ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΛΙΝΙΚΗΣ ΓΙΑ ΜΜ

Kostas97

Well-Known Member
Αν κρινω απο βιντεακια διασημων που κυκλοφορουν στο youtube που για διαφημιστικους σκοπους δειχνουν ολη την επικοινωνια στην κλινικη, ακους αρκετα λογια στο χαμο. Πιθανως και απο μη ειδικους;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
Απλα φοβαμαι το χαπι φινας γενικα..θα ειχα αποτελεσμα αν χηρσιμοποιουσα τοπικη φινα η μινοξιδιλη;και γενικα ποιο απο ολα εχει τα λιγοτερα side effects?διαβασα οτι η μινοξιδιλη συνδεεται με προβληματα στην καρδια
Ολα κατι εχουν.. το θεμα ειναι αν ειναι σε χαμηλα ποσοστα και αν εισαι στους ατυχους, αν ειναι αναστρεψιμα. Και τα δυο ισχυουν στην περιπτωση της φιναστεριδης.
Στην τοπικη δεν εχουν μετρηθει παρενεργειες, αλλα προφανως εφοσον δουλευει και απορροφαται εχει...
 

piros75

Well-Known Member
Χαίρετε και από εμένα. Η θεραπεία (αν έχεις αποφασίσει να την κάνεις) πριν τη μεταμόσχευση είναι καλύτερη επιλογή. Αυτό γιατί πέρα απ' ότι έχουν πει και άλλα μέλη, μπορεί να σου δώσει μια ώθηση και τελικά να χρειαστεί να βάλεις λιγότερα μοσχεύματα απ' όσα υπολόγιζες, εξοικονομώντας έτσι υλικό και χρήμα. Απλά πρέπει να έχεις κατά νου ότι με τη θεραπεία το πρώτο εξάμηνο ίσως να χειροτερέψεις και μετά σιγά, σιγά θα βλέπεις βελτίωση. Άρα το σενάριο θεραπεία πριν σημαίνει ότι θα μπεις για μεταμόσχευση μετά από 1-1,5 χρόνο ώστε να αρχίζεις να βλέπεις ποιες περιοχές επανακάμπτουν και πόσο. Τώρα στις επιλογές των κλινικών, εγώ έκανα στην DHI έμεινα ευχαριστημένος, αλλά αν ξανακάνω θα πάω ασυζητητί στην Seneca για πολλούς λόγους τους οποίους δεν μπορώ να αραδιάσω τώρα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτό είναι και το προβλημα στη χώρα μας αγαπητέ. Γενικότητες και όχι up to date πληροφόρηση. Για αυτό και υπάρχει το φόρουμ, να προβληματίσει τα μέλη να το ψάξουν παραπάνω και να ξεφύγουν από την λάθος πληροφόρηση. Η μίνο και η φίνα έχουν εντελώς διαφορετικό τρόπο δράσης. Αν θες να αξιολογήσεις αυτά που γράφουν πρέπει να αρχίσεις να μαθαίνεις τα βασικά.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Χαίρετε και από εμένα. Η θεραπεία (αν έχεις αποφασίσει να την κάνεις) πριν τη μεταμόσχευση είναι καλύτερη επιλογή. Αυτό γιατί πέρα απ' ότι έχουν πει και άλλα μέλη, μπορεί να σου δώσει μια ώθηση και τελικά να χρειαστεί να βάλεις λιγότερα μοσχεύματα απ' όσα υπολόγιζες, εξοικονομώντας έτσι υλικό και χρήμα. Απλά πρέπει να έχεις κατά νου ότι με τη θεραπεία το πρώτο εξάμηνο ίσως να χειροτερέψεις και μετά σιγά, σιγά θα βλέπεις βελτίωση. Άρα το σενάριο θεραπεία πριν σημαίνει ότι θα μπεις για μεταμόσχευση μετά από 1-1,5 χρόνο ώστε να αρχίζεις να βλέπεις ποιες περιοχές επανακάμπτουν και πόσο. Τώρα στις επιλογές των κλινικών, εγώ έκανα στην DHI έμεινα ευχαριστημένος, αλλά αν ξανακάνω θα πάω ασυζητητί στην Seneca για πολλούς λόγους τους οποίους δεν μπορώ να αραδιάσω τώρα.
Με φίνα όχι δεν θα χειροτερέψεις, με μίνο ναι. Σίγουρα όμως πρέπει να περιμένεις 1-1.5 χρόνο για να ελαχιστοποιήσεις τις πιθανότες παρενεργειών.
 
Μπλουζα