Επιλογή ΜΜ

Mikele008

New Member
Καλησπερα σε όλους! Μετά από διάβασμα εδώ στο φόρουμ κ με κάποιες online επικοινωνίες με κάποιες κλινικές, θα ήθελα να θέσω καποια ερωτήματα, είμαι nw 6 με 7, budget έχω 4-5κ, αξίζει να μπω στη διαδικασία της Μεταμόσχευσης? Αν ναι θα δω ένα αξιόλογο φυσικό αποτελεσμα ή απλά το budget μου δν ειναι αρκετο για μια τέτοια περίπτωση! Μίλησα κ με την ομάδα του Αναστάσακη αλλά τα 8κ για 3500graft (για ζώνη α κ β) που άκουσα είναι άπαγορευτικο για εμένα! Η advance ήταν πιο λογική στο κόστος της (αν επιλέξω εκεί γνωρίζει κάποιος ποιον γιατρό να ζητήσω για την επέμβαση? Οποιαδήποτε συμβουλη δεκτή όπως γιατρό κλινική να έρθω σε επαφη γιατί είμαι στα χαμένα! Αα ηλικία 44...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ponhros1981

Active Member
Στην advance δεν στην κανει την επέμβαση γιατρος..αλλα εκπαιδευμένες νοσοκόμες !εκτός αν επιλέξεις τον ιδιο τον Βεκρη,,,που ειναι γιατρος αλλα χρεωνει ακριβα!Για nw 6 με 7 τα 3500 g ειναι σταγονα στον ωκεανο!βαλε φωτος
 

Mikele008

New Member
Και κάποιες φωτος..
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2023-01-11-09-30-32-036-edit_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2023-01-11-09-30-32-036-edit_com.google.android.apps.photos.jpg
    460.6 KB · Προβολές: 64
  • Screenshot_2023-01-11-09-30-16-161-edit_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2023-01-11-09-30-16-161-edit_com.google.android.apps.photos.jpg
    710.7 KB · Προβολές: 63
  • Screenshot_2023-01-11-09-30-03-671-edit_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2023-01-11-09-30-03-671-edit_com.google.android.apps.photos.jpg
    514.4 KB · Προβολές: 63

bobby

Well-Known Member
Φίλε δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά για να κάνεις κάτι θες τουλάχιστον 8k grafts (μάλλον προς το 10k) και η δότρια σου δεν φαίνεται να τα έχει..... Με FUE σίγουρα όχι. Με 2-3 strip και FUE ίσως. Αν δεν έχεις και budget πάνω από 25k (γιατί θα πρέπει να πας σε καλό γιατρο που θα είναι ακριβός), ξύρισέ τα και μην ξανασχοληθείς. Δες περίπτωση Ιούλιου για να πάρεις μία ιδέα τι "ταξίδι" πρέπει να κάνεις (3 ΜΜ τουλάχιστον έχοντας δότρια μαμούθ και κόστος >23k)
 

Mikele008

New Member
Φίλε δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά για να κάνεις κάτι θες τουλάχιστον 8k grafts (μάλλον προς το 10k) και η δότρια σου δεν φαίνεται να τα έχει..... Με FUE σίγουρα όχι. Με 2-3 strip και FUE ίσως. Αν δεν έχεις και budget πάνω από 25k (γιατί θα πρέπει να πας σε καλό γιατρο που θα είναι ακριβός), ξύρισέ τα και μην ξανασχοληθείς. Δες περίπτωση Ιούλιου για να πάρεις μία ιδέα τι "ταξίδι" πρέπει να κάνεις (3 ΜΜ τουλάχιστον έχοντας δότρια μαμούθ και κόστος >23k)
κ εγω με αυτα που διαβασα εδω κατι τετοιο ειχα στο νου μου......βεβαια στις κλινικες άλλα μου ελεγαν...το αστειο ηταν στην bergmand core να μου λενε 2000grafts θα εxω ενα καλο αποτελεσμα...θα συνεχισω τη ξουρα κατα οπως φαινεται!!!
 

Nik.Mos

Well-Known Member
κ εγω με αυτα που διαβασα εδω κατι τετοιο ειχα στο νου μου......βεβαια στις κλινικες άλλα μου ελεγαν...το αστειο ηταν στην bergmand core να μου λενε 2000grafts θα εxω ενα καλο αποτελεσμα...θα συνεχισω τη ξουρα κατα οπως φαινεται!!!
Αυτό στο είπε η κυρία Κορδερα, σωστά ; Ευτυχώς που δεν έπεσες στην παγίδα.Παντως αν σε καίει το θέμα μαλλί μπορείς να κλείσεις ραντεβού με σοβαρούς γιατρούς και κλινικές όπως είπε και ο bobby και να δεις τι έχουν να σου πουν.Πριν καταλήξεις στην ξουρα εξάντλησε όλες τις επιλογές. Καλή συνέχεια!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Mikele008

New Member
Αυτό στο είπε η κυρία Κορδερα, σωστά ; Ευτυχώς που δεν έπεσες στην παγίδα.Παντως αν σε καίει το θέμα μαλλί μπορείς να κλείσεις ραντεβού με σοβαρούς γιατρούς και κλινικές όπως είπε και ο bobby και να δεις τι έχουν να σου πουν.Πριν καταλήξεις στην ξουρα εξάντλησε όλες τις επιλογές. Καλή συνέχεια!
δεν ξερω πως την ελεγαν την κυρια, αλλα οταν μου ειπε κ 6000 ευρω απλα γελασα! για δωσε τιπς για γιατρους κ κλινικες μη χανω αδικα τον χρονο μου! κ δεν ειμαι στην αθηνα να πεις θα πεταχτω ενα απογευμα....
 

JimKan1

Well-Known Member
κ εγω με αυτα που διαβασα εδω κατι τετοιο ειχα στο νου μου......βεβαια στις κλινικες άλλα μου ελεγαν...το αστειο ηταν στην bergmand core να μου λενε 2000grafts θα εxω ενα καλο αποτελεσμα...θα συνεχισω τη ξουρα κατα οπως φαινεται!!!
Τη bergman που την βρηκες και πηγες για cons?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stratos

Well-Known Member
Φίλε για την περιοχή που πρέπει να καλύψεις χρειάζεσαι πολλά grafts που σημαίνει ότι αν πας σε σοβαρή κλινική στην Ελλάδα πρέπει να πουλήσεις κανένα σπίτι. Πήγαινε Τουρκία σε καλή κλινική να κάνεις τη δουλειά σου σε λογική τιμή.
 
Όντως χρειάζεσαι πολλά grafts, άρα και μεγάλο budget. Στην θέση σου θα έκανα κάποιες μετρήσεις σε 2 ή 3 κλινικές , βγάζοντας έναν μέσο όρο από τα νούμερα που θα έπαιρνα, για να ξέρω που πατάω και πως θα κινηθώ.
Ύστερα θα κοιτούσα κλινικές VFM καθώς θέλεις πολλά grafts , για να μειώσω το κόστος (εκτός αν σου τρέχουν απο τα μπατζάκια).
Γνώμη μου, προχώρα πρώτα σε 1η ΜΜ για να φτιάξεις αρχικά μια όμορφη και πυκνή hairline και την Frontal Area ~4000grafts (μπακαλίστικα) υπολόγιζε και μετά από έναν χρόνο ρίξε ότι μπορείς σε crown και κάλυψη για να τελειώσεις.
Από οικονομικές κλινικές Δες προς Τυρκάλα στην Θεσσαλονίκη (1/graft) , Γεωργίου στην Κύπρο (1.5/graft) , Seneca και AHC στην Αθήνα ( ~1.2/graft). Όλες οι παραπάνω έχουν θετικά και αρνητικά , δες περιστατικά στο forum και κάνε την επιλογή σου.
Τουρκία όντως έχει πολύ οικονομικές κλινικές , αλλά δεν έχουμε πολλά περιστατικά στo forum για να έχουμε μια ασφαλής άποψη.
 

Mikele008

New Member
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις κ την βοήθεια! Είναι στη μόδα η ξουρα ούτως ή άλλος... Το θέμα δν είναι ότι από ότι βλέπω θα χρειαστώ κάνα 8-10κ.....αλλα το τι αποτέλεσμα θα έχω.... Κατι που με τόσο μεγάλη περιοχή δν ξέρω αν η δοτρια εχει να δώσει κιόλας...
 
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις κ την βοήθεια! Είναι στη μόδα η ξουρα ούτως ή άλλος... Το θέμα δν είναι ότι από ότι βλέπω θα χρειαστώ κάνα 8-10κ.....αλλα το τι αποτέλεσμα θα έχω.... Κατι που με τόσο μεγάλη περιοχή δν ξέρω αν η δοτρια εχει να δώσει κιόλας...
Πρώτα πρέπει να τσεκάρεις τι μπορεί να δώσει η δότρια.
Δεν ξέρω αν μπορεί να σε βοηθήσει η φίνα , ας απαντήσουν οι έμπειροι του φόρουμ.
 

Stratos

Well-Known Member
Πήγαινε πρωτα να μετρήσεις δοτρια σε σοβαρή και έμπειρη κλινική και αναλόγως την τσέπη επιλέγεις τι θα κάνεις
 

Stratos

Well-Known Member
H αλήθεια ειναι απογοητευτηκα.... Κ χρηματικά κ ψυχολογίκα 3ΜΜ..
μην απογοητεύεσαι, θέλει υπομονή και ψάξιμο. αν κάνεις την 1η μμ και πάει καλά θα πάρεις δύναμη και για τις άλλες.
πήγαινε και μέτρησε τη δότρια να δεις τι έχεις.
ανάλογα την κλινική μπορεί να καλύψεις την περιοχή σε 2μμ, υπάρχουν καλές κλινικές που βάζουν 4000+ grafts σε μία μμ
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Στην Τουρκία με 3-4Κ μπορείς να κάνεις δυνατή δουλειά, μπροστά θα μεταμορφωθείς. Μετά αν σε απασχολεί η μερική κάλυψη του μπιφτεκιού, θα πρέπει να μπεις για δεύτερη επέμβαση και να χρησιμοποιήσεις πιθανόν και μούσια. Ειδικοί σε περιστατικά σαν το δικό σου, είναι στη Eugenix στην Ινδία, δες περιστατικά και θα τρελαθείς από τις μεταμορφώσεις που πετυχαίνουν, χρησιμοποιώντας πάντοτε και γένια. Με 3-4Κ μπάτζετ πάντως, φτιάχνεις μια ωραία μπροστινή μόστρα Τουρκία ΑΝΕΤΑ, αρκεί να υπάρχει επαρκής δότρια.
 
Μπλουζα