ΕΙΜΑΙ 18 ΚΑΙ ΠΕΡΝΩ PROSCAR... 3ΜΗΝΕΣ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

cmos516

Member
Απ: ΕΙΜΑΙ 18 ΚΑΙ ΠΕΡΝΩ PROSCAR... 3ΜΗΝΕΣ

Ρε παιδια συγνωμη κιολας ειναι τελευταια φορα που αναφερομαι ,εχω καταντησει γραφικος,αλλα το παλικαρι ειναι μολις 19χρονων και δεν ειδα κανεναν να το αποτρεψει απο το να παρει φιναδιστερινη,δηλαδη ελεος!!
Γνωριζω οτι θα πεσουν να με κατασπαραξουν πολλοι με αυτα που θα σου πω,ομως το φορουμ ειναι για να εκφραζουμε κ ανταλλασουμε τις αποψεις μας.
Αγορινα,εχε υποψι σου οτι η φιναδιστερινη ειναι αντιανδρογονο,κ οτι αυτο το φαρμακο "αποτρέπει την παραγωγή τεστοστερόνης στον ανδρικό οργανισμό",ψαξε και μαθε τι επιπτωσεις μπορει να εχει κατι τετοιο κ ,ειδικα στην ηλικια σου,που δεν εχεις σχηματιστει ακομη...
Καταρχην απο οτι ειδα στη δευτερη φωτο που εισαι με μαλλι δεν εχεις προβλημα.
Διαβασε λιγο καλυτερα ,το πολυ καλο κ αντικειμενικο φορουμ που βρισκεσε(δεν το λεω ειρωνικα),και παραεξω,και θα δεις οτι τα πραγματα δεν ειναι αστεια και οτι το φαρμακο αυτο δεν ειναι καραμελα,κ εχει κ παρενεργειες οπως καθε φαρμακο,(και καπου εχει ακουστει...και στο youtube,περιστατικα,οτι σε μερικους μενουν).
Γνωμη μου μην παρεις γενικα τιποτα απο φαρμακα** ,σταματα να το σκεφτεσε και βγαλτο απο το μυαλο σου(σε κανει χειροτερα αυτο),σε τελικη φαση εγω δεν διεκρινα απο τη φωτο καποιο προβλημα,παρα μονο μια φυσιολογικη μεταβαση απο το αγοριστικο στο αντρικο μαλλι
Αν δεις και αρχιζει να γ@μιετε ο Διας,τοτε βλεπε μεταμοσχευση,μια και καλη.
**Τα φαρμακα δεν κανουν ΤΙΠΟΤΑ,στη καλυτερη απλα καθυστερουν λιγο το αναποφευκτο
-πρεπει να τα παιρνεις συνεχεια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: ΕΙΜΑΙ 18 ΚΑΙ ΠΕΡΝΩ PROSCAR... 3ΜΗΝΕΣ

Φιλε cmos516 επειδη προφανως δεν εισαι ιδιαιτερα ενημερωμενος στο θεμα, καλυτερα θα ειναι μαλλον να μην απαντας.

Δεν αναφερομαι τοσο στην Φιναστεριδη η οποια και εμενα μου εδωσε sides που την εκοψα μαχαιρι, αλλα στο *κανε μια μεταμοσχευση να τελειωνεις μια και καλη* που προτεινεις στο παιδακι. Αυτη η παραπληροφορηση πρεπει να σταματησει, ειδικα απο τη στιγμη που οι τοπ γιατροι θελουν οι ασθενεις τους να παιρνουν φαρμακα. Εαν θελεις ψαξτο λιγο παραπανω πριν προτεινεις σε ατομα *μια και εξω λυσεις*

Επισης η μεταμοσχευση δεν ειναι βολτα σε παιδικη χαρα, ειναι εγχειρηση που δεν θα επρεπε να την προτεινεις σε παιδακια 18 χρονων. Θα επρεπε αφου εχεις τοσα μηνυματα να ξερεις οτι ΠΟΛΥ περισσοτερα παιδια κατεστρεψαν τη ζωη τους με αποτυχημενες μεταμοσχευσεις, παρα με φινα.
 

mindtrapper

Member
Απ: ΕΙΜΑΙ 18 ΚΑΙ ΠΕΡΝΩ PROSCAR... 3ΜΗΝΕΣ

cmos516 είπε:
Αγορινα,εχε υποψι σου οτι η φιναδιστερινη ειναι αντιανδρογονο,κ οτι αυτο το φαρμακο "αποτρέπει την παραγωγή τεστοστερόνης στον ανδρικό οργανισμό",ψαξε και μαθε τι επιπτωσεις μπορει να εχει κατι τετοιο κ ,ειδικα στην ηλικια σου,που δεν εχεις σχηματιστει ακομη...

Δεν κάνει αυτό που λες η φιναστερίδη όμως, δεν είναι αντιανδρογόνο. Δεν λέω ότι πρέπει να την πάρει ο φίλος, όυτε οτι δεν πρέπει. Απλά δεν είναι αυτός ο μηχανισμός.

Επίσης είχα την εντύπωση ότι από τα 18 και πάνω ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει ότι θέλει αφού ενημερωθεί σωστά. Τα 18χρονα έχουν δώσει εξετάσεις, έχουν μπει σε σχολές, έχουν κατά 90% ολοκληρωθεί σαν χαρακτήρες και έχουν γνωρίσει το σεξ μερικά χρόνια, άντε μήνες, πριν (θέλω να ελπίζω).

Δεν έχει νόημα να φερόμαστε λες και είναι 10 χρονών επειδή εμείς είμαστε μεγαλύτεροι. Ας ενημερώσουμε τον κόσμο και μετά κάνουν ότι θέλουν, δεν έχουμε την κηδεμονία κανενός.
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: ΕΙΜΑΙ 18 ΚΑΙ ΠΕΡΝΩ PROSCAR... 3ΜΗΝΕΣ

mindtrapper είπε:
[quote author=cmos516 link=topic=1751.msg38679#msg38679 date=1283128314]Αγορινα,εχε υποψι σου οτι η φιναδιστερινη ειναι αντιανδρογονο,κ οτι αυτο το φαρμακο "αποτρέπει την παραγωγή τεστοστερόνης στον ανδρικό οργανισμό",ψαξε και μαθε τι επιπτωσεις μπορει να εχει κατι τετοιο κ ,ειδικα στην ηλικια σου,που δεν εχεις σχηματιστει ακομη...

Δεν κάνει αυτό που λες η φιναστερίδη όμως, δεν είναι αντιανδρογόνο. Δεν λέω ότι πρέπει να την πάρει ο φίλος, όυτε οτι δεν πρέπει. Απλά δεν είναι αυτός ο μηχανισμός.

Επίσης είχα την εντύπωση ότι από τα 18 και πάνω ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει ότι θέλει αφού ενημερωθεί σωστά. Τα 18χρονα έχουν δώσει εξετάσεις, έχουν μπει σε σχολές, έχουν κατά 90% ολοκληρωθεί σαν χαρακτήρες και έχουν γνωρίσει το σεξ μερικά χρόνια, άντε μήνες, πριν (θέλω να ελπίζω).

Δεν έχει νόημα να φερόμαστε λες και είναι 10 χρονών επειδή εμείς είμαστε μεγαλύτεροι. Ας ενημερώσουμε τον κόσμο και μετά κάνουν ότι θέλουν, δεν έχουμε την κηδεμονία κανενός.
[/quote]

γεια σου ρε mind....ωραιος!!!
αλλα και ο σιμος δεν γνωριζω την ηλικια του αλλα θελει σιγουρα να προστατευσει και καλα κανει.....το θεμα ειναι να εισαι ενημερωμενος καταλληλα και μετα να προχωρησεις με ενα ρισκο......γιατι αν δεν ενημερωθεις τοτε δεν παιρνεις ρισκο αλλα αυτο λεγεται αμαθεια και μακακια.....
 

cmos516

Member
Απ: ΕΙΜΑΙ 18 ΚΑΙ ΠΕΡΝΩ PROSCAR... 3ΜΗΝΕΣ

skeptikistis είπε:
Φιλε cmos516 επειδη προφανως δεν εισαι ιδιαιτερα ενημερωμενος στο θεμα, καλυτερα θα ειναι μαλλον να μην απαντας.
Δεν αναφερομαι τοσο στην Φιναστεριδη η οποια και εμενα μου εδωσε sides που την εκοψα μαχαιρι, αλλα στο *κανε μια μεταμοσχευση να τελειωνεις μια και καλη* που προτεινεις στο παιδακι. Αυτη η παραπληροφορηση πρεπει να σταματησει, ειδικα απο τη στιγμη που οι τοπ γιατροι θελουν οι ασθενεις τους να παιρνουν φαρμακα. Εαν θελεις ψαξτο λιγο παραπανω πριν προτεινεις σε ατομα *μια και εξω λυσεις*

Aαααα φιλε skeptikistis θα σε μαλωσω!!
Καταρχην μαθε να διαβαζεις σωστα,και μετα ισως καταλαβεις καλυτερα το υφος που μιλαει καποιος και δεν τον παρεξηγεις.
Πιο συγκεκριμενα εγραψα στο παλικαρι
Αν δεις και αρχιζει να γ@μιετε ο Διας, τοτε βλεπε μεταμοσχευση,μια και καλη .
[και οχι "κανε μια μεταμοσχευση να τελειωνεις μια και καλη"
Κανεις δεν ανεφερε τελεσιδικα πραγματα και "μια και εξω λυσεις"στο θεμα της καραφλα(θα ηταν λαθος ...),]
Θελοντας να πω ,οτι εαν ειναι περνεις ενα φαρμακο μια ζωη(και τι φαρμακο ε)για να κρατησεις 5 τριχες ,τοτε καλυτερα να πας να τις βαλεις αυτες τις 5 τριχες ...
skeptikistis είπε:
Επισης η μεταμοσχευση δεν ειναι βολτα σε παιδικη χαρα, ειναι εγχειρηση που δεν θα επρεπε να την προτεινεις σε παιδακια 18 χρονων. Θα επρεπε αφου εχεις τοσα μηνυματα να ξερεις οτι ΠΟΛΥ περισσοτερα παιδια κατεστρεψαν τη ζωη τους με αποτυχημενες μεταμοσχευσεις, παρα με φινα.
Δεν του προτεινω τωρα εδω και τωρα να κανει μεταμοσχευση (που ειναι 19 χρονων)
γραφω:Αν δεις και αρχιζει να γ@μιετε ο Διας
Θελοντας να πω :Αν δεις στο μελλον και τα πραγματα χειροτερεψουν...
Μαλλον εσυ δεν ερμηνευεις σωστα αυτα απαντω...\

Απο την αλλη,αν θες την γνωμη μου,η μεταμοσχευση ναι μεν δεν ειναι παιδικη χαρα,αλλα πιστευω οτι και ενα τετοιο δυνατο χαπι να το παιρνει σε τετοια ηλικια ενα παιδι ειναι χειροτερο (ελπιζω να καταβαινεις τι θελω να πω.....),οσο για το αλλο που λες για τις αποτυχημενες μεταμοσχευσης συμφωνω.
Γι αυτο πιστευω υπαρχει κ αυτο το site,για να μοιραζομαστε τα λαθη τις αποτυχιες και τις εμπειριες ,και να μην την παταμε.
 

cmos516

Member
Απ: ΕΙΜΑΙ 18 ΚΑΙ ΠΕΡΝΩ PROSCAR... 3ΜΗΝΕΣ

mindtrapper είπε:
Δεν κάνει αυτό που λες η φιναστερίδη όμως, δεν είναι αντιανδρογόνο. Δεν λέω ότι πρέπει να την πάρει ο φίλος, όυτε οτι δεν πρέπει. Απλά δεν είναι αυτός ο μηχανισμός.

Επίσης είχα την εντύπωση ότι από τα 18 και πάνω ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει ότι θέλει αφού ενημερωθεί σωστά. Τα 18χρονα έχουν δώσει εξετάσεις, έχουν μπει σε σχολές, έχουν κατά 90% ολοκληρωθεί σαν χαρακτήρες και έχουν γνωρίσει το σεξ μερικά χρόνια, άντε μήνες, πριν (θέλω να ελπίζω).

Δεν έχει νόημα να φερόμαστε λες και είναι 10 χρονών επειδή εμείς είμαστε μεγαλύτεροι. Ας ενημερώσουμε τον κόσμο και μετά κάνουν ότι θέλουν, δεν έχουμε την κηδεμονία κανενός.

Φιλε mind,δεν ειμαι γιατρος ουτε επιστημονας,οτι διαβαζω και ακουω γραφω.Η φινα ξερω και εχω μαθει οτι ανηκει στα αντιανδρογονα και οτι αντιανδρογονα λειτουργουν αποτρεποντας την δημιουργιας τεστοστερονης(η ορμονη το α και το ω για τον ανδρα,ξερεις....!!!!!)να κανω τοσο λαθος?

