Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Panagiotis Pap

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Το κεφαλαιο ΓΥΝΑΙΚΑ ειναι τεραστιο και δε νομιζω να εξαντληθει ποτε η κουβεντα πανω σε αυτο το θεμα.
Οσο και να παρουσιαζουν την γυναικα σαν παντοδυναμη,οσες επιλογες και να εχει,οσο και να την παρομοιαζουν με κυριαρχο,ο αντρας δεν παυει ποτε να ειναι ΑΝΤΡΑΣ και να εχει την τελευταια κουβεντα!
Ο κυριος αυτος που ξερει να παιρνει τις καταστασεις στα χερια του,να διαχειριζετε σωστα τις αναποδες που τυχαινουν και να ξερει να ανεβαζει μια γυναικα οταν της αξιζει και οσο της αξιζει,να ειναι δυναμικος και γοητευτικος οχι τοσο με την εξωτερικη του εμφανηση αλλα με τον χαρακτηρα του,αυτος λοιπον ο ΚΥΡΙΟΣ δε θα παψει ποτε να αποτελει σημειο αναφορας για ολες τις γυναικες!
Ο αντρας που ξερει ποσο μετραει και ειναι σιγουρος για τον εαυτο του,εχει τις μετοχες του σταθερα αναβασμενες για παντα.Ειτε στην ηλικια των 25 ειτε καβατζωσει τα 50.
Η γυναικα μπορει να κανει το λεγομενο overboost και να εκτιναχθει αποτομα στην πορεια της ζωης της αλλα αυτη η πτηση ειναι πιο συντομη απο του αντρα και εχει καθετη πτωση απο ενα σημειο και μετα.
Παρτε για παραδειγμα γυναικες που απο τα 20 επαιζαν καποιους αντρες στα δαχτυλα τους αλλα οταν εφταναν τα πρωτα αντα,αρχισαν να χανουν τη μπαλα και να βαρανε καμπανακια.
Τοτε βλεπεις πως μαλακωνουν ολες και λες τι εγινε ρε πουστη μου αυτη που πριν μια δεκαετια το επαιζε ιστορια και τωρα ψαχνει απελπισμενα να πιαστει απο καπου ν’ανοιξει σπιτι;
Γενικα η γυναικα απ’ολες τις αποψεις της ζωης,«σπαει» πιο ευκολα και πιο γρηγορα απο τον αντρα!
Εκει που αρχιζει η πτωση της γυναικας,στην αντιστοιχη ηλικια ο αντρας ειναι στα καλυτερα του!
Εγω προσωπικα ειμαι γεματα 34 και βαδιζω στα 35 και νιωθω οτι ειμαι στην καλυτερη φαση της ζωης μου!
Χωρις να εχω την μονιμη σχεση,χωρις να εχω το πολυ ακριβο αυτοκινητο,χωρις να μενω μονος στο καλυτερο σπιτι,χωρις να βγαζω τα πολλα λεφτα και ομως νιωθω οτι ξερω τι θελω και πως να το κανω δικο μου!
Εχω κανει πολλα πραγματα στη ζωη μου,full απο εμπειριες ερωτικες,κτλ κτλ,εχω ταξιδεψει παντου,εχω γνωρισει κοσμο,εχω ζησει καταστασεις,εχω φαει τα πακετα μου,με λιγα λογια εχω ψηθει απο καταστασεις και γεγονοτα και δε μετανιωνω για τιποτα απο αυτα που εχω κανει!
Ξερω τι ακριβως με ευχαριστει,τι με χαλαει και νιωθω οτι τωρα αρχιζει μια νεα περιοδος στη ζωη μου!

Αληθεια οι ελευθερες και ωραιες που ειχαν τη μυτη ψηλα τοσα χρονια,στην ηλικια των 35 πως νιωθουν αραγε;
Το ερωτημα οπως καταλαβατε ειναι ρητορικο.

Την καλησπερα μου στο φορουμ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

ωραιος κ καλο ειναι να καανουμε κ αλλα περισσοτερα πραγματα στη ζωη μας
 

aquilani

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Διαβάζοντας το πρωτο τοπικ του Ακη μπορω να πω οτι εντυπωσιαστηκα απο τον τροπο προσεγγισης του θεματος. Εγω γενικα στη ζωη μου ειμαι της στατιστικης και των πιθανοτητων. Βασει αυτης της λογικης μου, πιστευω πως ναι υπαρχει ενα μεγαλο ποσοστο γυναικων που ισως δεν μπορεσει καποιος να τις κατακτησει λογω της εξωτερικης εμφανισης του λογω της οποιασδηποτε τριχοπτωσης. Ως εδω καλα; Αμ δε....
Πιστευω παιδες ακράδαντα πως η ψυχολογία του νικητη στον αντρα ειναι αυτη που μπορει να κερδισει μια γυναικα. Ο μιζερος, ηττοπαθης χαρακτηρας δεν πα να εχει μαλλι σαν του βαμβακουλα και εμφανιση αψογη, αν ειναι ηττοπαθης, ηττοπαθης θα παραμεινει και παντα θα χανει... Αντιμετωπιζω προβλημα αραιωσης, και ναι αν και τονιζω τωρα το αντιθετο, και εγω πολλες φορες στο παρελθον κοιτωντας μια γυναικα ετρεμα μηπως με απορριψει λογω του τριχωτου της κεφαλης. Μεγιστο λαθος. Αυτο που νιωθεις σαν αδυναμια, αυτο πασαρεις, και λογω αυτου απορριπτεσαι αν απορριφθεις. Βραδια που βγαινω με τους φιλους μου και νιωθω ενταξει μ εμενα, εβγαινα νικητης... Με γνωριμιες και σχεσεις με ομορφες κοπελες. Τι κ αν λειπουν καποια μαλλια.... Ημουν ενταξει μεσα μου και δεν το αφηνα να φανει. Μιλουσα ανετα με χιουμορ και πραγματικα βγηκα κερδισμενος. Να θυμαστε ενα πραγμα. ΕΙΣΤΕ ΟΤΙ ΔΕΙΧΝΕΤΕ! Απο την αντιθετη πλευρα, εχω γνωρισει γυναικες παχουλουλες, εως και αντικειμενικα ασχημουλες, που ομως με τον αερα τους και τη γυναικεια ''μαγκια'' τους, σε εκαναν οχι απλως να τις υπολογιζεις, αλλα να τις ερωτευθεις χωρις δευτερη κουβεντα. Αντιθετα γυναικες κουκλαρες, ηταν πιο απωθητικες και απο το autan. Ειλικρινα πιστεψτε με, επειδη βλεπω διαφορα στην αντιμετωπιση των γυναικων οταν νιωθω καλα μεσα μου, οτι αυτο ειναι το προβλημα και οχι τοσο το θεμα του τριχωτου της κεφαλης. Να μην γινω ισοπεδωτικος, σιγουρα ειναι ενα μικρο μειον στην εμφανιση καποιου, ομως πραγματικα αν ποτε χασετε ενα παιχνιδι με μια γυναικα, μην βιαστειτε να κατηγορεισετε την απωλεια των τριχων σας. Αλλου ειναι σιγουρα πρωτα το προβλημα... Δειξτε δυνατοι, βελτιωστε αλλα μερη του εαυτου σας ειτε υλικα, ειτε πνευματικα και μην κλαψουριζετε και μιζεριαζετε για τριχες. Ειναι μικρη η ζωηηηηηη ρεεεεεεεε!!!!! Χαρειτε την, και νιωστε ο εαυτος σας. Χαμενοι δε θα βγειτε!!! Χωρις να θελω να θιξω το φορουμ (αλλωστε και εγω το εμπιστευομαι, και θελω να αντιμετωπισω το προβλημα μου, χωρις να το κανω ομως σκοπο ζωης...), καποιο απο το χρονο που σπαταλατε εδω για να βρειτε νεα λυση στα μαλλια σας, θα τον σπαταλουσατε σε ενα μπαρ με μια κοπελα, εκει που ειναι η πραγματικη ζωη....
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

+1

Εξάλλου αν πέφτουν τα φράγκα, γαμάς δεν πα να σαι Καραγκιόζ-μπερτέ και τις διώχνεις και πέντε πέντε.

Τώρα αν είσαι απλά μορφονιός, θα βγάλεις 5 γαμήσια παραπάνω πριν σε παρατήσουν για το χοντρό, καραφλό άσχημο λεφτά.

Όπως και να χει, είναι όπως λέει ο Τζέφρι μας.

Γουίν-γουίν ;)
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

ApofasismenosPsyxakias είπε:
Τώρα αν είσαι απλά μορφονιός, θα βγάλεις 5 γαμήσια παραπάνω πριν σε παρατήσουν για το χοντρό, καραφλό άσχημο λεφτά.

δεν υπαρχουν μονο αυτα τα 2 σταδια.........η μορφονιος η χοντρος ασχημος με λεφτα.......
υπαρχουν και οι ενδιαμεσες φασεις......
το θεμα ειναι να καταλαβουν μερικοι οτι οι γυναικες ειναι απλοι ανθρωποι κ μαλιστα εχουν κ παρα πολλες ανασφαλειες.... σψεδον ολες τους......δεν ειναι ουτε θεοι ουτε εξωγιηνοι.....
κ δεν υπαρχει λογος να σου τρεμουν τα ποδια οταν πας να τους μιλησεις......
ακομα κι αν εισαι καραφλος ακομα κι αν εχεις μαλλια πρεπει να μιλας με την ανεση που μιλας στην μανα σου....την αδερφη σου......
το μονο που πρεπει να αλλαξεις ειναι οτι στα λογια σου θα πρεπει να υπαρχει λιγο παραπανω ενθουσιασμος και ενεργεια....τιποτα αλλο.......
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Δίκιο σε όλα.

Στο τέλος τέλος όμως, σε κάποιο 'ασφαλή' τζουτζούκο θα πάνε, εκτός κι αν είναι γριές ή χοντρές.

Η δουλειά βγαίνει ως τα 25 και αν δε στραβωθείς μέχρι τότε να σπιτωθείς και να πατήσεις reset στη ζωή σου με κουτσούβελα και βλακείες, εισέρχεσαι πανηγυρικά στο twilight zone. Ή πιπίνια, ή γριές και οι χοντρές μπαλαντέρ.

Δεν ξεφεύγεις με τίποτα και μεις αγχωνόμαστε για το μαλλί. Καλοί είμαστε και του λόγου μας γαμώτο 8)
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

ApofasismenosPsyxakias είπε:
Η δουλειά βγαίνει ως τα 25 και αν δε στραβωθείς μέχρι τότε να σπιτωθείς και να πατήσεις reset στη ζωή σου με κουτσούβελα και βλακείες, εισέρχεσαι πανηγυρικά στο twilight zone. Ή πιπίνια, ή γριές και οι χοντρές μπαλαντέρ.

χαχαχα........παλι πιανεις τα ακρα......δεν ειναι μονο τα πιπινια κ οι γριες....υπαρχουν κι αλλες.....που εχουν περασει τα 25 και ειναι εξισου καλες και ελευθερες......!!!!!
Αλλα γενικα ολοι εχουν την ιδεα οτι αν παντρευτουν θα δεσουν τον γαιδαρο τους......
καταρχην γαμος δεν σημαινει εδεσα τον γαιδαρο μου.....μια τελετη ειναι κ τπτ αλλο.....
μπορει να χωρισεις σε χρονο ντετε......αλλωστε σημερα πανω απ το 50% των γαμων καταληγει σε διαζυγιο.......
Επισης υπαρχει η ιδεα απ τους περισσοτερους οτι με το γαμο λυσανε το σεξουαλικο προβλημα.....και νομιζουν οτι θα εχουν ισοβιο σεξ......
αλλη παπατζα κι αυτη.....ο γαμος ισα ισα...σκοτωνει το σεξ......και το κανει να μην σε εξιταρει πλεον καθολου....λιγο η ρουτινα λιγο η συνηθεια.....
ειδικα οταν περασουν τα χρονια και κανεις 4-5 χρονια σεξ με την ιδια γυναικα.....δεν ειναι απολαυση.....και μετα τα 7 χρονια γινεται αγγαρεια πλεον...... :(
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Panos1982 είπε:
[quote author=ApofasismenosPsyxakias link=topic=257.msg41132#msg41132 date=1287358230]

Τώρα αν είσαι απλά μορφονιός, θα βγάλεις 5 γαμήσια παραπάνω πριν σε παρατήσουν για το χοντρό, καραφλό άσχημο λεφτά.

δεν υπαρχουν μονο αυτα τα 2 σταδια.........η μορφονιος η χοντρος ασχημος με λεφτα.......
υπαρχουν και οι ενδιαμεσες φασεις......
το θεμα ειναι να καταλαβουν μερικοι οτι οι γυναικες ειναι απλοι ανθρωποι κ μαλιστα εχουν κ παρα πολλες ανασφαλειες.... σψεδον ολες τους......δεν ειναι ουτε θεοι ουτε εξωγιηνοι.....
κ δεν υπαρχει λογος να σου τρεμουν τα ποδια οταν πας να τους μιλησεις......
ακομα κι αν εισαι καραφλος ακομα κι αν εχεις μαλλια πρεπει να μιλας με την ανεση που μιλας στην μανα σου....την αδερφη σου......
το μονο που πρεπει να αλλαξεις ειναι οτι στα λογια σου θα πρεπει να υπαρχει λιγο παραπανω ενθουσιασμος και ενεργεια....τιποτα αλλο.......
[/quote]

Μαθηματα για το πως θα βγάλουμε γκομενα θα μας κανεις ρε Πανο. :chinscratch
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Panos1982 είπε:
[quote author=ApofasismenosPsyxakias link=topic=257.msg41143#msg41143 date=1287391959]

Η δουλειά βγαίνει ως τα 25 και αν δε στραβωθείς μέχρι τότε να σπιτωθείς και να πατήσεις reset στη ζωή σου με κουτσούβελα και βλακείες, εισέρχεσαι πανηγυρικά στο twilight zone. Ή πιπίνια, ή γριές και οι χοντρές μπαλαντέρ.

