Ενδιαφερόμενοι για Bisanga ή Umar

jim250781

Member
Μιλώντας με πολλά άτομα από το φόρουμ έχω δει ότι πολλοί το σκέφτονται για fue και bht κατ'επέκταση οι πιο παλιοί.

Διαβάζοντας και φόρουμ του εξωτερικό έχω διαπιστώσει ότι οι συντονισμένες ενέργειες μπορούν να επιφέρουν καλά αποτελέσματα στον οικονομικό τομέα σε τοπ γιατρούς.

Θα ήθελα να ανοίξω ένα θέμα για όσους ενδιαφέρονται για Bisanga ή Umar, έτσι ώστε να μαζευτούμε και να μιλήσουμε μαζί τους για κάτι καλύτερο οικονομικά εφόσον θα πάμε όλοι μαζί.

Όποιος ενδιαφέρεται για έναν από τους 2 ας ποστάρει έτσι ώστε να συγκεντρωθούμε.

Για να δούμε....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

MANKAR

Active Member
Απ: Ενδιαφερόμενοι για Bisanga ή Umar

καλησπερα , φιλε jim η λυση πλεον στην τριχοπτωση δεν ειναι η μεταμοσχευση οπως ηταν εδω και 2 δεκαετιες αλλα στο να βγει μια μονιμη λυση για το προβλημα αυτο.Οταν υπαρχει μεγαλο ενδιαφερον για μεταμοσχευση δλδ να παιζονται πολλα χρηματα δυσκολα 8α αφησουν να βγει κατι καλο αρα περισσοτερο κακο κανουμαι παρα καλο.και εγω 8ελω να κανω αλλα απο τα αποτελεσματα που βλεπω δεν πει8ουν και πολυ αφου τα μαλλια αυτα ουσιαστικα τα ειχες ετσι κι αλλιως απλα απο πισω τα πας μπροστα και χαλας και την πισω περιοχη!!!!αυτη ειναι η γνωμη μου!!!ευχαριστω!!!!1 :chinscratch :chinscratch :chinscratch :chinscratch :chinscratch :chinscratch :chinscratch
 

jim250781

Member
Απ: Ενδιαφερόμενοι για Bisanga ή Umar

MANKAR είπε:
καλησπερα , φιλε jim η λυση πλεον στην τριχοπτωση δεν ειναι η μεταμοσχευση οπως ηταν εδω και 2 δεκαετιες αλλα στο να βγει μια μονιμη λυση για το προβλημα αυτο.Οταν υπαρχει μεγαλο ενδιαφερον για μεταμοσχευση δλδ να παιζονται πολλα χρηματα δυσκολα 8α αφησουν να βγει κατι καλο αρα περισσοτερο κακο κανουμαι παρα καλο.και εγω 8ελω να κανω αλλα απο τα αποτελεσματα που βλεπω δεν πει8ουν και πολυ αφου τα μαλλια αυτα ουσιαστικα τα ειχες ετσι κι αλλιως απλα απο πισω τα πας μπροστα και χαλας και την πισω περιοχη!!!!αυτη ειναι η γνωμη μου!!!ευχαριστω!!!!1 :chinscratch :chinscratch :chinscratch :chinscratch :chinscratch :chinscratch :chinscratch

Καλά αυτό που λες είναι γενικός προβληματισμός...

Μπορούμε να το αναλύσουμε σε άλλο τοπικ....
Απλά με τις υπάρχουσες συνθήκες και για όσους έχουν ΗΔΗ υποβληθεί σε μεταμόσχευση χωρίς αποτελέσματα, η λύση είναι ΜΟΝΟ η μεταμόσχευση.

Να σαι καλά.
 

koskar

Member
Απ: Ενδιαφερόμενοι για Bisanga ή Umar

MANKAR είπε:
καλησπερα , φιλε jim η λυση πλεον στην τριχοπτωση δεν ειναι η μεταμοσχευση οπως ηταν εδω και 2 δεκαετιες αλλα στο να βγει μια μονιμη λυση για το προβλημα αυτο.Οταν υπαρχει μεγαλο ενδιαφερον για μεταμοσχευση δλδ να παιζονται πολλα χρηματα δυσκολα 8α αφησουν να βγει κατι καλο αρα περισσοτερο κακο κανουμαι παρα καλο.και εγω 8ελω να κανω αλλα απο τα αποτελεσματα που βλεπω δεν πει8ουν και πολυ αφου τα μαλλια αυτα ουσιαστικα τα ειχες ετσι κι αλλιως απλα απο πισω τα πας μπροστα και χαλας και την πισω περιοχη!!!!αυτη ειναι η γνωμη μου!!!ευχαριστω!!!!1 :chinscratch :chinscratch :chinscratch :chinscratch :chinscratch :chinscratch :chinscratch
Φίλε κάνεις μέγαλο λάθος. Εάν βγει μια μόνιμη λύση τοτε είναι που θα χεστούνε στο τάληρο όλες αυτές οι κλινικές καθώς όλοι όσοι έχουν πρόβλημα θα κάνουν την όποια επέμβαση απαιτείται για να λύσουν οριστικά το θέμα της κ@ρ@φλ@ς. Αντίθετα τώρα εάν όριζες ένα ποσοστό προσωπικά θα το τοποθετούσα πολύ κάτω από το 50% (από το σύνολο των ατόμων που είναι >ΝW2) αυτών που αποφασίζουν να κάνουν την μεταμόσχευση μαλλιών.
Για το άλλο που αναφέρεις σχετικά με την πίσω περιοχή υπάρχει η ενναλακτική λύση του body HT εάν δεν θες να πειράξουν καθόλου την συγκεκριμένη περιοχή εάν και θεωρώ ότι με ένα STRIP δεν αδυνατίζεις την πυκνότητα πίσω (όσο ίσως με την FUE).
Από την άλλη όπως και ό ίδιος έχω αναφέρει αρκετες φορές εδώ στο forum, το κόστος μιας μεταμόσχευσης είναι δυσανάλογα μεγάλο με το τελικό αποτέλεσμα που σου προσφέρει και είναι γεγονός ότι ουσιαστικά οι κλινικές εκμεταλλεύονται την "τρελλα-ψύχωση" που έχουμε όλοι εμείς με τα μαλλάκια μας...
 

Leone

Active Member
Απ: Ενδιαφερόμενοι για Bisanga ή Umar

O Umar ειναι και μενα στα υποψη μου!!!Αν θες το συζηταμε!Χρειαζομαι γυρω στα 1500 μοσχευματα μπροστα και θα ηθελα συνδιασμο fue με bht.Ασχετο ο shapiro δε κανει καθολου bht?
 

jim250781

Member
Απ: Ενδιαφερόμενοι για Bisanga ή Umar

Leone είπε:
O Umar ειναι και μενα στα υποψη μου!!!Αν θες το συζηταμε!Χρειαζομαι γυρω στα 1500 μοσχευματα μπροστα και θα ηθελα συνδιασμο fue με bht.Ασχετο ο shapiro δε κανει καθολου bht?

Καλημέρα...

Ο Shapiro αρκετά αξιόπιστος αλλά τώρα μόλις άρχισε την FUE οπότε καμία σχέση με BHT.
Οι μόνοι που ασχολούνται με αυτό και με αποδεδειγμένα αποτελέσματα στα φόρουμ από τους ίδιους τους ασθενείς, είναι οι 2 που αναφέρω.

Για Umar ψήνομαι αν κα λίγο πιο δύσκολο σε σύγκριση με Bisanga, λόγω κόστους (απόσταση, τιμή grafts κτλ)

Ο Umar πάντως έχει aggressive πολιτική, ενώ ο Bisanga είναι αρκετά πιο συντηρητικός.
 

Leone

Active Member
Απ: Ενδιαφερόμενοι για Bisanga ή Umar

Ο Umar γνωριζεις ποσο ακριβως στοιχιζει το graft απο κεφαλι και απο σβερκο μουσι σωμα?Κριτηριο φλιλαρακι δε πρεπει να ειναι η τιμη αλλα το αποτελεσμα και να δειχνει φυσικο στο τελος.
 

jim250781

Member
Απ: Ενδιαφερόμενοι για Bisanga ή Umar

Leone είπε:
Ο Umar γνωριζεις ποσο ακριβως στοιχιζει το graft απο κεφαλι και απο σβερκο μουσι σωμα?Κριτηριο φλιλαρακι δε πρεπει να ειναι η τιμη αλλα το αποτελεσμα και να δειχνει φυσικο στο τελος.

Φίλε μου αν ήταν κριτήριο η τιμή δεν θα έβαζα μόνο 2 επιλογές...

Είμαι ο πρώτος που το βάζω σαν τελευταίο κριτήριο.
Αλλά όταν μιλάμε για εξίσου καλούς γιατρούς παίζει και η τιμή....

Ο Umar χρεώνει τα πάντα με 7$ το graft.

Του είπα τι παίζει για έκπτωση και μου είπε ότι μπορεί να το κατεβάσει.
Περιμένει νέα μου.

Απλά πρέπει να μαζευτούμε πιστεύω 4 το λιγότερο.
Να του κλείσουμε μια εβδομάδα που δεν θα έχει τρελή κίνηση.

Αν μας το κατεβάσει 5$ θα είναι ιδανικά....

Ας δούμε πως θα πάει...
 

Leone

Active Member
Απ: Ενδιαφερόμενοι για Bisanga ή Umar

Φιλαρακι ειμαι μεσα ψηνομαι αγρια και μαλιστα ελεγα για αυτο το Νοεμβριο να κανω οτι ειναι.Εγω θελω 1500 graft περιπου μπροστα στη hairline και να καλυψω και την ουλη πισω η οποια ειναι γυρω στα 10 cm μηκος.Ποσο να μου στοιχισουν περιπου?Παντως αν βρεθει και καποιο αλλο παιδι απο εδω θα ηταν το ιδανικο.
 

jim250781

Member
Απ: Ενδιαφερόμενοι για Bisanga ή Umar

Leone είπε:
Φιλαρακι ειμαι μεσα ψηνομαι αγρια και μαλιστα ελεγα για αυτο το Νοεμβριο να κανω οτι ειναι.Εγω θελω 1500 graft περιπου μπροστα στη hairline και να καλυψω και την ουλη πισω η οποια ειναι γυρω στα 10 cm μηκος.Ποσο να μου στοιχισουν περιπου?Παντως αν βρεθει και καποιο αλλο παιδι απο εδω θα ηταν το ιδανικο.

Πρέπει να μαζευτούμε πρώτα...
Μετά να του στείλουμε φωτος όλοι μαζί...
Και να μας προτείνει πότε να πάμε για να πετύχουμε και την καλύτερη τιμή...

Έχει κάποιες ημερομηνίες που είναι κενές και τότε θα μας χώσει..

ΑΠλά πρέπει να μαζευτούμε... με 2 δεν καταφέρνουμε τίποτα...
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Ενδιαφερόμενοι για Bisanga ή Umar

Εσύ jim αν δεν κάνω λάθος δεν είχε κάνει επέμβαση στον Χάσον? Πας για συμπληρωματική μιας και είχες σταματήσει την φίνα? Δεν έμεινες ευχαριστημένος απο Χάσον? Γιατί ενδιαφέρεσαι για Τουρκία μεριά?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Leone

Active Member
Απ: Ενδιαφερόμενοι για Bisanga ή Umar

O Umar ειναι Αμερικη ναι και ειναι απο τους κορυφαιους.Κοιταμε να μαζευτουμε καποια παιδια μαζι μηπως και εξασφαλισουμε καποια εκπτωση.Κανει FUE και BHT.Jim κανεναν αλλο συμπολεμιστη δε βρηκαμε?
 

Lazaros

New Member
Απ: Ενδιαφερόμενοι για Bisanga ή Umar

Leone είπε:
O Umar ειναι Αμερικη ναι και ειναι απο τους κορυφαιους.Κοιταμε να μαζευτουμε καποια παιδια μαζι μηπως και εξασφαλισουμε καποια εκπτωση.Κανει FUE και BHT.Jim κανεναν αλλο συμπολεμιστη δε βρηκαμε?

Και εγώ σκέφτομαι για Bisanga ή Omar, αλλά ο πρώτος μου φάνηκε πολύ συντηρητικός, και ο δεύτερος πολύ επιθετικός στην στρατηγική τους. Εν πάση περιπτώσει, είμαι μεταξύ 4 κλινικών και θα αναφερθώ σύντομα σε ξεχωριστό post. Άμα η επιλογή μου είναι 1 από αυτούς, πάμε μαζί :)
 

Ε.Α.

New Member
Απ: Ενδιαφερόμενοι για Bisanga ή Umar

Γειά σου φίλε Τζίμ ,

έχω μια ερώτηση: Ο Ουμαρ δηλαδή θα σας κάνει έκπτωση εάν πάτε όλοι μαζί; Τί έχει να κερδίσει; Εν πάσει περιπτώσει τα αποτελέσματα του Ουμάρ εμένα δεν με τρελένουν. Γιατί δεν πάτε Χάσσον;
 

jim250781

Member
Απ: Ενδιαφερόμενοι για Bisanga ή Umar

Ε.Α. είπε:
Γειά σου φίλε Τζίμ ,

έχω μια ερώτηση: Ο Ουμαρ δηλαδή θα σας κάνει έκπτωση εάν πάτε όλοι μαζί; Τί έχει να κερδίσει; Εν πάσει περιπτώσει τα αποτελέσματα του Ουμάρ εμένα δεν με τρελένουν. Γιατί δεν πάτε Χάσσον;

Γεια σου φίλε...
Κοίτα να δεις... αν μαζευτούμε 5 άτομα και του πούμε..βάλε μας πακέτο όλους μαζί όποτε έχεις κενό... έχει να παρεί χοντρά λεφτά... λογικό να ποντάρουμε σε έκπτωση...
αυτό θα το ξέρουμε μόλις μαζευτούμε...

Ο Hasson δεν κάνει FUE.
 

Ε.Α.

New Member
Απ: Ενδιαφερόμενοι για Bisanga ή Umar

Α, πάτε για φούε. Οκ.

Αλλά ρε συ..το να σας στριμώξει όλους μαζί σε λίγο χρόνο...είναι καλό; Με το συμπάθειο δηλαδή, αλλά γιατί να το κάνεις αυτό στο κεφάλι σου; Δεν είναι καλύτερα να πας μόνος, με όλον τον χρόνο για σένα και χωρίς άγχος; Όχι τίποτε άλλο...αλλά μην γίνει άρπα κόλλα και δεν είναι καλά τα αποτελέσματα.
 

jim250781

Member
Απ: Ενδιαφερόμενοι για Bisanga ή Umar

Ε.Α. είπε:
Α, πάτε για φούε. Οκ.

Αλλά ρε συ..το να σας στριμώξει όλους μαζί σε λίγο χρόνο...είναι καλό; Με το συμπάθειο δηλαδή, αλλά γιατί να το κάνεις αυτό στο κεφάλι σου; Δεν είναι καλύτερα να πας μόνος, με όλον τον χρόνο για σένα και χωρίς άγχος; Όχι τίποτε άλλο...αλλά μην γίνει άρπα κόλλα και δεν είναι καλά τα αποτελέσματα.

Μα από πριν θα έχουμε κανονίσει με τα consultations τι θα γίνει και πως...
Θα μας κάνει μια εκτίμηση για τον καθένα και πόσες μέρες χρειαζόμαστε και πόσους θα πέρνει κάθε μέρα...

Δεν θα γίνει τίποτα πρόχειρα... δεν θα κλείσουμε αν δεν ικανοποιηθούμε....

Απλά εγώ θέλω να μαζευτούμε και μετά βλέπουμε πως θα κινηθούμε...

Αν υπάρχει όμως διστακτικότητα όπως τώρα σαφώς και θα κινηθώ μόνος μου.. εδώ απλά προσπαθούμε να αλληλοβοηθηθούμε .. δεν έχει κανείς κέρδος από καμία κλινική...

Εγώ έκανα την σκέψη ότι αν θέλουμε πολλά άτομα το ίδιο είναι πιθανό να πετύχουμε καλύτερο deal από έναν μόνο του...

Σκέψου ότι ο ένας είναι περίπου 20.000$ ... οι 5 είναι 100.000$ το λιγότερο...
λέγοντας σε έναν γιατρό ότι εμείς πάμε μαζί δεν θα κάνει κάτι καλύτερο? θα ρισκάρει να χασει τέτοιο ποσό?

Μιλάμε πάντα για μέρες που έχει κενό... και πίστεψε με όλοι οι top έχουν κενές μέρες και κάνουν καλύτερες τιμές.... σε ειδοποιούν απλά 1 μήνα πριν....
 
Απ: Ενδιαφερόμενοι για Bisanga ή Umar

o umar αν δεχτεις να πας οποτε σε φωναξει (θα σε ειδοποιησει 15 μερες πριν) και δημοσιευσεις τις φωτογραφιες (πριν και μετα) σου θα σε χρεωσει απο 7$ το γκραφτ 5,5$.
Επισης περσι ειχαν παει 4 αλγερινοι μαζι και τους εκανε τιμη 4$ το γκραφτ +500 γκραφτ δωρο.
Μια τετοια κινησει συμφερει.
Μακαρι να ηταν καλυτερα τα οικονομικα της χωρας.Τετοιες πρωτοβουλιες θα εξυπηρετουσαν πολλους φαλακρομαγκες
 
Μπλουζα