Δερματολόγος θεσ/κη-Αθήνα

goofy

New Member
Καλημέρα, εχω χρόνια που ταλαιπωρούμαι με α/α, μετά την εγκυμοσύνη κάπως χειροτέρεψαν τα μαλλιά αλλά τα διατουρούσα με διάφορες θεραπείες σε καλή σχετικά κατάσταση. Τον τελευταίο χρόνο τα πράγματα χειροτέρεψαν δραματικά. Η αραίωση πια είναι εμφανής και χρησιμοποιώ ινες πύκνωσης συνεχώς. Σε αυτό συνέβαλε βεβαια, ότι τον τελευταίο χρόνο η ψυχολογία μου ηταν χάλια και γενικά πολύ στρες. Εχω αρχίσει να σκέφτομαι τη μεταμόσχευση, αλλά θα ήθελα να το ψάξω λίγο ακόμη με δερματολόγο μήπως και ξαναβγούν τα μαλλια που έχασα τον τελευταίο χρόνο. Πήγα ήδη σε γιατρό και μου είπε λόγω του στρες μπήκαν πολλες τρίχες σε τελόγενή φάση, αν δεν κάνω λάθος. Εχω ήδη φύτρες αρκετες αλλά η αραίωση εξακολουθεί να είναι μεγάλη. Τώρα χρησιμοποιώ ένα διάλυμα MLT (fagron Derma Pach Dual), είναι αρκετα δυνατο και σχετικά καινουριο, και περιέχει και minox.
https://gr.fagron.com/sites/default/files/product/document/dual_mlt_newsletter_pharma_web.pdf
Παίρνω ταυτόχρονα βιταμίνες, Ω3, ιπποφαές. Παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας μου προτείνει ένα δερματολόγο κατα προτίμηση Θεσ/κη που να είναι γνώστης του θέματος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα