ΕΡΕΥΝΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ PROPECIA/PROSCAR

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Απ: ΕΡΕΥΝΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ PROPECIA/PROSCAR

Maria είπε:
η φίνα όπως είπε κι ο dimitris δε θεωρείται ντόπα αλλά έχει την ιδιότητα να κρύβει τις αναβολικές ουσίες, γι'αυτό όταν ανιχνεύσουν φίναστερίδη θεωρούν ύποπτο τον αθλητή ότι ντοπαρίστηκε και πήρα φίνα για να το καλύψει... και η δικαιολογία που λένε είναι ότι την παίρνουν για τη φαλάκρα.

με απλες εξετασεις δεν ανιχνευεται νομιζω η χρηση φινας αλλα η υψηλη τεστοστερονη και μετα βρισκουν απο τι προερχεται.....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Dimitris173475

New Member
Απ: ΕΡΕΥΝΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ PROPECIA/PROSCAR

giannis13 είπε:
[quote author=Maria link=topic=1569.msg27739#msg27739 date=1267312670]
η φίνα όπως είπε κι ο dimitris δε θεωρείται ντόπα αλλά έχει την ιδιότητα να κρύβει τις αναβολικές ουσίες, γι'αυτό όταν ανιχνεύσουν φίναστερίδη θεωρούν ύποπτο τον αθλητή ότι ντοπαρίστηκε και πήρα φίνα για να το καλύψει... και η δικαιολογία που λένε είναι ότι την παίρνουν για τη φαλάκρα.

με απλες εξετασεις δεν ανιχνευεται νομιζω η χρηση φινας αλλα η υψηλη τεστοστερονη και μετα βρισκουν απο τι προερχεται.....
[/quote]

Αν και δεν είμαι γιατρός, δεν το νομίζω αυτό. Γενικώς τα αποδεκτά επίπεδα τεστοστερόνης έχουν μεγάλο "range", και δε νομίζω η αύξηση λόγω φίνας να σε βγάλει εκτός, αφού είναι σχετικά μικρή. Η μόνη περίπτωση είναι να υπάρχει σύγκριση με παλαιότερα αποτελέσματα. Αλλά και πάλι, η αύξηση τεστοστερόνης μπορεί να προκληθεί από χίλιους δυο παράγοντες.

[edit]Δεν είμαι 100% σίγουρος, αλλά νομίζω ότι η WADA έπαψε να θεωρεί τη φιναστερίδη απαγορευμένη ουσία. Όποιος ξέρει καλύτερα, ας επιβεβαιώσει/διαψεύσει.[/edit]
 

Jakard

New Member
Απ: ΕΡΕΥΝΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ PROPECIA/PROSCAR

Dimitris173475 είπε:
[quote author=giannis13 link=topic=1569.msg27741#msg27741 date=1267316679]
[quote author=Maria link=topic=1569.msg27739#msg27739 date=1267312670]
η φίνα όπως είπε κι ο dimitris δε θεωρείται ντόπα αλλά έχει την ιδιότητα να κρύβει τις αναβολικές ουσίες, γι'αυτό όταν ανιχνεύσουν φίναστερίδη θεωρούν ύποπτο τον αθλητή ότι ντοπαρίστηκε και πήρα φίνα για να το καλύψει... και η δικαιολογία που λένε είναι ότι την παίρνουν για τη φαλάκρα.

με απλες εξετασεις δεν ανιχνευεται νομιζω η χρηση φινας αλλα η υψηλη τεστοστερονη και μετα βρισκουν απο τι προερχεται.....
[/quote]

Αν και δεν είμαι γιατρός, δεν το νομίζω αυτό. Γενικώς τα αποδεκτά επίπεδα τεστοστερόνης έχουν μεγάλο "range", και δε νομίζω η αύξηση λόγω φίνας να σε βγάλει εκτός, αφού είναι σχετικά μικρή. Η μόνη περίπτωση είναι να υπάρχει σύγκριση με παλαιότερα αποτελέσματα. Αλλά και πάλι, η αύξηση τεστοστερόνης μπορεί να προκληθεί από χίλιους δυο παράγοντες.

[edit]Δεν είμαι 100% σίγουρος, αλλά νομίζω ότι η WADA έπαψε να θεωρεί τη φιναστερίδη απαγορευμένη ουσία. Όποιος ξέρει καλύτερα, ας επιβεβαιώσει/διαψεύσει.[/edit]
[/quote]

Ελα μαγκες επειδη διαβαζω αυτα που λετε και βλεπω δεν μπορειτε να καταληξεται ειπα να βοηθησω. Αθλητες που περνανε φινα για την τριχοπτωση απαγορευτηκαν να παιζουν για τον λογο οτι χρησιμοποιηται για να καλυψει τις ιδιοτητες των ντοπινγ . Αλλα οι πιο πολυ το περνουν ακριβως για αυτον τον λογο ΧD
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα