Γυριζοντας απο δερματολογο

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Georgex6

Well-Known Member
καλημερα παιδια σημερα πηγα σε ενα νεο δερματολογο και εχω καποια νεα οπως
1)Τη μεθοδο με τα βλαστοκυταρα, γινεται αυτη τη στιγμη και εδω (θα τη κανω και γω απο οκτωβρη)
σου παιρνει ειτε δικα σου βλαστοκυταρα απο το λιπος σου ειτε ετοιμα, αυτη τη στιγμη τα δοκιμαζει ο ιδιος σε ασθενεις του μου ειπε, προτιμα τη μεθοδο της εξαγωγης απο τον ιδιο τον ασθενη, τον ρωτησα αν θα εχει επιτυχια αυτο το εγχειρημα μου ειπε δεν ξερει ακομα θεωρητικα λεει ναι αλλα ειναι πολυ επιφυλακτικος ετσι λεγανε και πριν απο 2-3 χρονια μου ειπε ακριβως για (σπιρο,ντουτακλπ), τωρα τον ρωτησα αν ειναι για μια φορα και μου ειπε οχι πρεπει να το κανεις περιοδικα στην αρχη μια φορα την εβδομαδα και μετα λογικα θα ελλατωνεται.Οσο για τη τιμη περιπου μου ειπε η επισκεψη θα ειναι 80ευρω αλλα μου ειπε οτι στη κατασταση που ειμαι 2χρονια φιναστεριδη και regaine οτι αυτο μπορει να με ωφελησει ΙΔΩΜΕΝ +(μου ειπε να προσθεσω το follon)
2)Τον ρωτησα για τα τοπικα φιναστεριδη ντουτα σπιρο ολα αυτα που βαζουμε στο regaine και μου ειπε δυστηχως αυτα τα καναμε πριν απο 4 χρονια και δεν ειδαμε αποτελεσμα θελαμε να σταματησουμε τη φιναστεριδη απο το στομα και να παμε ειτε στα τοπικα ειτε με ενεσεις αλλα δυστηχως δεν ειχαμε τα αναλογα αποτελεσματα.τωρα για τη σπιρονολακτονη οπως και για τη ντουτα απο το στομα μου ειπε οτι αυτα εχουν δειξει οτι βοηθανε πιο πολυ τις γυναικες και οτι μονο η φινα ειναι αποτελεσματικη για τους αντρες αλλα μου ειπε κιολας οτι διαφερει απο ατομο σε ατομο μπορει σε καποιον να δουλεψει η ντουτα και σε καποιον οχι παντως μου ειπε οτι ειναι για γυναικες
Τελος τον ρωτησα για τη μινοξιδιλη σε μεγαλυτερα ποσοστα απο το 5% και μου απαντησε και 40% να παρεις το 5% εχει δειξει οτι επιδρα στους θυλακες και μου ειπε γιατι νομιζεις οτι οι γυναικες παιρνουν το 2% διοτι αυτο δειχνει μετα απο τοσα χρονια να ειναι το πιο αποτελεσματικο για τις γυναικες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

magic810

New Member
Απ: Γυριζοντας απο δερματολογο

Παντως εσυ μου φανηκες πιο διαβασμενος......ρε γιωργη 8)
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Γυριζοντας απο δερματολογο

δυστυχως πιστευω οτι ειναι πολυ νωρις για τα βλαστοκυτταρα
δεν πιστευω πως υπαρχει η καταλληλη γνωση ΑΚΟΜΗ για να πραγματοποιηθει κατι τετοιο και ειδικα στην ελλαδα
οπου ειμαιστε λιγο πισω σε σχεση με αλλες χωρες

επειτα τα αποτελεσματα νομιζεις θα ειναι μια ζωη ?? εγω παλι δεν το πιστευω

για να υπαρχει μονιμο αποτελεσμα θα πρεπει και να αναγεννησεις θυλακες ΑΛΛΑ και να βρεις εναν μηχανισμο οπου θα σταματησει την dht να πηγαινει στους θυλακες μια για παντα

με την μεταμοσχευση μεταφερεις εναν θυλακα ο οποιος γεννετικα δεν υπηρεαζετε σημαντικα απο την dht
για αυτο και συνηθως τα μαλλια αυτα μενουν

ομως τι θα γινει με τα βλαστοκυτταρα ακομα και αν καταφερουν να ξυπνησουν θυλακες η να αναγγενησουν
ποιος σου λεει οτι αυτοι οι θυλακες δεν θα εππηρεαστουν απο την dht ξανα

οποτε οριστικη λυση για μενα ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ειναι 2
1 ειτε μεταφεροντας θυλακες οι οποιοι γεννετικα δεν εππηρεαζονται απο την dht
2 ειτε βρισκοντας μηχανισμους ωστε να μπλοκαρουν η καλυτερα να μην πηγαινει ποσοτητα dht στους θυλακες ( κατι το οποιο δεν εχει ανακαλυφθει ακομη )


αν τελικα προχωρησεις στην μεθοδο που αναφερεις στο θεμα σου
καλο ειναι να κρατησεις αρχειο φωτο πριν και μετα φωτο κατα την διαρκεια
καθως και οτιδηποτε σου φανει χρησιμο
επισης να μας ενημερωσεις για την τιμη και για ολη την διαδικασια

τελος να εισαι πολυ προσεκτικος που θα επιλεξεις να προσωρησεις σε ποια κλινικη ψαξτο πολυ πριν αποφασισεις που θα πας
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Γυριζοντας απο δερματολογο

Παναγιωτη εννοειτε οτι θα βγαλουμε φωτο πριν και μετα αφου ο ιδιος ο δερματολογος κραταει αρχειο για ολους τους ασθενεις του
η διαδικασια δεν θα γινει σε καποια κλινικη αλλα στο ιατρειο του
και η τιμη μου ειπε ειναι περιπου 80 ευρω, ξεκινας με 4 φορες το μηνα μεχρι ενα σημειο και μετα το ελλατωνεις αλλα μου ειπε να το ξεκινησουμε απο Σεπτεμβρη Οκτωβρη
ΑΣ ΡΩΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΘΕΛΕΙ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟΥΣ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΨΑΧΝΕΙ ΜΕ ΟΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ για το αποτελεσμα δεν μου εγγυηθηκε γιατι ειναι ενα πραγμα που τωρα γινετε σε μερικους μηνες θα ξερουμε αν δουλευει η οχι
 

lalakos

Member
Απ: Γυριζοντας απο δερματολογο

Georgex6, πραγματικά έχω πάρα μεγάλη πολύ αγωνία να δω την εξέλιξή σου... Φιλε σου εύχομαι ό,τι καλύτερο... Δεν θέλω να πιστεύω ότι είμαστε πίσω σαν χώρα και πως φρέσκα μυαλά μπορούν να κάνουν καλή δουλειά.

Πάντως χωρίς να το έχω δει εγώ με τα μάτια μου είχα ακούσει για γνωστό φίλης μου που έκανε θεραπεία με stem cells εδώ Ελλάδα και πως ήταν καλό το αποτέλεσμα.... Μην με ρωτάτε τίποτα παραπάνω, απλώς σας μεταφέρω λόγια 3ου από μια τυχαία αναφορά που είχαμε για μαλλιά.

Georgex6 κράτησέ μας φίλε ενήμερους διότι το θέμα είναι αρκετά hot.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Γυριζοντας απο δερματολογο

άντε ρε παλίκαρε να δούμε τι παίζει ;)

προσωπικά εύχομαι να ωφεληθείς,έστω και στο ελάχιστο... 8)
 

jdim

New Member
Απ: Γυριζοντας απο δερματολογο

Ποια follon σου ειπε να παρεις?follon caps?η κ το σπρευ?μηπως ο γιατρος ειναι ο διευθυντης στο νοσοκομειο συγγρος δερματολογικη κλινικη?
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Γυριζοντας απο δερματολογο

Παιδια ειναι κατι που μπορουμε να κανουμε ολοι και η τιμη δεν ειναι τοσο απαγορευτικη,ρωτηστε και αλλους δερματολογους για περισοτερες πληροφοριες
το θεμα ειναι οτι εμενα ειπε θα με βαλει απο οκτωβρη(θα ξαναεπικοινονησω για νωριτερα ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ)
Οσο για το follon σε spray μου ειπε http://www.solutionforhairloss.net/ 6 ψεκασμους τη νυχτα
δε ξερω αν θα το παρω γιατι ειμαι full, αυτο που μου ειπε ειναι οτι το follon δρα πανω στη 5α
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Γυριζοντας απο δερματολογο

ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΣ ΣΥΝΕΡΓΑΤΗΣ Νοσ.'Α.ΣΥΓΓΡΟΣ' ΛΕΕΙ ΣΤΗ ΣΥΝΤΑΓΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ
 

aris30

New Member
Απ: Γυριζοντας απο δερματολογο

Το φολλον ηταν η πρωτη λοτιον που μου ειχε δωσει ο δερματολογος που ειχα παει!Μετα απο λιγους μηνες που με ειχε ξαναεξετασει μου ειχε πει ''Δεν μπορω να πω πως ειμαι ευχαριστημενος,αλλα εχουμε σταθεροποιησει την κατασταση''
Για καποιο λογο ομως μου το αλλαηξε σε λοτιον της frezyderm με δικες του προσθηκες μεσα!

Παντος μπορω να πω πως ηταν εντελως αχρηστο!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Γυριζοντας απο δερματολογο

Mπραβο φιλε George που το ψαχνεις οσο για τα βλαστοκυταρα σε 4 δερματολογους πηγα και μου ειπαν οτι βρισκεται η μεθοδος αυτη
σε πειραματικο σταδιο γιατι δεν μπορουν ακομη να δωσουν το φυσιολογικο χρωματισμο στην τριχα βγαινουν αγχρωμες η ξανθιες ...
παντος αν σου ειναι ευκολο στειλε μου σε email [email protected] την διευθυνση του γιατρου να τον επισκεπτω για να μην θεωρηθει
διαφημηση απο εδω. :)
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Γυριζοντας απο δερματολογο

θα σου στειλω με πμ φιλε αλλα απο σεπτεμβριο μου ειπε τον αυγουστο ολο θα λειπει διακοπες(κακοπερνανε :-[)
πλακα πλακα θα του ζητησω να μου κανει και εκπτωση ;D
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Γυριζοντας απο δερματολογο

βασικα εκει εχω εναποθεσει τις ελπιδες μου ειδικα για το μπροστα τμημα και αν δε δω φως τοτε παμε bank δανειακι αεροπλανακι και 3-4000 grafts σε κανα hasson
 
Απ: Γυριζοντας απο δερματολογο

ενταξει γιωργο μην απογοητευσαι κατι θα γινει σε συντομο χρονικο διαστημα . Κι εγω μπροστα εχω προβλημα και σε καταλαβαινω
ελεγα μηπως πηγαινα ιουλιο στον δερματολογο σου.... :)
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Γυριζοντας απο δερματολογο

Παναγιωτης είπε:
για να υπαρχει μονιμο αποτελεσμα θα πρεπει και να αναγεννησεις θυλακες ΑΛΛΑ και να βρεις εναν μηχανισμο οπου θα σταματησει την dht να πηγαινει στους θυλακες μια για παντα

με την μεταμοσχευση μεταφερεις εναν θυλακα ο οποιος γεννετικα δεν υπηρεαζετε σημαντικα απο την dht
για αυτο και συνηθως τα μαλλια αυτα μενουν

ομως τι θα γινει με τα βλαστοκυτταρα ακομα και αν καταφερουν να ξυπνησουν θυλακες η να αναγγενησουν
ποιος σου λεει οτι αυτοι οι θυλακες δεν θα εππηρεαστουν απο την dht ξανα

οποτε οριστικη λυση για μενα ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ειναι 2
1 ειτε μεταφεροντας θυλακες οι οποιοι γεννετικα δεν εππηρεαζονται απο την dht
2 ειτε βρισκοντας μηχανισμους ωστε να μπλοκαρουν η καλυτερα να μην πηγαινει ποσοτητα dht στους θυλακες ( κατι το οποιο δεν εχει ανακαλυφθει ακομη )
παναγιωτη σωστο αυτο που λες και αυτο που πιστευω εγω ειναι οτι με τα βλαστοκυτταρα απλα προσθετεις καινουργιους θυλακες κατι που ειναι πολυ σημαντικο και μετα συνεχιζεις με φινα και λοιπα τον αγωνα σου κατα της dht (προσωπικη αποψη)
 

sovagg

New Member
Απ: Γυριζοντας απο δερματολογο

Georgex6 μπορεις να εξηγησεις την ακριβη διαδικασια που θα κανεις με τα βλαστοκυτταρα? ::) ???
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Γυριζοντας απο δερματολογο

δε μπορω φιλε απο τη στιγμη που δεν εχω κανει ακομη
το μονο που ξερω ειναι οτι σου περνουν λιπος με λιποαναροφηση απο τη κοιλια και με καποιες διεργασιες (φυγοκεντρηση οπως εχω διαβασει) απομωνονουν τα βλαστοκυτταρα και μετα στα τοποθετουν στο κεφαλι με ενεσιτσες μαζι με καποιες πρωτεινες κατι τετοιο
το σεπτεμβριο που θα κανω θα γραψω με λεπτομερειες
 

comb

Member
Απ: Γυριζοντας απο δερματολογο

Εχει να κάνει με το PRP(Platelet Rich plasma)? Ξέρω οτι και σε αυτό απομονώνεται το PRP με φυγοκέντρηση αλλά όχι από λίπος αλλά από το αιμα. Μετά ο γιατρός το χορηγεί ενέσιμα στο κεφάλι.

Η λιποαναρρόφηση γενικώς πάντως είναι πολύ επεμβατικη διαδικασία αλλά φαντάζομαι γίνεται σε πολύ μικρό βαθμό, καμία σχέση με την πλαστική χειρουργική.

Η αναισθησία πως γίνεται?
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Γυριζοντας απο δερματολογο

οχι αλλο ειναι αυτο που λες και τι το χρησιμοποιουν για θεματα τριχοπτωσης???? δεν το ηξερα καν!!!!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα