Εμφύτευση γενιών

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

k_xatz

New Member
Δες διαφορα (μη κολλήσεις στ μούσια που σου αρέσουνε..) άλλο το ένα άλλο το άλλο ξύρισμα.
Προβολή συνημμένου 18925

Καμία σχέση, συμφωνώ.
Αλλά χλωμό να γινόμουν όπως ο τυπάς στη φώτο, με τα διαθέσιμα grafts και αν τα κρατήσει και για πόσο θα τα κρατήσει και και και...
Όχι βέβαια ότι και τα γένια μου θα γίνουν όπως του συγκεκριμένου, αλλά πιστεύω οπτικά θα παλεύεται και θα υπάρχει μεν γυαλάδα επάνω, αλλά με τις τρίχες στο πρόσωπο, δένει κάπως πιο ωραία απ ότι χωρίς τρίχες.
 

naruto

Well-Known Member
Καμία σχέση, συμφωνώ.
Αλλά χλωμό να γινόμουν όπως ο τυπάς στη φώτο, με τα διαθέσιμα grafts και αν τα κρατήσει και για πόσο θα τα κρατήσει και και και...
Όχι βέβαια ότι και τα γένια μου θα γίνουν όπως του συγκεκριμένου, αλλά πιστεύω οπτικά θα παλεύεται και θα υπάρχει μεν γυαλάδα επάνω, αλλά με τις τρίχες στο πρόσωπο, δένει κάπως πιο ωραία απ ότι χωρίς τρίχες.

Αρχικα ποσα ειναι τα διαθεσιμα grafts?
Aπο εκει ξεκιναμε ...
Σε ενα καλο γιατρο με 3000-3500 grafts ειναι εφικτο το buzz cut ,με οριοθετημενη hairline .
Κ ας ειναι κ πιο αραια τα μαλλια.
Το buzz cut δεν χρειζετε σουπερ πυκνοτητα για να φαινετε ωραιο κ ταιριαστο στο προσωπο
Με σωστη στρατηξικη κ τοποθετηση η διαφορα θα ειναι τεραστια

Για μενα σκφτεσε τελειως λαθος
 
Τελευταία επεξεργασία:

PROF

Active Member
Προσωπική μου άποψη είναι ότι ποτέ δε θα έπαιρνα grafts από τα μαλλιά για να τα χρησιμοποιήσω στα γένια, πλην της
περίπτωσης εάν ήμουν NW0 έως ΝW1, ηλικία άνω των 35, δεν είχα καθόλου τριχόπτωση και χρειαζόμουν λίγα grafts για τα γένια. Όμως μια και συζητάμε στο νήμα αυτό για μεταμόσχευση στα γένια δείτε το αποτέλεσμα από ένα περιστατικό μεταμόσχευσης γενιών.

 

makis25

Well-Known Member
μην πειραξεις τιποτα . Μην κανεις μεταμοσχευση στα γενια . Σε οποιον γιατρο και να πας , σε ολο τον πλανητη , ειναι δεδομενο πως θα εχει λιγοτερη εμπειρια , πολυ λιγοτερα περιστατικα με μεταμοσχευση σε γενια απο οτι στο κεφαλι . Λιγοτερη εμπειρια σημαινει μεγαλυτερη πιθανοτητα αποτυχιας . Ο μεγαλυτερος κινδυνος ειναι ενα αφυσικο αποτελεσμα . Ακομα και αποτελεσματα απο μεταμοσχευσεις που μπορει να σου φαινονται συμπαθητικα ή ωραια σε φωτογραφιες πολλες φορες ειναι παραπλανητικα και στην πραγματικη ζωη φαινονται χειροτερα ! . Προκειται για το προσωπο σου , δεν κρυβεται τιποτα στο προσωπο . Σε περιπτωση που κανει καποιος μια κακη μεταμοσχευση στο κεφαλι , υπαρχουν τροποι να την διορθωσει , συνηθως τοποθετοντας αναμεσα ακομη περισσοτερα grafts . Στα μαγουλα σου ομως; . Επισης ειναι σχεδον αδυνατον να παρεις με τη μηχανη στο 1 χιλιοστο τη δοτρια σου και να μην φαινεται τιποτα . Κατι θα φαινεται . Στους καλυτερους των καλυτερων , με την καταπληκτικη διαχειρηση δοτριας και πολυ μικρα εργαλεια , παλι με τοσο κοντο μαλι κατω απο 5 χιλιοστα ξεχωριζει κατι . Επισης , ακομα και μετα μικροτερα εργαλεια και τις μικροτερες δυνατες οπες , κανεις , στο τονιζω κανεις δε μπορει να σου πει με βεβαιοτητα πως δε θα υπαρχουν white dots , γιατι δε μπορει να προβλεψει ποσο ουλωδη ιστο θα αποφασισει να φτιαξει το δερμα σου . Με ολα αυτα τα παραπανω , αν κανεις μεταμοσχευση , καλυτερα βαλε τις τριχες στο κεφαλι σου . Αν θες να πας καπου απλα για να φτιαξεις ενα σχημα με ιχνη μαλλιου σε ολο το κεφαλι οπως σου ειπαν πιο πανω , στην Ελλαδα ο βασιλιας των αραιων μεταμοσχευσεων και του πασπαλισματος τριχων ειναι η dhi . Σε αυτο ειναι ακαταμαχητη! Αλλα και απο dhi , δεν εχω δει ποτε δοτρια μετα απο μεταμοσχευση στο 1-2 χιλιοστα που θες εσυ .
 

Gionas87

New Member
Προσωπική μου άποψη είναι ότι ποτέ δε θα έπαιρνα grafts από τα μαλλιά για να τα χρησιμοποιήσω στα γένια, πλην της
περίπτωσης εάν ήμουν NW0 έως ΝW1, ηλικία άνω των 35, δεν είχα καθόλου τριχόπτωση και χρειαζόμουν λίγα grafts για τα γένια. Όμως μια και συζητάμε στο νήμα αυτό για μεταμόσχευση στα γένια δείτε το αποτέλεσμα από ένα περιστατικό μεταμόσχευσης γενιών.

Επειδή σκεφτομαι να κάνω μεταμοσχευση στα γενια. Μπορείς να μου δείξεις αυτό το κακο περιστατικό;; γιατί δεν φαινεται κάποιο link στην απάντηση σου. Θενκς
 

nucky

Active Member
Πώς αιτιολόγησαν ο Λορέντζο και ο βέλγος το όχι που σου είπαν ; Σε είδαν από κοντά;
 
Μπλουζα