ακριβο το κοστος με FUT 2.600grafts,1800 μπροστα κ 800 πισω, που μου προτεινε,συν αγωγη με λειζερ,κοστος 5.700), επειδη δεν καταφερα να φτιαξω δικο μου νημα,ανεβαζω εδω τις φωτο με το δικο μου προβλημα μαλλιων και θα ηθελα τις γνωμες σας οσοι μπορειτε,ειχα πει καποια στιγμη να παω κ στον Βεκρη να παρω γνωμη,το μπατζετ μου ειναι μεχρι 4.οοοε, δεν μπορω παραπανω( κ ειμαι στα μισα ακομα).

Με τα στοιχεία που δινεις εγω θα εκανα με 3000€ μια συνεδρια και γι μπροστα και για πισω ahc. Θα σε καλυψει σε πολυ μεγαλο βαθμο καν χρειαστει στο μελλον να κανεις ξανα συμπληρωνεις. Μπορει κ να μην ξαναασχοληθεις.
 

hkapa

New Member
Ευχαριστω για την ανταποκριση,ολες οι γνωμες σας μετρανε για μενα,σιγουρα θα προσπαθησω να μελετησω οσο μπορω το forum ,ωστε να μαθω καποια πραγματα!!θα δω κ 2,3 κλινικες ( κ κυπρο) παραπανω για να συγκρινω,νομιζω πηγε να με φαει η βιασυνη μου με τη μμ!!ευχαριστω κ παλι!!
 

Georgie

Well-Known Member
Δημητρη το sockloss ειναι μόνιμο εάν συμβεί? Επίσης Η μέθοδος fut ειναι αρκετά τραυματική ?
Σε ρωτάω γιατι απο την εμπειρία σου θα γνωρίζεις και απ´οτι εχω διαβάσει και σε ξένα forum δε το εχω ξεκαθαρίσει !
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ 34

Active Member
Δημητρη το sockloss ειναι μόνιμο εάν συμβεί? Επίσης Η μέθοδος fut ειναι αρκετά τραυματική ?
Σε ρωτάω γιατι απο την εμπειρία σου θα γνωρίζεις και απ´οτι εχω διαβάσει και σε ξένα forum δε το εχω ξεκαθαρίσει !
Εχεις σημαδι οποτε σε περιοριζει καπως σε πολυ ξυρισμενο στυλ στα πλαινα και πισω απο την αλλη εχεις τα ραμματα για 10 ημερες περιπου που και αυτος ειναι ενας περιορισμος και ειδικα στο λουσιμο και στον υπνο..απο την αλλη ο πονος μολις περασει η επιδρασει του ανεσθητικου δεν αντεχετε οποτε με ενα mesulid (εγω τετοιο χρειαστηκε να παρω και στα δυο μου strip)αμεσως εξαφανιζεται,επισης εχεις κινδυνο με το strip να μην εχει κλησει καλα το ραψιμο ο γιατρος και να σου αφησει πιο μεγαλο σημαδι δλδ μεγαλυτερη περιοχη που δεν θα εχεις μαλλια γιατι ως γνοστων πανω στην ουλη του strip δεν υπαρχουν τριχες!!!
Το shock loss ΝΑΙ ειναι μόνιμο!!!
Στην ουσια οταν εισαι γιατρος για τον πο&τ$0 «θυσιαζεις» μαλλια που υπαρχουν για να φυτευσεις αλλα που υποτιθετε οτι τα εβαλες για να πυκνωσεις την περιοχη!
 

kaiba

Active Member
Φίλε ξεχασε strip και αναστασακη σε αυτές τις τιμές. Ελλαδα δες ahc και dhi. Κυπρο Γεωργίου και HDC και Τουρκια ερντογαν μελετησε και σωστα το φόρουμ δες παρουσιασεις δες τα οικονομικα σου και παρε την αναλογη αποφαση
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Εχεις σημαδι οποτε σε περιοριζει καπως σε πολυ ξυρισμενο στυλ στα πλαινα και πισω απο την αλλη εχεις τα ραμματα για 10 ημερες περιπου που και αυτος ειναι ενας περιορισμος και ειδικα στο λουσιμο και στον υπνο..απο την αλλη ο πονος μολις περασει η επιδρασει του ανεσθητικου δεν αντεχετε οποτε με ενα mesulid (εγω τετοιο χρειαστηκε να παρω και στα δυο μου strip)αμεσως εξαφανιζεται,επισης εχεις κινδυνο με το strip να μην εχει κλησει καλα το ραψιμο ο γιατρος και να σου αφησει πιο μεγαλο σημαδι δλδ μεγαλυτερη περιοχη που δεν θα εχεις μαλλια γιατι ως γνοστων πανω στην ουλη του strip δεν υπαρχουν τριχες!!!
Το shock loss ΝΑΙ ειναι μόνιμο!!!
Στην ουσια οταν εισαι γιατρος για τον πο&τ$0 «θυσιαζεις» μαλλια που υπαρχουν για να φυτευσεις αλλα που υποτιθετε οτι τα εβαλες για να πυκνωσεις την περιοχη!
Ευχαριστώ πολυ Δημήτρη
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ 34

Active Member
Ευχαριστώ πολυ Δημήτρη
Ενα τελευταιο για να ειμαι δικαιος με το strip και το μονο θετικο αλλα ισως αρκετα βασικο που βλεπω πλεον μετα απο 2μμ με strip ειναι οτι αν δεν εισαι και μετα πο 2 μμ ευχαριστιμενος και εχεις αρχικα καλη δοτρια (με φαρμακα η χωρις) δεν εχεις οργωμενη δοτρια οποτε εχεις το «αβανταζ» αυτο και μπορεις να προβείς σε επομενες μμ με FUE! Που σίγουρα μετα απο 2 μμ με FUE δεν θα εχει το ιδιο ποιοτικη δότρια(δεν αναφέρομαι σε εξερέσεις)
Υ.Γ
Το ότι έχει κάνει κάποιος strip, η δότρια από θέμα fue είναι αρκετά καλή πλην της περιοχής κοντά στο strip.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Strip που έκανα θεωρώ λίγο πιο βάρια την επέμβαση από την fue.
27 εκατοστά τομή με 1,2 εκατοστά πάχος στο κεφάλι μόνο που το ακούς ανατριχιάζεις.

Όταν σηκώθηκα από το strip δεν μπορούσα να περπατήσω από την ζαλούρα αλλά ήμουν και 11 ώρες χειρουργείο.
Τα ράμματα τα έβγαλα μετά 10 μέρες τα οποία στο βγάλσιμο με πόνεσαν πιο πολύ απ' ότι στην επέμβαση. Βέβαια άλλο με αναισθητικό.
Επίσης η κοκκινίλα στο strip και το μούδιασμα έκανε πάνω από ένα χρόνο να φύγει.
Τώρα όσο για την δότρια στο strip υπάρχει πιθανότητα οι τρίχες κάτω από το strip να γίνουν ατροφικές,ήμουν πολύ τυχερός σε αυτό σε αυτήν την επέμβαση τώρα που δεν το είχα.

Άλλο ένα στραβό με την strip είναι ότι στην πορεία αν να κάνεις Fue ίσως κάποια μοσχεύματα που βρίσκονται πάνω και κάτω από το strip να έχουν πάθει αγκύλωση. Τι είναι αυτό? Με το ράψιμο που κάνει ο γιατρός και τραβάει την τομή να ενωθεί αυτά αλλάζουν φορά από μέσα και δεν μπορούν να εξαχθούν. Πάλι καλά ούτε αυτό το θέμα είχα τώρα.
 

Georgie

Well-Known Member
Εγώ παιδιά μια θέλω να κάνω , στα 50 δε θέλω να το έχω στο μυαλό μου συνέχεια , βέβαια και στο Δημήτρη που είδα φωτό αλλά και στον john john βλέπω δύο πετυχημένα αποτελέσματα . Το θέμα μου είναι να γίνει όσο είναι δυνατόν ανώδυνα και με μικρό χρόνο αποχής από την εργασία και κοινωνικές δραστηριότητες
 

Akis-multi

Well-Known Member
Εγώ παιδιά μια θέλω να κάνω , στα 50 δε θέλω να το έχω στο μυαλό μου συνέχεια , βέβαια και στο Δημήτρη που είδα φωτό αλλά και στον john john βλέπω δύο πετυχημένα αποτελέσματα . Το θέμα μου είναι να γίνει όσο είναι δυνατόν ανώδυνα και με μικρό χρόνο αποχής από την εργασία και κοινωνικές δραστηριότητες
Φίλε Georgie αν επιλέξεις fue είναι μια εβδομάδα υπόθεση βαριά 10 μέρες. Μετά επιστρέφεις στη δουλειά σου σα κύριος απλά κοντοκουρεμένος και δε καταλαβαίνει κανείς τίποτα.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Εγώ παιδιά μια θέλω να κάνω , στα 50 δε θέλω να το έχω στο μυαλό μου συνέχεια , βέβαια και στο Δημήτρη που είδα φωτό αλλά και στον john john βλέπω δύο πετυχημένα αποτελέσματα . Το θέμα μου είναι να γίνει όσο είναι δυνατόν ανώδυνα και με μικρό χρόνο αποχής από την εργασία και κοινωνικές δραστηριότητες

Η fue ειναι ανωδυνη μεθοδος. Οποιος πει οτι ταλαιπωρηθηκε για εμενα ειναι υπερευαισθητος. Μετα την τοπικη αναισθησια κανονικα δεν πρεπει να νιωθεις τιποτα.
Και οπως ειπε ο Ακης μια εβδομαδα με 10 μερες υποθεση ειναι και γυρνας με κοντο μαλλι ακομη και εκει που δεν ειχες.

Η στριπ θεωρείται κανονικο χειρουργειο. Εχει τομη αφαιρεση δερματος και ραμματα. Καμια σχεση με την fue
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εγω τώρα με την Fue άρχισα να πονάω γύρω γύρω,νιώθω βαρύ το κεφάλι και τσούξιμο άλλα και πόνο ειδικά οταν χαλαρώνω στον ύπνο.
 

Georgie

Well-Known Member
Εγω τώρα με την Fue άρχισα να πονάω γύρω γύρω,νιώθω βαρύ το κεφάλι και τσούξιμο άλλα και πόνο ειδικά οταν χαλαρώνω στον ύπνο.
Καλή επιτυχία John_John 1
Ενα άλλο θεμα παλι ειναι οτι εγω δε κάνω δουλειά γραφείου αλλα ειμαι κατασκευαστής και διακοσμητής εσωτερικού χώρου που σημαίνει σκόνη και προστατευτικές μάσκες καμία φορα
Ειναι ρίσκο το σκουφί μετα απο 10 μερες?
 
Μπλουζα