Επιλογή κλινικής σε Ελλάδα ή Τουρκία

def

New Member
Καλησπέρα σε όλους τους χρήστες και συγχαρητήρια για το υπέροχο αυτό group.
Είμαι 39 χρονών και ήρθε νομίζω η ώρα να κάνω και εγώ μεταμόσχευση. Μάλλον είμαι περίπτωση Norwood 2 με κροτάφους που έχουν υποχωρήσει και μικρή αραίωση μπροστά. Επισυνάπτω φωτογραφίες.

Με την εμπειρία των μελών εδώ θα ήθελα κάποιες προτάσεις για την περίπτωση μου στην Ελλάδα και στην Τουρκία για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.

Ευχαριστώ

IMG_0145.jpg IMG_0146.jpg IMG_0147.jpg IMG_0148.jpg IMG_0149.jpg IMG_0150.jpg IMG_0151.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Τελεια ηλικια για να κανεις οτι θελεις στο κεφαλι σου χωρις περιορισμούς. Με ολικο κουρεμα κλεισε τους κροταφους οπως σου αρεσει και ισως και μερικα μοσχευματα πιο πισω. Μπορεις να παρεις καλο αποτελεσμα και στην Ελλαδα. Δες στα αποτελεσματα δοκιμασμενες κλινικες για να ξερεις τι μπορεις να περιμενεις. Περιπου 2500 grafts θα χρειαστεις και χρηματα απο 3000€ εως κανα 10ρικο αν πας στον ακριβοτερο.
 

def

New Member
Καλησπέρα dimitris. Έχεις πέσει μέσα σχετικά με τα grafts, τόσα μου έχουν πει αυτοί που έχω μιλήσει μέχρι τώρα.

Dr. Karadeniz - 5000 τρίχες
Dr. Lorenzo - 2200 με 2400 grafts
Dr. Hakan Doganay - 2500 grafts
Δρ. Γεωργίου - 2300-2500 grafts

Επίσης περιμένω από Asmed και μου πρότεινε ένας φίλος και τον Dr. Cinik - emrahcinik.com. Είναι τώρα στους 3 μήνες και δηλώνει ευχαριστημένος.

Εάν ήταν να βάλουμε τους παραπάνω σε σειρά τι θα προτείνατε; Ας αποκλείσουμε το οικονομικό για μεγαλύτερη ευκολία.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλησπέρα def,
Οι φωτογραφίες δεν είναι τόσο καθαρές και το μαλλάκι είναι αρκετά μεγάλο για να συμπεράνουμε καλύτερα τι γίνεται από κάτω.
Στις κλινικές που μίλησες εστειλες τις ίδιες φωτογραφίες?
Το σίγουρο όμως είναι ότι χρειάζεσαι αρκετά μοσχεύματα και καλό γιατρό,χρειάζεσαι εμπλουτισμό και να μπεις σε αρκετά μαμά μαλλάκια μέσα.
Έχεις καλή ηλικία,πάρε πληροφορίες από το φόρουμ και εφόσον μπορείς προχώρα το.
 

gerassis

Well-Known Member
Καλησπέρα dimitris. Έχεις πέσει μέσα σχετικά με τα grafts, τόσα μου έχουν πει αυτοί που έχω μιλήσει μέχρι τώρα.

Dr. Karadeniz - 5000 τρίχες
Dr. Lorenzo - 2200 με 2400 grafts
Dr. Hakan Doganay - 2500 grafts
Δρ. Γεωργίου - 2300-2500 grafts

Επίσης περιμένω από Asmed και μου πρότεινε ένας φίλος και τον Dr. Cinik - emrahcinik.com. Είναι τώρα στους 3 μήνες και δηλώνει ευχαριστημένος.

Εάν ήταν να βάλουμε τους παραπάνω σε σειρά τι θα προτείνατε; Ας αποκλείσουμε το οικονομικό για μεγαλύτερη ευκολία.


Εχώ δει μεταμόσχευη του κ. Γεωργίου. Ένας συνάδελφός στον στρατό έκανε στη Κύπρο πριν απο 4 χρόνια. Η πύκνωση που πέτυχε είναι απίστευτη. Ο συνάδεφλος ήταν 26 ετών και η δότρια περιοχή είναι ακόμη σε άριστη κατάσταση. Νομίζω έρχεται τακτίκα σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη.
 

def

New Member
Καλησπέρα John,

Ναι τις ίδιες έστειλα.



Καλησπέρα def,
Οι φωτογραφίες δεν είναι τόσο καθαρές και το μαλλάκι είναι αρκετά μεγάλο για να συμπεράνουμε καλύτερα τι γίνεται από κάτω.
Στις κλινικές που μίλησες εστειλες τις ίδιες φωτογραφίες?
Το σίγουρο όμως είναι ότι χρειάζεσαι αρκετά μοσχεύματα και καλό γιατρό,χρειάζεσαι εμπλουτισμό και να μπεις σε αρκετά μαμά μαλλάκια μέσα.
Έχεις καλή ηλικία,πάρε πληροφορίες από το φόρουμ και εφόσον μπορείς προχώρα το.
 

def

New Member
Αυτό που έχω να πω για τον Δρ Γεωργίου είναι ότι επικοινωνεί με απίστευτο και πολύ επαγγελματικό τρόπο, πλήρες ιστορικό κλπ.

Εχώ δει μεταμόσχευη του κ. Γεωργίου. Ένας συνάδελφός στον στρατό έκανε στη Κύπρο πριν απο 4 χρόνια. Η πύκνωση που πέτυχε είναι απίστευτη. Ο συνάδεφλος ήταν 26 ετών και η δότρια περιοχή είναι ακόμη σε άριστη κατάσταση. Νομίζω έρχεται τακτίκα σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη.
 

def

New Member
Πήρα απάντηση και από Asmed, πάλι 2500 grafts (50cm επιφάνεια βάλανε). Η τιμή η γνωστή -300€ που σου πιστώνουν εάν προσκομίσεις αεροπορικά εισιτήρια.
Πρέπει να πω πως ήταν και η πιο εμπεριστατωμένη/λεπτομερής απάντηση.
 

def

New Member
Έχω δει πως κάποιες κλινικές προσφέρουν και την μέθοδο DHI. Ποια η διαφορά με την FUE;
 

gerassis

Well-Known Member
Μόνο στη τοποθέτηση. Βάζουν το τριχοθυλακιο μέσα σε μια συσκευή σαν χοντρό στυλό με μύτη και την ώρα που τρυπαει ο γιατρός μπαίνει και αυτό μέσα και μένει εκεί. Βολεύει για πιο πυκνό αποτέλεσμα αλλά υπάρχει και η άποψη ότι κάνει ζημιά
 

piros75

Well-Known Member
Μόνο στη τοποθέτηση. Βάζουν το τριχοθυλακιο μέσα σε μια συσκευή σαν χοντρό στυλό με μύτη και την ώρα που τρυπαει ο γιατρός μπαίνει και αυτό μέσα και μένει εκεί. Βολεύει για πιο πυκνό αποτέλεσμα αλλά υπάρχει και η άποψη ότι κάνει ζημιά
Πέρα από αυτό με την μέθοδο choi-pen (DHI) μπορείς να ελέγξεις καλύτερα το βάθος τοποθέτησης και κυρίως τη γωνία τοποθέτησης και άρα μπορείς να έχεις μεγαλύτερη φυτρωτικότητα και κυρίως πιο φυσικό αποτέλεσμα από ότι με το να ανοίξουν σχισμές-οπές στις οποίες κατόπιν θα τοποθετήσουν τα μοσχεύματα. Για μένα αυτή η μέθοδος (DHI) δίνει μακράν πιο φυσικά αποτελέσματα και βέβαια την κάνουν αρκετοί από αυτούς που ανέφερες (νομίζω και ο Lorenzo, ο οποίος εκπαιδεύτηκε σε αυτήν στην Ελλάδα, κάπου το έχουμε αναφέρει αυτό).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα