Δεν ξερω ειληκρινα τι κανω

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

cmos516

Member
Παιδια πραγματικα εδω και ενα μεγαλο χρονικο διαστημα,παρακολουθοντας το forum,και διαβαζοντας διαφορες πολυτιμες εμπειριες απο παιδια που ακουλουθησαν θεραπειες ,βρισκομαι ειληκρινα σε κατασταση απογνωσης και δεν ξερω τελικα τι να κανω.
Το προβλημα ειναι η hairline μου που απο τη μια μερια ειναι λιγο "ποντικοφαγομενη" new-2.bmp - 0.51MB
(Απο οικογενεια δεν υπαρχουν καραφλοι γενικος,αντε να ειναι μεχρι NW2)
Σκεφτομαι και θα ηθελα να ξεκινησω κατι να δυναμωσω τα μαλλια εκει αλλα....
Με δεδομενο οτι δεν υπαρχει περιπτωση να παρω χαπι ποτε,εστιαζομε στις τοπικες θεραπειες οπου κυριολεκτικα εχω σαστισει μ'αυτη την γ@μημενη την μινοξιδιλη.
Τη μια διαβαζω οτι το παλικαρι ειδε αποτελεσματα "και ειναι αισιοδοξος"στο μηνα χρησης μινοξ.
Την αλλη διαβαζω οτι ενα αλλο παλικαρι μετα απο 8 μηνες χρησης της δεν ειδε τιποτα,παρα μονο τρελη τριχωπτωση(μεχρι που πηρε το χαπι και ειδε κατι)
Τη μια διαβαζω δεν κανει για την hairline τιποτα η μινοξ.
Απ'την αλλη διαβαζω οτι οτι και να αποκτησεις (αν τελικα αποκτας με τη χρηση μινοξ),με το που σταματας ακολουθει τρελη τριχοπτωση ,και χανεις οτι μαλλια-δυναμη σου εδωσε.(επομενος τι να ξεκινησει κανεις,να παιρνει για μια ζωη,υπαρχουν και οι παρενεργειες)
Απο την αλλη σκεφτομαι να παω δερματολογο ,αλλα κ αυτοι δεν ξερουν την τυφλα τους μερικοι,και πολυ πιθανο μην ακουσω κατι καινουργιο.

Σκεφτομουνα να λουζομαι 2 φορες τη βδομαδα με το botaderm (2%κετοκον...)και μετα να βαζω λιγο regain ,αλλα ενα παλικαρι το κανε αυτο 8 μηνες και χειροτερα εγινε,
ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ,(μπορω να κανω βασικα?)
Εχω τρελαθει γιατι εκτος οτι ειμαι τυπος που ειμαι ανεμελος και δεν ειμαι επιρεπεις σε θεραπειες,αλλα για τα μαλλια μου ΤΑ ΠΑΝΤΑ,αλλα να ξεκινησω να μην δω τιποτα ουσιωδη και να γινω και χειροτερα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

azyx

New Member
Απ: Δεν ξερω ειληκρινα τι κανω

Σιμος! Μην το σκεφτεσαι πολυ! Ξεκινα οσο ειναι νωρις! παρε υγρη μινοξ ριξε και 10 προσκαρ μεσα! και βαζε 2 φορες τη μερα... αργοτερα προσθετεις και αλλα σιγα σιγα... μην τα αρχισεις ολα τα τοπικα μαζι θα ερεθιστει πολυ η επιδερμιδα... Εγς ειδα αποτελεσμα απο τοπικη μινοξ και στο hairline και στους κροταφους! Απο το fungoral μην περιμενεις το βαζω πολυ καιρο και δεν εκανε τιποτα μονο του! Αργοτερα προσθετεις αζελαικο, τρετινοινη κτλπ στν θεραπεια σου! ΘΑ βγαλω καμια φοτο αργοτερα να ποσταρω να δεις διαφορα κροταφους και hairline σε 3 μηνες...


Πριν ξεκινησω minox,fina,tretinoin,,,μεχρι τοτε εβαζα μονο fungoral!
23aug 2009

before23aug2009.jpg



19aug 2009
19aug.jpg




1sep 2009
1sept2009.jpg







**********************************************************************************************
περιπου ενα μηνα αφου ξεκινησα... μετα απο τρελο shed 200-300 τριχες τη μερα... σε καθε περασμα του χεριου εμεναν και απο 5τριχες, εβαζα μινοξ και εμενε μια χουφτα στα χερια
3οκτ 2009

3oct.jpg

3octb.jpg





11oct2009
11oct2009.jpg




14oct2009
14oct2009.jpg


**********************************************************************************************
3Nov 2009
3nov.jpg




16nov2009
16nov2009.jpg





**********************************************************************************************
Τωρα 17nov 2009 και μετα απο εφαρμογη τοπικου! Εχω κουρευτει επίσης εδω.. Μωλις κανω μπανακι θα βγαλω και αλλες με βρεγμενο μαλι!
17nov1.jpg

17nov2.jpg

17novr.jpg

17novl.jpg




**********************************************************************************************
18 nov 2009 εφαρμογη μινοξ 2ωρες πριν!
18nov1.jpg

18nov2.jpg
 

cmos516

Member
Απ: Δεν ξερω ειληκρινα τι κανω

azyx είπε:
Σιμος! Μην το σκεφτεσαι πολυ! Ξεκινα οσο ειναι νωρις! παρε υγρη μινοξ ριξε και 10 προσκαρ μεσα! και βαζε 2 φορες τη μερα... αργοτερα προσθετεις και αλλα σιγα σιγα... μην τα αρχισεις ολα τα τοπικα μαζι θα ερεθιστει πολυ η επιδερμιδα... Εγς ειδα αποτελεσμα απο τοπικη μινοξ και στο hairline και στους κροταφους! Απο το fungoral μην περιμενεις το βαζω πολυ καιρο και δεν εκανε τιποτα μονο του! Αργοτερα προσθετεις αζελαικο, τρετινοινη κτλπ στν θεραπεια σου! ΘΑ βγαλω καμια φοτο αργοτερα να ποσταρω να δεις διαφορα κροταφους και hairline σε 3 μηνες...

Καλα εισαι τρελος :D :D :D ,τι 10 προσκαρ μεσα,εδω ουτε χαπακι για δοκιμη δεν προκειτε να παρω.
Οι 2 τελευταιες φωτο ειναι μετα απο τη θεραπεια σου αυτη,ή εισαι στην περιοδο τρελου sheling κατα το ξεκινημα της. Γιατι ομολογω δεν ενθουσιαστηκα.(βεβαια εσυ ξερεις καλυτερα ,που ηταν πριν και ειναι τωρα).
Εσυ απ'οτι παρατηρω κι απ τα γενια σου,δεν εχεις απο την "κατασκευη σου"μεγαλη πυκνοτητα γενικα.

αζελαικο, τρετινοινη μπορει να τα βρει κανεις στο φαρμακειο?
 

azyx

New Member
Απ: Δεν ξερω ειληκρινα τι κανω

Τοτε δεν μπορω να σε βοηθησω:p
αζελαικο, τρετινοινη εχει στο φαρμακειο σε κρεμα!
 
Απ: Δεν ξερω ειληκρινα τι κανω

αχ αυτα τα χαπια...
ειχα πει ποτε δεν θα τα ακουμπισω
ειδα μεταοτι ο azyx βαζει προσκαρ στην μιν και λεω δεν βαζω και εγω?
τα αγορασα και ειπα "δεν μαμιετε θα τα παιρνω απο το στομα"
ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 18!!
πραγματικα ευχομε να μου κατεβασει την λιμπιντο στο 0!
 

cmos516

Member
Απ: Δεν ξερω ειληκρινα τι κανω

Aπο την φωτο στις 3Nov 2009 εως 17Nov 2009 ,μεγαλη διαφορα ??? ??? ??? μεσα σε 2 βδομαδες!!Απιστευτο.
Ολο αυτο περνοντας και χαπι εεε??
 

geofish

New Member
Απ: Δεν ξερω ειληκρινα τι κανω

Αν μου δώσεις απάντηση στο πρόβλημα μου που αντιμετωπίζω τώρα θα σου απαντήσω και εγώ.

Έχω ένα παλιό αμάξι και δεν ξέρω πόσο καιρό ακόμη θα μου πάει, αν και τα αμάξια της ίδιας μάρκας μου λένε άλλοι ότι δεν έχουν κανένα πρόβλημα. Να πω ότι είμαι κατά στο να πάρω δάνειο αλλά ούτε έχω και τα λεφτά. Σκέπτομαι λοιπόν να αγοράσω μια porsche cayenne για απολάυσω οδήγηση, να πουλάω μούρη και να έχω πολλές γκόμενες, για όλα αυτά όμως θα πρέπει να κάνω δυο και τρεις δουλειές μαζί για να την αγοράσω και να την συντηρήσω. Και αυτό όμως δεν είναι σίγουρο γιατί ξέρω άτομα που αγόρασαν porsche και δεν έκαναν τίποτα από τα παραπάνω. Αλλά και αν ακόμη ισχύουν τα παραπάνω με το που θα σταματήσω να δουλεύω θα χάσω την porsche (λόγο δανείου και συντήρησης) άρα και τις γκόμενες, μούρη, κτλ. Αξίζει τον κόπο λοιπόν να χαλάσω την υγεία μου δουλεύοντας σαν το σκυλί για όλα αυτά, δεν ξέρω. Επίσης σκέπτομαι να πάρω ένα πιο φθηνό αμάξι αλλά ένας γνωστός μου που πηρέ μου είπε ότι δεν κάνει τίποτα χάλια οδηγική απόλαυση καμία γκόμενα και δεν τον προσέχει κάνεις.
Από την άλλη σκέπτομαι να ρωτήσω κάποιον πωλητή αυτοκινήτων, όμως και αυτοί εκτός ότι οι πιο πολύ είναι άσχετοι δεν έχουν να μου πουν τίποτα καινούργιο που δεν το ξέρω εγώ.
Έχω κολλήσει δεν μπορώ να βρω λύση, να πω τέλος ότι είμαι και τεμπέλης και δεν μου αρέσει καθόλου η δουλειά αλλά μια porsche πολύ την θέλω και θα έδινα τα πάντα για αυτήν.


Σημείωση
Τα παραπάνω φίλε cmos516 τα γράφω με καλή πρόθεση και σε καμία περίπτωση δεν θέλω να σε ειρωνευτώ. Θέλω όμως να δείξω έτσι τι εικόνα δίνεις στους άλλους.
Όλοι μας έχουμε περάσει τέτοιες καταστάσεις για αυτό από την μια πλευρά σε καταλαβαίνω αλλά μην φτάνουμε και στην υπερβολή.
Φιλικά.
 

azyx

New Member
Απ: Δεν ξερω ειληκρινα τι κανω

dimitris1991 είπε:
αχ αυτα τα χαπια...
ειχα πει ποτε δεν θα τα ακουμπισω
ειδα μεταοτι ο azyx βαζει προσκαρ στην μιν και λεω δεν βαζω και εγω?
τα αγορασα και ειπα "δεν μαμιετε θα τα παιρνω απο το στομα"
ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 18!!
πραγματικα ευχομε να μου κατεβασει την λιμπιντο στο 0!

Δημητρη αν δεις οποιαδήποτε παρενεργεια... σταματας αμεσως για μια εβδομαδα και μετα ξαναρχιζεις με μιση δοση!
Εγω θα σ ελεγα να μην ξεκινησεις φιναστεριδη απο το στομα ακομα! αλλα αν το κανεις ουτος η αλλος παρε στην αρχη πολυ μικρη ποσοτητα 0,25mg ανα 2-3 μερες για κανα μηνα να δεις πως θα παει και μετα ανεβαζεις σιγα σιγα....Αλλα απ οτι βλεπω δεν παιζει τρελο ρολο η ποσοτητα... και με τοσο μικρη ποσοτητα (0,5mg ανα 2μερες) που παιρνω εχω και παρενεργιες και αποτελεσμα πιστευω... αγόρασε propecia και κοβε το στα 4 (μην αγορασεις προσκαρ δεν θα μπορεσεις να το κοψεις σε τοσο μικρα κομματακια) εγω περνω 0,5mg ανα δυο μερες και εχω παρενεργειες να φανταστεις!

Επισης καλο ειναι να μην παιρνουν το χαπι παιδια που δεν εχουν σεξουαλικη εμπειρία... γιατι οταν ερθει η ωρα να κανουν σεξ εκτος απο το αγχος της πρωτης φορας θα εχουν και το αγχος απο τη φιναστεριδη οποτε δυσκολα τα πραγματα!
 

azyx

New Member
Απ: Δεν ξερω ειληκρινα τι κανω

cmos516 είπε:
Aπο την φωτο στις 3Nov 2009 εως 17Nov 2009 ,μεγαλη διαφορα ??? ??? ??? μεσα σε 2 βδομαδες!!Απιστευτο.
Ολο αυτο περνοντας και χαπι εεε??

Αυτη τη στιγμη ειμαι σε φαση που εχει σταματήσει η τριχόπτωση εχουν αρχισει και βγαίνουν νεες τριχες στην θεση αυτων που ειχαν πεσει.... η τριχα φαινεται πιο υγιείς και γερη, στο μπανιο βλεπω λιγες τριχες πλεον 10-15 ισως απο εκει που εβλεπα 100+... και νομιζω πως απο εδω και περα αρχιζω να βλεπω θετικα αποτελεσματα και ειμαι σε καλυτερη κατασταση απ οτι ημουν πριν ξεκινησω... αλλα ολα εχουν το κοστος και το ρισκο τους! οποτε καθεσαι κατω και λες... τι εχει σημασια για σενα! Εγω συχαίνομαι τα χαπια και δεν παιρνω ουτε ασπιρινη... δοκιμασα για ενα διαστημα saw palmetto χωρις να κανει τιποτα και κατεληξα πως αν δεν παρεις αντιανδρογονο οπως και να λεγετε αυτο, δουλεια δεν κανεις! οτι αντιανδρογονο και να παρεις αν θες να εχεις αποτελεσμα θα εχεις παρενέργειες πιστευω... για αυτο παιρνω μικρη δοση απο στομα και τα υπολοιπα τοπικα ετσι ωστε ο συνδιασμος να ειναι σαν να παιρνεις 1mg φιναστεριδη τη μερα απο το στομα ισω και καλυτερα! Αλλα το χαπι δεν το γλυτώνεις στην αρχη... εγω σκεφτομαι να δυναμώσω το μαλι για ενα χρονο και μετα να συνεχισω μονο τοπικα... αλλα στην αρχη με τοπικα μονο μ φαινεται απιστευτο να γινει κατι πολυ καλο!
 
Απ: Δεν ξερω ειληκρινα τι κανω

azyx είπε:
[quote author=dimitris1991 link=topic=1230.msg20650#msg20650 date=1258496009]
αχ αυτα τα χαπια...
ειχα πει ποτε δεν θα τα ακουμπισω
ειδα μεταοτι ο azyx βαζει προσκαρ στην μιν και λεω δεν βαζω και εγω?
τα αγορασα και ειπα "δεν μαμιετε θα τα παιρνω απο το στομα"
ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 18!!
πραγματικα ευχομε να μου κατεβασει την λιμπιντο στο 0!

Δημητρη αν δεις οποιαδήποτε παρενεργεια... σταματας αμεσως για μια εβδομαδα και μετα ξαναρχιζεις με μιση δοση!
Εγω θα σ ελεγα να μην ξεκινησεις φιναστεριδη απο το στομα ακομα! αλλα αν το κανεις ουτος η αλλος παρε στην αρχη πολυ μικρη ποσοτητα 0,25mg για κανα μηνα να δεις πως θα παει και μετα ανεβαζεις σιγα σιγα.... αγόρασε propecia και κοβε το στα 4 (μην αγορασεις προσκαρ δεν θα μπορεσεις να το κοψεις σε τοσο μικρα κομματακια) εγω περνω 0,5mg ανα δυο μερες και εχω παρενεργειες να φανταστεις!

Επισης καλο ειναι να μην παιρνουν το χαπι παιδια που δεν εχουν σεξουαλικη εμπειρία... γιατι οταν ερθει η ωρα να κανουν σεξ εκτος απο το αγχος της πρωτης φορας θα εχουν και το αγχος απο τη φιναστεριδη οποτε δυσκολα τα πραγματα!
[/quote]
proscar πηρα !
το μονο που με ανησηχει ειναι η σμικρυνση πεους , τπτ αλλο.
να σου πω πως εβαλες τα προσκαρ στην μινο
τα εβρασες?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

azyx

New Member
Απ: Δεν ξερω ειληκρινα τι κανω

dimitris1991 είπε:
[quote author=azyx link=topic=1230.msg20679#msg20679 date=1258560330]
[quote author=dimitris1991 link=topic=1230.msg20650#msg20650 date=1258496009]
αχ αυτα τα χαπια...
ειχα πει ποτε δεν θα τα ακουμπισω
ειδα μεταοτι ο azyx βαζει προσκαρ στην μιν και λεω δεν βαζω και εγω?
τα αγορασα και ειπα "δεν μαμιετε θα τα παιρνω απο το στομα"
ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 18!!
πραγματικα ευχομε να μου κατεβασει την λιμπιντο στο 0!

Δημητρη αν δεις οποιαδήποτε παρενεργεια... σταματας αμεσως για μια εβδομαδα και μετα ξαναρχιζεις με μιση δοση!
Εγω θα σ ελεγα να μην ξεκινησεις φιναστεριδη απο το στομα ακομα! αλλα αν το κανεις ουτος η αλλος παρε στην αρχη πολυ μικρη ποσοτητα 0,25mg για κανα μηνα να δεις πως θα παει και μετα ανεβαζεις σιγα σιγα.... αγόρασε propecia και κοβε το στα 4 (μην αγορασεις προσκαρ δεν θα μπορεσεις να το κοψεις σε τοσο μικρα κομματακια) εγω περνω 0,5mg ανα δυο μερες και εχω παρενεργειες να φανταστεις!


Επισης καλο ειναι να μην παιρνουν το χαπι παιδια που δεν εχουν σεξουαλικη εμπειρία... γιατι οταν ερθει η ωρα να κανουν σεξ εκτος απο το αγχος της πρωτης φορας θα εχουν και το αγχος απο τη φιναστεριδη οποτε δυσκολα τα πραγματα!
[/quote]
proscar πηρα !
το μονο που με ανησηχει ειναι η σμικρυνση πεους , τπτ αλλο.
να σου πω πως εβαλες τα προσκαρ στην μινο
τα εβρασες?
[/quote]

Μην βρασεις τιποτα..ειναι εξαιρετικα εύφλεκτη η μινοξ! θα τα βαλεις Ολα φωτια! μολοφ ειναι! Κανε μερικα χαπακια σκονη πολυ ψιλή... και μετα ριξτη μεσα στη μινοξ και ανακατεψε πολυ καλα... επισης θελει ανακατεμα πριν απο καθε χρηση!
Σμίκρυνση πεους δεν παιζει! αυτα ειναι μ@λ@κιες...
12 χαπακια πρσκαρ μεσα σε 60ml minox = 0,1% φιναστεριδη
οπως αυτο http://www.anagen.net/remoxin.htm
Promox 5% Lotion 1x60ml US $59
Ενω ολοι μας με 10-15 ευρω τα 60ml εχουμε δικο μας Promox και πολυ καλύτερο κιολας γιατι ολα τα υλικα θα ειναι φρεσκα γιατι δεν θα εχουν φαει την αλοιωση μεταξυ τους τοσο καιρο στο μπουκαλακι!
μην περιμενεις αποτελεσματα τους πρωτους μηνες θα εισαι χειροτερα απο οτι πριν ξεκινησεις στην αρχη... πολυ χειροτερα ισως,,, τα καλα αποτεσματα ερχονται μετα.,,, θελει πολυ υπομονη και επιμονη σε αυτο που κανεις... αν ηταν ευκολο θα ειχαν ολοι μαλια!
 

cmos516

Member
Απ: Δεν ξερω ειληκρινα τι κανω

geofish είπε:
Αν μου δώσεις απάντηση στο πρόβλημα μου που αντιμετωπίζω τώρα θα σου απαντήσω και εγώ.

Έχω ένα παλιό αμάξι και δεν ξέρω πόσο καιρό ακόμη θα μου πάει, αν και τα αμάξια της ίδιας μάρκας μου λένε άλλοι ότι δεν έχουν κανένα πρόβλημα. Να πω ότι είμαι κατά στο να πάρω δάνειο αλλά ούτε έχω και τα λεφτά. Σκέπτομαι λοιπόν να αγοράσω μια porsche cayenne για απολάυσω οδήγηση, να πουλάω μούρη και να έχω πολλές γκόμενες, για όλα αυτά όμως θα πρέπει να κάνω δυο και τρεις δουλειές μαζί για να την αγοράσω και να την συντηρήσω. Και αυτό όμως δεν είναι σίγουρο γιατί ξέρω άτομα που αγόρασαν porsche και δεν έκαναν τίποτα από τα παραπάνω. Αλλά και αν ακόμη ισχύουν τα παραπάνω με το που θα σταματήσω να δουλεύω θα χάσω την porsche (λόγο δανείου και συντήρησης) άρα και τις γκόμενες, μούρη, κτλ. Αξίζει τον κόπο λοιπόν να χαλάσω την υγεία μου δουλεύοντας σαν το σκυλί για όλα αυτά, δεν ξέρω. Επίσης σκέπτομαι να πάρω ένα πιο φθηνό αμάξι αλλά ένας γνωστός μου που πηρέ μου είπε ότι δεν κάνει τίποτα χάλια οδηγική απόλαυση καμία γκόμενα και δεν τον προσέχει κάνεις.
Από την άλλη σκέπτομαι να ρωτήσω κάποιον πωλητή αυτοκινήτων, όμως και αυτοί εκτός ότι οι πιο πολύ είναι άσχετοι δεν έχουν να μου πουν τίποτα καινούργιο που δεν το ξέρω εγώ.
Έχω κολλήσει δεν μπορώ να βρω λύση, να πω τέλος ότι είμαι και τεμπέλης και δεν μου αρέσει καθόλου η δουλειά αλλά μια porsche πολύ την θέλω και θα έδινα τα πάντα για αυτήν.


Σημείωση
Τα παραπάνω φίλε cmos516 τα γράφω με καλή πρόθεση και σε καμία περίπτωση δεν θέλω να σε ειρωνευτώ. Θέλω όμως να δείξω έτσι τι εικόνα δίνεις στους άλλους.
Όλοι μας έχουμε περάσει τέτοιες καταστάσεις για αυτό από την μια πλευρά σε καταλαβαίνω αλλά μην φτάνουμε και στην υπερβολή.
Φιλικά.

