Διασημοι/Celebrities

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καλή Χρονιά για όλους!

1662E39F-4389-440E-BD60-6B76DCB55876.jpeg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

paulo

Active Member
Οφ δε τοπικ ξέρω από πρώτο χέρι πως άγνωστος που έχει 400.000 φολλοουερς παίρνει για ένα στορι-διαφημιση 7000 ευρώ!!!! Χαρτζιλίκι δεν το λες πάντως.
Η Τουνη για να κάνει giveaway παίρνει τουλάχιστον 6000. Τρελά ποσά, οπότε δεν νομίζω πως είναι κακό που ανεβάζουν τους φολλοουερς τους κι ας μην γίνουν μοντέλα. Επίσης πιστεύω πως αυτός σίγουρα δεν πλήρωσε μια για να κάνει μμ και να γράψει το όνομα του γιατρού
Ειναι υπερβολή αυτα τα Ποσα .
Έχω κανει δουλειά με Τουνη με βίντεο και giveaway τότε είχε γύρω στους 500.000 και μου πήρε μαζι με το βίντεο 1500€.
 

aeratos28

Just aeratos
Αυτή η μανία υποτίμησης της χώρας με αποκαλεσματα τύπου ελλαδισταν κτλ ειναι τόσο κουραστικά και ρατσιστικά παράλληλα.παρα έχει τραβήξει ρε παιδιά όλο αυτό ηρεμηστε.μια χαρά μη ρατσιστές είμαστε ..παντού υπάρχουν βλάκες που κοροϊδεύουν καταστάσεις η ότι άλλο..αν ψάξεις λίγο στο ίντερνετ στο γιουτιουμπ πριν λίγο διάστημα μια κοπέλα από νότια Κορέα αν δεν κάνω λάθος που έχει κανάλι στο γιουτιουμπ και μένει στη Γερμανία πλέον έκανε βλογκ και έδειχνε την αντιμετώπιση που είχε στο δρόμο από τους ντόπιους.αν το ψάξετε λίγο θα το βρείτε το βίντεο έχει εκατομμύρια προβολές..την κορόιδευαν για τα μάτια της την τραμπουκιζαν ,της χτυπούσαν άλλοι την κάμερα μέχρι που έβαλε τα κλάματα η κοπέλα και βρέθηκε ένας μεγαλύτερης ηλικίας Γερμανός ο οποίος της μίλησε πολύ όμορφα και την έκανε να νιώσει καλύτερα..αν δεις το βίντεο αυτό θα πεις για γερμανισταν η θα βρεις καμία δικαιολογία?γιατί το ελλαδισταν ρουκέτα βγήκε από το στόμα σου απλά για μια κουβέντα για πλάκα.
Καλή χρονιά εύχομαι και σε εσένα και σε όλους εδώ..να είμαστε καλά ρε παιδιά ,υγεία πάνω από όλα και ότι επιθυμείτε.
Εδώ είναι ακόμα Ελλαδιστάν Georgie
 

george_hatzi

Well-Known Member
Αυτή η μανία υποτίμησης της χώρας με αποκαλεσματα τύπου ελλαδισταν κτλ ειναι τόσο κουραστικά και ρατσιστικά παράλληλα.παρα έχει τραβήξει ρε παιδιά όλο αυτό ηρεμηστε.μια χαρά μη ρατσιστές είμαστε ..παντού υπάρχουν βλάκες που κοροϊδεύουν καταστάσεις η ότι άλλο..αν ψάξεις λίγο στο ίντερνετ στο γιουτιουμπ πριν λίγο διάστημα μια κοπέλα από νότια Κορέα αν δεν κάνω λάθος που έχει κανάλι στο γιουτιουμπ και μένει στη Γερμανία πλέον έκανε βλογκ και έδειχνε την αντιμετώπιση που είχε στο δρόμο από τους ντόπιους.αν το ψάξετε λίγο θα το βρείτε το βίντεο έχει εκατομμύρια προβολές..την κορόιδευαν για τα μάτια της την τραμπουκιζαν ,της χτυπούσαν άλλοι την κάμερα μέχρι που έβαλε τα κλάματα η κοπέλα και βρέθηκε ένας μεγαλύτερης ηλικίας Γερμανός ο οποίος της μίλησε πολύ όμορφα και την έκανε να νιώσει καλύτερα..αν δεις το βίντεο αυτό θα πεις για γερμανισταν η θα βρεις καμία δικαιολογία?γιατί το ελλαδισταν ρουκέτα βγήκε από το στόμα σου απλά για μια κουβέντα για πλάκα.
Καλή χρονιά εύχομαι και σε εσένα και σε όλους εδώ..να είμαστε καλά ρε παιδιά ,υγεία πάνω από όλα και ότι επιθυμείτε.
Για πλάκα μάλλον το έκανα και αυτοί ρε. Απλά πιθανόν η κοπέλα δεν είχε την λεπτή τους αίσθηση του χιούμορ.
Βλάκες και ρατσιστές υπάρχουν παντού, ναι. Ο αριθμός τους και ο τρόπους αντιμετώπισής τους διαφέρει. Δυστυχώς είμαστε πάρα πολύ πίσω σε αυτά τα θέματα. Και ο Georgie διαμαρτύρεται δικαίως γιατί χώρες όπως η Ιρλανδία είναι 50 χρόνια μπροστά.
Καλή χρονιά με υγεία σε όλους.
 
  • Like
Reactions: spi

spi

Well-Known Member
Ειναι υπερβολή αυτα τα Ποσα .
Έχω κανει δουλειά με Τουνη με βίντεο και giveaway τότε είχε γύρω στους 500.000 και μου πήρε μαζι με το βίντεο 1500€.
6000 για να διαφημίσει το μαγαζί. Όπως σου το λέω. Ούτε σεντ λιγότερο. φυσικά μίλησα με μάνατζερ του. Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει. Αυτη η συζήτηση έγινε πριν 2 μήνες ακριβως. Όταν το άκουσα από δύο μάλιστα ινφλουενσερ έπαθα την πλάκα μου γιατί κι εγώ πιστεύω εκεί στο χιλιάρικο ότι θα κλείσουμε το ντιλ. Τέλος πάντων εννοείται πως μίλησα με ένα μικροτερο όνομα και κλείσαμε στα 700 ευρώ. Το περίεργο είναι ότι όλοι έχουν μάνατζερ. Τι σκατα
 

spi

Well-Known Member
Ειρήνη παιδιά. Ήρθε νέα χρονιά και πρέπει να τα αφήσουμε όλα πίσω. Εκτός από τα μαλλιά μας. Καλή χρονιά σε ολους
 
  • Like
Reactions: tol

Georgie

Well-Known Member
Για να το θέσω στη βάση του .
Δε πιστεύω οτι οποιος κανει τέτοιου τύπου σχόλια ειναι ρατσιστής η ομοφοβικός .
Δυνητικά όμως παίζει το παιχνίδι .
Όμως αυτού του τύπου χιούμορ εχει ξεπεραστεί και εχει μείνει μονο στην αισθητική του κοινού του Σεφερλή .
Αυτού με το περίσσευμα ευφυΐας !
Κάποτε υπήρχαν "αστεία" για ανάπηρους Ανθρώπους και τα επίθετα ηταν άκρως προσβλητικά .
Οι πιο παλιοί θα θυμούνται οτι τον Ανάπηρο τον αποκαλούσαν Κουτσο η Σακάτη , τον Τυφλό στραβό κλπ.
Τι κρίμα που αυτοί οι Άνθρωποι αντέδρασαν σε αυτα , χιουμορακι ηταν? που δε το έπιαναν και ειχαν θέματα ?
Μόλις πριν κατι μερες ενα νέο παιδι στο forum ανέφερε καταθλιψη επειδή του έκαναν bullying για την εμφάνιση του στο Στρατό, Μαντεψτε με τι.
Με αστειάκια !

Δεν υπαρχουν πια αυτα , σωστά?
Ξέρετε γιατι ? Επειδή υπήρξε αντίδραση .
Και ατομική και κοινωνική .
Ο Κόσμος εχει προχωρήσει και προχωράει συνέχεια .
Τουλάχιστον ο Δυτικός
Που είχαμε τη τύχη να γεννηθούμε .
Αυτα και τέλος .
Καλή χρονια με υγεια
 

Kostas97

Well-Known Member
Θεωρω πως η λεξη χρησιμοποιειται στις μερες μας σαν καραμελα. Πλεον προσεχουμε την καθε λεξη που λεει καποιος και ειμαστε ετοιμοι να πουμε "αυτο που λες ειναι ρατσιστικο" προσπαθουμε να κρινουμε τους παντες αυστηρα.

Εχουμε τα αφτια μας και τα αισθητηρια μας ορθανοιχτα να ακουσουμε και να κρινουμε τον διπλα, πολλες φορες αδικα καθως καποιος μπορει να πει κατι για πλακα, γιατι αυτος που μιλαει ειναι φιλος του κλπ κλπ. Τη ρετσινια ομως του την κολλαμε.

Παρολα αυτα ενω πολλοι ειναι εκεινοι που χαρακτηριζουν λιγοι εκεινοι που πραγματικα βοηθανε. Στις βορειες Ευρωπαικες χωρες που οπως αναφερατε ειναι μπροστα νομιζω γνωριζετε τη γνωμη για τους προσφυγες. Στην Ελλαδα που ειχαμε ρατσισμο και ημασταν πισω θεωρητικα, κοσμος που πολυ πιθανον αν τον ρωταγες να σου ελεγε δε μου αρεσουν οι ξενοι, ΒΟΗΘΗΣΕ!!!!
Εσυ ομως τον χαρακτηριζες ρατσιστη... ΑΛΛΑ οταν ηρθε η ωρα να αποδειξεις την αξια σου δε σε ειδα να πας στη Λεσβο λογου χαρην να βοηθησεις αλλα ησουν στο σπιτακι σου και απλα χαρακτηριζες.

Ρατσιστες πραγματικοι για εμενα ειναι λιγοι. Η λεξη αυτη βαρυσημαντη και πρεπει να χρησιμοποιειται με μετροεπεια. Αλλιως χανει πρωτων την αξια της και δευτερων επειδη πολλοι που τη λενε δεν ξερουν που τη λενε, αποτελεουν βεβαιως τους πρεσβευτες του αντιρατσισμου :D, εχει ως αποτελεσμα να περιοριζεις τον καθενα να εκφραζεται οπως επιθυμει... του περιοριζεις την ελευθερια κανεις λογοκρισια!!!!

*Το κειμενο δεν εχει β ενικο επειδη αναφερομαι σε καποιον απο τους συζητητες. Απλα ετσι μου βγηκε :)
 

paulo

Active Member
6000 για να διαφημίσει το μαγαζί. Όπως σου το λέω. Ούτε σεντ λιγότερο. φυσικά μίλησα με μάνατζερ του. Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει. Αυτη η συζήτηση έγινε πριν 2 μήνες ακριβως. Όταν το άκουσα από δύο μάλιστα ινφλουενσερ έπαθα την πλάκα μου γιατί κι εγώ πιστεύω εκεί στο χιλιάρικο ότι θα κλείσουμε το ντιλ. Τέλος πάντων εννοείται πως μίλησα με ένα μικροτερο όνομα και κλείσαμε στα 700 ευρώ. Το περίεργο είναι ότι όλοι έχουν μάνατζερ. Τι σκατα
Είδα τα βίντεο και ήταν 11-2019 τότε κάναμε την δουλειά και μιλούσα με την ίδια και μάλιστα ήταν και η Βρισηίδα μαζι σε αυτα τα χρήματα .
Αυτο που λες μπορεί να ήταν μια σειρά απο διαφημίσεις συνεχόμενες , Ωραια δουλειά εγινε
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κύριοι καλή χρόνια και σταματάμε μαχαίρι εδώ αυτές τις συζητήσεις. Αρκετά με τις κόντρες στα περί μμ. Μην ανοίξουμε και άλλα. Επίσης θα παρακαλούσα όλους να αποφεύγουν τέτοιου είδους εκφράσεις. Κάτι που εμείς θεωρούμε χιούμορ αν πληγώνει αν άνθρωπο δίπλα μας (είτε το θέλουμε είτε όχι) δεν είναι σωστό. Κατ’ αρχήν θα περιοριστώ στις συστάσεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos-3

Well-Known Member
Θεωρω πως η λεξη χρησιμοποιειται στις μερες μας σαν καραμελα. Πλεον προσεχουμε την καθε λεξη που λεει καποιος και ειμαστε ετοιμοι να πουμε "αυτο που λες ειναι ρατσιστικο" προσπαθουμε να κρινουμε τους παντες αυστηρα.

Εχουμε τα αφτια μας και τα αισθητηρια μας ορθανοιχτα να ακουσουμε και να κρινουμε τον διπλα, πολλες φορες αδικα καθως καποιος μπορει να πει κατι για πλακα, γιατι αυτος που μιλαει ειναι φιλος του κλπ κλπ. Τη ρετσινια ομως του την κολλαμε.

Παρολα αυτα ενω πολλοι ειναι εκεινοι που χαρακτηριζουν λιγοι εκεινοι που πραγματικα βοηθανε. Στις βορειες Ευρωπαικες χωρες που οπως αναφερατε ειναι μπροστα νομιζω γνωριζετε τη γνωμη για τους προσφυγες. Στην Ελλαδα που ειχαμε ρατσισμο και ημασταν πισω θεωρητικα, κοσμος που πολυ πιθανον αν τον ρωταγες να σου ελεγε δε μου αρεσουν οι ξενοι, ΒΟΗΘΗΣΕ!!!!
Εσυ ομως τον χαρακτηριζες ρατσιστη... ΑΛΛΑ οταν ηρθε η ωρα να αποδειξεις την αξια σου δε σε ειδα να πας στη Λεσβο λογου χαρην να βοηθησεις αλλα ησουν στο σπιτακι σου και απλα χαρακτηριζες.

Ρατσιστες πραγματικοι για εμενα ειναι λιγοι. Η λεξη αυτη βαρυσημαντη και πρεπει να χρησιμοποιειται με μετροεπεια. Αλλιως χανει πρωτων την αξια της και δευτερων επειδη πολλοι που τη λενε δεν ξερουν που τη λενε, αποτελεουν βεβαιως τους πρεσβευτες του αντιρατσισμου :D, εχει ως αποτελεσμα να περιοριζεις τον καθενα να εκφραζεται οπως επιθυμει... του περιοριζεις την ελευθερια κανεις λογοκρισια!!!!

*Το κειμενο δεν εχει β ενικο επειδη αναφερομαι σε καποιον απο τους συζητητες. Απλα ετσι μου βγηκε :)
Μπράβο σου φίλε μου ...και βαριέμαι να γράφω ...τα λες σχεδόν όλα ....και μιλάνε σε ανθρώπους σαν εμένα που τυγχάνει να είμαστε στην πρώτη γραμμή όσο αφορά το προσφυγικό όταν άλλοι μου κριτικάρουν εκ του ασφαλούς στις δήθεν πολιτισμένες και ασφαλές (εδώ γελάμε) χώρες...και για να τελειώνουμε και κλείνω μ αυτό μέρες που είναι ...οποίος δεν του αρέσει η χώρα μας η νοοτροπία μας ο Σεφερλής ο δήθεν ρατσισμός και όλα αυτά στο καλό....κανένας δεν τους κρατάει με το ζόρι ....
 

aeratos28

Just aeratos
Εδώ το βρήκες αμέσως σαν χιούμορ βλέπω,ούτε γερμανισταν ακουστηκε ούτε τπτ..ας το αφήσουμε όπως είπε και ο cvial
Για πλάκα μάλλον το έκανα και αυτοί ρε. Απλά πιθανόν η κοπέλα δεν είχε την λεπτή τους αίσθηση του χιούμορ.
Βλάκες και ρατσιστές υπάρχουν παντού, ναι. Ο αριθμός τους και ο τρόπους αντιμετώπισής τους διαφέρει. Δυστυχώς είμαστε πάρα πολύ πίσω σε αυτά τα θέματα. Και ο Georgie διαμαρτύρεται δικαίως γιατί χώρες όπως η Ιρλανδία είναι 50 χρόνια μπροστά.
Καλή χρονιά με υγεία σε όλους.
 

Aris81

Well-Known Member
@CVIAL θα σεβαστώ το αίτημα περί μη συνέχισης της συζήτησης/αντιπαράθεσης,
απλά θα σχολιάσω το βίντεο που αναφέρθηκε,μιας και δύο από τα τέσσερα περιστατικά "ρατσισμού" που
φαίνεται ότι υπέστει η συμπαθής Κινέζα τουρίστρια,ήταν το ένα σε πόλη που έμενα και το άλλο στην πόλη που μένω.

Θα σχολιάσω 3 από τα συνολικά 4 του βίντεο.
Στο ένα που την πλησιάζει κάποιος(μάλιστα όχι Γερμανός) και την κοροιδεύει στον πεζόδρομο,ο τύπος είναι μεθυσμένος και έχει και το μπουκάλι στα χέρια του.
Στο άλλο στη Κολωνία στην οδό Schildergasse(σα να λέμε στην Ερμού) ακόμη και ξανθιά με μπλε μάτια να είσαι,αν γυροφέρνεις με το selfie stick και τραβάς βίντεο,όλο και κάποιος μπορεί να ενοχληθεί.
Και πάμε τώρα και στην πόλη μου,στο περιστατικό στο Hofbräuhaus δηλαδή τη γνωστή ιστορική μπυραρία που είναι τίγκα στους μεθυσμένους τουρίστες και την πλησίασε ένας μεθυσμένος και την κορόιδεψε...Ε,ναι...
Και στο Oktoberfest να πας,μπορεί κάτι αντίστοιχο να συμβεί σε οποιονδήποτε.
Από Βαυαρούς να κοροιδεύουν αισχρά Γερμανούς άλλων κρατιδίων,μέχρι τα πάντα όλα..

Κάθισα να γράψω τα παραπάνω,γιατί πλέον είναι αβάσταχος ο βιασμός της κοινής λογικής από μία τραγική μειοψηφία που προσπαθεί να δημιουργήσει τετελεσμένα.
Άτομα που ψοφάνε για 5 λεπτά δημοσιότητας ή που με fake videos θέλουν να ενισχύσουν τις ιδεοληψίες τους.

Στη Γερμανία υπάρχει ρατσισμός,όπως και παντού.
Όμως ρατσισμός απέναντι σε Κινεζούλες τουρίστριες με selfie stick,ΔΕΝ υπάρχει.

Με τέτοια βίντεο,το μόνο που κατορθώνουν κάποιοι,είναι να εξωθούν με τις αθλιότητές τους μετριοπαθείς πολίτες στα άκρα.
 

vlafo

Well-Known Member
Στη Γερμανία υπάρχει ρατσισμός,όπως και παντού.
Φίλε Aris καλή χρονιά και χρόνια πολλά.
Σωστά τα λες αλλά με μια μικρή διόρθωση.
Στην Ελλάδα δεν υπάρχει ρατσισμός, όπως αντίστοιχα τέτοια περιστατικά που στις ξένες χώρες είναι καθημερινότητα.
 

Georgie

Well-Known Member
Ρε παιδια ενα σχόλιο έκανα,σε απάντηση σχολίων που δε μου άρεσαν .
Επειδή έτσι ένιωσα και έκρινα σε μια δημόσια συζήτηση
Ουτε χαρακτήρισα λαούς ουτε χωρες , αλοιμονο
Ουτε χαρακτήρισα τα παιδια, που ειμαι σίγουρος οτι το έγραψαν για αστείο (,εκει ειναι που διαφωνώ,επειδή δε το θεωρώ αστείο)
Ουτε και συμφωνώ με το σχόλιο του @george_hatzi επειδή δε πιστεύω οτι οι Ελληνες ειναι πίσω, αλλα και γενικά δε μου αρεσει η γενίκευση .
End the story
 
  • Like
Reactions: spi

tasos33

Well-Known Member
Ρε παιδια ενα σχόλιο έκανα,σε απάντηση σχολίων που δε μου άρεσαν .
Επειδή έτσι ένιωσα και έκρινα σε μια δημόσια συζήτηση
Ουτε χαρακτήρισα λαούς ουτε χωρες , αλοιμονο
Ουτε χαρακτήρισα τα παιδια, που ειμαι σίγουρος οτι το έγραψαν για αστείο (,εκει ειναι που διαφωνώ,επειδή δε το θεωρώ αστείο)
Ουτε και συμφωνώ με το σχόλιο του @george_hatzi επειδή δε πιστεύω οτι οι Ελληνες ειναι πίσω, αλλα και γενικά δε μου αρεσει η γενίκευση .
End the story
Άνοιξες τους ασκούς του Αιόλου εσύ , ο μοντ θα ανοίξει τους ασκούς του ban
 
Μπλουζα