χαχαχα........παλι πιανεις τα ακρα......δεν ειναι μονο τα πιπινια κ οι γριες....υπαρχουν κι αλλες.....που εχουν περασει τα 25 και ειναι εξισου καλες και ελευθερες......!!!!!
Αλλα γενικα ολοι εχουν την ιδεα οτι αν παντρευτουν θα δεσουν τον γαιδαρο τους......
καταρχην γαμος δεν σημαινει εδεσα τον γαιδαρο μου.....μια τελετη ειναι κ τπτ αλλο.....
μπορει να χωρισεις σε χρονο ντετε......αλλωστε σημερα πανω απ το 50% των γαμων καταληγει σε διαζυγιο.......
Επισης υπαρχει η ιδεα απ τους περισσοτερους οτι με το γαμο λυσανε το σεξουαλικο προβλημα.....και νομιζουν οτι θα εχουν ισοβιο σεξ......
αλλη παπατζα κι αυτη.....ο γαμος ισα ισα...σκοτωνει το σεξ......και το κανει να μην σε εξιταρει πλεον καθολου....λιγο η ρουτινα λιγο η συνηθεια.....
ειδικα οταν περασουν τα χρονια και κανεις 4-5 χρονια σεξ με την ιδια γυναικα.....δεν ειναι απολαυση.....και μετα τα 7 χρονια γινεται αγγαρεια πλεον...... :(
[/quote]

Εχεις παντρευτεί και ξερεις οτι γίνονται ολα αυτα που λες. :chinscratch
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tatini

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

aquilani είπε:
Διαβάζοντας το πρωτο τοπικ του Ακη μπορω να πω οτι εντυπωσιαστηκα απο τον τροπο προσεγγισης του θεματος. Εγω γενικα στη ζωη μου ειμαι της στατιστικης και των πιθανοτητων. Βασει αυτης της λογικης μου, πιστευω πως ναι υπαρχει ενα μεγαλο ποσοστο γυναικων που ισως δεν μπορεσει καποιος να τις κατακτησει λογω της εξωτερικης εμφανισης του λογω της οποιασδηποτε τριχοπτωσης. Ως εδω καλα; Αμ δε....
Πιστευω παιδες ακράδαντα πως η ψυχολογία του νικητη στον αντρα ειναι αυτη που μπορει να κερδισει μια γυναικα. Ο μιζερος, ηττοπαθης χαρακτηρας δεν πα να εχει μαλλι σαν του βαμβακουλα και εμφανιση αψογη, αν ειναι ηττοπαθης, ηττοπαθης θα παραμεινει και παντα θα χανει... Αντιμετωπιζω προβλημα αραιωσης, και ναι αν και τονιζω τωρα το αντιθετο, και εγω πολλες φορες στο παρελθον κοιτωντας μια γυναικα ετρεμα μηπως με απορριψει λογω του τριχωτου της κεφαλης. Μεγιστο λαθος. Αυτο που νιωθεις σαν αδυναμια, αυτο πασαρεις, και λογω αυτου απορριπτεσαι αν απορριφθεις. Βραδια που βγαινω με τους φιλους μου και νιωθω ενταξει μ εμενα, εβγαινα νικητης... Με γνωριμιες και σχεσεις με ομορφες κοπελες. Τι κ αν λειπουν καποια μαλλια.... Ημουν ενταξει μεσα μου και δεν το αφηνα να φανει. Μιλουσα ανετα με χιουμορ και πραγματικα βγηκα κερδισμενος. Να θυμαστε ενα πραγμα. ΕΙΣΤΕ ΟΤΙ ΔΕΙΧΝΕΤΕ! Απο την αντιθετη πλευρα, εχω γνωρισει γυναικες παχουλουλες, εως και αντικειμενικα ασχημουλες, που ομως με τον αερα τους και τη γυναικεια ''μαγκια'' τους, σε εκαναν οχι απλως να τις υπολογιζεις, αλλα να τις ερωτευθεις χωρις δευτερη κουβεντα. Αντιθετα γυναικες κουκλαρες, ηταν πιο απωθητικες και απο το autan. Ειλικρινα πιστεψτε με, επειδη βλεπω διαφορα στην αντιμετωπιση των γυναικων οταν νιωθω καλα μεσα μου, οτι αυτο ειναι το προβλημα και οχι τοσο το θεμα του τριχωτου της κεφαλης. Να μην γινω ισοπεδωτικος, σιγουρα ειναι ενα μικρο μειον στην εμφανιση καποιου, ομως πραγματικα αν ποτε χασετε ενα παιχνιδι με μια γυναικα, μην βιαστειτε να κατηγορεισετε την απωλεια των τριχων σας. Αλλου ειναι σιγουρα πρωτα το προβλημα... Δειξτε δυνατοι, βελτιωστε αλλα μερη του εαυτου σας ειτε υλικα, ειτε πνευματικα και μην κλαψουριζετε και μιζεριαζετε για τριχες. Ειναι μικρη η ζωηηηηηη ρεεεεεεεε!!!!! Χαρειτε την, και νιωστε ο εαυτος σας. Χαμενοι δε θα βγειτε!!! Χωρις να θελω να θιξω το φορουμ (αλλωστε και εγω το εμπιστευομαι, και θελω να αντιμετωπισω το προβλημα μου, χωρις να το κανω ομως σκοπο ζωης...), καποιο απο το χρονο που σπαταλατε εδω για να βρειτε νεα λυση στα μαλλια σας, θα τον σπαταλουσατε σε ενα μπαρ με μια κοπελα, εκει που ειναι η πραγματικη ζωη....

Σόρι κιόλας, αλλά εμένα αυτά μού ακούγονται "παρηγοριά στον άρρωστο". Αν δεν παίζει τόσο ρόλο η εμφάνιση και τα μαλλιά, να σταματήσουμε τις θεραπείες. Να σταματήσουμε γενικότερα να ασχολούμαστε με την εμφάνισή μας. Να βασιστούμε στο ότι έχουμε "όμορφο" εσωτερικό κόσμο και αυτό να προτάσσουμε. Πιστεύω ότι η αλήθεια απέχει παρασάγγας με τα ευχάριστα λόγια που ακούγονται εδώ, γι' αυτό και οι τόσες αντιφάσεις. Ειδικά αυτό με τα ρούχα που αναφέρει ο Άκης στο αρχικό ποστ το θεωρώ σούπερ αντιφατικό.

Τι κάνει έναν άντρα να ξεχωρίζει:
"Είναι αυτός που μπορεί να ντύνεται όμορφα, αλλά δεν τον ενδιαφέρει το αν είναι όμορφος ή όχι."


Δηλαδή, μεγαλύτερο ρόλο παίζουν τα ρούχα, παρά τα φυσικά χαρακτηριστικά. Είμαι ο μόνος που πιστεύω το αντίθετο; Γιατί εγώ έχω την εντύπωση πως ένας ωραίος άντρας κι ένα φανελάκι του 5ευρου να φορέσει με ένα τζιν, εξακολουθεί να κάνει μεγαλύτερη εντύπωση σε σχέση με έναν μέτριας ή κακής εμφάνισης που μπορεί να φορά τα πιο ωραία επώνυμα ρούχα. (Ειδικά όταν τα ρούχα βγαίνουν, ή στην παραλία ή στο κρεβάτι, τότε να δεις εντυπώσεις.)

Μη με παρεξηγείτε, αλλά έχω μάθει να είμαι πολύ αυστηρός με τον εαυτό μου και να αντικρίζω την αλήθεια κατάματα. Και ο μύθος που θέλει τις γυναίκες να μην δίνουν τόση σημασία στην εξωτερική εμφάνιση έχει περάσει ανεπιστρεπτί. Αυτό πιστεύω γιατί αυτό βλέπω. Οι γυναίκες που δεν ενδιαφέρονται τόσο για την εμφάνιση είναι συνήθως μεγαλύτερων ηλικιών, που δίνουν περισσότερη βαρύτητα σε άλλα πράγματα, όπως το να είναι ο άντρας οικονομικά άνετος ώστε να μπορέσει να αντεπεξέλθει στα βάρη ενός πιθανού οικογενειακού κύκλου.

Επίσης, εγώ δεν ξέρω πολλούς με εμφάνιση μοντέλου και ψυχολογία λούζερ, όπως γράφτηκε παραπάνω. Η αυτοπεποίθηση και το αν είσαι ηττοπαθής ή "γαμάουα" στην ψυχολογία έχει πολύ μεγάλη σχέση κυρίως με το αν αυτό που βλέπεις κάθε πρωί στον καθρέφτη σε φτιάχνει. Προφανώς το να είσαι καλά ψυχολογικά παίζει ρόλο στο πώς θα σε δει ο περίγυρος, αλλά make no mistake... κανείς μας εδώ μέσα δεν έχει τόσο καλή "ψυχολογία" όσο ο Jensen Ackles ή ο Channing Tatum, κ.ο.κ.
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Μωρέ καλά τα λες και συ και φυσικά παίζει ρόλο η εξωτερική εμφάνιση.

Ειδικά όσο είσαι πιτσιρικάς και το μουνί είναι κάποιο μεγάλο μυστήριο και περιπετειώδης γαλαξίας, όλα καλά, θες να σαι τούμπανο να ανεβάσεις σκόρ γιατί πιστεύεις μέσα στην υπέροχη αφέλειά σου ότι αν πας με πολλές γυναίκες κάτι θ'αλλάξει.

Απλώς μαθαίνεις ΧΥΖ παραλλαγές της κόλασης, στενοχωράς και σε στενοχωρούνε και μια μέρα γελάς που αποτρίχωνες το στήθος σου και αγχωνόσουν να βάζεις σιλικόνη στο μαλλί γιατί όλες 30αρήσαν και παντρευτήκαν το χοντρό μπουχέσα που τις ζαχάρωνε στη μπάρα και δεν τον κοιτάγαν καν.

Γι'αυτό σας λέω...βγαίνει και Fallout: New Vegas, έχει και βροχές, πού γκόμενες και βλακείες :D
 

tatini

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Φαντάζομαι θα έχεις ακούσει ένα ρητό που λέει "σημασία δεν έχει ο προορισμός, αλλά το ταξίδι". Αν το πάμε με αυτή τη λογική, εφόσον όλοι θα πεθάνουμε κάποια στιγμή, και ο ωραίος και ο άσχημος και ο έξυπνος και ο χαζός, να ξαπλώσουμε ανάσκελα με τα χέρια και τα πόδια ανοιχτά και να περιμένουμε το τέλος. Στο μεταξύ κάποιοι θα έχουν φροντίσει να μάθουν τα 10πλάσια γράμματα από εσένα, θα έχουν πηδήξει τα 10πλάσια μουνιά από εσένα, θα έχουν κάνει τα 10πλάσια ταξίδια από εσένα, θα έχουν φάει τα 10πλάσια φαγητά από εσένα, θα έχουν βγάλει τα 10πλάσια χρήματα από εσένα, κοινώς θα έχουν τις 10πλάσιες εμπειρίες από εσένα. Αν αυτή είναι η κοσμοθεώρησή σου, γλίτωσε τον εαυτό σου από την ταλαιπωρία και πάνε να γίνεις ασκητής.

Ιδού μερικά άτομα που δεν βασίζονται στον εσωτερικό τους κόσμο...
 

Συνημμένα

  • mike-vogel.jpg
    mike-vogel.jpg
    36.8 KB · Προβολές: 30

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Πωπώ ρε φίλε...πώς δεν τα 'χα σκεφτεί όλ'αυτά τα τρομερά που λες;

Και οι "μορφονιοί" εκεί πέρα πρέπει να 'ναι τίγκα ευτυχία φίλε...γιατί πραγματικά δεν είναι δυνατόν να 'σαι τέτοιος και επειδή σου χει μείνει ένα εγκεφαλικό κύτταρο ανέπαφο να πάρεις χαμπάρι μια μέρα τί γίνεται και να σηκωθείς να φύγεις...

Μπράβο ρε φίλε...ένα sixpack και ένα NW1 λύνουν όλα τα προβλήματα...κοτσάρεις και το μπλε το φακό στο μάτι να'ουμ και περπατάς σε κυλοτάκια πάνω. Κοίτα να δεις τι μαθαίνω εδώ στο φόρουμ ρε παιδί μου...

Ηθικόν δίδαγμα

Πολλά πράγματα φαίνονται ωραία απ'έξω. Απο μέσα είναι τα ίδια σκατά σε άλλη γλώσσα.

Είναι καλό να προσέχεις τον ευατό σου αλλά να ξέρεις κι εσύ και όλοι ότι αυτό τελικά έχει να κάνει με τη δική σου προσωπική αξιοπρέπεια, κανένας δε θα σου πει ούτε μπράβο, ούτε θα σου δώσει τα Χρυσά Κλειδιά της πόλης. Κι αν γαμήσεις το Ζετάκι και το Ειρηνάκι και το Ψιψινάκι και άλλες εκατό απ'τους κλώνους τους για μια βραδιά, τί έγινε; Σώθηκες νομίζεις; Θα 'σαι ο ήρωας των 18χρονων στο στρατό βέβαια, είναι μεγάλη τιμή.

Γι'αυτό συνάδελφοι. Ό,τι κάνετε, κάντε το για την πάρτη σας. Αν έρθει τίποτε καλό, χαρείτε το όσο κρατήσει.

Μαντζούνια τύπου Sixpack+NW1+Μπλε Ματάκι=Eυτυχία είναι μέχρι την τρίτη δημοτικού περίπου.
 

Lord Raflas

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Και ο μύθος που θέλει τις γυναίκες να μην δίνουν τόση σημασία στην εξωτερική εμφάνιση έχει περάσει ανεπιστρεπτί.

Φιλε μου,εχεις απλα το απολυτο δικιο...
ειναι οντως ενας μυθος για να τρεχει ο κοσμος να κανει κωλοτουμπες και να ξοδευεται και να ρεει το χρημα

Ποσοι και ποσοι δεν ξοδευουν τρελα λεφτα σε ρουχα,αμαξια,κερασματα κτλ με την ελπιδα οτι θα ερθει η Μιςς Κοσμος και θα τους ρουφηξει τα @ρχ!δ!&?

Και τελικως μενουν με το καβλι στο χερι και δεν ξερουν και τι να πουν....
 

tatini

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Το νόημα της ζωής διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο. Για εσένα μπορεί να είναι μια φάρμα στο Νευροκόπι να καλλιεργείς πατάτες, για άλλον μπορεί να είναι να κάνει όλη μέρα σεξ με μοντέλες, να διασκεδάζει σε κλαμπς και να ξοδεύει ασύστολα σε ρούχα και ταξίδια. Δε θα κρίνεις εσύ ή εγώ ή ο καθένας τι αρέσει στον άλλον. Το μόνο σίγουρο είναι ότι αν είχες την επιλογή ανάμεσα στο να έχεις τα μαλλιά σου ή να είσαι φαλακρός, να έχεις χρήματα ή να είσαι φτωχός, να ντύνεσαι με ακριβά ρούχα ή σαν ρετάλι, σε κάθε περίπτωση θα επέλεγες το πρώτο. Γιατί κανέναν δεν τον χάλασε να έχει τα πολλά κι ας μην χρειάστηκε να τα αξιοποιήσει σε Ζετάκια ή Ψιψίνες. Δεν καταλαβαίνω γιατί σώνει και ντε οι απανταχού "μορφονιοί" θα πρέπει να έχουν και κάποιο κουσούρι για να μη σου χαλάνε το set up. Δεν είπα ότι οι "μορφονιοί" είναι υπεράνθρωποι. Το να έχεις μια καλή εμφάνιση όμως είναι ένας από τους παράγοντες που συντελούν στην καλή αυτοπεποίθηση και στην αίσθηση της ευτυχίας. Και δεν είπα ότι το 6-pack σε γλιτώνει από προβλήματα, καθώς είμαι της άποψης ότι ο πρώτος λόγος που φροντίζουμε τον εαυτό μας είναι για να αρέσουμε πρώτα σε εμάς τους ίδιους. Για να είμαστε χαρούμενοι και να νιώθουμε καλά με αυτό που είμαστε. (Είδα ότι έκανες τη διευκρίνηση, αλλά ευθύς εξαρχής δε χρειαζόταν να αναφερθείς σε Ζετάκια και μουνιά. )

Όλα τα άλλα εγώ τα ακούω βερεσέ.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Αναρ....τι διαολο ρε συ? γιατι σκαλωσες ετσι????
οχι δεν ειμαι δασκαλος για να κανω μαθημα......την αποψη μου λεω....
κι επειδη σαν παιδι κι εγω εχω περασει απο διαφορα σταδια....εχω μια προσωπικη εμπειρια πανω στο τι δουλευει καλυτερα και στο τι δεν δουλευει με τις γυναικες.....
Οσο για τον γαμο οχι δεν εχω παντρευτει και ουτε το θελω ακομα.....θα το κανω μονο κ μονο οταν θελησω να κανω παιδια....για κανενα αλλο λογο.....
αυτα που λεω για τον γαμο τα ξερω και απ τους γνωστους μου και τους θειους μου που μου λενε ολοι το ιδιο πραγμα.......και δε μιλησα για ολο το θεμα γαμος....αλλα για την σεξουαλικη ζωη μεσα στον γαμο.....εχει διαφορα το ενα με τ αλλο......

Οσο για την εμφανιση που λετε.........
φυσικα και παιζει ρολο.....αλλο να εισαι θανασης βεγγος και αλλο να εισαι πανος μιχαλοπουλος...
 

kakashi

Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

φιλε τατινι απο οτι διαβαζω απο αυτα που λες πιστευω οτι δεν ξερεις καθολου τις γυναικες.....οι γυναικες δεν εντυπωσιαζονται κ δεν ελκυονται απο την εξωτερικη εμφανιση....αυτο που μετραει για αυτες ειναι το ποσο "ισχυρος" εισαι κοινωνικα...δεν ξερω αν μπορεσω να σ δωσω να καταλαβεις τι εννοω αλλα θα προσπαθησω....σε μια παρεα πχ η κοπελα δεν θα προσεξει τον πιο ομορφο αλλα τον πιο κουλ τυπο η τον τυπο που ειναι το επικεντρο της παρεας αυτον που με την προσωπικοτητα τ κανει ολους τους αλλους να τον προσεχουν...παιζει απιστευτο ρολο το να εισαι επιβλητικος τυπος κ να χεις τον αερα του νικητη κ να εισαι γεματος αυτοπεποιθηση....οι γυναικες γοητευονται απο την αξια που εχει ενας αντρας σε σχεση με τους γυρω τ....η εμφανιση παιζει ασφαλως ρολο αλλα οχι οσο νομιζεις....ειναι σημαντικη για την προσεγγιση....για να πας σε μια κοπελα κ να της μιλησεις κ αυτη να σε αντιμετωπισει με καλυτερη διαθεση...τιποτα παραπανω....αν την προσεγγισεις απο εκει κ μετα μετραει μονο η προσωπικοτητα σ ....το ποσο πραγματικα κουλ τυπος εισαι...απο εκει κ μετα η γυναικα αν εντυπωσιαστει αποσενα η εμφανιση δεν μετραει...απλα συνηθως οι ωραιοι εχουν κ την αυτοπεποιθηση γιαυτο εχουν κ επιτυχιες....επισης πολυ σημαντικο ρολο παιζει το να εισαι περιποιημενος....αυτο πραγματικα το προσεχουν....εμεις σε αντιθεση οι αντρες αυτο που κοιταμε ειναι σχεδον μονο η εμφανιση....γιαυτο μας ειναι δυσκολο να πιστεψουμε οτι οι γυναικες δεν ενδιαφερονται τοσο για αυτη....ολα αυτα π σ λεω μν νομιζεις οτι τα λεω εγω....ειναι οι αποψεις μεγαλων επιστημονων κ ψυχολογων με ερευνες πανω στις κοινωνικες σχεσεις....εγω απο μικρος ημουν ο ωραιος τ σχολειου με πολλες κατακτησεις κ τετοια....απο τοτε που αρχισε η τριχοπτωση η ψυχολογια μ επεσε κατακορυφα....οπως κ η αυτοπεποιθηση μ....σημαδια αραιωσης δεν εχω που να γινονται εμφανη απο τριτους, η εμφανιση μ με λιγα λογια δεν εχει αλλαξει....η μαλλον εχει αλλαξει προς το καλυτερο γιατι εχω φτιαξει κ ωραιο σωμα λογω γυμναστηριου.... παρολαυτα με την αυτοπεποιθηση στον πατο λογω τ φοβου της επικειμενης φαλακρας απο κατακτησεις τιποτα 2 χρονια φοιτητης...2 χρονια κ μονο 3 κοπελες....
 

tatini

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Δεν καταλαβαίνω γιατί το θέμα πάει σώνει και ντε στις γυναίκες. Μια χαρά είναι η σχέση μου με το άλλο φύλο και ποτέ δεν είπα ότι η εμφάνιση είναι το ΜΟΝΟ πράγμα που κοιτάνε οι γυναίκες πάνω σου. Το πρώτο σίγουρα, πάντως.

Επίσης, δεν διαφώνησα ποτέ ότι η αυτοπεποίθηση παίζει σημαντικό ρόλο στις γνωριμίες μας (γενικότερα). Απλώς τη στιγμή που η καλή εξωτερική εμφάνιση είναι ένας πολύ σημαντικός παράγοντας στο να έχουμε καλή αυτοπεποίθηση, απορώ που μερικοί διατείνονται πως η εμφάνιση είναι άσχετη της αυτοπεποίθησης. Καλή εμφάνιση + αυτοπεποίθηση > Κακή εμφάνιση + αυτοπεποίθηση. Πόσο πιο απλά να το πω;

Κάτι που δεν μπορώ να καταλάβω πάντως είναι γιατί σώνει και ντε οι όμορφοι πρέπει να υπολείπονται κοινωνικού status, προσωπικότητας, χιούμορ, αυτοπεποίθησης, κ.λπ. Πρέπει οπωσδήποτε να έχουν κι αυτοί πολλά μειονεκτήματα για να νιώθουμε ότι κάπου υπερέχουμε, ε;
 
Μπλουζα