Φιλε geofish το προβλημα δεν ειναι ουτε η τεμπελια ουτε το οτι δεν μου αρεσει η δουλεια,το προβλημα ειναι οτι δεν μου αρεσει να δουλευω χωρις να με πληρωνουν ετσι ωστε να αποκτησω μια μερα το porche...
Aπο την αλλη ναι ,λεω οτι ξερεις κατι, αμα ειναι να δουλευω σε μια τοσο πολυ ανθυγειηνη δουλεια,για να παιρνω τοσα λεφτα ωστε να μπορεσω να αποκτησω την porche,δημιουργοντας μου παραλληλα προβλημα υγειας ,που στο τελος δεν θα μπορεσω να χαρω τα γκομενακια που θα αποκτησω με το porche,λεω ναι χιλιες φορες ετσι με τα ποδια παρα με το porche.
Απο την αλλη παλι ακουγοντας πολλους να λενε οτι βγαλαν γκομενακια και με ενα φθηνό αμάξι ,και αλλους να λενε οτι οχι μονο δεν βγαλαν αλλα με το που τους ειδε η γκομενα με το φθηνό αμάξι,τους παρατησε και την εκανε καπνος ,με κανει να σαστιζω και να μπερδευομαι.
Και καθομαι και λεω τωρα ,το porche το ξεχναμε γιατι αμα ειναι να εχω γκομενακια και να μη μπορω να τα πηδηξω αστο καλυτερα.
Οποτε λεω να παρω το φθηνό αμάξι η οχι? Αυτο ειναι το προβλημα μου
στο ολο θεμα με ξενερωνει καπως πως ακομη και με το φθηνο αμαξι,θα πρεπει να με πελατης στη τραπεζα,μεχρι να πεθανω,γιατι αλλιως μου το πηραν το αμαξι,και μαζι μ'αυτο και τα γκομενακια που εβγαλα με τοσο κοπο(αυτο κ αν ειναι αδικο!!!).
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Δεν ξερω ειληκρινα τι κανω

dimitris1991 είπε:
[quote author=Σπύρος link=topic=1230.msg20686#msg20686 date=1258564680]
[quote author=dimitris1991 link=topic=1230.msg20682#msg20682 date=1258561087]
proscar πηρα !
το μονο που με ανησηχει ειναι η σμικρυνση πεους , τπτ αλλο.
όπα-μην γράφουμε ό,τι να'ναι... 7SFGSFG
[/quote]
τι εννοεις?
[/quote]
αυτό που γράφεις δεν παρατηρήθηκε ποτέ και από κανέναν-περισσότερο παραμύθι είναι από άσχετους :down
 
Απ: Δεν ξερω ειληκρινα τι κανω

σπυρο στο ποστ του ακη το διαβασα που ειναι και πιντ..
λεει για ηλικιες κατω των 20..
ελπιζω να ειναι ψεματα οπως λες
 
Απ: Δεν ξερω ειληκρινα τι κανω

azyx είπε:
[quote author=dimitris1991 link=topic=1230.msg20682#msg20682 date=1258561087]
[quote author=azyx link=topic=1230.msg20679#msg20679 date=1258560330]
[quote author=dimitris1991 link=topic=1230.msg20650#msg20650 date=1258496009]
αχ αυτα τα χαπια...
ειχα πει ποτε δεν θα τα ακουμπισω
ειδα μεταοτι ο azyx βαζει προσκαρ στην μιν και λεω δεν βαζω και εγω?
τα αγορασα και ειπα "δεν μαμιετε θα τα παιρνω απο το στομα"
ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 18!!
πραγματικα ευχομε να μου κατεβασει την λιμπιντο στο 0!

Δημητρη αν δεις οποιαδήποτε παρενεργεια... σταματας αμεσως για μια εβδομαδα και μετα ξαναρχιζεις με μιση δοση!
Εγω θα σ ελεγα να μην ξεκινησεις φιναστεριδη απο το στομα ακομα! αλλα αν το κανεις ουτος η αλλος παρε στην αρχη πολυ μικρη ποσοτητα 0,25mg για κανα μηνα να δεις πως θα παει και μετα ανεβαζεις σιγα σιγα.... αγόρασε propecia και κοβε το στα 4 (μην αγορασεις προσκαρ δεν θα μπορεσεις να το κοψεις σε τοσο μικρα κομματακια) εγω περνω 0,5mg ανα δυο μερες και εχω παρενεργειες να φανταστεις!


Επισης καλο ειναι να μην παιρνουν το χαπι παιδια που δεν εχουν σεξουαλικη εμπειρία... γιατι οταν ερθει η ωρα να κανουν σεξ εκτος απο το αγχος της πρωτης φορας θα εχουν και το αγχος απο τη φιναστεριδη οποτε δυσκολα τα πραγματα!
[/quote]
proscar πηρα !
το μονο που με ανησηχει ειναι η σμικρυνση πεους , τπτ αλλο.
να σου πω πως εβαλες τα προσκαρ στην μινο
τα εβρασες?
[/quote]

Μην βρασεις τιποτα..ειναι εξαιρετικα εύφλεκτη η μινοξ! θα τα βαλεις Ολα φωτια! μολοφ ειναι! Κανε μερικα χαπακια σκονη πολυ ψιλή... και μετα ριξτη μεσα στη μινοξ και ανακατεψε πολυ καλα... επισης θελει ανακατεμα πριν απο καθε χρηση!
Σμίκρυνση πεους δεν παιζει! αυτα ειναι μ@λ@κιες...
12 χαπακια πρσκαρ μεσα σε 60ml minox = 0,1% φιναστεριδη
οπως αυτο http://www.anagen.net/remoxin.htm
Promox 5% Lotion 1x60ml US $59
Ενω ολοι μας με 10-15 ευρω τα 60ml εχουμε δικο μας Promox και πολυ καλύτερο κιολας γιατι ολα τα υλικα θα ειναι φρεσκα γιατι δεν θα εχουν φαει την αλοιωση μεταξυ τους τοσο καιρο στο μπουκαλακι!
μην περιμενεις αποτελεσματα τους πρωτους μηνες θα εισαι χειροτερα απο οτι πριν ξεκινησεις στην αρχη... πολυ χειροτερα ισως,,, τα καλα αποτεσματα ερχονται μετα.,,, θελει πολυ υπομονη και επιμονη σε αυτο που κανεις... αν ηταν ευκολο θα ειχαν ολοι μαλια!
[/quote]
τωρα το διαβασα το ποστ σου..
ενταξει ευκολο φενετε, θα το εφαρμοσω αυριο κιολας

καλα τα 10-15 ευρο που τα ειδες? εδωσα μονο 17 ευρο για 14 προσκαρ.. +30 ευρο regain..
τωρα θα παραγιλω απο το ιντερνετ μινοξιδιλι αλλα και παλι τα προσκαλ 17 ευρο θα μηνουν..
εχω δωσει παρα πολα λευτα για την μαμημενη την θεραπια!
θελω να παρω και τοππικ για οταν αρχισει η τριχοπτωση στις αρχικες μερες... 35 ευρο..
100 ευρο τον μηνα βγενουν ολα μαζι
τουλαχιστον απεκτησα καποιες βασικες γνωσεις στο θεμα τριχοπτωσης :)
 

azyx

New Member
Απ: Δεν ξερω ειληκρινα τι κανω

Αγοραζω KIRKLAND μινοξ απο ΕΒΑΥ 12 μπουκαλακια 60ml 42 ευρω μαζι με τα μεταφορικα απο USA ( 4.2 ευρω τα 60ml)
Finasteride περνω την FINAR απο φαρμακειο 24 ευρω τα 30 χαπακια των 5mg
Και τρετινοινη 3 ευρω τα 20g
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα