Επιθετική Πτώση Μπροστινού Μέρους Μαλλιών!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

zero

New Member
Καλησπέρα παιδιά,

Μια βοήθεια γτ έχω φρικάρει.Είμαι 28 ετών, παλαιότερα χρησιμοποιούσα rogaine5% και revivogen (2χρόνια) εδώ και 6 μήνες τα παράτησα όλα και το μπροστινό μερός έχει μείνει χνούδι ξανθό.Πλέον θεωρώ ότι βρίσκομαι σε norwood μεγαλύτερη ή ίση του 3, και χρειάζομαι κάτι άμεσο.Το μαλλί μου (όσο έχει μείνει) το κουρεύω΄πολύ κοντό αλλά με έχει φρικάρει τον τελευτείο καιρό λόγω πίεσης δουλέίας, αγχους,μετακόμιση σπιτιού.

Το ερώτημα μου έιναι το εξής, να ξεκινήσω με proscar και μινοξιδίλη (top 1 θεραπεία) ή να προχωρήσω σε avodart με μινοξιδίλη;
Να επισκεφτλω δερματολόγο αλλά νομίζω δεν θα μ πεί κάτι το καινούργιο;
Οι ξανθές οι τρίχες (χνούδι) που έχω βγάλει μπορούν μετά από θεραπέια να ξανανιώσουν ή θα με χαιρετίσουν;

Ευχαριστώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
Γειά σου φίλε.

Αφου έκανες θεραπεία γιατί την σταμάτησες? Κατα πάσα πιθανότητα η πτώση είναι από το σταμάτημα της θεραπείας.. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πριν την θεραπεία είχες το πρόβλημα μπροστά αλλά ήταν μικρό, η δεν είχες καθόλου και τώρα έγινε?

Καλό θα ήταν να ανεβάσεις μια δυο φωτογραφίες να καταλάβουμε καλύτερα.

Όποια θεραπεία και να ακολουθήσεις η μινοξ είναι μέσα.
Για το προσκαρ κλπ, πρώτα να ηρεμήσεις και μετά αποφασίζεις, εννοώ μην κάνεις κινήσεις πανικού.. Και όσο για Avodart κατ εμε ούτε να το σκέφτεσαι..

Δερματολόγο.. άσε.. κράτα τα λεφτά για κανα κιβώτιο μπύρες καλύτερα..

Το χνούδι δύσκολα ξαναγίνεται τρίχα.. βέβαια υπάρχει και η περίπτωση σε "πρόσφατα" πεσίματα να ξαναπάρουν τα πάνω τους, αλλά τρίχες που έχουν αποδυναμωθεί καιρό δύσκολα..

Ότι ακολουθήσεις σου εύχομαι καλή επιτυχία, και όχι άγχος! :)
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Οντως ειναι δυσκολο εως αδυνατο το χνουδι να γινει τριχα.Σε δερματολογο και να πας τα λεφτα σου θα χαλας.Η φιναστεριδη σε συνδυασμο με μινοξιδιλη ειναι δυνατη θεραπεια αν κ δεν συνιστω σε κανεναν για φινα λογω παρενεργειων.Το avodart.....ακομα χειροτερα.Μια θεραπεια καλη με λιγοτερο ρισκο ειναι..μινοξιδιλη σαμπουαν κετοκοναζολης(2 φορες την εβδομαδα)κ ενα Dht blocker(κατα προτιμηση super zix).Δυστυχως μετα μονο μεταμοσχευση.
 

zero

New Member
Καλησπέρα και πάλι παιδιά,

Το πρόβλημα το είχα από παλαιότερα, αλλά τον τελευταιο καιρο (1 μήνας νομίζω) έχω πάρει τρελλή κατηφόρα.
Η ψυχολογία μ ήταν ΄χαλια και γενικότερα ήμουν στο τρέξιμο.
Την θεραπεία την έκοψα χωρίς κανένα ιδιαίτερο λόγο, από μ@#$%%^α μου.
Έχω δύο μέρες που ξεκίνησα δυναμικά με μινοξιδίλη και χτές ξεκίνησα και με fungoral..

Με το revivogen ήμουν γενικότερα ευχαριστημένος..Να το προτιμήσω ή είναι πιο ισχυρό το superzix?
Αν καταλήξουμε στο superzix από που το προμηθεύομαι ρε παιδιά..ebay?γτ δεν βρήκα κάτι..

Για το proscar ακόμα το ψάχνω..είδομεν!
 

zero

New Member
Παιδιά μέχρι το βραδάκι θα ανεβάσω και φωτό,
Την βρήκα την πατέντα για το superzix..Μένει μόνο να δώ πώς θα την φτιάξω όλη την πατέντα.
 

zero

New Member
http://imageshack.us/photo/my-images/818/imag0119b.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-ima...mageshack.us/photo/my-images/9/imag0132b.jpg/

Καλησπέρα παιδιά,
΄
Σας ανεβάζω τις φωτό.Το πάνω μέρος που έχει αραιώσει το κουρεύω λίγο περισσότερο.
Να σας ενημερώσω ότι από 15/09 έχω ξεκινήσει με rogaine 5% foam και fungoral 2 φορές την εβδομάδα και δεν έχω δει κάτι καλύτερο αλλά αντιθέτως συνεχίζεται ο κατήφορος.

Αύριο θα πάρω και το airol να δούμε τι θα γίνει.
To airol πως θα το χρησιμοποιήσω με τον αφρό rogaine ?


Ερώτηση.Το fungoral με καλύπτει σαν σαμπουάν 2 φορές μόνο την εβδομάδα ή να παρω κάτι άλλο (πχ revivogen)?

Επίσης να προχωρήσω με το superzix ή υπάρχει κάτι πιο ισχυρό?

Θα ήθελα ιδέες τι μπορώ να ακολουθήσω από εδώ και πέρα.
 

soylios

Member
τι nw3 ελεγες στην αρχη nw5 εισαι , το εχεις χασει το παιχνιδι επρεπε να αρχισεις θεραπεια πολλα χρονια πριν το revivogen και το super zix να τα ξεχασεις δεν κανουν για την περιπτωση σου, θα παρεις proscar και μινοξιδίλη τουλαχιστον να καρτησεις αυτα που εχεις θα βγαλεις και μερικες τριχες αλλα μην περιμενεις τιποτα το ιδιαιτερο , μονο με μεταμοσχευση θα δεις ουσιαστικο αποτελεσμα σε συνδυασμο παντα με την θεραπεια
 

zero

New Member
Τόσο χάλια δλδ;Καμία άλλη γνώμη υπάρχει ή ολοι συμφωνούν ότι δεν γινεται κάτι.

Γτ Με μεταμοσχευση από τι βλέπω θα χασω τα λεφτά μου και απότέλεσμα δεν θα έχω..
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Αδερφέ όπως είπε και ο φίλος soylios παραπάνω.. δύσκολα τα πράγματα.. είναι πολύ προχωρημένο.. και καμία θεραπεία μέχρι στιγμής δεν κάνει θαύματα.. απλά καθυστερεί το αναμενόμενο..
 

Batist

Member
μαλλον προς nw6 το βλεπω, αμα ειναι το παλικαρι norwood3 η 5 εγω τα εχω ραστα :p φιλε γνωμη μου ξεκινα proscar μαζι με μινοξιδιλη.. μονο ετσι θα δεις αποτελεσμα...πιστεψε με θα δεις.. εγω εχω τουμπανιασει με 3.5 μηνες θεραπεια.. τα τοπικα δεν μας πιανουν εμας γιατι εχουμε προχωρημενο προβλημα αραιωσης..

Φιλικα :p
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
Καλώς τον Batista ;) Που είσαι φιλαράκο τι κάνεις? Σωστά τα λες.. αλλα μην δίνουμε ελπίδες και μετά δει κάτι διαφορετικό και απογοητευτεί.. σε κάποιους δουλευουν καλά σε κάποιους οχι.. αναλογα την ηλικία και διαφορα άλλα.. Επίσης να ενημερωθεί για τις πιθανές αν. ενέργειες από τα φάρμακα, διότι είναι πολύ σοβαρά πράγματα και πρέπει να πάρει την σωστή απόφαση πριν κάθε κίνηση
 

Batist

Member
ναι οντως ξεχασα τον παραγοντα ηλικια... παντως η φινα ειναι το μονο dht-blocker με το οποιο μπορει να ελπιζει..
 

zero

New Member
Ρε παιδιά δεν είπα ότι είμαι norwood 3, είπα για μεγαλύτερη..Λάθος διατύπωση.
Μουφτιάξατε την ψυχολογία βρε.Από ηλίκία είπαμε ότι είμαι στα 28..

Batist να σε ρωτήσω λίγο τι εννοείς ότι έχεις τουμπανιάσει?
Αν είναι να χαπακώνομαι και κ να μην δώ κάτι ουσιαστικο θα παίξει ξύρισμα στο κεφάλι
και άντε γεια, γτ θα σκάσω..
 

anieros36

New Member
μην μασάς καθόλου φίλε... μην περιμένεις όμως πολλά πράγματα, από χάπια και ξίδια. ρίξε ένα ξύρισμα, άσε που νομίζω ότι πρέπει να σου πηγαίνει πολύ και κάνε όποια θεραπεία κρίνεις καλύτερη εσύ για τον εαυτό σου.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα