Επιλογή ΜΜ

Chris34

Active Member
Στην advance δεν στην κανει την επέμβαση γιατρος..αλλα εκπαιδευμένες νοσοκόμες !εκτός αν επιλέξεις τον ιδιο τον Βεκρη,,,που ειναι γιατρος αλλα χρεωνει ακριβα!Για nw 6 με 7 τα 3500 g ειναι σταγονα στον ωκεανο!βαλε φωτος
Δεν ισχύει 100% αυτό φίλε. Γιατρός μου την έκανε εμένα στην Advanced hair clinic.
Έχει κάνει και κάποια περιστατικά εδώ στο φόρουμ και ήταν και ένας λόγος που ζήτησα αυτήν. Έχει και νοσηλεύτριες που έχουν εκπαιδευτεί και κάνουν μεταμοσχευσεις αλλά έχει και γιατρούς.
Ανδρικοπουλου Αντωνία τη λένε.
Φίλε έχεις μεγάλη αραίωση αλλά μην απελπιζεσαι δουλειά μπορεί να γίνει σύμφωνα με τις δυνατότητες της δοτριας σου.
Εκτός από το κεφάλι μοσχευματα μπορούν και πρέπει να σου πάρουν και από τα γένια ή ακόμη και από το στήθος αν είναι εφικτό.
Επίσης καλό θα είναι να ακολουθήσεις και θεραπεία μετά.
Κάνε τις επισκέψεις σου και δες τις δυνατότητες της δοτριας σου και πόσα μοσχευματα μπορείς να εξασφαλίσεις από κεφάλι γενιά σώμα. Αν είσαι συνολικά από 4000 και πάνω για εμένα αξίζει.
Το crown η το αφήνεις ανοιχτό η σου κάνουν αραιή τοποθέτηση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

obi one

Active Member
Και κάποιες φωτος..
Φίλε μου, ήμουν ακριβώς ίδια περίπτωση, ξεκίνησα πριν 3 χρόνια τις μμ στην Θεσσαλονίκη στον Μπρέντα με fut. Πριν από 10 μερες έκανα την 4η κ τελευταία.Το καλό είναι ότι η δοτρια περιοχή έχει ακόμα να δώσει...Στο σύνολο έδωσα περίπου 7500-8000ευρω, έβαλα 7000+ grafts κ 15000 τριχες. Το τελικό αποτέλεσμα θα φανεί σε ένα χρόνο αλλά από τις 3μμ που έκανα μπορώ να πω ότι το κεφάλι μου αλλαξε ριζικά. Φυσικά το τοπικ είναι καθημερινότητα κ στον ήλιο φαίνονται τα κενά αλλά πάλι δεν το μετανιώνω. Το θέμα είναι τι προσδοκίες έχεις. Μαλλιας δεν θα γίνεις κ όπως ευστοχα λέει κ ο φίλος παρακάτω μην περιμένεις θαύματα, είμαστε στην κατηγορία που παμε να ξεγελασουμε κ να κοροιδεψουμε αφού πρώτα ξοδέψουμε μια μικρή περιουσία...Αυτό που πιστεύω ότι μπορεί να βοηθήσει είναι το smp που μπορεί να βελτιώσει πολύ το αποτέλεσμα των μμ ή αν δεν θέλεις να μπεις σε αυτή την διαδικασία, να σου δημιουργήσει ένα ωραιο saved look. Εν κατακλείδι, αν έχεις να ξοδέψεις αρκετά χρήματα, μπορείς να περιμένεις 1,2 χρόνια το λιγότερο κ οι προσδοκίες σου είναι down to earth προχωρας κ βλέπεις..
Και κάποιες φωτος..

Και κάποιες φωτος..
 
Τελευταία επεξεργασία:

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Όποτε κρίνεις εσύ αλλά καλό είναι να ανεβάσεις.
Υπάρχουν πολλοί 6άριδες που θεωρούν το παιχνίδι χαμένο ενώ για κάποιους δεν είναι.
Ας βοηθήσουμε όσο μπορούμε!
 

obi one

Active Member
Όποτε κρίνεις εσύ αλλά καλό είναι να ανεβάσεις.
Υπάρχουν πολλοί 6άριδες που θεωρούν το παιχνίδι χαμένο ενώ για κάποιους δεν είναι.
Ας βοηθήσουμε όσο μπορούμε!
Συμφωνώ,, εγώ ήμουν 6-7,, σαν τον φίλο μας εδω,, πάντως σχετικά με την νίκη ή ήττα του παιχνιδιού νομίζω ότι είναι τελικά κάτι τελείως υποκειμενικό κ έχει να κάνει με τις προσδοκίες του καθενός...
 

obi one

Active Member
Όποτε κρίνεις εσύ αλλά καλό είναι να ανεβάσεις.
Υπάρχουν πολλοί 6άριδες που θεωρούν το παιχνίδι χαμένο ενώ για κάποιους δεν είναι.
Ας βοηθήσουμε όσο μπορούμε!
Σήμερα 10 μέρες μετά την 4η, με πολύ loss όμως που όπως είπε ο γιατρός δεν πρέπει να με ανησυχεί,,,Μαλλιά βρεγμένα ελαφρώς κ στον ήλιο εκτός από την 1η νομίζω φωτογραφία που είναι εσωτερική..Μέχρι τώρα, βλέπουμε περίπου 5000-5500 grafts,11.500 τριχες περίπου.Λεω περίπου γιατί μετρήσεις σε χαρτί δεν εγιναν, μεταφέρω την ενημέρωση του γιατρού.. Αρχικη κατάσταση nor σχεδόν 7...Οι φωτογραφίες εννοείται είναι χωρίς τοπικ. Θεωρώ ότι όταν με το καλό βγουν οι τρίχες κ της 4ης μμ που μπήκαν crown κ ελάχιστα hairline κ με ένα smp που δεν βγαίνει από το μυαλό μου πλέον, θα απαλλαγώ από το μαμημενο τοπικ..Ίδωμεν....
 

Συνημμένα

  • 20230113_084621.jpg
    20230113_084621.jpg
    320.8 KB · Προβολές: 49
  • 20230113_083334.jpg
    20230113_083334.jpg
    407.5 KB · Προβολές: 47
  • 20230113_083513.jpg
    20230113_083513.jpg
    315.4 KB · Προβολές: 45
  • 20230113_084158.jpg
    20230113_084158.jpg
    714.8 KB · Προβολές: 48
  • 20230113_084148.jpg
    20230113_084148.jpg
    548.1 KB · Προβολές: 47
  • 20230113_091045.jpg
    20230113_091045.jpg
    430 KB · Προβολές: 47
  • 20230113_091053.jpg
    20230113_091053.jpg
    400.5 KB · Προβολές: 45
  • 20230113_091100.jpg
    20230113_091100.jpg
    296.3 KB · Προβολές: 47
Τελευταία επεξεργασία:

obi one

Active Member
Τώρα είδα για την smp, τι άποψη έχετε?
Γεια σου φίλε μου,,,η smp αν γίνει απο καλό χέρι νομιζω οτι είναι θαυματουργή, αλλα υπολογίζεις περίπου 1500ευρω για την περίπτωση σου κ "service" κάθε 3-4 χρονια,,, Στην θεσ/νίκη υπάρχει κλινική για την οποια ακούγονται εξαιρετικές κριτικές,, είναι η Μαρία Κολώνη την οποία θα επισκεφτώ το καλοκαίρι πρώτα ο Θεός,,
 

Mikele008

New Member
α
Γεια σου φίλε μου,,,η smp αν γίνει απο καλό χέρι νομιζω οτι είναι θαυματουργή, αλλα υπολογίζεις περίπου 1500ευρω για την περίπτωση σου κ "service" κάθε 3-4 χρονια,,, Στην θεσ/νίκη υπάρχει κλινική για την οποια ακούγονται εξαιρετικές κριτικές,, είναι η Μαρία Κολώνη την οποία θα επισκεφτώ το καλοκαίρι πρώτα ο Θεός,,
για αθηνα καμια προταση? θεσνικη πεφτει λιγο μακρια κ με την λογικη οτι θελει 2-3 φορες να πας ανα 10-12 μερες δεν βολευει....βεβαια δεν εχω δει κανεναν να εχει κανει να δω πως φαινεται...
 

obi one

Active Member
pro
α

για αθηνα καμια προταση? θεσνικη πεφτει λιγο μακρια κ με την λογικη οτι θελει 2-3 φορες να πας ανα 10-12 μερες δεν βολευει....βεβαια δεν εχω δει κανεναν να εχει κανει να δω πως φαινεται...
προσωπικά δεν γνωρίζω φίλε μου αλλα υπάρχουν πιο έμπειρα μέλη απο μένα που ίσως σε βοηθήσουν..Υπάρχει φιλος απο Αθήνα που ανέβηκε Θεσ για smp, ίσως να μην είναι τόσο μπελάς να κάνεις το ίδιο ειδικά αν " πειστείς" οτι αξίζει τον κόπο,,,,Επίσης εγω εδω κ 1 χρόνο κάνω θεραπεία με minox. ( Axelan ) + fina ( proscar ) κ τωρα θα ξεκινήσω Duta ( avocart ). Aν κ ο γιατρός ήταν επιφυλακτικός κ μου είπε οτι δεν μπορεί να συστήσει αγωγη που μπορεί να έχει παρενέργειες, εντούτοις μου ανέφερε οτι μπορεί να βοηθήσει η συγκεκριμένη συνδυαστική αγωγη..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Συμφωνώ,, εγώ ήμουν 6-7,, σαν τον φίλο μας εδω,, πάντως σχετικά με την νίκη ή ήττα του παιχνιδιού νομίζω ότι είναι τελικά κάτι τελείως υποκειμενικό κ έχει να κάνει με τις προσδοκίες του καθενός...
Ασφαλώς και είναι υποκειμενικό, συμφωνώ.
Η ουσία είναι ότι κοιτάς τον καθρέφτη και δεν βλέπεις τον Τσάκωνα, βλέπεις τον obi one που πάντα ήξερες!
Καλή συνέχεια να έχεις!
 

Panoschania

Active Member
κ εγω με αυτα που διαβασα εδω κατι τετοιο ειχα στο νου μου......βεβαια στις κλινικες άλλα μου ελεγαν...το αστειο ηταν στην bergmand core να μου λενε 2000grafts θα εxω ενα καλο αποτελεσμα...θα συνεχισω τη ξουρα κατα οπως φαινεται!!!
Αυτό μου έλεγαν και μένα χτες στην ahc στο Ηρακλείο και φάγανε Χ απευθείας (Nw6 εδώ)
 
Μπλουζα