Οσο για το αλλο που λες ,δεν εχει σημασια τι μπορει να κανει ή να εχει κανει ενας 18χρονος σημερα,βιολογικα ειναι παντα 18χρονων...εγω εκει στοχευω, οτι για τον οργανισμο του -βιολογικα ειναι βαρυ ενα τετοιο φαρμακο,και ας πιλοταρει και F-16!!!!!!
 
Απ: ΕΙΜΑΙ 18 ΚΑΙ ΠΕΡΝΩ PROSCAR... 3ΜΗΝΕΣ

Cmos
οπως το θετεις ειναι λιγοτερο λαθος αυτο που ειπες, αλλα και παλι ειναι λαθος. Προσεξε, η διατηρηση 5 τριχων (ποιος σου εχει πει οτι ειναι μονο 5) με καποιους τροπους ειναι το Α και το Ω για μια επιτυχημενη πορεια μετα. Η μεταμοσχευση που κανει ενας Nw4 ειναι 100 φορες καλυτερες απο αυτη που θα κανει ενας NW7 (πρακτικα δεν μπορει να κανει καν)

Επισης η φινα δεν μειωνει την Τεστοστερονη. Πραγματικα διαβαστε 2 πραγματα πριν κανετε ποστ. Ειμαι καινουργιος σε αυτο το φορουμ αλλα παλλιος στα ξενα. Εχω βαρεθει να διαβαζω τα ιδια και τα ιδια λαθη.

Ξαναλεω. Δεν προτρεπω η οχι καποιον να παρει κατι η να κανει κατι. Ειτε φινα ειτε να τριψει σκορδο στο κεφαλι του.

Το θεμαι ειναι να λεμε τα πραγματα οπως ειναι και οχι να τα παρουσιαζουμε μεσα απο ενα αλοιωμενο και κινδυνολογικο πρισμα. Τελος πρσωπικα δε θα επαιρνα φινα ουτε στα 22 μου (ακομα μεγαλωνα) ενω ειχα συμμαθητη που αν του εμοιαζα, θα την επερνα στα 18 μου. Απο τα 16-17 και μετα ειχε αναπτυχθει πληρως.
 

mindtrapper

Member
Απ: ΕΙΜΑΙ 18 ΚΑΙ ΠΕΡΝΩ PROSCAR... 3ΜΗΝΕΣ

cmos516 είπε:
Φιλε mind,δεν ειμαι γιατρος ουτε επιστημονας,οτι διαβαζω και ακουω γραφω.Η φινα ξερω και εχω μαθει οτι ανηκει στα αντιανδρογονα και οτι αντιανδρογονα λειτουργουν αποτρεποντας την δημιουργιας τεστοστερονης(η ορμονη το α και το ω για τον ανδρα,ξερεις....!!!!!)να κανω τοσο λαθος?

Με τη γενικότερη έννοια μπορείς να την πεις αντιανδρογόνο. Απλά αυτό που κάνει είναι να αναστέλλει ένα ένζυμο, την 5-α ρεδουκτάση, το οποίο ευθύνεται για την μετατροπή τεστοστερόνης σε διυδροτεστοστερόνη DHT. Οπότε στην ουσία αυξάνει την τεστοστερόνη. Απλά επειδή η DHT είναι πολύ ισχυρότερο ανδρογόνο η φιναστερίδη δουλεύει.
 
Απ: ΕΙΜΑΙ 18 ΚΑΙ ΠΕΡΝΩ PROSCAR... 3ΜΗΝΕΣ

Άκης είπε:
Συμβαίνει καμιά φορά να χάνεις τρίχες, ακόμη και αν παίρνεις φινα + μινοξ. Μην ανησυχείς αν είναι για λίγο καιρό (μαι εβδομάδα), αλλά να ανησυχήσεις αν κρατήσει παραπάνω (3 βδομάδες + ).
ρε ακη,εγω που την περνω 20 μερες και πεφτουν οι ιδιες τριχες;100+ τι να κανω;να τα χασω απο τα 19 μου;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

lykos_19

New Member
Απ: ΕΙΜΑΙ 18 ΚΑΙ ΠΕΡΝΩ PROSCAR... 3ΜΗΝΕΣ

RE PAIDIA SORI POY GRAFW ETSI ALLA DEN EIMAI STO DIKO MOY PC. KAI DEN BRHSKO TA ELLINIKA... MHN MALONETE.. EGW PRIN EIXA AREOMENO MALLI.. KAI TI RE PAIDIA THA PERIMENA KAI MOY PESH OLLO KAI META NA PARW FINA.. I GIA METAMS. EMENA DEN MOY ARESOYN.. H ENXIREISHS .KALYTERA H FINA..EGO THELO MIA BOHTHEIA TORA KAI ARXIZOYN NA PEFTOUN PALI SIGA SIGA TI KANOYME.. PRIN DEN EPERNA FINA KAI PISTEYO OTI I TRIXES EPEGTAN KAI XANA EBGENAN.. EIMAI MHNES FINA TORA ME THN FINA THA XANA BGENOYN H TRIXES? H THA KANW PALI KARAFLA?? NA XERW.,. EIDA STO YOUTUBE.. GIA FINA KAPOIOYS ANTRES POY DEN EIXAN MALLIA KAI META APO DYO XRONIA EIXAN POLLA... EMENA TI THA GINEI LEO???? :( :(
 

Hairboost

Member
Απ: ΕΙΜΑΙ 18 ΚΑΙ ΠΕΡΝΩ PROSCAR... 3ΜΗΝΕΣ

Το ζητημα του αντιανδρογονου επειραζει κατα βαση μονο τα γεννητικα οργανα του αντρα ?
 

xDante

Member
Απ: ΕΙΜΑΙ 18 ΚΑΙ ΠΕΡΝΩ PROSCAR... 3ΜΗΝΕΣ

Το ζητημα του αντιανδρογονου επειραζει κατα βαση μονο τα γεννητικα οργανα του αντρα ?

οχι μόνο τα γεννητικά όργανα.... γενικά ΟΤΙ σε κάνει άντρα... απο ερωτική επιθυμία μέχρι και ατονία ....
είπαμε τα ''ενισχυμένα'' ανδρογόνα που καίει ο οργανισμός μας (DHT) τα παράγει γιατί τα χρειάζεται και όχι απο δυσλειτουργία .... τα μαλία μας είναι που είναι ευαίσθητα σε αυτά και πεφτουν 8)
 

lykos_19

New Member
Απ: ΕΙΜΑΙ 18 ΚΑΙ ΠΕΡΝΩ PROSCAR... 3ΜΗΝΕΣ

εμενα τα μαλλια μου θα μου πεφτουν....θα εχω τριχοπτωση.!!. αλλα δεν θα κανω καραφλα..??? δεν θα μου πεσουν τελειος????
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: ΕΙΜΑΙ 18 ΚΑΙ ΠΕΡΝΩ PROSCAR... 3ΜΗΝΕΣ

lykos_19 είπε:
εμενα τα μαλλια μου θα μου πεφτουν....θα εχω τριχοπτωση.!!. αλλα δεν θα κανω καραφλα..??? δεν θα μου πεσουν τελειος????

λυκο συνεχισε φινα......και αν εχεις αραιωση παρε και μινοξ.......να βοηθησει για επανεκφυση.....
δε μπορεις να κανεις κατι αλλο......και μη ρωτας τι θα γινει με σενα λες και ειμαστε μεντιουμ.....που να ξερουμε τι θα γινει σε 10 χρονια με σενα??? κ αν θα κανεις καραφλα η οχι??? εδω δε ξερουμε τι θα γινει με μας καλα καλα......
κανε την θεραπεια που υπαρχει αυτη τη στιγμη και οτι ειναι να γινει θα γινει......ο καθε ενας ανταποκρινεται διαφορετικα......αλλους τους βοηθαει πολυ η θεραπεια αλλους λιγοτερο κ αλλους καθολου......!!! εσυ με τον καιρο.....και μετα απο 2-3 χρονια....θα καταλαβεις απο μονος σου σε ποια κατηγορια ανηκεις.......οκ??
 

piratis2010

New Member
Απ: ΕΙΜΑΙ 18 ΚΑΙ ΠΕΡΝΩ PROSCAR... 3ΜΗΝΕΣ

παιδες χωρις να θελω να σας επιρεασω εγω επαιρνα proscar για 9 μηνες κ αποτελεσμα 0 δεν ξερω αν εγω αποτελω εξαιρεση ...... λεω να το ξανα αρχισω για μια τελευταια προσπαθεια αλλα δν κοβω να εχει αποτελεσμα .... 7SFGSFG :-[
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα