Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

ΠΑΝΟΣ26

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΠΑΡΑΜΑΜΗΣΑΜΕ ΜΕ ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ?. ΧΙΧΙ . ΕΝΤΑΧΕΙ . ΟΤΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΠΙΔΡΑ ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ ΤΟ ΚΟΛΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ . ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΓΕΝΙΚΑ ΠΩΣ Η ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ( ΟΧΙ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ) . ΑΠΛΑ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΞΟΥΡΑΣ ΣΟΥ ΑΛΛΑΖΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ . ΤΩΡΑ ΤΟ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΑΡΡΑΙΟ ΜΑΛΛΙ . ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΡΟΛΟ . ΑΜΑ ΤΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΩΣΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΩΡΑΙΟ ΣΤΥΛ . ΒΑΣΙΚΑ ΚΑΙ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΦΤΑΕΙ ???? Η ΜΟΝΟ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΙΔΕΑ ΕΙΝΑΙ ??
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kwstis999

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Soralteno είπε:
Λόγω κοινωνικού κύκλου, εδω και πολλά χρόνια οι περισσότερες φιλίες και γνωριμίες μου είναι με επαγγελματίες μοντέλα (άνδρες και γυναίκες). Μπορώ να σας διαβεβαιώσω οτι η πλειοψηφία των γυναικών δεν καθεται να ασχοληθεί αν ο τυπος που τις φλερταρει εχει μαλλια, abs, τατουαζ, γυμνασμενο πισινο ή οτιδηποτε θεωρειται must για εκπληκτικη εμφανιση.

Ειναι όπως στην υπόλοιπη κοινωνία τα πράγματα, οι περισσότερες γυναίκες θέλουν απο εναν ανδρα μεγάλη οικονομικη ανεση και να μην ειναι τελείως μακακας. Ολα τα αλλα ειναι προαιρετικα και να εχουμε να συζηταμε.

Να διευκρινήσω εδω οτι αυτη την συμπεριφορά δεν την θεωρω καθόλου κατακριτέα, έτσι έρχονται οι περισσότερες γυναίκες "καλωδιωμένες" απο τον Κατασκευαστη - ετσι είναι η φύση τους.

Κατα συνέπεια το θέμα της αραίωσης απασχολεί αυτούς που το έχουνε διοτι δεν αρέσουν στον εαυτό τους, οχι γιατι δεν αρέσουν στις γυναίκες.

To θεμα τωρα του alpha male δεν εχει να κανει με την εξωτερικη εμφανιση (εκτος και αν εισαι στο λυκειο). Επειδη εχω φιλους και ανδρες μοντελα, πολλοι εχουν χαμηλη αυτοεκτιμηση και αυτοπεποιθηση (ενω αλλοι στο χωρο ειναι απλα αρχιμαλ****)

Ολα αυτα ειναι διασταυρωμένα πολλες φορες και σε πολλες καταστασεις, και διευκρινιζω οτι δεν μιλω για ολες τις γυναικες και τους ανδρες αλλα για την πλειοψηφια.

Ίσως και να ξέρεις κάτι περισσότερο, αλλά δεν νομίζω ότι είναι η πλειοψηφία έτσι, τουλάχιστον στις νεαρότερες ηλικίες. Στις νεαρότερες ηλικίες, οι γυναίκες κοιτάνε την εμφάνιση, και το μαλλί παίζει μεγάλο ρόλο σε αυτή, όπως και να το κάνουμε. Και κοιτάνε την εμφάνιση γιατί στις μικρές ηλικίες οι γκόμενα δεν θέλει ούτε να αποκατασταθεί, ούτε να σου τα τρώει για να κάνει διακοπές τσάμπα (η πλειοψηφία πάντα), όπως επίσης δεν σε θέλει για φίλο (άρα τα αν είσαι καλό παιδί κλπ δεν μετράνε), αλλά σε θέλει για γκόμενο, για να περάσει καλά, άρα το αισθητικό του θέματος έχει σημασία. Ίσως, ένα μεγάλο ποσοστό να πέφτει με το λέγειν, αλλά οι γκόμενες κοιτάνε την εμφάνιση, είτε θέλουμε να το παραδεχτούμε είτε όχι.

Δεν διαφωνώ ότι παίζουν όλα αυτά ρόλο, αλλά το ότι "η εμφάνιση δεν μετράει/οι γκόμενες λειτουργούν αλλιώς" κλπ πιστεύω ότι είναι μύθος, στο βαθμό τουλάχιστον που λέγεται. Το να σε δει ερωτικά μια κοπελά περνάει αναγκαστικά από την αισθητική της εμφάνισης. Δυστυχώς ή ευτυχώς.

Αυτό που είπες ότι το πρόβλημα της αραίωσης απασχολεί αυτούς που δεν αρέσουν στους εαυτούς τους, ισχύει πάντως. Και γω θεωρώ μαλακία να περνάς το μανίκι με φάρμακα και παρενέργειες απλά για τις γυναίκες. Εγώ προσωπικά δεν ενοχλούμε όταν δεν αρέσω σε μια κοπέλα, ακόμα και τώρα που έχω ακόμα μαλλιά, ποτέ δεν αισθάνθηκα άσχημα για την εμφάνιση μου, αν και ποτέ δεν ήμουν κάνας θεός. Αλλά μάρεσα σε μένα, μου άρεσε το στυλ μου, το μαλλί μου και γενικότερα η χυλόπιτα δεν μου έκανε κάτι, ενώ δεν ήταν σπάνια. Αλλά όταν θα αραιώσω αρκετά και χάσω τα μαλλιά μου δεν θα αρέσω σε μένα, και αν δεν μου αρέσω δεν πρόκειται να κάνω πολλές να τις αρέσω. Άσχημο πράγμα η ψυχολογία και ο ψυχισμός. Όπως άσχημο πράγμα η γενετική, αλλά τι να κάνεις;

ΥΓ: ώραιο άβαταρ, φοβάμαι ότι σε λίγα χρόνια θα σταματήσω να του μοιάζω όσον αφορά το μαλλί :(
 
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Δε θα το ελεγα φυσημα αλλα δε θα το παιξω και μπατιρης. Τι σχεση με το θεμα εχει αυτο? ΚΑΙ ΠΑΛΙ δε θελω καραφλα στο κεφαλι.
 

Toppikistis

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Fenimore είπε:
[quote author=ευη link=topic=257.msg53064#msg53064 date=1305552428]
οι καραφλοι ειναι sexy!! ;)

γούστα είναι αυτά ;)
[/quote]

Έλα ρε Φένι που σε χάλασε το σχολιάκι!
Δίκιο έχει η κοπέλα!Πες τα ρε Έυη!!!! ;D
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Toppikistis είπε:
[quote author=Fenimore link=topic=257.msg53066#msg53066 date=1305554883]
[quote author=ευη link=topic=257.msg53064#msg53064 date=1305552428]
οι καραφλοι ειναι sexy!! ;)

γούστα είναι αυτά ;)
[/quote]

Έλα ρε Φένι που σε χάλασε το σχολιάκι!
Δίκιο έχει η κοπέλα!Πες τα ρε Έυη!!!! ;D
[/quote]

:D , οκ τότε, θα πω κι εγώ: οι καραφλές γυναίκες είναι sexy ;D
 

Toppikistis

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Fenimore είπε:
[quote author=Toppikistis link=topic=257.msg53070#msg53070 date=1305556931]
[quote author=Fenimore link=topic=257.msg53066#msg53066 date=1305554883]
[quote author=ευη link=topic=257.msg53064#msg53064 date=1305552428]
οι καραφλοι ειναι sexy!! ;)

γούστα είναι αυτά ;)
[/quote]

Έλα ρε Φένι που σε χάλασε το σχολιάκι!
Δίκιο έχει η κοπέλα!Πες τα ρε Έυη!!!! ;D
[/quote]

:D , οκ τότε, θα πω κι εγώ: οι καραφλές γυναίκες είναι sexy ;D
[/quote]

Μη το πας στα άκρα ρε φίλε! Άλλο το ένα κ άλλο το άλλο!
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Toppikistis είπε:
Μη το πας στα άκρα ρε φίλε! Άλλο το ένα κ άλλο το άλλο!

εγώ πάντος δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να βγώ με κάποια που έχει αραίωση, ακόμα και μεγάλου βαθμού :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Toppikistis

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Fenimore είπε:
[quote author=Toppikistis link=topic=257.msg53075#msg53075 date=1305557770]
Μη το πας στα άκρα ρε φίλε! Άλλο το ένα κ άλλο το άλλο!

εγώ πάντος δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να βγώ με κάποια που έχει αραίωση, ακόμα και μεγάλου βαθμού :)
[/quote]

Ούτε εγώ κοιτάω στην γυναίκα αν έχει πυκνό μαλλί κ χοντρή τρίχα!Αλλά η γυναίκα είναι πάρα πολύ σπάνιο να καραφλιάσει όσο ένας άντρας.Οκ ένα ποσοστό γυναικών έχει λίγα μαλλιά, αδύνατες τρίχες κλπ.Άλλο όμως αυτό,άλλο το να είναι η γυναίκα με NW6 ή γλόμπος! Δεν είναι προγραμματισμένες για κάτι τέτοιο.Ενω οι άντρες ήταν προγραμματισμένοι ανέκαθεν, σε ένα μεγάλο ποσοστό, να κανουν καράφλα μεγάλη.
Δεν λέω ότι δεν θα βγαινα με μια κοπέλα που έχει ένα πρόβλημα αραίωσης.Έχει τυχει μια φορά να βλέπω μια κοπέλα στη σχολή μου,με εμφανές πρόβλημα στα μαλλιά, αλλά είχα μείνει μαλάκας απο τις ματάρες της και το προσωπό της και τελικά δεν με ένοιαζε καν το πρόβλημα της!
 

xk

Active Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

εμενα το μονο που με απασχολει τον τελευταιο καιρο με την καραφλοξουρα ειναι μη με περασουν για χρυσαυγιτη τιποτα αναρχικοι και με κανουν τοπι.
 

xDante

Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

xk είπε:
εμενα το μονο που με απασχολει τον τελευταιο καιρο με την καραφλοξουρα ειναι μη με περασουν για χρυσαυγιτη τιποτα αναρχικοι και με κανουν τοπι.
:D :D :D :D :D :D :D
 

vag25

Well-Known Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

H σημαντικη διαφορα στην συγκριση φαλακρας του αντρα και της γυναικας ειναι οτι η φαλακρα στον αντρα θεωρειται κατι φυσιολογικο.Εχουμε συνηθισει να βλεπουμε φαλακρους αντρες και μας φαινεται απολυτα φυσιολoγικο(οχι απαραιτητα ωραιο) και λογικο ειναι καποιες γυναικες να το θεωρουν ακομα και σεξι.:p
Η φαλακρα στην γυναικα ειναι κατι πιο σπανιο,γι αυτο και ισως ενοχλει περισσοτερο.
Εμενα προσωπικα πιστευω δεν θα με ενοχλουσε ιδιαιτερα αν μια κοπελα που μου αρεσε ειχε πιο λιγα μαλλια.
 

tatini

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

το ίδιο ισχύει και για κάτω; την προτιμάς μαλλιάρη;
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

xk είπε:
εμενα το μονο που με απασχολει τον τελευταιο καιρο με την καραφλοξουρα ειναι μη με περασουν για χρυσαυγιτη τιποτα αναρχικοι και με κανουν τοπι.

Θα εχω το νου μου..... ;D
 

vag25

Well-Known Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Eιναι 90% θεμα(ψυχολογια) του φαλακρου και μολις 10% δεν αρεσει στην εκαστοτε κοπελα.Εχω δει απειρες φορες ομορφες κοπελες με φαλακρους ή με αραιωμενο μαλλι αντρες.
 
Μπλουζα