Επίσκεψη σε 2 γιατρούς για την εύρεση λύσης στην Α Α

Sachry

New Member
Καλησπέρα

Έχω επισκεφτεί 2 γιατρούς. Θα επιμείνω όμως μόνο στον δεύτερο γιατί και έχω ακούσει καλά λόγια και είναι φίλος συγγενή μου .

Ο πρώτος γιατρός στην advance hair clinic μου είπε ότι έχω πολύ καλή δοτρια περιοχή και ότι το πρόβλημα μου δεν είναι πολύ μεγάλο .
Έχω τραβηγμενους κροτάφους και αραίωση στο μπροστινό μέρος του κεφαλιού .
Ισως χρειαστώ δεύτερη , σχεδόν απίθανο τρίτη επέμβαση μετά από χρόνια .
Δεν είπαμε κάτι άλλο πέρα από την μετεγχειρητική περίοδο , ότι κοστίζει περίπου 3.000
........................................................................

Ο δεύτερος γιατρός μου είπε ότι είμαι σε στάδιο που χάνω τα μαλλιά μου , άρα ή θα περιμένω να τα χάσω όλα στην συγκεκριμένη περιοχή ( στο μπροστινό μέρος της κεφαλής) και μετά θα κάνω εμφύτευση ή θα κάνω μικρές εμφυτεύσεις , αφού αυτά που θα βάζουμε θα μένουν αλλά θα συνεχίσουν να πέφτουν τα μαλλιά που ήδη έχω στην συγκεκριμένη περιοχή.

2. Είπε ότι υπάρχει άτομο που έχει κάνει και 10 επεμβάσεις αλλά αυτό είναι πολύ σπάνιο.
Εγώ άντε να χρειαστώ το πολύ πολύ 4 με 5 στο σύνολο . Και ότι μόνο η πρώτη θα είναι κάπως πιο μεγάλη . Στις υπόλοιπες όταν βλέπουμε αραίωση σημαντική , απλά θα συμπληρώνουμε.

3. Δεν ξέρουμε κάθε πότε θα ξανα χρειαστεί επέμβαση. Μπορεί σε έναν χρόνο, μπορεί σε 5 χρόνια πχ . Αυτό θα το κοιτάμε.

4. Είπε ότι η πρώτη είναι πιο δυσκολη , και πιο απαιτητική σε τρίχες γιατί θα καλύψουμε και τους κροτάφους. Οι υπόλοιπες θα είναι πολύ πιο φθηνές και θα χρειάζονται λιγότερες τρίχες .

5. Μου είπε ότι μετά την επέμβαση θα χρειαστεί 2 μέρες να φύγει το υγρό ( να αναισθησία από το κεφάλι) , 5 μέρες να μην σηκώσω βάρος ,πχ να μην πάω σούπερ μάρκετ, 12 μέρες χωρίς να κάνω γυμναστική με βάρη , 20 μέρες χωρίς να μπω σε πισίνα κάτι για το οποίο δεν νοιάζομαι και πολύ. Επίσης άντε την πρώτη μέρα αν χρειαστεί κανένα ντεπον


Να σημειώσω ότι έχω ακούσει καλά λόγια για τον γιατρό αυτόν και ότι δεν θα μου πει βλακείες γιατί είναι φίλος συγγενή μου

Και ότι η τιμή που μου είπε , για την πρώτη επέμβαση , είναι πολύ ικανοποιητική για το πορτοφόλι μου. Η τιμή ήταν περίπου 2.000

Με αυτά που γνωρίζετε ποια είναι η γνώμη σας ;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ManCyprus87

Well-Known Member
Καλησπέρα και καλωσόρισες στο φόρουμ φίλε.
Καταρχήν, βάλε λίγες διαφωτιστικές φώτος αν θες για να καταλάβουμε την τρέχουσα κατάσταση σου αλλά και το που το πάει η όλη κατάσταση γενικά. Βάλε και φώτος της δότριας.
Λοιπόν, ταπεινή μου άποψη είναι ότι η διαχείριση της τριχόπτωσης με το βλέμμα πάντοτε στο μέλλον, απαιτεί διαχείριση με συντηρητικές θεραπείες, και όχι όποτε βλέπω νέα αραίωση να μπαιννοβγαίννω στη δότρια. Μη ξεχνάς ότι η δότρια είναι πεπερασμένη - κάποτε θα εξαντληθεί. Θες δηλαδή μια φόρμουλα συντήρησης, που θα συντηρεί τα υπάρχοντα μαλλιά σου για όσα περισσότερα χρόνια.

Πρώτα πρέπει να σταθεροποιηθείς ή να επιβραδυνθεί αρκετά τουλάχιστο ο ρυθμός με τον οποίο χάνεις μαλλιά.
Θεραπεία κάνεις ή έχεις πρόθεση να κάνεις; Οι γιατροί σου είπαν για κάποια θεραπεία ή απλά σου είπαν όποτε αραιώνεις να μπαίνεις για ΜΜ και να ενισχύεις;
 

aeratos28

Just aeratos
Την advance την είπες στην πρώτη γραμμή ,τον δεύτερο γτ δεν τον λες ?
Καλησπέρα

Έχω επισκεφτεί 2 γιατρούς. Θα επιμείνω όμως μόνο στον δεύτερο γιατί και έχω ακούσει καλά λόγια και είναι φίλος συγγενή μου .

Ο πρώτος γιατρός στην advance hair clinic μου είπε ότι έχω πολύ καλή δοτρια περιοχή και ότι το πρόβλημα μου δεν είναι πολύ μεγάλο .
Έχω τραβηγμενους κροτάφους και αραίωση στο μπροστινό μέρος του κεφαλιού .
Ισως χρειαστώ δεύτερη , σχεδόν απίθανο τρίτη επέμβαση μετά από χρόνια .
Δεν είπαμε κάτι άλλο πέρα από την μετεγχειρητική περίοδο , ότι κοστίζει περίπου 3.000
........................................................................

Ο δεύτερος γιατρός μου είπε ότι είμαι σε στάδιο που χάνω τα μαλλιά μου , άρα ή θα περιμένω να τα χάσω όλα στην συγκεκριμένη περιοχή ( στο μπροστινό μέρος της κεφαλής) και μετά θα κάνω εμφύτευση ή θα κάνω μικρές εμφυτεύσεις , αφού αυτά που θα βάζουμε θα μένουν αλλά θα συνεχίσουν να πέφτουν τα μαλλιά που ήδη έχω στην συγκεκριμένη περιοχή.

2. Είπε ότι υπάρχει άτομο που έχει κάνει και 10 επεμβάσεις αλλά αυτό είναι πολύ σπάνιο.
Εγώ άντε να χρειαστώ το πολύ πολύ 4 με 5 στο σύνολο . Και ότι μόνο η πρώτη θα είναι κάπως πιο μεγάλη . Στις υπόλοιπες όταν βλέπουμε αραίωση σημαντική , απλά θα συμπληρώνουμε.

3. Δεν ξέρουμε κάθε πότε θα ξανα χρειαστεί επέμβαση. Μπορεί σε έναν χρόνο, μπορεί σε 5 χρόνια πχ . Αυτό θα το κοιτάμε.

4. Είπε ότι η πρώτη είναι πιο δυσκολη , και πιο απαιτητική σε τρίχες γιατί θα καλύψουμε και τους κροτάφους. Οι υπόλοιπες θα είναι πολύ πιο φθηνές και θα χρειάζονται λιγότερες τρίχες .

5. Μου είπε ότι μετά την επέμβαση θα χρειαστεί 2 μέρες να φύγει το υγρό ( να αναισθησία από το κεφάλι) , 5 μέρες να μην σηκώσω βάρος ,πχ να μην πάω σούπερ μάρκετ, 12 μέρες χωρίς να κάνω γυμναστική με βάρη , 20 μέρες χωρίς να μπω σε πισίνα κάτι για το οποίο δεν νοιάζομαι και πολύ. Επίσης άντε την πρώτη μέρα αν χρειαστεί κανένα ντεπον


Να σημειώσω ότι έχω ακούσει καλά λόγια για τον γιατρό αυτόν και ότι δεν θα μου πει βλακείες γιατί είναι φίλος συγγενή μου

Και ότι η τιμή που μου είπε , για την πρώτη επέμβαση , είναι πολύ ικανοποιητική για το πορτοφόλι μου. Η τιμή ήταν περίπου 2.000

Με αυτά που γνωρίζετε ποια είναι η γνώμη σας ;
 

Sachry

New Member
Ο πρώτος γιατρός μου είπε για prp μαζί με την μεταμόσχευση σε όλη την περιοχή του κεφαλιού που έχει μαλλί .

Ο δεύτερος γιατρός είπε ότι ή θα κάνω πρώτα prp ή θα πάρω πρώτα φαρμακευτική αγωγή για την τριχόπτωση ή θα τα κάνω αυτά μετά από 9 μήνες από την μεταμόσχευση γιατί μαζί δεν πρέπει να γίνονται. Και αυτό κυρίως στα μαλλιά που θα προϋπάρχουν ώστε να τα δυναμώσει όσο γίνεται.


Ο δεύτερος γιατρός ονομάζεται Καλύβας και εδρεύει στην Κύπρο. Είχαμε μιλήσει λίγο παλαιότερα για το αν θα πάω εκεί ή αν έρθει εκείνος στην Αθήνα ( έρχεται και για άλλες επεμβάσεις, αλλά δεν ξέρω πού ακριβώς τις κάνει ) , οποίος είναι από Κύπρο μπορεί να μάθει ....
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Εγώ αν και είμαι από Κύπρο, για να είμαι ειλικρινής δεν τον γνωρίζω αυτόν τον Καλύβα που λες.
Τι φαρμακευτική αγωγή σου πρότεινε;
 

Stratos

Well-Known Member
Ο πρώτος γιατρός μου είπε για prp μαζί με την μεταμόσχευση σε όλη την περιοχή του κεφαλιού που έχει μαλλί .

Ο δεύτερος γιατρός είπε ότι ή θα κάνω πρώτα prp ή θα πάρω πρώτα φαρμακευτική αγωγή για την τριχόπτωση ή θα τα κάνω αυτά μετά από 9 μήνες από την μεταμόσχευση γιατί μαζί δεν πρέπει να γίνονται. Και αυτό κυρίως στα μαλλιά που θα προϋπάρχουν ώστε να τα δυναμώσει όσο γίνεται.


Ο δεύτερος γιατρός ονομάζεται Καλύβας και εδρεύει στην Κύπρο. Είχαμε μιλήσει λίγο παλαιότερα για το αν θα πάω εκεί ή αν έρθει εκείνος στην Αθήνα ( έρχεται και για άλλες επεμβάσεις, αλλά δεν ξέρω πού ακριβώς τις κάνει ) , οποίος είναι από Κύπρο μπορεί να μάθει ....
φίλε άσε τα πειράματα με τους αγνώστους, αν είναι να πας στην Κύπρο πήγαινε στην καλύτερη που έχει τόσα περιστατικά εδώ πετυχημένα.
 

dlazaros

Well-Known Member
Καλησπέρα

Έχω επισκεφτεί 2 γιατρούς. Θα επιμείνω όμως μόνο στον δεύτερο γιατί και έχω ακούσει καλά λόγια και είναι φίλος συγγενή μου .

Ο πρώτος γιατρός στην advance hair clinic μου είπε ότι έχω πολύ καλή δοτρια περιοχή και ότι το πρόβλημα μου δεν είναι πολύ μεγάλο .
Έχω τραβηγμενους κροτάφους και αραίωση στο μπροστινό μέρος του κεφαλιού .
Ισως χρειαστώ δεύτερη , σχεδόν απίθανο τρίτη επέμβαση μετά από χρόνια .
Δεν είπαμε κάτι άλλο πέρα από την μετεγχειρητική περίοδο , ότι κοστίζει περίπου 3.000
........................................................................

Ο δεύτερος γιατρός μου είπε ότι είμαι σε στάδιο που χάνω τα μαλλιά μου , άρα ή θα περιμένω να τα χάσω όλα στην συγκεκριμένη περιοχή ( στο μπροστινό μέρος της κεφαλής) και μετά θα κάνω εμφύτευση ή θα κάνω μικρές εμφυτεύσεις , αφού αυτά που θα βάζουμε θα μένουν αλλά θα συνεχίσουν να πέφτουν τα μαλλιά που ήδη έχω στην συγκεκριμένη περιοχή.

2. Είπε ότι υπάρχει άτομο που έχει κάνει και 10 επεμβάσεις αλλά αυτό είναι πολύ σπάνιο.
Εγώ άντε να χρειαστώ το πολύ πολύ 4 με 5 στο σύνολο . Και ότι μόνο η πρώτη θα είναι κάπως πιο μεγάλη . Στις υπόλοιπες όταν βλέπουμε αραίωση σημαντική , απλά θα συμπληρώνουμε.

3. Δεν ξέρουμε κάθε πότε θα ξανα χρειαστεί επέμβαση. Μπορεί σε έναν χρόνο, μπορεί σε 5 χρόνια πχ . Αυτό θα το κοιτάμε.

4. Είπε ότι η πρώτη είναι πιο δυσκολη , και πιο απαιτητική σε τρίχες γιατί θα καλύψουμε και τους κροτάφους. Οι υπόλοιπες θα είναι πολύ πιο φθηνές και θα χρειάζονται λιγότερες τρίχες .

5. Μου είπε ότι μετά την επέμβαση θα χρειαστεί 2 μέρες να φύγει το υγρό ( να αναισθησία από το κεφάλι) , 5 μέρες να μην σηκώσω βάρος ,πχ να μην πάω σούπερ μάρκετ, 12 μέρες χωρίς να κάνω γυμναστική με βάρη , 20 μέρες χωρίς να μπω σε πισίνα κάτι για το οποίο δεν νοιάζομαι και πολύ. Επίσης άντε την πρώτη μέρα αν χρειαστεί κανένα ντεπον


Να σημειώσω ότι έχω ακούσει καλά λόγια για τον γιατρό αυτόν και ότι δεν θα μου πει βλακείες γιατί είναι φίλος συγγενή μου

Και ότι η τιμή που μου είπε , για την πρώτη επέμβαση , είναι πολύ ικανοποιητική για το πορτοφόλι μου. Η τιμή ήταν περίπου 2.000

Με αυτά που γνωρίζετε ποια είναι η γνώμη σας ;
Άμα πας σε πλαστικό χειρούργο θα σου κάνει λιπαναρόφηση, κουβέντα για διατροφή..
Άμα πας σε καρδιοχειρούργο θα σου κάνει στέντ, κουβέντα για διατροφή χαμηλή σε ζωικά λίπη..
Άμα πας σε κλινική μεταμόσχευσης μαλλιών θα σου φτιάξει πλάνο για ΜΜ για τα επόμενα 10 χρόνια, κουβέντα για φίνα...
 

tol

Well-Known Member
Ο δεύτερος γιατρός ονομάζεται Καλύβας και εδρεύει στην Κύπρο.

Φιλε μου, οδευεις ως προβατον επι σφαγη.

Οσο και να googlαρω, καμια πληροφορια δεν υπαρχει για τον συγκεκριμενο γιατρο.

Περαν τουτου, οταν διαβασα τις αποψεις του για 5 και 10 μελλοντικες μεταμοσχευσεις, καταλαβα οτι μαλλον προκειται να "μπλεξεις" ασχημα.

Αν θελεις να εισαι μια ολοκληρη ζωη "πελατης" του γνωστου γιατρου σου, τοτε προχωρα ακαθεκτος.

Αν, ομως, επιθυμεις μια σοβαρη και μακροπροθεσμη λυση, τοτε ξεχνα τον κ. Καλυβα και τις "επικινδυνες" αποψεις του.

Αφιερωσε χρονο στο διαβασμα και επενδυσε στη γνωση. Το forum αποτελει σπουδαια πηγη γνωσης. Μην περιμενεις να κατεβει εξ ουρανου (ως μαννα) η προσδοκωμενη λυση για την τριχοπτωση σου. Ανενημερωτος βαδιζεις ξυπολητος στα αγκαθια (να μην πω ... ξεβρακωτος στα αγγουρια).

Η μεταμοσχευση δεν ειναι κατι απλο. Προϋποθετει γνωσεις, πλανο και υπομονη.

Φιλικες συμβουλες...προς αποφυγη απροοπτων.
 

Sachry

New Member
Μου μίλησε για τις 2 φαρμακευτικές ουσίες που βοηθουν στην τριχόπτωση.

Ισχύει ότι δεν έχω δει δουλειά του ,
Αλλά έχω ακούσει καλά λόγια από συγγενή μου που μου λέει ότι είναι καλός και έχει πελάτες από όλο τον κόσμο .

Στην Κύπρο ποια γιατρός είναι καλή ;

Ρωτάω γιατί αν πάω εκεί σίγουρα θα έχω έτσι κι αλλιώς έξτρα έξοδα.....

Από τα advance hair clinic δεν μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα.


Στην Αθήνα ποιους γιατρούς προτείνεται;
 

Sachry

New Member
Σας βάζω φωτογραφίες με το μαλλί ακόμα υγρό μετά από λούσιμο για να φανούν καλύτερα τα κενά κτλ κτλ

Ξέχασα να γράψω ηλικία. Γεννηθείς Ιανουάρι του 93 , δηλαδή κοντεύω τα 30 και η αραίωση άρχισε να είναι εμφανής σταδιακά πριν από 7 περίπου χρόνια
 

Συνημμένα

  • IMG_20220514_180737.jpg
    IMG_20220514_180737.jpg
    2.7 MB · Προβολές: 102
  • IMG_20220514_180552.jpg
    IMG_20220514_180552.jpg
    182.4 KB · Προβολές: 89
  • IMG_20220514_180509.jpg
    IMG_20220514_180509.jpg
    647.7 KB · Προβολές: 83
  • IMG_20220514_180348.jpg
    IMG_20220514_180348.jpg
    486.2 KB · Προβολές: 82

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kampanakideandean

Active Member
Μου μίλησε για τις 2 φαρμακευτικές ουσίες που βοηθουν στην τριχόπτωση.

Ισχύει ότι δεν έχω δει δουλειά του ,
Αλλά έχω ακούσει καλά λόγια από συγγενή μου που μου λέει ότι είναι καλός και έχει πελάτες από όλο τον κόσμο .

Στην Κύπρο ποια γιατρός είναι καλή ;

Ρωτάω γιατί αν πάω εκεί σίγουρα θα έχω έτσι κι αλλιώς έξτρα έξοδα.....

Από τα advance hair clinic δεν μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα.


Στην Αθήνα ποιους γιατρούς προτείνεται;
Για Κυπρο απ'οτι εχω δει στο φορουμ έχουν σε υψηλη εκτιμηση την HDC και τον Γεωργιου.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Ταπεινή μου άποψη: ξεκίνα φαρμακευτική αγωγή πρώτα και μετά σκέφτεσαι την ΜΜ.
Δεν έχεις πατήσει καν τα 30, και η αλωπεκία έχει δείξει ήδη γερά τα δόντια της.
 

Sachry

New Member
Για την φίνα και την μινοξιδιλη το σου πε ο γιατρός;
Μου είπε ότι σε μια από τις δύο υπάρχει ένα μικρό ποσοστό παρενεργειών που βγάζει κάποιος , μέχρι και στυτική δυσλειτουργία, αλλά μόλις την διακόψεις μετά από λίγο επανέρχεσαι. Δεν θυμάμαι για ποια από τις δύο .

Μου είπε ότι αυτές οι δύο είναι οι ουσίες που κάνουν δουλειά συνήθως σε όλους , ενώ υπάρχει και το prp που είναι πιο ακριβό και βοηθά αρκετούς.

Μου είπε ότι το prp δεν πρέπει να γίνει στο σημείο της εμφύτευσης αν δεν περάσουν 9 μήνες .

Στο υπόλοιπο της κεφαλής μπορεί να γίνει κανονικά , όπως και οι ουσίες που ανέφερες μπορούν να χρησιμοποιηθούν αλλά βοηθούν τις υπάρχουσες τρίχες , γιατί αυτές που βάζεις στην ουσία δεν επηρεάζονται από τις ορμόνες και για αυτό δεν χάνονται .

Μου είπε ότι αυτές οι ουσίες στην ουσία ενδυναμώνουν την τρίχα , μεγαλώνουν - φαρδαινουν την τρίχα και επιβραδύνουν την πτώση της .
 

Gianney

Well-Known Member
Μου είπε ότι σε μια από τις δύο υπάρχει ένα μικρό ποσοστό παρενεργειών που βγάζει κάποιος , μέχρι και στυτική δυσλειτουργία, αλλά μόλις την διακόψεις μετά από λίγο επανέρχεσαι. Δεν θυμάμαι για ποια από τις δύο .

Μου είπε ότι αυτές οι δύο είναι οι ουσίες που κάνουν δουλειά συνήθως σε όλους , ενώ υπάρχει και το prp που είναι πιο ακριβό και βοηθά αρκετούς.

Μου είπε ότι το prp δεν πρέπει να γίνει στο σημείο της εμφύτευσης αν δεν περάσουν 9 μήνες .

Στο υπόλοιπο της κεφαλής μπορεί να γίνει κανονικά , όπως και οι ουσίες που ανέφερες μπορούν να χρησιμοποιηθούν αλλά βοηθούν τις υπάρχουσες τρίχες , γιατί αυτές που βάζεις στην ουσία δεν επηρεάζονται από τις ορμόνες και για αυτό δεν χάνονται .

Μου είπε ότι αυτές οι ουσίες στην ουσία ενδυναμώνουν την τρίχα , μεγαλώνουν - φαρδαινουν την τρίχα και επιβραδύνουν την πτώση της .
Χμ εγώ φίλε θα σου έλεγα να ξεκινήσεις με φιναστεριδη και μινοξιδιλη που ναι οι δύο βασικές θεραπείες.
 

aeratos28

Just aeratos
Αδερφέ..αυτά που σου είπαν έχουν μια μεγάλη δόση από π@π@ριες...ο ένας πάει να σου πουλήσει θεραπείες prp οι οποίες απλά θα αδειάσουν την τσέπη σου με 1000€ και βάλε,με μηδαμινό αποτέλεσμα,ο άλλος θέλει να σου κάνει 5 χειρουργεία για να πετύχει τι?πάμε καλά??το μόνο που μπορείς να κάνεις από θεραπείες είναι φιναστεριδη και μινοξιδολη..τπτ άλλο..τώρα για επέμβαση ,χρειάζεσαι για α ζώνη σίγουρα 3000 grafts..αν ο καψοκαλυβας ,θέλει 5 χειρουργεία για να σου βάλει τόσα grafts,άστα να πάνε στο διάολο..κάτσε διάβασε το φόρουμ ,δες παρουσιάσεις από άλλα μέλη γτ σε βλέπω ολίγον τι άσχετο και θα πας σαν πρόβατο στη σφαγή αν ακούσεις τις ιδιοφυιες αυτές που σου είπαν αυτά τα πράγματα ..
 

Sachry

New Member
Αδερφέ..αυτά που σου είπαν έχουν μια μεγάλη δόση από π@π@ριες...ο ένας πάει να σου πουλήσει θεραπείες prp οι οποίες απλά θα αδειάσουν την τσέπη σου με 1000€ και βάλε,με μηδαμινό αποτέλεσμα,ο άλλος θέλει να σου κάνει 5 χειρουργεία για να πετύχει τι?πάμε καλά??το μόνο που μπορείς να κάνεις από θεραπείες είναι φιναστεριδη και μινοξιδολη..τπτ άλλο..τώρα για επέμβαση ,χρειάζεσαι για α ζώνη σίγουρα 3000 grafts..αν ο καψοκαλυβας ,θέλει 5 χειρουργεία για να σου βάλει τόσα grafts,άστα να πάνε στο διάολο..κάτσε διάβασε το φόρουμ ,δες παρουσιάσεις από άλλα μέλη γτ σε βλέπω ολίγον τι άσχετο και θα πας σαν πρόβατο στη σφαγή αν ακούσεις τις ιδιοφυιες αυτές που σου είπαν αυτά τα πράγματα ..
Άσχετος είμαι , σωστά .

Α ζώνη εννοείς το μπροστά μέρος λογικά.

Ο δεύτερος μου είπε ότι δεν έχει νόημα να γίνει μεταμόσχευση επάνω ή κολλητά σε άλλον θύλακα γιατί μπορεί να εξουδετερώσει ο ένας τον άλλον.

Για αυτό γίνεται , όπως μου είπε , η μεταμόσχευση με λιγότερους θύλακες .

Οι έξτρα 2 ή 3 ή 4 μεταμοσχεύσεις ( η πρώτη περίπτωση πιο πιθανή από αυτήν με τις 4 έξτρα μεταμοσχεύσεις) , θα γίνουν αν και όταν χρειαστεί. Όχι ότι είναι σίγουρο πως θα χρειαστούν αυτές οι μεταμοσχεύσεις ή ότι θα γίνουν ανά έναν χρόνο πχ ...
 

aeratos28

Just aeratos
Φίλε,δεν πιστεύω να πήρες στραβά το άσχετος γτ δεν το είπα υποτιμητικά σε καμία περίπτωση..
 
Μπλουζα