Ελλάδα vs εξωτερικό (για πολλοστή φορά)

paulakos266

Active Member
παιδιά υπάρχει καμία φωτογραφία από τις δύο κυπριακές κλινικές με κουρεμένη δότρια με πρώτη σκάλα να δούμε πώς φαίνεται
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

hijikos

Active Member
Βλεπωντας διαφορα βιντεακια στο youtube, μου κινησε το ενδιαφερον τα βιντεο που ανεβαζει ο dr freitas τα οποια ειναι ολα πολυ εντυπωσιακα.
Στα περισσοτερα βιντεο στην αρχη κανει αναλυτικη περιγραφη της καθε περιπτωσης. Σχεδον ολοι ειναι χρηστες φινας και ντουτας. Αυτο δν νομιζω να ειναι τυχαιο.
 

Harris_G

Well-Known Member
Βλεπωντας διαφορα βιντεακια στο youtube, μου κινησε το ενδιαφερον τα βιντεο που ανεβαζει ο dr freitas τα οποια ειναι ολα πολυ εντυπωσιακα.
Στα περισσοτερα βιντεο στην αρχη κανει αναλυτικη περιγραφη της καθε περιπτωσης. Σχεδον ολοι ειναι χρηστες φινας και ντουτας. Αυτο δν νομιζω να ειναι τυχαιο.
Δε μου αρέσει που βγάζει με μοτόρι, επίσης οι σχεδιασμοί του δεν είναι πολύ φυσικοί. Στην πυκνότητα παίρνει 10 με τόνο δεν περνάει ούτε το νερό από πολλά περιστατικά που έχω δει. Αλλά και πολύ μεγάλη αναμονή πριν 4 μήνες μου είπε για Ιανουάριο 2021 οπότε καταλαβαίνεις.
 

giwrgos8888

Active Member
οτι και να λεμε εχουν φανταστικα αποτελεσματα. και εμενα ο de freitas mazi me ton couto, μου ειπαν να ξεκινησω φινα με ντουτα ειδη ειμαι στον 4 μηνα με αρκετα καλα αποτελεσματα. εχω ανεβασει και thrent sto diko mou.
 

Harris_G

Well-Known Member
Νταξει φυσικα οποια θελουν αυτοι δειχνουν μη το ξεχναμε. Οσο top και να ειναι το level καποιων γιατρων παντα θα παραγουν και μετρια ή και δυστυχως φτωχα αποτελεσματα. Παιζει σημαντικο ρολο και το πως καθε οργανισμος δεχεται τα μοσχευματα.
 

retroios

New Member
Παίδες καλησπέρα

Έχω κλείσει με Cole ραντεβου για Αυγουστο. Είμαι 5αρι γεμάτο (απο τη μέση κ crown άδειο)με μέτρια δότρια (περίπου 5x22cm). Το θέμα είναι ότι οι έλληνες που πήγα κατα 99% μου έλεγαν γέμισε τα πίσω κ απλά χτένιζε τα μπροστά όσα έχεις. Θεωρώ προσωπικά αποδεκτότατο να φαίνεται μια καποια αραίωση πίσω αλλά με τη μούρη μιλάς, συστήνεσαι κτλ όχι με τα οπίσθια.Οπότε κανείς δεν αναλάμβανε διάχυτη αλωπεκια (ο Ερντο είναι όνειρο αλλά θα πρέπει να πέσει οικτρό ξεπαράδιασμα για 4000+ grafts), ελπίζω ο συγκεκριμένος να ασχολείται , τώρα εάν ωστόσο επιμείνει στα 2.5 per graft μετά είναι μονόδρομος ο Ερντο.
 

makis25

Well-Known Member
Παίδες καλησπέρα

Έχω κλείσει με Cole ραντεβου για Αυγουστο. Είμαι 5αρι γεμάτο (απο τη μέση κ crown άδειο)με μέτρια δότρια (περίπου 5x22cm). Το θέμα είναι ότι οι έλληνες που πήγα κατα 99% μου έλεγαν γέμισε τα πίσω κ απλά χτένιζε τα μπροστά όσα έχεις. Θεωρώ προσωπικά αποδεκτότατο να φαίνεται μια καποια αραίωση πίσω αλλά με τη μούρη μιλάς, συστήνεσαι κτλ όχι με τα οπίσθια.Οπότε κανείς δεν αναλάμβανε διάχυτη αλωπεκια (ο Ερντο είναι όνειρο αλλά θα πρέπει να πέσει οικτρό ξεπαράδιασμα για 4000+ grafts), ελπίζω ο συγκεκριμένος να ασχολείται , τώρα εάν ωστόσο επιμείνει στα 2.5 per graft μετά είναι μονόδρομος ο Ερντο.
οι ελληνες που σου ειπαν γεμισε τα πισω και χτενιζε τα προς τα μπρος απλα στο παν για να κρύψουν την ανικανοτητα τους να φτιαξουν το μπροστα κομματι . Πες συγκεκριμενα και ποιοι ειναι αυτοι αν θες . Ναι ειναι απαραδεκτο να πας σε καποιον να του πεις , θελω να φτιαξω hairline γιατι δεν εχω και να σου λεει , θα σου φτιαξω τη μεση και το πισω και κανε τα χτενισματα του φαλακρου για να κρυβεις κουτελο .
 

Veron

Well-Known Member
Παίδες καλησπέρα

Έχω κλείσει με Cole ραντεβου για Αυγουστο. Είμαι 5αρι γεμάτο (απο τη μέση κ crown άδειο)με μέτρια δότρια (περίπου 5x22cm). Το θέμα είναι ότι οι έλληνες που πήγα κατα 99% μου έλεγαν γέμισε τα πίσω κ απλά χτένιζε τα μπροστά όσα έχεις. Θεωρώ προσωπικά αποδεκτότατο να φαίνεται μια καποια αραίωση πίσω αλλά με τη μούρη μιλάς, συστήνεσαι κτλ όχι με τα οπίσθια.Οπότε κανείς δεν αναλάμβανε διάχυτη αλωπεκια (ο Ερντο είναι όνειρο αλλά θα πρέπει να πέσει οικτρό ξεπαράδιασμα για 4000+ grafts), ελπίζω ο συγκεκριμένος να ασχολείται , τώρα εάν ωστόσο επιμείνει στα 2.5 per graft μετά είναι μονόδρομος ο Ερντο.

Ανοιξε ενα νημα και βαλε καμια φωτογραφια να παρεις καμια γνωμη
 

Harris_G

Well-Known Member
Παίδες, επειδή βλέπω ότι γίνονται συχνές αναφορές στον Dr.Couto θεωρώ ότι το να σταματήσουμε να τον συζητάμε μόνο καλό θα έκανε στο forum. Ο εν λόγω γιατρός έχει αναμονή 2-3 χρόνια για consultation και 5 χρόνια για να μπεις χειρουργείο. Εσείς όλοι που τον αναφέρετε ενδιαφέρεστε δηλαδή για ΜΜ το 2024??? συν ενα χρονο φύτρωση ευτυχισμένο το 2025? Αμα ειναι να ανοίξουμε και ένα νήμα για ιπτάμενα αυτοκίνητα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

platanos

Well-Known Member
Ο λόγος που τον συζητάμε (ανάμεσα σε αυτούς και εγώ) είναι ότι τα αποτελέσματα αυτά είναι υπαρκτά και αφού μπορεί αυτός θα μπορούν και άλλοι, δε χρησιμοποιεί κάποια κρυφή τεχνική ούτε έχει κανένα μυστικό υπερόπλο. Ολοι οι γιατροί τα ίδια εργαλεία χρησιμοποιούν και τις ίδιες γνώσεις έχουν, η διαφορά τους είναι κάποιες ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ που κάνουν όμως τεράστια διαφορά. Θα πρέπει λοιπόν ο συγκεκριμένος και 2-3-5 άλλοι να γίνουν παράδειγμα προς μίμηση και όλοι οι άλλοι του χώρου να δώσουν βάση στη συνεχή βελτίωση της τεχνικής τους και σε αμιγώς ιατρικά θέματα και να είναι λιγότερο έμποροι (κυρίως στη ελληνική αγορά).
Ευτυχώς πλέον ο κάθε ενδιαφερόμενος με το διαδίκυο βλέπει, ψάχνει, συγκρίνει και αποφασίζει σύμφωνα με τα δικά του μέτρα και σταθμά.
Το ότι έχει 5 χρόνια αναμονή σημαίνει αναγνώριση του ταλέντου τησ δουλειάς του και συνεχή καλά αποτλέσματα.
Μακάρι να βγουν και άλλοι 20 Couto, Lorenzo, Edogan κτλ για να μπορούμε να έχουμε περισσότερες επιλογές, λιγότερη αναμονή και καλύτερη ποιότητα αποτελεσμάτων!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harris_G

Well-Known Member
Φιλε @platanos αναφέρομαι σε πολλούς που γράφουν κάτι τέτοια

"Είμαι μεταξύ Lorenzo,Erdogan, Couto και Freitas." E όχι ρε μεγάλε, δεν είσαι!!
 

retroios

New Member
Πήγα την προηγούμενη Τρίτη τελικά στον Dr Cole. Ο άνθρωπος μου φάνηκε επαγγελματίας 10.000% και μιλούσε στα ίσια, μου τρέκαρε το τριχωτό ένα κάρο φορές με ένα μεγενθυτικό πάνω σε ψηφιακή μαζί με τους βοηθούς του και στο τέλος με έστειλε σπίτι μου για την ώρα με ένα διάλυμα 5% μινοξ 1% φινα για κανένα 3μηνο για να σιγουρευτεί ότι η τριχόπτωση έχει σταθεροποιηθεί και πιθανών να έχουν ενεργοποιηθεί και άλλοι θύλακες απο τη φινα και μάλλον τη δουλειά θα την κάνουμε Χριστούγεννα... Το εξίσου σημαντικό είναι πως δεν είχε κανένα θέμα (εφόσον ισχύει το παραπάνω) να βάλουμε και στους κροτάφους και στο hairline (κάτι στο οποίο έχω φάει X σχεδόν σε όποιον άλλο και να πήγα) οπότε +1 mark for Dr Cole. Το κακό είναι ότι απ ότι μου είπε χαρακτηριστικά τα μαλλιά μου γερνάνε πιο γρήγορα απο τα δικά του και ότι δεν έχω και πλούσια τα grafts και αν δεν ξεκινήσω το διάλυμα μπορεί και να μην μείνει και τίποτα... αλλά απο την άλλη για ένα περίεργο λόγο τα πιο πολλά που βλέπει είναι 3άρια και 4άρια οπότε ενώ είμαι σχεδόν 6άρι με max 3600 φαίνεται πως θα γίνει η δουλειά (αν όντως σταματήσει η τριχόπτωση). Τιμή δεν ρώτησα αλλά θα μιλήσω αυτές τις μέρες να μάθω.
 

makis25

Well-Known Member
Τι διάλυμα είναι τούτο?
κομπογιαννιτικο ; η μαλλον θα ειναι κομπογιαννιτικο αν του πει να το παρει 3 μηνες μονο και οχι την αληθεια δηλαδη ε'υ ορου ζωης . Α και ναι , πρεπει να του πει πως η τοπικη φινα ειναι εξαιρετικα αναξιοπιστη στο να κρατα το μαλλι . Φινα απο το στομα , μινοξ στο μαλλι , προσοχη οχι το αναποδο!
 

tasos33

Well-Known Member
κομπογιαννιτικο ; η μαλλον θα ειναι κομπογιαννιτικο αν του πει να το παρει 3 μηνες μονο και οχι την αληθεια δηλαδη ε'υ ορου ζωης . Α και ναι , πρεπει να του πει πως η τοπικη φινα ειναι εξαιρετικα αναξιοπιστη στο να κρατα το μαλλι . Φινα απο το στομα , μινοξ στο μαλλι , προσοχη οχι το αναποδο!
Mακη κατα βαση συμφωνω με τα γραφομενα σου, από προσωπική βέβαια εμπειρια θα πω πως το σχήμα μινοξ +φινα της fagron( 2 μηνες χρησης) και έπειτα μινοξ + ντουτα(3 μηνες χρησης) , τοπικη χρηση και τα δύο έδωσαν μια πάχυνση στην ληπτρια αλλα και στην δότρια,, που σημαίνει οτι υπηρχε απορροφηση συστημικη καιμ στις δυο περιπτωσεις. Σημειωτεόν η οποια διαφορα δεν προεκυψε απο την μινοξ.
 

makis25

Well-Known Member
ναι αλλα τι να το κανεις αφου μπαινει στο συστημα το φαρμακο κανενα κερδος απο τοπικη χρηση + απροσδιοριστη αποροφηση ( με αλλαγες καθε μερα με καθε εφαρμογη αναλογα με υγρασια , θερμοκρασια κτλ ) και ιδιο προφιλ απο παρενεργειες . Ειτε φινα ειτε ντουτα , οποιος το θελει καλυτερα απο το στομα που ειναι και πολυ καλυτερα μελετημενα και τουλαχιστον ξερει ο καθε ενας τι να περιμενει και για ποσα χρονια να το περιμενει .
 

crossfire

Well-Known Member
Ελλάδα και Κύπρος συνδέονται ακτοπλοϊκά

Καλά νέα για όσους φοβούνται τα αεροπλάνα
 
Μπλουζα