Ειμαι ετιμος να ξεκινεισω

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

petrakis

Member
λοιπον παρακατω εχει λινκς για τις φωτο που εβγαλα σημερα, θελω να τονισω
οτι η κατασταση τουλαχιστον ενα χρονο ειναι ακριβως η ιδια, απλα τα ειχα πιο μακρια τα μαλλια κ δν φενοταν να ειχε αραιωση η τιποτα τετοιο, α και εχω ζελε στα μαλλια οχι πολυ βεβαια, επισης απο οτι ειδα με πολυ φως φενεται χειροτερα, αλλα οι ειδικοι θα κρινετε

τωρα ειμαι διατεθειμενος να παρω οτιδηποτε
εκτως απο αυτα που εχουνπ πιθανες παρενεργεις σε μειωση τεστοστερονης, λιμπιδο, γυκαικωμαστεια, κ οτι εχει σχεση με αυτα.
ναι μερικα ειναι παρα πολυ σπανια, αλλα θελω να το ξερετε εξ αρχεις οτι δν θα αλλαξω γνωμη
οποτε οτιδηποτε ειμαι διαθετιμενος να παρω εκτως απο αυτα π ανεφερα

τα εξης εχω για εξωτερικη χρηση:
Frezyderm Hair FOrce
Frezyderm Hair force lotion extra
Grape seed Oil

Για εσωτερικη: (τα παρακατω δν τα εχω για τα μαλλια αλλα απο οσο ειδα βοηθανε)
Vitamines (multi, C, E)
Grape seed extract
FLaxoil (λινελαιο ομεγα 3)
Silica COmplex(HOrse tail extract)
MSM
L-Glutathione

θα ηθελα να μου προτεινετε ολοκληρη σειρα για το τι θα κανω βημα βημα
αν μπορειτε να μου γραψετε για προϊντα που μπορουμε να βρουμε στην ελλαδα.
α και κατι ακομα συμπληρωματα οπως(saw palmeto) αν εχετε να προτεινετε κανενα για εσωτερικη χρηση πειτε μου.












 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dim74

Member
Απ: Ειμαι ετιμος να ξεκινεισω

καλυτερα να περασεις απο το ιατρειο μας!
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Ειμαι ετιμος να ξεκινεισω

δλδ ουσιαστικά κανένα τοπικό dht blocker και κανένα κλινικά διαπιστωμένο regrowth stimulant ...

άρχοντα,
μακάρι να έχεις αποτελέσματα στον 1χρόνο+,αλλά δύσκολο το βλέπω... :-\
 

petrakis

Member
Απ: Ειμαι ετιμος να ξεκινεισω

Σπύρος είπε:
δλδ ουσιαστικά κανένα τοπικό dht blocker και κανένα κλινικά διαπιστωμένο regrowth stimulant ...

άρχοντα,
μακάρι να έχεις αποτελέσματα στον 1χρόνο+,αλλά δύσκολο το βλέπω... :-\
Rogaine Μινοξιδίλη Growth Stimulant
δν εχει τις παρενεεργεις που με απασχολουνε...
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Ειμαι ετιμος να ξεκινεισω

petrakis είπε:
[quote author=Σπύρος link=topic=754.msg13113#msg13113 date=1243755014]
δλδ ουσιαστικά κανένα τοπικό dht blocker και κανένα κλινικά διαπιστωμένο regrowth stimulant ...

άρχοντα,
μακάρι να έχεις αποτελέσματα στον 1χρόνο+,αλλά δύσκολο το βλέπω... :-\
Rogaine Μινοξιδίλη Growth Stimulant
δν εχει τις παρενεεργεις που με απασχολουνε...
[/quote]
οκ-απλά δεν το ανέφερες παραπάνω
 

Troulis

New Member
Απ: Ειμαι ετιμος να ξεκινεισω

Ποσο χρονων εισαι?

Αμα ο πατερας σου εχει τα ιδια μαλλια (σχεδον) με εσενα μην κανεις τιποτα η ΑΑ ειναι γενετικη παθηση και δεν εχει καμια σχεση με την DHT και αυτα που γραφονται κατα καιρους σε site.

Μια χαρα εισαι μην κανεις τιποτα.Αμα θες παντως ολο και καποιος απο εδω θα σου προτεινει το revivogen να το αγορασεις απο το εξωτερικο.Αμα εχεις λεφτα....
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Ειμαι ετιμος να ξεκινεισω

Troulis είπε:
Αμα ο πατερας σου εχει τα ιδια μαλλια (σχεδον) με εσενα μην κανεις τιποτα η ΑΑ ειναι γενετικη παθηση και δεν εχει καμια σχεση με την DHT και αυτα που γραφονται κατα καιρους σε site.

η κληρονομικοτητα κραταει 7 γενιες φιλε
οποτε ειναι αστοχο αυτο το παραδειγμα με τον πατερα του παιδιου
παραδειγματα πολλα οπως ο θειος μου και ο πατερας του (παππους μου)
στα 50 ο θειος και εχει πιο πολλα μαλλια και απο μενα που ειναι στην κλιμακα 2 προς 2α
ο παππους μου απο μικρος τα εχασε

και γενικα υπαρχουν πολλα τετοια παραδειγματα οπου μπορουν να μας διδαξουν οτι η κληρονομικοτητα κρατει απο πολλες γενιες πισω μας


για αυτο το λογο θεωρω αστοχο το παραδειγμα του παρετα

επειτα οταν λες οτι η ΑΑ ειναι γενετικη παθηση και δεν εχει σχεση με την dht πως μπορεις να το στηριξεις
 

Troulis

New Member
Απ: Ειμαι ετιμος να ξεκινεισω

Σε ολους του ανδρες η τετοστερονη στο θυλακα μετατρεπεται σε DHT.Η dht μειωνει την αναγενη φαση της τριχας οποτε οταν μπλοκαρετε αυξανει αυτη και ετσι εχει τριχα το θυλακιο.Τωρα οσοι θυλακες εχουν στον γονοτυπο τους να πεσουν θα πεσουν ο θυλακας θα πεσεις σε τελογενη φαση και σιγα σιγα θα κλεισει και δεν θα υπαρχει τριχα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Ειμαι ετιμος να ξεκινεισω

δεν νομιζω οτι η τεστοστερονη μετατρεπετε στον θυλακα σε dht αλλα πριν τον θυλακα
και απλα μεταφερετε εκει ως dht
 

Troulis

New Member
Απ: Ειμαι ετιμος να ξεκινεισω

Mπορει.Προσωπικα πιστευω πολυ στις εναλλακτικες θεραπιες οπως ειναι και η μινοξιδιλη η οποια δεν θεραπευει την αιτια αλλα το αποτελεσμα.Γι'αυτο και θεραπειες με τοπικο αζελαικο οξυ,ρετινοειδη και αυτα που ειναι για το κολλαγονο γιατι οχι τις θεωρω μια καποια λυση.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Ειμαι ετιμος να ξεκινεισω

στα ρετινοειδη δεν πολι πιστευω
το αζελαικο οξυ ψιλο κανει δουλεια και δεν νομιζω οτι εχει σχεση με το κολαγγονο το αζελαικο
τα ρετινοειδη ομως ναι εχουν σχεση

βασικα το θεμα ειναι να αποτρεψουμε την dht και νομιζω ο καλυτερος τροπος ειναι η ντουταστεριδη φυσικα υπαρχουν καποιες επιπτωσεις και θελεις προσοχη
 

NGL

Member
Απ: Ειμαι ετιμος να ξεκινεισω

Troulis είπε:
Αμα ο πατερας σου εχει τα ιδια μαλλια (σχεδον) με εσενα μην κανεις τιποτα η ΑΑ ειναι γενετικη παθηση και δεν εχει καμια σχεση με την DHT και αυτα που γραφονται κατα καιρους σε site.

αυτο το σχεδον τα ιδια μαλλια με σενα πραγματικα δεν το καταλαβαινω. ::) αν δηλ. του πατερα ειναι ισια και του γιου μπουκλες τι αλλαζει γονιδιακα και πως μπορουμε να το ...μετρησουμε?

Troulis είπε:
Μια χαρα εισαι μην κανεις τιποτα.

εγω απ τις φωτο βλεπω οτι λειπουν λιγα μαλλια παντως! ::)

Troulis είπε:
Αμα θες παντως ολο και καποιος απο εδω θα σου προτεινει το revivogen να το αγορασεις απο το εξωτερικο
.

Οπως και κανα σαμπουαν Ducray επισης.... :(

Troulis είπε:
Αμα εχεις λεφτα....

αν δεν εχεις λεφτα φιλε δεν μας κανεις! ;) τα μπογαλακια σου και αλλου....


κατα τ αλλα φταει η....Χριστινα!
 

petrakis

Member
Απ: Ειμαι ετιμος να ξεκινεισω

sory που αργησα να απαντησω..

λοιπον οπως βλεπεται παραπανω εχω εκεινα τα προιόντα, πειτε μου τι συστημα να ακολουθησω
να ξαναπω λιγο κατι περνω ουσιες οτιδιποτε δεν με απασχολει εκτος απο αυτα που μειωνουνε τεστοστερονι, λιμπιντο, στυση, κ προκαλουν γυναικομαστεια και οτι περιφερετε σε αυτο το κ λαδο
, αλλεσ παρενεργειες πιθανες παρενεργειες δεν με απασχολουνε, α και κατι ακομα αξιζει να παω σε δερματολογο? αν ναι να παω και να σας πω τι θα μου πει..

ε αυτα .. :)
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Ειμαι ετιμος να ξεκινεισω

Troulis είπε:
Αμα ο πατερας σου εχει τα ιδια μαλλια (σχεδον) με εσενα μην κανεις τιποτα η ΑΑ ειναι γενετικη παθηση και δεν εχει καμια σχεση με την DHT και αυτα που γραφονται κατα καιρους σε site.

NGL είπε:
αυτο το σχεδον τα ιδια μαλλια με σενα πραγματικα δεν το καταλαβαινω. ::) αν δηλ. του πατερα ειναι ισια και του γιου μπουκλες τι αλλαζει γονιδιακα και πως μπορουμε να το ...μετρησουμε?
το πιο σωστο ειναι να πουμε οτι σε πολλες περιπτωσεις ο γιος παιρνει απο τον πατερα
χωρις να ισχυει απολυτα διοτι η κληρονομικοτητα κραταει 7 γενιες

και αυτο που ειπες οτι αν ο πατερας εχει ισια μαλλια και ο γιος μπουκλες
ειναι ενα καλο παραδειγμα
για να μας δειξει οτι το παιδι μπορει να παρει χαρακτηριστηκα απο αλλες γενιες πισω του
 

petrakis

Member
Απ: Ειμαι ετιμος να ξεκινεισω

Σπύρος είπε:
[quote author=petrakis link=topic=754.msg13120#msg13120 date=1243762816]
[quote author=Σπύρος link=topic=754.msg13113#msg13113 date=1243755014]
δλδ ουσιαστικά κανένα τοπικό dht blocker και κανένα κλινικά διαπιστωμένο regrowth stimulant ...

άρχοντα,
μακάρι να έχεις αποτελέσματα στον 1χρόνο+,αλλά δύσκολο το βλέπω... :-\
Rogaine Μινοξιδίλη Growth Stimulant
δν εχει τις παρενεεργεις που με απασχολουνε...
[/quote]
οκ-απλά δεν το ανέφερες παραπάνω
[/quote]
βασikα ενοουσα οτι με απασχολουνε μονο οι περενεργειες με εμπλεκονται με τεστοστερονη
γτ lower testo=lower lean mass,lower sex drive etc....
οι αλλες παρενεργειες δν με νιαζουν τοσα κ τοσα εχω παρει
 

petrakis

Member
Απ: Ειμαι ετιμος να ξεκινεισω

την ερχομενη εβδομαδα θα κανω παραγγελεια απο USA
εχει διαφορα συμπληρωματα η παραγγελεια
απο οσο ειδα εχει καποια πραματα τα οποια δν εχουν κατα καποιο τροπο παρενεργειες
και απο οσο λενε καποιοι βοηθανε στα μαλλια

μια ετερια(advecia) πουλαει ενα μιγμα και ειναι πεπισμενι οτι δουλευει στο εξης "formulated to restore the appearance of existing hair, helps slow or even possibly stop the damaging effects of hair loss" και εγγυατε επιστροφη χρηματων
εχει τα παρακατω

Amount Per Serving
* 37.5 mg of Saw Palmetto Extract
* 125 mg of Phytosterol Complex
* 50 mg of Beta Sitosterol
* 600 mg of Green Tea Extract
* 600 mg of L-Lysine
* 265 mg of Grape Seed Extract
* 250 mg of Proanthyocyanidins/Procyanidins


Τωρα εγω θα εχω αυτα τα συμπληρωματα και εχω σκοπο να κρατισω ενα 8μηνω προγραμα με τα παρακατω σημπληρωματα τα οποια καποιοι ισχυριζοντε οτι βοηθανε στα μαλλια

Saw Palmetto Extract
Phytosterol Complex
Beta Sitosterol
Green Tea Extract
L-Lysine
Grape Seed Extract
Proanthyocyanidins/Procyanidins
Ginseng
Evening Primrose Oil (GLA)
MSM( μια ερευνα ειδα για κατι 60% αυξηση σε δοσολογιες 3-4γραμαρια)
Omega-3 Fish Oil
Silica Complex (HorseTail extract)

πριν πειτε οτι μην περιμενης τιποτα και καποια αλλα πραματα να ξερετε οτι αυτα θα τα περνω
και για αλλα πραματα που με ενδιαφερουν αλλα δεστε το ετσι οτι δν εχω να χασω τιποτα φραγκα εχω για τετοια πραματα δν με νοιαζει οποτε καταλαβαινετε

τωρα απο σαμπουαν θελω να εχω ενα 7ημερο προγραμα εδω θα ηθελα να μου βοηθησετε

HairForce sampoo&lotion εχω και grape seed oil βαζω ανα 2 μερες στα μαλλια κ στο προσωπο για κανα 2-3 ωρες ειναι καλο
θελω να μου προτινετε τι αλλα σαμπουαν και μασκες μαλλιων εχει και πως να τα χρησημοιποιω
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα