Εναλλακτικες δοσεις φιναστερίνης

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Εναλλακτικες δοσεις φιναστερίνης

giannis13 είπε:
[quote author=Panos1982 link=topic=2105.msg38722#msg38722 date=1283206070]
εγω λεω απο 1μγ να την ριξω στο 0.8 καθε μερα......δε ξερω γιατι.....απλα ετσι να ειμαι πιο σιγουρος οσο αφορα το long term use.......

γτ ξαναγυρισες στο καθημερινο????ειδεσ τπτ η φοβηθηκες???
[/quote]

δεν ειδα κατι......απλα θελω να ριξω την δοση σε 0.7 η 0.8 την ημερα για πιο ασφαλεια.....

Λοιπον περαν απ τις παρενεργειες που λεει η μερκ.....υπαρχουν και μερικες αλλες....που ισως ειναι πιο σπανιες...η πιο ασημαντες κ δε τις εχουν πει.....οπως ας πουμε τα sunken eyes....ειναι οταν ακριβως κατω απ το ματι αρχιζει και δημιουργειται μια σακουλα......δειτε μερικες φωτο να καταλαβεται....
 

Συνημμένα

  • sunken 2.jpg
    sunken 2.jpg
    4.2 KB · Προβολές: 17

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Εναλλακτικες δοσεις φιναστερίνης

οπως ειπα κ πιο πριν.....τα sunken eyes ειναι μια παρενεργεια της φινας που προκαλειται λογω της χρησης της....ειδικα σε αυτους που εχουν πιο ευαισθητα ματια.....και δεν προκαλειται αμεσως.....αλλα ειναι ενα μακρας χρησης συμπτωμα....δλδ δημιουργειται σιγα σιγα με την μακροχρονια χρηση της.....
παρακατω θα σας βαλω εναν μπλογκ απο εναν ασθενη του χασσον που τυχαια επεσε στο ματι μου οτι ειχε και αυτος προβλημα με τα σακουλιασμενα ματια.......ο τυπος κανει χρηση φινας 12+ χρονια και τα τελευταια 4-5 το εχει ριξει στην δουταστεριδη......στο μπλογκ του λεει για την εμφυτευση του......αλλα στην πανω πανω μερια αριστερα.....γραφει για τα sunken eyes και εχει και φωτο.....δειτε το...(εκανε επεμβαση βλεφαροπλατικη( νομιζω ετσι λεγεται) και τα αφαιρεσε το λοιπος....αλλα δειτε λιγο τι παιζει... http://www.hairlosshelp.com/websites/shuffle/
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Εναλλακτικες δοσεις φιναστερίνης

και τωρα θα πω αυτο που βιωνω εγω απ την χρηση φινας και ειναι παρενεργεια της....ειμαι πλεον σιγουρος 100% !!!!
Λοιπον καταρχην κανω χρηση φινας εναμησι χρονο....η μοναδικη παρενεργεια που εχω απ την φινα (περαν του οτι μου συντηρει τα μαλλια) ειναι οτι με εχει κανει πιο ευαλωτο στο νευρικο συστημα....θα συνεχισω μετα με αυτο...να πω θελω λιγο οτι τα σακουλιασμενα ματια....δεν δημιουργουνται μονα τους.....πισω απ αυτο υπωδηλωνεται κουραση.....τοτε αρχιζουν και βαθαινουν τα ματια...οταν εισαι αυπνος ειτε κουρασμενος κτλ κτλ....δλδ δεν ειναι οτι η φινα σαν παρενεργεια σου σακουλιαζει τα ματια.....ειναι οτι σε κανει να εξαντλεισε πιο ευκολα.....να κουραζεσαι πιο ευκολα....να χρειαζεσαι περισσοτερες ωρες υπνου οταν κανεις μια βαρια δουλεια....σε σχεση με τις ωρες που χρειαζοσουν πριν παρεις φινα.....και σνα αποτελεσμα επειση δεν εχεις χρονο να κοιμηθεις 12 ωρες τη μερα αρχισουν κ σακουλιαζουν τα ματια....και ξαναγυρναω σε αυτο που ελεγα πριν......το νευρικο συστημα....το κεντρο ελεγχου ολου του σωματος μας.....ε λοιπον αυτο το κεντρο....η φινα το πλητει σιγα σιγα με την μακροχρονια χρηση της.....και ειμαι απολυτα βεβαιος γι αυτο.....περαν απ αυτα που εψαξα στο ιντερνετ....το βιωνω εγω στον ιδιο μου τον οργανισμο κατ εξακολουθηση......τι εννοω.....
Οταν δεν ζορισω τον οργανισμο μου....ειμαι μια χαρα....δεν εχω καμμια παρενεργεια κτλ κτλ.....
οταν ομως τον ζοριζω....ειδικα στο θεμα του σεξ...και της εντατικης και συχνης εξπερματισης οταν αυτο συνεχιστει για πανω απο εναν μηνα......δλδ οταν εχω χαμηλες ποσοτητες σπερματος για πανω απο εναν μηνα αρχιζω και βγαζω παρενεργειες......του τυπου....(αρχιζουν τα ματια μου και γινονται πολυ βαρια......δεν αντεχω το εντονο φως.....νιωθω κουρασμενος κ θελω να κοιμαμαι ολη την ωρα.....και με το που ξυπναω ας εχω κοιμηθει 10 ωρες.....μετα παο 3-4 ωρες νιωθω παλι νυστα κ κουραση......νιωθω το νευρικο μου συστημα τσιτωμενο....αρχιζουν κ με πιανουν εξαψεις σε ολο μου το σωμα ανεξαρτητα αν κανει ζεστη η κρυο....και θελω να ειμαι συνεχεια σε δροσερο μερος γιατι νιωθω το νευρα μου κ το σωμα μου να ειναι ερεθισμενα κ σαν να βραζω μεσα μου.....και πλητεται κ ο εγκεφαλος......μεσα απο ολη αυτην την κουραση....το κεφαλι μου γινεται βαρυ....νιωθω σαν ζαλαδα αλλα ουτε παραπαταω ουτε τπτ...απλα ετσι νιωθω.....η σκεψη μου γινεται αργη...και αισθανομαι σαν να ειμαι χαζος....δλδ αργει να σκεφτει κ να κανει πραγματα το μυαλο μου....που σε φυσιολογικους ρυθμους τα εκανε στο πιτσ φυτιλι....και γενικα το κεφαλι ειναι μουδιασμενο λες και εισαι μεθυσμενος.....καπως ετσι μπορω να το παρομοιασω......αυτα!!!! αυτα ολα δεν ειναι παρενεργεις της φινας καθε αυτου...μην τρομαζεται....αυτα ολα ειναι παρενεργειες της συχνης εξπερματισης και οταν εισαι σε μεγαλο χρονικο διαστημα με χαμηλο σπερμα στον οργανισμο.....το κεντρικο νευρικο συστημα λογο της σεξουαλικης επαφης στελνει καποιες ουσιες στον εγκεφαλο.....οταν αυτο ομως γινεται συνεχεια συνεχεια και συνεχεια....εξαντλειται πρωτον το νευρικο συστημα και διεγειρεται τοσο πολυ που αρχιζει να μην αντεχει αλλο σε αυτους τους ρυθμους......το ιδιο παθαινει κ ο εγκεφαλος οι χημικες ουσιες που πανε στον εγκεφαλο οταν κανεις σεξ και εισαι σε διεγερση ειναι διαφορετικες απ αυτες που εχεις οταν εισαι σε ηρεμια.....κι ετσι μεσα απ αυτες τις χημιεκς ουσιες κ ολα αυτα που ειπα "την ακουει" και ο εγκεφαλος και αρχιζει να "χανει" σιγα σιγα.......αλλα τι θελω να πω τωρα που κολλαει η φινα σε ολα αυτα.....οτι αν πρωτα για να φτασω στην κατασταση αυτη και να εξαντλησω νευρικο συτημα κ εγκεφαλο χρειαζοταν να εξπερματωνω 6-7 φορες την ημερα ας πουμε....για πανω απο ενα μηνα.....τωρα που κανω χρηση φινας μπορει να πληγουν πολυ πιο ευκολα το νευρικο συτημα κτλ κτλ....δλδ και με 3 φορες την ημερα σεξ για πανω απο ενα μηνα εμενα προσωπικα αρχιζει και με ενοχλει σιγα σιγα.....και οταν το κοβω μετα απο 4-5 μερες αρχιζω και επανερχομαι στο φυσιολογικο.....ειμαι απολυτα σιγουρος γι αυτα που λεω....και αν και η φινα δε μου δημιουργει αμεσα καποια παρενεγρεια.....με κανει πιο ευαλωτο στις καταχρησεις.....και ο οργανισμος μου δεν αντεχει τοσο πολυ οσο αντεχε πριν κανω χρηση της....
Ωστοσο εμενα αυτες οι παρενεργειες μου παρουσιαζονται μονο οταν κανω αυτα που ειπα.....ειναι αλλη που τα παρουσιαζουν και χωρις να κανουν τπτ.....απλα επειδη ειναι ο οργανισμος τους πιο ευαισθητος στην φινα....και εχουν (brain fog...οπως ειπα κι εγω πριν.....η νιωθουν αδυναμια και χρειαζονται υπνο....οπως ειπα κι εγω πριν.....η βαριανουν τα ματια τους...κτλ κτλ.....) απλα εμενα δε μου παρουσιαζονται αυτα οταν δεν κανω καταχρηση στο σεξουλικο τομεα.......

Υ.Γ οι πηγες γι αυτα που λεω ειναι παρα πολλες......και διαβασα αρκετα αρθρα για να σχηματισω την τελικη μου κριση......αφου διαβασεται οσα εγραψα μπορειται να κανετε κ μονοι σας μια αναζητηση στο ιντερνετ και να δειτε οτι οσα λεω και στεκουν...και τα εχουν παρατηρησει κι αλλοι εκτος απο μενα......

Υ.Γ 2 αυτος ειναι κ ο λογος που θελω να μειωσω την φινα σε 0,7 μγ αντι για 1μγ γιατι φοβαμαι πιο πολυ την μακροχρονια χρηση μηπως σιγα σιγα τα προβληματα με τα χρονια επιδινονονται οποτε και δεν θελω να πουσαρω τοσο πολυ τα πραγματα.....ωστοσο θελω ομως και τα μαλλια μου....και με 0.7 -0.8 συμφωνα με οσα εχω δει ειναι οκ οσο αναφορα την συντηρηση των μαλλιων..
 

Hopefull

New Member
Απ: Εναλλακτικες δοσεις φιναστερίνης

θυμαμαι ποσο ευκολα μεθουσα οταν επαιρνα τη φινα εκανα και οικονομια οταν εβγαινα εξω lol

Tο χεις αναλυσει πολυ Πανο και λογικο ειναι, εγω αυτα που λες τα θυμαμαι σαν ups and downs που δε τη παλεψα για καιρο να ζω ετσι, στο τελος αρχισε να με πειραζει και ψυχολογικα.

Μακαρι να βγω ψευτης αλλα καποια στιγμη πιστευω θα καταλαβεις μια αληθεια που δε τη λενε ή τη παραδεχονται πολυ. Αυτο το φαρμακο απο πολλες αποψεις απλα σε γερναει πριν την ωρα σου. Εισαι πιτσιρικας υγιεστατος και ακουγεσαι δυναμικος και ολο ζωη... δε ξερω πως θα το παρεις δε θελω να σε χαλασω(ξερω οτι εισαι λιγο επιφυλαχτικος μαζι μου :) ). αλλα θα στο πω ετσι κι αλλιως...προσεχε δεν ειναι το παν τα μαλλια
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Εναλλακτικες δοσεις φιναστερίνης

χοουπ δε σε εχω παρει με στραβο ματι οπως νομιζεις.....απλα εχω ξαναπει κ σε αλλο ποστ...οτι ο καθενας αν ειχε καποιο προβλημα απ την φινα....οπως εσυ....λογικο θα ηταν να την "εβριζε" σαν ουσια.....και ισως να το παρατραβαγε κ λιγο.....οπως πιστευω οτι κανεις εσυ.....ισως να το εκανα κι εγω για να προφυλαξω τους υπολοιπους ισως οχι....αλλα εξακολουθω να πιστευω οτι δε την εχεις σε υποληψη την φινα επειδη σου εβγαλε καποιες παρενεργειες.....αν δε σου εβγαζε θα ησουν πιο καλος μαζι της κ θα ειχες αλλη αποψη.....το ιδιο ακριβως ισχυει κ για μενα.....για την ωρα λεω οτι αξιζει αυτο το φαρμακο και κανει δουλεια κατα τις τριχοπτωσης......αν μετα απο 2-3-4-5 χρονια οντας και μακροχρονιος χρηστης δω οτι εχω καποιο προβλημα εντονο κτλ κτλ....θα πω οτι τελικα δεν αξιζει το ρισκο...προσεχτε την...κτλ κτλ......βεβαια εχεις δικιο που λες σε ολους να ειναι προσεχτικοι με την φινα....σε αυτο δε διαφωνω...!!!! αλλα εμενα ακομα στην καθημερινοτητα μου δεν με εχει επηρεασει αυτη η ουσια και δεν ειμαι διατεθιμενος να την σταματησω....τουλαχιστον με τα σημερινα δεδομενα.....(μιας και προκειται να παω nw6 αυτη ειναι η μοιρα μου...) οποτε αν αναγκαστω να την σταματησω...ειδικα εγω( που εχω κ λιγο ψωνιο με την εμφανιση μου) παει να πει οτι ειναι πολυ σκουρα τα πραγματα......
και οπως βλεπεις παντα λεω τα πραγματα με το ονομα τους......δεν εχω συμφεροντα απο τιποτα κ απο κανεναν.....και ουτε κρυβομαι πισω απ το δαχτυλο μου.....αν η φινα κανει καλο θα το πω....αν κανει κακο παλι θα το πω......
ωστοσο θελω να πιστευω οτι ολα θα πανε καλα.........κ ελπιζω σε κατι πιο αποτελεσματικο απ την φινα στο μελλον....

kakashi είπε:
[quote author=Panos1982 link=topic=2105.msg38743#msg38743 date=1283255115]
να εξπερματωνω 6-7 φορες την ημερα ας πουμε....για πανω απο ενα μηνα....
ποσο???????????????????? :worshipper :worshipper :worshipper :worshipper
[/quote]

χαχαχα.....ενα παραδειγμα εφερα ;D
αυτο το εκανα πολυ ευκολα οταν ειμουν 20 χρονων.......και ημουν φοιτητης......
τωρα δε μπορω να το κανω γιατι πρωτον δεν εχω τοσο ελευθερο χρονο.....και δευτερον γιατι ισως δεν αντεχω τετοιους αριθμους ποια........τις 5 παντος τις εχω ανετα..... ;D αλλα οχι για πολυ....για κανα δυο μερες αντε τρεις το πολυ....μετα θα θελει γερανο.... :D
 

Hopefull

New Member
Απ: Εναλλακτικες δοσεις φιναστερίνης

Πιστευω οτι εχεις παρατηρησει οτι δεν ειναι η φινα το μονο πραγμα που επικρινω αλλα και πολλες προσεγγισεις lol

Και δε τη βριζω σαν ουσια ρε συ, ξερω οτι ειναι το μοναδικο πραγμα που δουλευει καλα και ξερω ποσο καλο μπορει να κανει σε ανθρωπους καποια στιγμη της ζωης του και αν δεν εχει και παρενεργειες οποιος την παιρνει τοτε μαζι του και ολα καλα.

Απλα επιστηω την προσοχη σε οσους βγαζουν παρενεργεις και συνεχιζουν παραυατα γιατι ξερω οτι το κανουν γιατι δε θελουν να χασουν τα μαλλια τους. Αυτα που περιγραφεις ειναι για μενα απο τις ασχημες παρενεργειες φιλε Πανο για αυτο λεω προσεχε, αλλα τελος παντων εσυ θα κρινεις κι εσυ θα βρεις και την ακρη μειωνοντας τη δοση...

Καλη τυχη boy
 

lalakos

Member
Απ: Εναλλακτικες δοσεις φιναστερίνης

panos +oo από μένα αλλά και στον hopefull...
Σίγουρα κανένας δεν χαίρεται για την φίνα... Απλά ελπίζουμε όλοι ότι δεν θα την παίρνουμε για πολύ ακόμα...

Και πέρα από την πλάκα, ο τρόπος δράσης της φίνας είναι του τύπου πονάει πόδι, κόβω πόδι...
So, fingers crossed όπως λεν και οι φίλοι μας οι Άγγλοι...
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Εναλλακτικες δοσεις φιναστερίνης

δε ξερω την ενοια του fingers crossed....αν και γνωριζω καλα αγγλικα...αυτο μου ξεφυγε.... :p

Ωστοσο δε χρειαζεται να μειωσω την δοση γιατι πρακτικα δεν εχω παρενεργειες......
απλα εχω καταλαβει οτι η μερκ λεει οτι καποιες παρενεργειες που τυχον εμφανιστουν μειωνονται μετα απο ενα δυο χρονια......αλλα ειναι κ καποιες αλλες που αυξανονται με τα χρονια....κι αυτο ειναι το μοναδικο πραγμα που ισως φοβαμαι αυτη τη στιγμη.....μηπως με τα χρονια βγουν τιποτα προβληματα στην επιφανεια......και γι αυτο τον λογο θελω να ριξω λιγο ακομα την δοση απο 1 σε 0,8 ας πουμε...η σε 0,7...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Εναλλακτικες δοσεις φιναστερίνης

ε τι να πω ρε πανο...λες και διαβαζα δικα μου ποστ ηταν...σε τροπο σκεψης εννοω....
λοιπον...πριν διαβασω ολα αυτα που εγραψε ο πανος ειχα παρατηρησει και εγω κατι σαν παρενεργειες...που και εγω ειμαι σιγουρος οτι ειναι απο τη φινα....π.χ αυτο που ανεφερε οτι μπορει να εχεις κοιμηθει 10 ωρες και οταν ξυπνας μετα απο 3-4 ωρες να θες να ξανακοιμηθεις το επαθα!!!!!και να τονισω πως ΠΟΤΕ δεν κοιμαμαι τα μεσημερια και δεν με πιανει νυστα αν εχω κοιμηθει εστω μετρια......επισης και εγω εχω γενικα ευαισθητα ματια(ακομα και στις παρενεργειες μοιαζουμε)...π.χ οταν ξυπναω ειδικα δεν μπορω να κοιταξω κατι που γυαλιζει,αμεσως δακρυζω...και γενικα τωρα τελευταια επειδη εχω μπει και εγω στην ''πιεση''(ατιμες γυναικες)νιωθω μια κουραση(πολυ μικρη βεβαια) που δυσκολα φευγει ακομα και αν κοιμηθω αρκετες ωρες.....

επειδη ομως και εγω εχω ψωνιο με την εμφανιση μου και τα θελω τα μαλλακια μου σκεφτομαι να κανω κατι με τη δοση...στην αρχη ειχα σκεφτει να παιρνω 1,25(1/4) καθε δευτερα-τεταρτη-παρασκευη-κυριακη.....αλλα σιγουρα θα το μειωσω....οποτε τωρα σκεφτομαι ή για 1μγ ή για 0,8.....αλλα και παλι δεν ξερω αν θα παιρνω καθε μερα....μπορει ας πουμε να παιρμω καθε μερα εκτος τεταρτες και σαββατα.....


υγ.το θεμα ειναι να ισορροπησουμε αναμεσα σε υγεια-αποτελεσμα-ψυχολογια....
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Εναλλακτικες δοσεις φιναστερίνης

ναι κι εγω ετσι......σε ολα ειμαι ανθεκτικος γενικα...εχω πολυ καλη κραση....αλλα εχω ευαισθητα ματια.....ωστοσο...οταν συμπεριφερομαι κανονικα οπως ο υπολοιπος κοσμος.....και δε κανω αλχημιες......τοτε δεν εχω κανενα συμπτωμα απ την φινα......οταν αρχιζω κ το παρατραβαω.....τοτε σιγα σιγα αρχιζω να παρουσιαζω μερικα....αλλα κ παλι οχι αμεσως......
Ωστοσο για την ωρα....εγω πιστευω οτι 0.8 καθε μερα ειναι μια χαρα.....και που κ που να κανεις σκιπ και καμμια δοση......
κι ολα αυτα επειδη ειμαι επιφυλακτικος ως προς την μακροχρονια χρηση......γιατι προς το παρων ειμαι οκ εγω τουλαχιστον....
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Εναλλακτικες δοσεις φιναστερίνης

καλα ναι μην τα διαβασει αυτα καποιος και πει βρε τι παθαν τα παιδια...και εγω ειμαι οκ τωρα.....απλα να εχουμε στο νου μας οτι η φινα παιζει λιγο υπουλα και δεν ειναι καθολου αθωομ φαρμακο....
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Εναλλακτικες δοσεις φιναστερίνης

giannis13 είπε:
καλα ναι μην τα διαβασει αυτα καποιος και πει βρε τι παθαν τα παιδια...και εγω ειμαι οκ τωρα.....απλα να εχουμε στο νου μας οτι η φινα παιζει λιγο υπουλα και δεν ειναι καθολου αθωομ φαρμακο....

ετζι μππραβο που λενε κ στο χωριο μου..... ;D
 

badday

New Member
Απ: Εναλλακτικες δοσεις φιναστερίνης

ρε πανο προσεχε πως πετας αυτα τα νουμερα σχετικα με τα θεματα του σεξ.. λειπει και ο αναρ :)

Το κακο με την φινα ειναι οτι οι παρενεργειες που δημιουργει συχνα εχουν και ψυχολογικα αιτια. Δεν εχω διαβαση καμια παρενεργεια που να μην την εχω κατα περιοδους και ας μην εχω παρει ποτε φινα.

Εχω την αισθηση οτι κατα καπιο τροπο αυθυποβαλουμε τον εαυτο μας στις παρενεργειες του χαπιου. Ειναι λογικο οτι αν αρχισεις να περνεις ενα οποιοδηποτε χαπι που εχει παρενεργεια την κακη στυση δεν θα εχεις καλη στυση ..αφου η στυση εξαρταται τοσο απο την ψυχολογικη μας κατασταση. Ειναι γνωστο αλλωστε το πως λειτουργουν τα placebo και nocebo σε διαφορους ασθενεις

Επισης αν νιωθεις ασχημα που εισαι καραφλος και παλι δεν αποδιδεις καλα στο σεξ ..αφου ειναι σημαντικο το πως νιωθεις με τον εαυτο σου και η αυτοπεποιθηση σου κατα την διαρκεια :(

Σιγουρα και εγω δεν ειμαι καθολου υπερ της φιναστερινης, κυριως για τις μακροχρονιες αντενδειξεις που μπορουν να προκληθουν και την ορμονικη διαταραχη που ισως να δημιουργεις στον οργανισμο σου.

Δυστηχως ομως χωρις φιναστερινη δεν γινεται δουλεια ..τουλαχιστον σε μενα και επειδη τα μαλλια μου ειναι λιγο πριν το τελικο σταδιο σκεφτομαι να δοκιμασω να περνω 0,25 φινα ανα μερα να δω πως θα αντιδρασω οργανικα - ψυχολογικα

Υπαρχει κανεις που να εχει δοκιμασει τοσο μικρες δοσεις;
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Εναλλακτικες δοσεις φιναστερίνης

εγώ πάλι παιδιά παρότι παίρνω φίνα 5 χρόνια με δόσεις 1/4, 1/3 και 1/5 (διόλου μικρές) δεν παρατήρησα ποτέ τέτοιες παρενέργειες, εκτός κάπως μειωμένη διάθεση παλιά για σεξ και όσα σας εξιστόρησα όταν την έκοψα.
 
Απ: Εναλλακτικες δοσεις φιναστερίνης

danceworld_2001 είπε:
εγώ πάλι παιδιά παρότι παίρνω φίνα 5 χρόνια με δόσεις 1/4, 1/3 και 1/5 (διόλου μικρές) δεν παρατήρησα ποτέ τέτοιες παρενέργειες, εκτός κάπως μειωμένη διάθεση παλιά για σεξ και όσα σας εξιστόρησα όταν την έκοψα.

η μειωμενη λιμπιντο επανηλθε?
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Εναλλακτικες δοσεις φιναστερίνης

στο 1/4 έπεσε ελάχιστα, το 1/5 είμαι άψογα. Επέστρεψε και με το παραπάνω!!!

georgehairs είπε:
[quote author=danceworld_2001 link=topic=2105.msg38824#msg38824 date=1283362067]
εγώ πάλι παιδιά παρότι παίρνω φίνα 5 χρόνια με δόσεις 1/4, 1/3 και 1/5 (διόλου μικρές) δεν παρατήρησα ποτέ τέτοιες παρενέργειες, εκτός κάπως μειωμένη διάθεση παλιά για σεξ και όσα σας εξιστόρησα όταν την έκοψα.

η μειωμενη λιμπιντο επανηλθε?
[/quote]
 
Απ: Εναλλακτικες δοσεις φιναστερίνης

λες να το παιξω κ γω στο 0,8 απο το 1 που ειμαι τωρα?γτ εχει πεσει λιγο η ορεξη μου
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα