Ενημέρωση για μμ. 31 χρ

manosc44

Member
Αρχικά να ζητήσω συγνώμη για το προηγούμενο άκυρο post. Οι διαχειριστές ας το διαγράψουν.

Εδώ και 2 βδομάδες βρήκα το φόρουμ αυτό και σιγά σιγά διαβάζω τα νήματα σας. Από καιρό σκέφτομαι για μμ αλλά διστάζω. Βρήκα εσάς και το πήρα πιο ζεστά. Ήδη πήγα και σε μια ενημέρωση σε έναν χειρουργό στη Θεσσαλονίκη. Είμαι από εκεί. Λέγεται Θεόδωρος Μπρεντας. Θα πάω με μαλλιά μακριά και θα φύγω έτσι μου επιβεβαιώσε. Χωρίς ξυρίσματα χωρίς τίποτα. Αυτός τείνει προς την strip. Όχι ότι και την fue δεν την κάνει απλά εγγυάται 99.9% φύτρωση ενώ στην άλλη 80%. 1500grafts με fut, 1100g με fue. 2500 ευρώ fut, 4000e fue. Με την fut μου είπε θα πάρει μόνοτριχα έως και 5τριχα. Ενώ με την fue, μόνοτριχα και διτριχα. Εν κατακλείδι ήταν αρνητικός και μου μιλούσε μόνο για strip. 4-5 ώρες η fut, 6-7 ώρες η fue.
Κοινώς για μένα αυτός θέλει γρήγορο και πολυ χρημα σε όσο πιο σύντομο χρόνο γίνεται.
Μου έδωσε την εντύπωση πως είναι φιλοχρηματος...

Εχω έναν γνωστό που έκανε μμ στην Αθήνα στον κύριο Γιώργο Παπαθανασίου. Μου είπε πως είναι φθηνός και καλός άνθρωπος. Δε κοιτάει πόσες ώρες είναι πάνω από το κεφάλι σου. Σε κάποια μμ από τις πολλές που έκανε σε αυτόν δε πρόλαβε να του βάλει όλα τα grafts που του έβγαλε και του έδωσε πίσω λεφτά. Ο γνωστός μου είχε πολύ αραια μαλλιά στην κεφαλή. Έκανε 6-7 μμ και πλέον είναι άλλος άνθρωπος. Βέβαια απ ότι βλέπω βάζει και αυτήν την σκόνη... Χωρίς σκόνη δεν τον έχω δει για να εκφράσω την άποψη μου. Του χρεωνε 1600 την μμ.
Καμία άλλη ενημέρωση δεν έχω από κανέναν άλλον. Πλέον ότι διαβάζω και ότι φώτο βλέπω από το φόρουμ σας.
Θα ανεβάσω και μια φώτο για να δείτε το πρόβλημα μου.
Είχα στο μυαλό μου να διαθέσω μεχρι 2.000 €. Οπότε θα ήθελα την βοήθεια σας για να πάρω μια απόφαση οριστική.
Ουπς να σας πω και για την δότρια. Σε όσους πάω για κούρεμα μου σχολιάζουν πάντα για τις τρίχες στο πίσω μερος του κεφαλιού χωρίς να αναφέρω τίποτα. Μου λεν, καλά τι γίνεται εδώ πίσω. Ζορίζεται το μηχανάκι. Οπότε πιστεύω πως είναι για καλό μου αυτό. Strip δε θα με πείραζε να κάνω, δεν είμαι αρνητικός, ακούω όλες τις απόψεις, Δε ξυρίζω κοντά τα μαλλιά οπότε δε θα φαίνεται η ραφή.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων,
Μανος
b1838554b26b1b5dd4c4aea3ede056f9.jpg
28d50ce25353087cc86ab711ece42e6c.jpg


Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Adriano

Well-Known Member
Μην πας και κάνεις απολύτως τίποτα. Μάζεψε χρήματα και κάνε το πιο μετά. Και μην κάνεις μεταμόσχευση ακόμα γιατί δεν έχεις γνώση για πολλά. Κάτσε διάβασε και μετά κάνε μεταμόσχευση σε όποιο καλό άνθρωπο θες.

Επίσης όχι strip.


Λέγεται Θεόδωρος Μπρεντας. Θα πάω με μαλλιά μακριά και θα φύγω έτσι μου επιβεβαιώσε. Χωρίς ξυρίσματα χωρίς τίποτα. Αυτός τείνει προς την strip. Όχι ότι και την fue δεν την κάνει απλά εγγυάται 99.9% φύτρωση ενώ στην άλλη 80%. 1500grafts με fut, 1100g με fue. 2500 ευρώ fut, 4000e fue.


Εντελώς λάθος αυτό που λέει. Αυτό και μόνο αρκεί για να καταλάβεις πολλά.
 

Stripar

Established Member
Εχω έναν γνωστό που έκανε μμ στην Αθήνα στον κύριο Γιώργο Παπαθανασίου. Μου είπε πως είναι φθηνός και καλός άνθρωπος. Δε κοιτάει πόσες ώρες είναι πάνω από το κεφάλι σου. Σε κάποια μμ από τις πολλές που έκανε σε αυτόν δε πρόλαβε να του βάλει όλα τα grafts που του έβγαλε και του έδωσε πίσω λεφτά. Ο γνωστός μου είχε πολύ αραια μαλλιά στην κεφαλή. Έκανε 6-7 μμ και πλέον είναι άλλος άνθρωπος. Βέβαια απ ότι βλέπω βάζει και αυτήν την σκόνη... Χωρίς σκόνη δεν τον έχω δει για να εκφράσω την άποψη μου. Του χρεωνε 1600 την μμ.

Ελλάς το μεγαλείο σου!!!

Δέν πρόλαβε λέει να του βάλει όλα τα graft που του έβγαλε και του έδωσε τα λεφτά πίσω.
Και τα graft που του έβγαλε και δέν τα έβαλε , ΤΙ ΤΑ ΈΚΑΝΕ?
Τα πέταξε στα σκουπίδια ή του τα έδωσε σε κάποιο ταπεράκι ,
για να τα φέρει πίσω και να τα βάλει σε μερικά χρόνια όταν τα ξαναχρειαστεί?

Ο φίλος σου Μάνο , ξέρει ότι τα Grafts είναι ότι πολυτιμότερο στον άντρα ,
και σε καμία περίπτωση τα λεφτά που του έδωσε πίσω δεν αντιστοιχούν
στην πολύτιμη απώλειά του? !!!

Προσπαθώ ,
ειλικρινά προσπαθώ να μήν νευριάζω με αυτά που βλέπω που γράφονται κατα καιρούς στο Forum
και με αυτά που γίνονται σε αυτήν την χώρα...

Έλεος...
 

manosc44

Member
Ελλάς το μεγαλείο σου!!!

Δέν πρόλαβε λέει να του βάλει όλα τα graft που του έβγαλε και του έδωσε τα λεφτά πίσω.
Και τα graft που του έβγαλε και δέν τα έβαλε , ΤΙ ΤΑ ΈΚΑΝΕ?
Τα πέταξε στα σκουπίδια ή του τα έδωσε σε κάποιο ταπεράκι ,
για να τα φέρει πίσω και να τα βάλει σε μερικά χρόνια όταν τα ξαναχρειαστεί?

Ο φίλος σου Μάνο , ξέρει ότι τα Grafts είναι ότι πολυτιμότερο στον άντρα ,
και σε καμία περίπτωση τα λεφτά που του έδωσε πίσω δεν αντιστοιχούν
στην πολύτιμη απώλειά του? !!!

Προσπαθώ ,
ειλικρινά προσπαθώ να μήν νευριάζω με αυτά που βλέπω που γράφονται κατα καιρούς στο Forum
και με αυτά που γίνονται σε αυτήν την χώρα...

Έλεος...
Καλά δε νομίζω να είναι και ότι πολυτιμότερο στον άντρα... Μην τρελαθούμε. Εύχομαι να το λες για χάρην λόγου.
Παρά όλα αυτά δε με συμβουλεύετε για κάτι. Δεν σχολιάζετε τις φώτο. Πόσα grafts χρειάζομαι και τέτοια. Από εσας περιμένω και όχι από τον κάθε γιατρό που το μόνο που του νοιάζει είναι τα λεφτά μου.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

vag25

Well-Known Member
Φαινεσαι ιδανικη περιπτωση για μμ.

Αλλα αυτο που εκαναν στον φιλο σου με τα grafts δεν εχει προηγουμενο.
Ουτε 20.000 ευρω αποζημιωση δεν θα δεχομουν.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Φιλε πρωτον ο μπρεντας δεν κανει fue. Για αυτο και σου τα ειπε ολα αυτα και σου προτεινει στριπ. Λενε οτι κανουν και fue αλλα δεν το προτεινουν ποτε.
Εχω γραψει ξανα οτι εχει κανει μεταμοσχευση σε αυτον ο ξαδερφος μου που μενει Γερμανια με πολυ φτωχο αποτελεσμα (ειχε βαλει και περουκινι μετα τη μμ) και μια ωραιοτατη ουλη απο το ενα αυτι εως το αλλο.
Οταν του ειχα πει οτι θα κανω και εγω μου ειπε γιατι δεν κανεις στον Μπρεντα που εκανα και εγω και τρεχεις Αθηνα.

Ο αλλος ο παπαθανασιου που λες αν ισχυει αυτο που γραφεις οτι εβγαλε μοσχευματα και δεν του τα εβαλε ολα ειναι οτι πιο τραγικο μπορει να γινει.
Ο αριθμος των μοσχευματων ειναι συγκεκριμενος και αυτος τα πεταξε; απορω πως το λεει κι ολας.

Είσαι ο Δημητρης 50424 μηπως? Ίδιο μαλλί του πριν έχετε.

Οντως μολις ειδα τις φωτο που εβαλε γελουσα. Ιδιο κεφαλι με εμενα εχει. Ιδια αραιωση. Χαχα

Τα πισω μαλλια που εχεις φαινονται δυνατα και μπροστα εχεις γυαλισει. Το ιδιο θεμα ειχα και εγω και τα αφηνα μακρια τα πισω να καλυπτω οτι μπορουσα.
Με μια μμ με καλο αριθμο μοσχευματων και υψηλη φυτρωση εχεις προδιαγραφες για καλο αποτελεσμα. Ισως λιγα περισσοτερα μοσχευματα να θες απο οτι εβαλα εγω?

τωρα που ξαναειδα τις φωτο μου δεν ξερω ποιος εχει μεγαλυτερη αραιωση. εγω ειχα καλα χαρακτηριστικα τριχας και για αυτο ισως να πρεπει να βαλεις περισσοτερα.
 

dimitris50423

Well-Known Member
παρα τα παρομοια χαρακτηριστικα που εχουμε αυτο δε σημαινει οτι ειναι σιγουρο οτι το αποτελεσμα που θα παρεις θα ειναι αναλογο με το δικο μου η και καλυτερο.. παιζουν πολλα ρολο σε μια μμ και πρεπει να μαθεις διαφορα πραγματα για τις μμ πριν κανεις την επιλογη σου.
η καθε περιπτωση διαφερει ακομη και αν φαινεται ιδια με την πρωτη ματια.
 

aeratos28

Just aeratos
Από τις φωτο που έχει βάλει ο φίλος,φαίνεται να έχει το μισό πρόβλημα από το δικό σου Δημήτρη..ίδιο μοτίβο ακριβώς,αλλά μισή έκταση από το δικό σου..βέβαια αν σηκώσει τα μαλλιά προς τα πάνω μπορει να είναι ακόμα μεγαλύτερο ,αλλά εμφανέστατα αρκετά μικρότερο πρόβλημα.
 

naruto

Well-Known Member
Καλά δε νομίζω να είναι και ότι πολυτιμότερο στον άντρα... Μην τρελαθούμε. Εύχομαι να το λες για χάρην λόγου.
Παρά όλα αυτά δε με συμβουλεύετε για κάτι. Δεν σχολιάζετε τις φώτο. Πόσα grafts χρειάζομαι και τέτοια. Από εσας περιμένω και όχι από τον κάθε γιατρό που το μόνο που του νοιάζει είναι τα λεφτά μου.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
O χριστος κ η παναγια.Αν μου πεταγαν εμενα τα grafts θα εβαζα βομβα στο ''ιατρειο'' του τυπου...Τα grafts με τα τωρα δεδομενα ειναι ανεκτιμητα απλα.Κανενα ποσο δεν αντικατροπτιζει την αξια που εχουν τα περιορισμενα μοσχευματα μιας δοτριας.

Τωρα για αυτα που ρωτας.Εισαι NW 3A.Κοιτα τις περιπτωσεις του @dimitris50423 και του @firecaptain .
Εχει πολυ καλη και σγουρη τριχα,γενικα εισαι πολυ τυχερος στην ατυχια σου.Με 2500-3000 μοσχευματα σε ενα top γιατρο θα γινεις ξανα ''εφηβος''.Με 2000 ευρω μπατζετ ομως δεν κανεις τιποτα...
 

dimitris50423

Well-Known Member
Από τις φωτο που έχει βάλει ο φίλος,φαίνεται να έχει το μισό πρόβλημα από το δικό σου Δημήτρη..ίδιο μοτίβο ακριβώς,αλλά μισή έκταση από το δικό σου..βέβαια αν σηκώσει τα μαλλιά προς τα πάνω μπορει να είναι ακόμα μεγαλύτερο ,αλλά εμφανέστατα αρκετά μικρότερο πρόβλημα.

μπα. νομιζω οτι εχει μεγαλυτερο προβλημα απλα δεν εχει αποκαλυφθει εντελως με τις συγκεκριμενες φωτο.

Τωρα για αυτα που ρωτας.Εισαι NW 3A.Κοιτα τις περιπτωσεις του @dimitris50423 και του @firecaptain .

σωστος και ο firecaptain ειχε παρομοιο θεμα. νομιζω εβαλε και περισσοτερα μοσχευματα απο οτι εγω και πετυχε 100%
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

firecaptain

Active Member
Ότι σου είπαν τα παιδιά από πάνω, με 2500-3000 θα γίνεις νεουδι πάλι. Strip δεν το συζητάμε καν γιατί με του που θα βάλεις τα grafts θα αρχίσεις και τα κουρέματα τα νεανικά.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
 

dimitris50423

Well-Known Member
Με τπτ Δημήτρη..μεγαλύτερο κιόλας από το δικό σου όχι.anyway

δεν ξερω μπορει να ξεγελαει η φωτο. παντως ειναι τυχερος που μπηκε στο φορουμ γιατι για εκει που πηγαινε θα εκλαιγε το κεφαλι του.
δεν γραφω κατι αλλο εδω γιατι θα βγει κανενας και θα πει οτι μαζευω ποστ για να βγαλω λεφτα.
ας καθησει να σκεφτει και να μαθει απο το φορουμ αν θελει να εχει καλες πιθανοτητες. ολες οι πληροφοριες εδω μεσα ειναι για αυτο που τον απασχολει. ;)
 

koumparos

Well-Known Member
Και θες και δυνατη πυκνοτητα μπροστα διοτι πισω εισαι ζουγκλα και επιβαλεται η ομοιογενεια αλλιως θα εχεις την εικονα καποιου που αραιωνει.
 

manosc44

Member
Δημήτριε είσαι το πρότυπο μου. Εσύ ήθελα να σχολιάσεις το νήμα μου... Χαχαχ
Είμαι πολύ κοντά σε σένα είτε σε καλύτερη κατάσταση είτε σε χειρότερη. Πάνω κάτω ίδια περίπτωση είναι. Απλά όπως είπες δε σημαίνει τίποτα αυτό. Άλλη φυτρωση είχες εσύ και άλλη θα εχω εγώ.
Λες να πάρω τηλ τον Μπρεντα και να του πω οκ για την fue. Για να κόψουμε αντίδραση...

Είδα πως έκανες επεξεργασία ένα μνμ σου για να συμπληρώσεις την απάντηση συγκρίνοντας την αραίωση μας. Ούτε καν θυμάσαι πως ήσουν ε; Χαιρομαι πάρα πολύ γι αυτό!!!!!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tasos33

Well-Known Member
@dimitris50423 εσύ είσαι στις φωτο?:D
:D:cool:



Αρχικά να ζητήσω συγνώμη για το προηγούμενο άκυρο post. Οι διαχειριστές ας το διαγράψουν.

Εδώ και 2 βδομάδες βρήκα το φόρουμ αυτό και σιγά σιγά διαβάζω τα νήματα σας. Από καιρό σκέφτομαι για μμ αλλά διστάζω. Βρήκα εσάς και το πήρα πιο ζεστά. Ήδη πήγα και σε μια ενημέρωση σε έναν χειρουργό στη Θεσσαλονίκη. Είμαι από εκεί. Λέγεται Θεόδωρος Μπρεντας. Θα πάω με μαλλιά μακριά και θα φύγω έτσι μου επιβεβαιώσε. Χωρίς ξυρίσματα χωρίς τίποτα. Αυτός τείνει προς την strip. Όχι ότι και την fue δεν την κάνει απλά εγγυάται 99.9% φύτρωση ενώ στην άλλη 80%. 1500grafts με fut, 1100g με fue. 2500 ευρώ fut, 4000e fue. Με την fut μου είπε θα πάρει μόνοτριχα έως και 5τριχα. Ενώ με την fue, μόνοτριχα και διτριχα. Εν κατακλείδι ήταν αρνητικός και μου μιλούσε μόνο για strip. 4-5 ώρες η fut, 6-7 ώρες η fue.
Κοινώς για μένα αυτός θέλει γρήγορο και πολυ χρημα σε όσο πιο σύντομο χρόνο γίνεται.
Μου έδωσε την εντύπωση πως είναι φιλοχρηματος...

Εχω έναν γνωστό που έκανε μμ στην Αθήνα στον κύριο Γιώργο Παπαθανασίου. Μου είπε πως είναι φθηνός και καλός άνθρωπος. Δε κοιτάει πόσες ώρες είναι πάνω από το κεφάλι σου. Σε κάποια μμ από τις πολλές που έκανε σε αυτόν δε πρόλαβε να του βάλει όλα τα grafts που του έβγαλε και του έδωσε πίσω λεφτά. Ο γνωστός μου είχε πολύ αραια μαλλιά στην κεφαλή. Έκανε 6-7 μμ και πλέον είναι άλλος άνθρωπος. Βέβαια απ ότι βλέπω βάζει και αυτήν την σκόνη... Χωρίς σκόνη δεν τον έχω δει για να εκφράσω την άποψη μου. Του χρεωνε 1600 την μμ.
Καμία άλλη ενημέρωση δεν έχω από κανέναν άλλον. Πλέον ότι διαβάζω και ότι φώτο βλέπω από το φόρουμ σας.
Θα ανεβάσω και μια φώτο για να δείτε το πρόβλημα μου.
Είχα στο μυαλό μου να διαθέσω μεχρι 2.000 €. Οπότε θα ήθελα την βοήθεια σας για να πάρω μια απόφαση οριστική.
Ουπς να σας πω και για την δότρια. Σε όσους πάω για κούρεμα μου σχολιάζουν πάντα για τις τρίχες στο πίσω μερος του κεφαλιού χωρίς να αναφέρω τίποτα. Μου λεν, καλά τι γίνεται εδώ πίσω. Ζορίζεται το μηχανάκι. Οπότε πιστεύω πως είναι για καλό μου αυτό. Strip δε θα με πείραζε να κάνω, δεν είμαι αρνητικός, ακούω όλες τις απόψεις, Δε ξυρίζω κοντά τα μαλλιά οπότε δε θα φαίνεται η ραφή.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων,
Μανος
b1838554b26b1b5dd4c4aea3ede056f9.jpg
28d50ce25353087cc86ab711ece42e6c.jpg


Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tasos33

Well-Known Member
Πριν ακουσεις για γιατρους ,graft, κτλ ,μονο τουτο θα σε πω.Αν όντως διαθετεις μονο 2000 κάτσε όπως κάθεσαι. Μην κανείς τιποτα. Μάζεψε λεφτά κια μετα ασχολησου παλι. Εδώ θα είμαστε.


O χριστος κ η παναγια.Αν μου πεταγαν εμενα τα grafts θα εβαζα βομβα στο ''ιατρειο'' του τυπου...Τα grafts με τα τωρα δεδομενα ειναι ανεκτιμητα απλα.Κανενα ποσο δεν αντικατροπτιζει την αξια που εχουν τα περιορισμενα μοσχευματα μιας δοτριας.

Τωρα για αυτα που ρωτας.Εισαι NW 3A.Κοιτα τις περιπτωσεις του @dimitris50423 και του @firecaptain .
Εχει πολυ καλη και σγουρη τριχα,γενικα εισαι πολυ τυχερος στην ατυχια σου.Με 2500-3000 μοσχευματα σε ενα top γιατρο θα γινεις ξανα ''εφηβος''.Με 2000 ευρω μπατζετ ομως δεν κανεις τιποτα...
 

dimitris50423

Well-Known Member
Δημήτριε είσαι το πρότυπο μου. Εσύ ήθελα να σχολιάσεις το νήμα μου... Χαχαχ
Είμαι πολύ κοντά σε σένα είτε σε καλύτερη κατάσταση είτε σε χειρότερη. Πάνω κάτω ίδια περίπτωση είναι. Απλά όπως είπες δε σημαίνει τίποτα αυτό. Άλλη φυτρωση είχες εσύ και άλλη θα εχω εγώ.
Λες να πάρω τηλ τον Μπρεντα και να του πω οκ για την fue. Για να κόψουμε αντίδραση...

Είδα πως έκανες επεξεργασία ένα μνμ σου για να συμπληρώσεις την απάντηση συγκρίνοντας την αραίωση μας. Ούτε καν θυμάσαι πως ήσουν ε; Χαιρομαι πάρα πολύ γι αυτό!!!!!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

οπως τα λες ειναι. ακομη και η ποιοτητα της τριχας αν διαφερει και ολα τα αλλα να πανε το ιδιο θα βγει αλλο αποτελεσμα. δες και το αποτελεσμα του firecaptain που επισης ειχε παρομοια αραιωση και πηρε πολυ καλο αποτελεσμα σε αλλη κλινικη.

ειναι αληθεια οτι ξεχναω την εκταση της αραιωσης για να σιγουρευτω πηγα και ειδα τη φωτο μου προ μμ και μετα συμπληρωσα την απαντηση ;)


τη δευτερη φωτογραφια του που ειναι σκυμμενος και δεν φαινεται προσωπο την κοιταξα 3-4 φορες για σιγουρια. :D
 

manosc44

Member
Και μια φρέσκια φώτο από τα πλάγια με τραβηγμένη την κοτσίδα πίσω :p
3b727bee85cf123f8d1c1a510199b3e0.jpg


Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Μπλουζα