Εναλλακτικες δοσεις φιναστερίνης

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Εναλλακτικες δοσεις φιναστερίνης

georgehairs είπε:
λες να το παιξω κ γω στο 0,8 απο το 1 που ειμαι τωρα?γτ εχει πεσει λιγο η ορεξη μου

και 0.2 να παιξεις.....παλι καταπολεμας κατα πολυ την τριχοπτωση.......αλλα οχι οπως στο 1 μγ....
οποτε δοκιμασε 0.8 η 0.7 δεν εχει διαφορα οσο αφορα το μαλλι......
αν ας πουμε με το 1μγ περνεις απ την φινα το 100% με το 0.8 αν δε περνεις το 100% που κατα πασα πιθανοτητα αυτο περνεις αντε να πεσεις μεχρι το 95% κ ισως βελτιωσεις κ καποια sides αν λες οτι εχεις......οποτε δοκιμασε το.....κ βλεπεις....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Εναλλακτικες δοσεις φιναστερίνης

ρε παιδια θα μου πειτε τη διαφορα αναστολεα με blocker?????????μπορεις να τα παρεις ταυτοχρονα;blocker ειναι μονο τοπικα;οχι σε χαπι;μπορειτε να μου πειτε ενδεικτικα μερικα μπλοκερ και την τιμη;
 

badday

New Member
Απ: Εναλλακτικες δοσεις φιναστερίνης

η γνωμη σας για φιναστερινη μερα παρα μερα η ανα 3 ημερες κτλ ..ποια ειναι;
 
Απ: Εναλλακτικες δοσεις φιναστερίνης

Προς Panos1982 και Giannis13 : Δεν αμφιβαλω οτι πολυ πιθανον αυτα που λετε λιγο πολυ να ισχυουν. ΟΜΩΣ, το οτι κατι μπορουσατε να το κανετε παλια (ακομα και πριν 2-3 μηνες) και τωρα δεν μπορειτε δεν πρεπε ινα το ριχνουμε στη φινα. Ισως εχετε δικιο, ισως ειναι πραγματι "υπουλη" ουσια, ισως εχει παρενεργειες η οποιες κρυβονται απο την Merck.

Αλλα σκεφτηκες μηπως ολα αυτα δεν οφειλοντε στο χαπι αλλα στο αγχος σου? Πχ. για το θεμα υπνου, αν πριν 1-2 χρονια δεν ειχες προβλημα τριχοπτωσης τοτε προφανως και πεφτωντας για υπνο δεν θα σκεφτοσουνα ποσες τριχες εχασες ποσες οχι αν θα ξαναβγουνε κτλπα. Οποτε λογικα ειχες και καλυτερη ποιοτητα υπνου απο οτι τωρα. Οταν πλεον το προβλημα ειχε προχωρησει και αρα αρχισες το εν λογω χαπι, αρχισε και το αγχος μαζι. Κανει δουλεια? Εχω παρενεργειες? Εχω στυση? Σταματησε η τριχοπτωση? Δεν ξερω ισως να λεω και παπατζες..

Απλα στη δικη μου περιπτωση και χωρις να εχω παρει ποτε το εν λογω χαπι (σημερα το πηρα για 1η φορα) πριν 1-2 χρονια οταν ειχε πρωτοαρχισει η τριχοπτωση ολη μου η ζωη ειχε παει πισω. Πολυ απλα, το βραδυ εκανα 1-2 ωρες να κοιμηθω γιατι σκεφτομουνα το μαλλια μου, το πρωι ξυπναγα και εψαχνα το μαξιλαρι να δω τι και ποσες πεσανε, οταν καπου ειχε πολυ δυνατα φωτα σκεφτομουνα τωρα αν φαινετε, οταν πεζαμε μπουγελο στη σχολη προσεχα να μην βραχει το κεφαλι μου και φανει η αραιωση. Οταν αργοτερα ξεκινησα τη μινοξ παλι μια απο τα ιδια, κανει δουλεια? Σταματησε η τριχοπτωση? Βγενει τπτ? Ολο αυτο προφανως δημιουργει αγχος στον οργανισμο, συμβαλει στην κακη ποιοιτητα υπνου και αρα στην αυξημενη κουραση και ουτο καθεξης. Απο ενα σημειο και μετα που το πηρα αποφαση απλα μου εφυγε και το αγχος (δεν λεω οτι δεν το σκεφτομε καθολου, απλα δεν ειναι το Α και το Ω). Σημερα που πηρα το χαπι ομως, ειναι πολυ πιθανο να κανω δυσκολο υπνο, σκεφτομενος αν αλλαξε κατι (εστω και απτην 1η μερα!!!)
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Εναλλακτικες δοσεις φιναστερίνης

φευγατος είπε:
Προς Panos1982 και Giannis13 : Δεν αμφιβαλω οτι πολυ πιθανον αυτα που λετε λιγο πολυ να ισχυουν. ΟΜΩΣ, το οτι κατι μπορουσατε να το κανετε παλια (ακομα και πριν 2-3 μηνες) και τωρα δεν μπορειτε δεν πρεπε ινα το ριχνουμε στη φινα. Ισως εχετε δικιο, ισως ειναι πραγματι "υπουλη" ουσια, ισως εχει παρενεργειες η οποιες κρυβονται απο την Merck.

Αλλα σκεφτηκες μηπως ολα αυτα δεν οφειλοντε στο χαπι αλλα στο αγχος σου? Πχ. για το θεμα υπνου, αν πριν 1-2 χρονια δεν ειχες προβλημα τριχοπτωσης τοτε προφανως και πεφτωντας για υπνο δεν θα σκεφτοσουνα ποσες τριχες εχασες ποσες οχι αν θα ξαναβγουνε κτλπα. Οποτε λογικα ειχες και καλυτερη ποιοτητα υπνου απο οτι τωρα. Οταν πλεον το προβλημα ειχε προχωρησει και αρα αρχισες το εν λογω χαπι, αρχισε και το αγχος μαζι. Κανει δουλεια? Εχω παρενεργειες? Εχω στυση? Σταματησε η τριχοπτωση? Δεν ξερω ισως να λεω και παπατζες..

Απλα στη δικη μου περιπτωση και χωρις να εχω παρει ποτε το εν λογω χαπι (σημερα το πηρα για 1η φορα) πριν 1-2 χρονια οταν ειχε πρωτοαρχισει η τριχοπτωση ολη μου η ζωη ειχε παει πισω. Πολυ απλα, το βραδυ εκανα 1-2 ωρες να κοιμηθω γιατι σκεφτομουνα το μαλλια μου, το πρωι ξυπναγα και εψαχνα το μαξιλαρι να δω τι και ποσες πεσανε, οταν καπου ειχε πολυ δυνατα φωτα σκεφτομουνα τωρα αν φαινετε, οταν πεζαμε μπουγελο στη σχολη προσεχα να μην βραχει το κεφαλι μου και φανει η αραιωση. Οταν αργοτερα ξεκινησα τη μινοξ παλι μια απο τα ιδια, κανει δουλεια? Σταματησε η τριχοπτωση? Βγενει τπτ? Ολο αυτο προφανως δημιουργει αγχος στον οργανισμο, συμβαλει στην κακη ποιοιτητα υπνου και αρα στην αυξημενη κουραση και ουτο καθεξης. Απο ενα σημειο και μετα που το πηρα αποφαση απλα μου εφυγε και το αγχος (δεν λεω οτι δεν το σκεφτομε καθολου, απλα δεν ειναι το Α και το Ω). Σημερα που πηρα το χαπι ομως, ειναι πολυ πιθανο να κανω δυσκολο υπνο, σκεφτομενος αν αλλαξε κατι (εστω και απτην 1η μερα!!!)

εχεις πολυ δικιο....εγω το εχω ξαναπει....αν καποιος το φοβαται το χαπι σαν ιδεα τοτε να μη το παρει ποτε....γτ με την πρωτη εβδομαδα θα του εμφανιστουν ολες οι παρενεργειες που εχει διαβασει(στο μυαλο του ομως!!!).....το ψυχολογικο κομματι παιζει μεγαλο ρολο......
 
Απ: Εναλλακτικες δοσεις φιναστερίνης

giannis13 είπε:
εχεις πολυ δικιο....εγω το εχω ξαναπει....αν καποιος το φοβαται το χαπι σαν ιδεα τοτε να μη το παρει ποτε....γτ με την πρωτη εβδομαδα θα του εμφανιστουν ολες οι παρενεργειες που εχει διαβασει(στο μυαλο του ομως!!!).....το ψυχολογικο κομματι παιζει μεγαλο ρολο......

Συμφωνω και με αυτο που λες. Αν το φοβασαι καλυτερα αστο προσωρινα και ψαξε λιγο παραπανω το Ιντερνετ, ΡΩΤΑ μεχρι ειτε να σταματησεις να φοβασαι τις παρενεργειες ειτε να αποφασισεις οτι δεν θα το παρεις ποτε.

Παντως θα επιμεινω στο θεμα αγχους. Να ξερετε ενα πραμα, οτι ο υπνος ειναι το Α και το Ω για την καλη λειτουργια του οργανισμου (δεν μιλαω για τριχοπτωση). Το αγχος μειωνει κατα πολυ την ποιοτητα του υπνου (αποτομα ξυπνηματα, ταραγμενος υπνος κτλπα) και σε συνδυασμο με ξενυχτια και συνεχεις αλλαγες στην ωρα που κοιμαστε και ξυπνατε σας δημιουργει αλλες 10 παρενεργειες. Τεσπα αυτα ειχα να πω, απλα χαλαρωστε και δειτε τον σαν το βουρτσισμα των δοντιων (οπως ειχε πει και ο Παναγιωτης). Εφοσον μενετε μεσα στα ωρια (εως 1.2 μγ / μερα) δεν εχετε να φοβαστε απολυτως ΤΙΠΟΤΑ. Για οποιαδηποτε παρενεργεια και οτι αλλο παρουσιαστει, δοξα το θεω εχουμε αυτο εδω το φορουμ, ρωτηστε και θα λαβετε απαντηση. Ειτε το σταματατε και ολα ειναι νορμαλ ειτε συνεχιζετε και σε λιγο καιρο σταματανε και οι παρενεργειες. Οβερ & αουτ
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Εναλλακτικες δοσεις φιναστερίνης

καλησπερα φευγατος......
επειδη γνωριζω τον εαυτο μου πολυ καλα.......οπως ο καθενας.....
πριν γραψω το οτιδηποτε εδω περα....κυριως για την φινα.....θα κατσω να το τεσταρω αρκετες φορες.....
αυτο με τον υπνο στο κανει η φινα και ειναι παρενεργεια της.....δεν ειναι ιδεα μου....απλα οταν την ξεκινας δε σε αφηνει να κοιμηθεις....οχι επειδη την σκεφτεσαι η εχεις αγχος (προσωπικα ποτε δεν αγχωνομαι και ποτε δε τα χανω....εχω παντα ηρεμια στο μυαλο μου ) αλλα επειδη η φινα οπως εχω ξαναπει.....με καποιο τροπο επηρεαζει την λειτουργια του νευρικου συστηματος δε ξερω τι ακριβως του κανει.....παντος το παρενοχλει με καποιον τροπο....και το εχω καταλαβει αυτο απο πολλες περιπτωσεις.....τεσπα....οπως ο καφες σου τσιτωνει το συστημα και δε μπορεις να κοιμηθεις....κατι τετοιο σου κανει κ η φινα στην αρχη......μετα σιγα σιγα στρωνεις.....
Προσωπικα εχω πει οτι δεν εχω καμμια παρενεργεια απ την φινα......ουτε τις συνηθισμενες.....
αδυναμια στυσης ελλειψη σπεραμτος η λιμπιντο κτλ κτλ......τα εχω ολα οπως πριν.....
το μονο που εχω παρατηρησει ειναι οτι το νευρικο συστημα ( η μπαταρια του ανθρωπινου σωματος..) οταν αρχιζεις και κανεις καταχρησεις κλτ κτλ.....αδειαζει με τον ιδιο ρυθμο...αλλα αργει να γεμισει και να αναπληρωσει την χαμενη ενεργεια....(και φταιει η φινα γι αυτο)
δε ξερω αν με πιανεις......αλλα δεν ειμαι γιατρος....ετσι μπορω να στο εξηγησω μονο.....
δηλαδη με την φινα σε περιοδους καταχρησης του αργανισμου....απλα χρειαζεσια μεγαλυτερες παυσεις ξεκουρασης.....αυτο τουλαχιστον εχω δει εγω......
 
Απ: Εναλλακτικες δοσεις φιναστερίνης

Σε καταλαβαινω πολυ καλα μην αγχωνεσαι. Ουτε ειπα οτι ειναι της φαντασιας σου. Απλα πολλα πραματα ισως να μην ειναι ακριβως οπως φαινονται, και το πιο βασικο καθε ανθρωπος αντιδρα διαφορετικα (το οποιο το ξερουμε ολοι). Για παραδειγμα εμενα ο καφες δεν μου προκαλει αυπνια (ναι ξερω ειμαι λιγο ακυρος απλα επειδη το ανεφερες). Ισως πραγματι να εχεις δικιο και να οφειλεται καθαρα στη φινα αλλα τοτε γιατι να μην το αναφερει η εταιρια? Δεν ξερω ειμαι σκεπτικος. Γενικα με την ολη κατασταση, αγχος φαρμακα , χαπια απο δω χαπια απο κει, ποτε δεν μπορεις να εισαι 100% σιγουρος για το ποιο σου δημιουργησε τι ουτε ποιο δουλεψε καλυτερα η τυχον conflicts! Ας πουμε εχει κανεις δοκιμασει πως αντιδρα η φινα οταν χρησιμοποιειται μαζι με ενα οποιοδηποτε αλλο φαρμακο , πχ. ασπιρινη, depon, αντιπυρετικο, φαρμακα για καρδια, στομαχι κτλπα.

Ασχετο μολις παρατηρησα οτι ο πατερας μου περνει χρονια το Avodart. Λετε να τσιμπησω κανα χαπι να το ριξω μεσα στη μινοξιδιλη? Η μηπως 1μγ φινα / μερα + αβονταρτ ειναι too much?
 

@ggelos

New Member
Απ: Εναλλακτικες δοσεις φιναστερίνης

καλησπερα παιδια, εγω εχω απο το φαρμακειο καψουλες των 0,5 και παιρνς μια ημερισιως. αναρωτιομουν εαν εκανα εναλλαγη απο 0,5(4 φορες/εβδομαδα) σε 1 (3φορες) θα ηταν περιεργο για τον οργανισμο?
 

badday

New Member
Απ: Εναλλακτικες δοσεις φιναστερίνης

skeptikistis είπε:
Φευγατε ο μπαμπας καμμια τριχα εβγαλε? :p

βασικα να τον ρωτησει για τιποτα παρενεργειες ::)

Γενικα συμφωνω με αυτα που λες φευγατος ..πραγματικα η ψυχολογια ειναι πολυ σημαντικη.

Τελικα καμια αποψη για 0,25 η 0,5 καθημερινα, μερα παρα μερα η ανα δυο μερες;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Εναλλακτικες δοσεις φιναστερίνης

badday είπε:
[quote author=skeptikistis link=topic=2105.msg39675#msg39675 date=1284768427]
Φευγατε ο μπαμπας καμμια τριχα εβγαλε? :p

βασικα να τον ρωτησει για τιποτα παρενεργειες ::)

Γενικα συμφωνω με αυτα που λες φευγατος ..πραγματικα η ψυχολογια ειναι πολυ σημαντικη.

Τελικα καμια αποψη για 0,25 η 0,5 καθημερινα, μερα παρα μερα η ανα δυο μερες;
[/quote]
για μικρες δοσογιες εδω http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,244.0.html
 
Απ: Εναλλακτικες δοσεις φιναστερίνης

skeptikistis είπε:
Φευγατε ο μπαμπας καμμια τριχα εβγαλε? :p

Τριχα δεν εβγαλε μιας και εχει φαλακρα εδω και 25 χρονια. Παντως οι οσες λιγες του εχουνε απομεινει στο πανω μερος μπροστα ειναι σκληρες και χοντρες. Τωρα δεν ξερω αν ηταν ετσι απο παλια η φτεει το Avodart!

PS1. Εγω ενα πραμα συνειδητοποιω σιγα σιγα. Οτι οσοι μιλανε για παρενεργειες και τετοιες μαλακιες ειναι βαλτοι. Τωρα που το εψαξα ακομα περισσοτερο, τα τελευταια 10 χρονια ο πατερας μου περνει ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ (δεν ξερω ποσες φορες τη μερα) Aldactone + Avodart (μαζι με ενα καρο αλλα φαρμακα)!!! Παρενεργειες? Χμ... ΚΑΜΙΑ. ΑΠΟΛΥΤΩΣ. Μηπως, λεω ΜΗΠΩΣ, μας δουλευουνε ψιλο γαζι? Ναι καταλαβαινω οτι εξαρταται απτο ατομο μπλα μπλα αλλα το θεμα ειναι οτι ανθρωπος που τοσα χρονια περνει και τα 2 και δεν εχει απολυτως τπτ (τουλαχιστον τπτ παραπανω απο οτι ειχε πριν) κατι πρεπει να σημαινει
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Εναλλακτικες δοσεις φιναστερίνης

φευγατος είπε:
[quote author=skeptikistis link=topic=2105.msg39675#msg39675 date=1284768427]
Φευγατε ο μπαμπας καμμια τριχα εβγαλε? :p

Τριχα δεν εβγαλε μιας και εχει φαλακρα εδω και 25 χρονια. Παντως οι οσες λιγες του εχουνε απομεινει στο πανω μερος μπροστα ειναι σκληρες και χοντρες. Τωρα δεν ξερω αν ηταν ετσι απο παλια η φτεει το Avodart!

PS1. Εγω ενα πραμα συνειδητοποιω σιγα σιγα. Οτι οσοι μιλανε για παρενεργειες και τετοιες μαλακιες ειναι βαλτοι. Τωρα που το εψαξα ακομα περισσοτερο, τα τελευταια 10 χρονια ο πατερας μου περνει ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ (δεν ξερω ποσες φορες τη μερα) Aldactone + Avodart (μαζι με ενα καρο αλλα φαρμακα)!!! Παρενεργειες? Χμ... ΚΑΜΙΑ. ΑΠΟΛΥΤΩΣ. Μηπως, λεω ΜΗΠΩΣ, μας δουλευουνε ψιλο γαζι? Ναι καταλαβαινω οτι εξαρταται απτο ατομο μπλα μπλα αλλα το θεμα ειναι οτι ανθρωπος που τοσα χρονια περνει και τα 2 και δεν εχει απολυτως τπτ (τουλαχιστον τπτ παραπανω απο οτι ειχε πριν) κατι πρεπει να σημαινει
[/quote]
μην το λες αυτο φιλε,ο πατερας σου παιρνει αυτα για να φερει στα ισια καποιες ορμονες,μπορει το προσκαρ να μην πειραζει καποιον ο οποιος εχει προστατη αλλα καποιον που ο προστατης ειναι φισιολογικος και το παιρνει για τα μαλια να τον πειραξει
 

takis7

New Member
Απ: Εναλλακτικες δοσεις φιναστερίνης

danceworld_2001 είπε:
4ος 2005 - μέσα 2007 = 1/4 με τρομερά αποτελέσματα και καμία παρενέργεια, ίσως λίγο πεσμένη λίμπιντο

μέσα 2007 - 9ος 2008 = 1/3 δίχως καμία παρενέργεια (πεσμένα λίμπιντο μόνο) και κράτησα το μαλλί άθικτο χωρίς regain. Όμως σταματώντας εντελώς την φίνα για να καθαρίσω, μέσα σε 2 μήνες εμφάνισα συμπτώματα προστατίτιδας που κράτησαν 1 χρόνο.

10ος 2009 - σήμερα = 1/5 δίχως καμία παρενέργεια, λίμπιντο άψογη, αποτελέσματα πολύ καλά.
file danceworld θελω επιγωντως να ρωτησω,εισαι σιγουρος οτι τα συμπτωματα προστατιτιδας σχετιζονται με το χαπι??????????? σου το ειπε και γιατρός??????????????? ???
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Εναλλακτικες δοσεις φιναστερίνης

@ggelos είπε:
καλησπερα παιδια, εγω εχω απο το φαρμακειο καψουλες των 0,5 και παιρνς μια ημερισιως. αναρωτιομουν εαν εκανα εναλλαγη απο 0,5(4 φορες/εβδομαδα) σε 1 (3φορες) θα ηταν περιεργο για τον οργανισμο?

αγγελε απο πιο φαρμακειο κ σε ποια τιμη για 0,5mg ?
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Εναλλακτικες δοσεις φιναστερίνης

100% συμπτώματα προστατίτιδας αλλά ποτέ δεν βρέθηκε βακτήριο και έκανα γενική ούρων και καλλιέργεια, σπέρματος, υπέρηχους όσχεως κτλ κτλ. Δερματολόγος λέει ίσως είχα προστατοδυνία ή μη βακτηριακή προστατίτιδα και δεν φταίει το Proscar, ουρολόγος συμφωνεί. Καθηγητής κορυφαίος προστατίτιδας στο Σεισμανόγλειο λέει παιδί μου δεν έχεις προστατίτιδα (παρότι ειχα 100% τα συμπτώματα), άγχος έχεις. Όταν του εξήγησα την υπέρμετρη και χρόνια χρήση proscar (1,67 mg αντι για 1) απλά είπε... ΙΣΩΣ.... η παρατεταμενη και μεγάλη χρήση του να μίκρυνε ελάχιστα τον προστάτη σου και κόβωντας το χάπι αυτός μεγάλωσε στο φυσιολογικό του δίνοντας τα συμπτώματα της προστατίτιδας.

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ:

ειναι κοινή λογική πως 67% μεγαλύτερη δόση για τόσο καιρό άνετα μπορεί να προκάλεσε αυτό το οποίο πέρασε.
εικασίες πάντα, αποδείξεις επιστημονικής οτι φταίει η φίνα οχι, αλλά είμαι σίγουρος εγώ.
κανείς απο όσους μίλησα δεν ενοχοποίησε την φίνα.

takis7 είπε:
[quote author=danceworld_2001 link=topic=2105.msg38670#msg38670 date=1283114275]
4ος 2005 - μέσα 2007 = 1/4 με τρομερά αποτελέσματα και καμία παρενέργεια, ίσως λίγο πεσμένη λίμπιντο

μέσα 2007 - 9ος 2008 = 1/3 δίχως καμία παρενέργεια (πεσμένα λίμπιντο μόνο) και κράτησα το μαλλί άθικτο χωρίς regain. Όμως σταματώντας εντελώς την φίνα για να καθαρίσω, μέσα σε 2 μήνες εμφάνισα συμπτώματα προστατίτιδας που κράτησαν 1 χρόνο.

10ος 2009 - σήμερα = 1/5 δίχως καμία παρενέργεια, λίμπιντο άψογη, αποτελέσματα πολύ καλά.
file danceworld θελω επιγωντως να ρωτησω,εισαι σιγουρος οτι τα συμπτωματα προστατιτιδας σχετιζονται με το χαπι??????????? σου το ειπε και γιατρός??????????????? ???
[/quote]
 

akol

Member
Απ: Εναλλακτικες δοσεις φιναστερίνης

φίλε danceworld την ίδια ταλαιπωρία με σένα τράβηξα και εγώ και αναζητούσα την ευθύνη στο proscar.και αυτό γιατί είχα πάρει όλα τα αντιβιωτικά του κόσμου για την προστατίτιδα και δεν βοήθησαν καθόλου.τελκά ειναι μια χρόνια μη βακτηριακή προστατίτιδα που έρχεται, κάθεται για πολλούσ μήνεs και μετά φεύγει μόνη τηs.τα χάπια δεν βοηθανε σε τιποτα.εμενα μου κρατησε οχτω μήνεs η ταλαιπωρία.τώρα ειμαι καλα.ευτυχώs δεν έκοψα το proscar...
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Εναλλακτικες δοσεις φιναστερίνης

ίσως και εμένα να ήταν μη βακτηριακή προστατίτιδα, αν και ο γιατρός που ήταν ιδιαίτερα έμπειρος ήταν κατηγορηματικός πως οχι, άρα επαγωγικά καταλήγω πως πρέπει να ηταν οι μεγάλες δόσεις φίνας που με τσίγκλισαν, στο 1mg είμαστε οκ!!


akol είπε:
φίλε danceworld την ίδια ταλαιπωρία με σένα τράβηξα και εγώ και αναζητούσα την ευθύνη στο proscar.και αυτό γιατί είχα πάρει όλα τα αντιβιωτικά του κόσμου για την προστατίτιδα και δεν βοήθησαν καθόλου.τελκά ειναι μια χρόνια μη βακτηριακή προστατίτιδα που έρχεται, κάθεται για πολλούσ μήνεs και μετά φεύγει μόνη τηs.τα χάπια δεν βοηθανε σε τιποτα.εμενα μου κρατησε οχτω μήνεs η ταλαιπωρία.τώρα ειμαι καλα.ευτυχώs δεν έκοψα το proscar...
 

alexXXX

Active Member
Απ: Εναλλακτικες δοσεις φιναστερίνης

παιδια γεια χαρα,αν ξερετε καποιο φαρμακειο που να φτιχνει φινα σε καψουλες ετοιμη 0.6μλ παρακαλω να μου πειτε.ευχαριστω
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα