Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

ezra

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Παιδια δεν ειναι να απορουμε με τη συνηθισμενη ψυχολογια απεναντι στην τριχοπτωση . Ειναι κατι το αναμενομενο , αν δουμε συνολικα τη συγχρονη κοινωνια και τις αξιες της . Επαινος της νεοτητας και της ομορφιας υπηρχε και παλιοτερα , σημερα ομως εχει στρεβλωθει τελειως . Στις χειροτερες περιπτωσεις οδηγει στα γνωστα ξεφτιλικια γυναικων (συχνοτερα) που κινουν γη και ουρανο , φτανοντας συχνα και σε σημεια παραμορφωσης , προσπαθωντας να γαντζωθουν στη νεανικη τους λαμψη . Σε κλιμακα καπως ετσι βλεπω και το ζητημα της τριχοπτωσης : δεν ειναι ευκολο να συμφιλιωθεις με την ιδεα οτι χανεις κατι που ειχες . Αμα κιολας πιστευεις οτι αυτο ειναι απο τα σημαντικοτερα που ειχες , τοτε κλαφτα χαραλαμπε ... οπως ειπαμε δε βοηθαει και το περιβαλλον .
Εγω δεν εχω ακομα αποδεχτει την ιδεα της φθορας .Το οτι εχω συνειδηση των αφθαρτων ιδιοτητων μου δε βοηθαει : η σεξουαλικη μου επιλογη ( γιατι εκει αναγεται τελικα , και σωστα εχει μπει στον τιτλο ) εξακολουθει να οδηγειται στον προορισμο με οδοδεικτη την εξωτερικη εμφανιση . Προφανως , ασυναισθητα , και αστηριχτα , πιστευω οτι και η αναποδη πορεια (αν θ αρεσω στη γκομενα δηλ) ετσι θα καθοριζεται . Εξου και η ταλαιπωρια με τις τριχες .
Οσοι βασανιζονται απο αυτη τη ματαιοδοξια ειναι νομιζω δυστυχισμενοι . Και δεν προκειται να αλλαξουν τα πραγματα οταν ο χρονος , παρα τις μινοξιδιλες τις φιναστεριδες τις μεταμοσχευσεις , παρει τα κομιστρα . Η (αναγκαστικη) αποδοχη που ερχεται ετσι , δεν ειναι ικανοποιητικη λυση .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

MYhAIRbACK είπε:
καλησπέρα παιδιά... είμαι νέο μέλος πρακτικά... αλλά διαβάζω πολύ καιρό τα του forum... Πραγματικά στο συγκεκριμένο post έχουν αναφερθεί όλες οι σκέψεις που έχω κάνει κατα καιρούς... ακόμη και αυτές που έχω στην πιο απόμακρη γωνία του μυαλού μου... Όλοι οι γύρω μου, μου λένε ότι καταλαβαίνουν αλλά μόλις αρχίζω και τους εξηγώ όλοι με λένε παράλογο... Πραγματικά υπάρχουν στιγμές που δεν μπορώ να βγάλω από το μυαλό μου το πρόβλημα της τριχόπτωσης... συνήθως αυτό γίνεται τις στιγμές που κουρεύμαι (σε 10 λεπτα με έχει έτοιμο :p :p ενώ τον προηγούμενο από εμένα τον παλεύει ένα μισάωρο!!!!) ή όταν ακούω από φίλους το κλασσικό "αραίωσες λίγο", "που είναι η χαίτη που είχες" και όλα αυτά τα κλασσικά...
Καλώς ήρθες MYhAIRbACK.

MYhAIRbACK είπε:
Πλεον όμως ξέρω ότι με το που νιώσω άσχημα θα μπω στο forum αυτό και θα νιώσω πάλι ήρεμος... πλεον ξέρω ότι κάποιος σκέφτεται όπως εγώ.... Ααν κάτσει κανα βράδυ(όπως το σημερινό) και φέρω στο μυαλό μου το πρόβλημα και δεν μπορώ να κοιμηθώ κάθομαι στο pc, διαβάζω τις ιστορίες σας και μου φτιάχνετε το κέφι... Να'στε όλοι καλά!!!! Θέλουμε ψυχολόγους για καράφλες ΤΩΡΑ!!!!! :-*
Εμείς οι ίδιοι είμαστε οι καλύτεροι ψυχολόγοι, δεν θέλουμε άλλους...

MYhAIRbACK είπε:
Κλείνοντας θέλω να πω ότι η χαμένη αυτοπεποίθηση είναι αυτή που μας δημιουργεί koblex με τις γυναίκες και τίποτα άλλο! Κανείς δεν είναι καλύτερος από τον εαυτό σας! Ο κάθε άνθρωπος έχει μοναδικά στοιχεία στον χαρακτήρα του... στοιχεία για τα οποία θα τον αγαπήσουν οι άλλοι!!! Και στο κάτω κάτω προτιμώ αυτό το μοναδικό χαρακτηριστικό να είναι το humor μου, το γέλιο μου ή ο χαρακτήρας μου παρά οι τρίχες μου!!!!!!
Ωραία τα λες. Τα μοναδικά μας στοιχεία άλλωστε θα δείξουμε και θα δείχνουμε, όχι το πόσες τις έχουμε (τις τρίχες ή τις καταθέσεις μας).

ezra είπε:
Παιδια δεν ειναι να απορουμε με τη συνηθισμενη ψυχολογια απεναντι στην τριχοπτωση . Ειναι κατι το αναμενομενο , αν δουμε συνολικα τη συγχρονη κοινωνια και τις αξιες της . Επαινος της νεοτητας και της ομορφιας υπηρχε και παλιοτερα , σημερα ομως εχει στρεβλωθει τελειως . Στις χειροτερες περιπτωσεις οδηγει στα γνωστα ξεφτιλικια γυναικων (συχνοτερα) που κινουν γη και ουρανο , φτανοντας συχνα και σε σημεια παραμορφωσης , προσπαθωντας να γαντζωθουν στη νεανικη τους λαμψη . Σε κλιμακα καπως ετσι βλεπω και το ζητημα της τριχοπτωσης : δεν ειναι ευκολο να συμφιλιωθεις με την ιδεα οτι χανεις κατι που ειχες . Αμα κιολας πιστευεις οτι αυτο ειναι απο τα σημαντικοτερα που ειχες , τοτε κλαφτα χαραλαμπε ... οπως ειπαμε δε βοηθαει και το περιβαλλον
Το περιβάλλον είναι πιστεύω το νο1 μετά την δική μας ψυχολογία. Οι πολύ δικοί μας θα μας πουν "μην ανησυχείς" κλπ, οι άλλοι θα μας "φάνε". Ακόμα και με τα μάτια τους.
Έχω παρατηρήσει όταν τύχει να μιλάω για κάποια που γνώρισα, αυτόματα μερικοί θα με κοιτάξουν στο κεφάλι. Δεν είναι πολλοί αυτοί, αλλά συνήθως όσοι δεν έχουν τριχόπτωση.
Τι να θέλουν να πουν άραγε και δεν το λένε; :chinscratch
 

MYhAIRbACK

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Μπορεί το πρόβλημα της τριχόπτωσης να είναι πολύ σημαντικό για μας αλλά ρε γμτ δεν χάθηκε ο κόσμος... προσωπικά πιστεύω ότι με το που οδηγηθεί η σκέψη μας στις τρίχες πρέπει αμέσως να σκεφτόμαστε τη συνολική εικόνα της ζωής μας... πχ μπορει να είμαστε άτυχοι λόγω γονιδίων αλλά μπορεί να είμαστε ευτυχισμένοι με άλλα πράγματα βλέπε παρέα, κοπελιά κτλπ! εγώ συνεχώς έχω στο μυαλό μου ότι μέχρι τα 30 πχ δεν πρόκειται να έχω το σύνολο των εμπειριών που θα ήθελα... όσον αφορά τις γυναίκες.... εντάξει το σκεφτόμουν συνέχεια μέχρι που έβαλα τον εαυτό μου στην διαδικασία να βλέπει 10 μέτρα παραπέρα... πέρα από το πρόβλημα με τα μαλλιά... που σίγουρα θα μου στερήσει ένα πλήθος εμπειριών, είμαι ευτυχισμένος με τις παρέες μου, έχω τα hobby μου, κάνω τα ταξίδια μου με το που βρίσκω ευκαιρία, είμαι καλά στην υγεία μου... και πάντα προσπαθώ να δω την θετική πλευρά της ζωής. Ειδικά αν πετύχω και στον τομέα της εργασίας (φέτος τελειώνει η φοιτητική ζωή :( ) πιστεύω το θέμα των μαλλιών θα μπει σε δεύτερη μοίρα.... Και στην τελική με το που μαζευτούν οι πρώτες οικονομίες ανάλογα με το πόσες είναι βουρ για Καναδά ή Κύπρο!!!!!!

Τέλος να προσθέσω ότι ενώ μέχρι τώρα ένιωθα αυτοπεποίθηση με την εμφάνιση μου, πλεον έχω αρχίσει να νιώθω σίγουρος με αυτό που είμαι.... πράγμα το οποίο θα μου δίνει αυτοπεποίθηση για πάντα! Ακόμη και όταν θα είμαι παππούς (ο θεός να μας έχει καλά)! θα παίρνω τη μαγκούρα, θα παρατάω τη γιαγιά και θα πετάω ατάκες σε μικρούλες!!!
 

ezra

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Άκης είπε:
Το περιβάλλον είναι πιστεύω το νο1 μετά την δική μας ψυχολογία. Οι πολύ δικοί μας θα μας πουν "μην ανησυχείς" κλπ, οι άλλοι θα μας "φάνε". Ακόμα και με τα μάτια τους.
Έχω παρατηρήσει όταν τύχει να μιλάω για κάποια που γνώρισα, αυτόματα μερικοί θα με κοιτάξουν στο κεφάλι. Δεν είναι πολλοί αυτοί, αλλά συνήθως όσοι δεν έχουν τριχόπτωση.
Τι να θέλουν να πουν άραγε και δεν το λένε; :chinscratch

Μαλλον σε μετρανε και μετρανε και τους εαυτους τους . Ενδεχομενως περνανε σκεψεις : 'κοιτα τον πως ειναι που θελει και γκομενα' (εδω δεν εχουν γκομενα , προσπαθουν να μειωσουν για να νοιωσουν καλυτερα) ή 'γνωρισε γκομενα με τετοιο μαλλι ? καμια καμενη θα ειναι' (παλι δεν εχουν , μειωνουν την αλλη) ή 'γνωρισε γκομενα με τετοιο μαλλι ? εγω με μαλλι γιατι δε μπορω να μιλησω?' (δεν εχουν , υπαρξιακη κριση) ή 'μπραβο ρε μαγκα' (εχουν/δεν εχουν γκομενα , παντως ειναι νορμαλ τυποι)
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Καλως ηρθες MYhAIRbACK.
Τι θεραπεια σκέφτεσαι να ακολουθήσεις;
 

gelisva

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Κατσε να δεις ετσι πως παμε ποιος θα εχει ορεξη να κοιταει τα μαλλια..τωρα θα εχει και αραιωση η τσεπη ποια μαλλια.. :worshipper
 

dk

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

gelisva είπε:
Κατσε να δεις ετσι πως παμε ποιος θα εχει ορεξη να κοιταει τα μαλλια..τωρα θα εχει και αραιωση η τσεπη ποια μαλλια.. :worshipper
Αυτο ξαναπεστο, μεχρι πριν λιγο καιρο το ειχα σιγουρο τον Καναδα, τωρα ομως οπως ειναι τα πραγματα λεω "Ρε κατσε, θα κινδυνεψει η οικογενεια μου για την καραφλα μου?" και ειναι ο μονος λογος που δεν εχω κλεισει το ραντεβου απο τωρα
 

MYhAIRbACK

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

ANAR είπε:
Καλως ηρθες MYhAIRbACK.
Τι θεραπεια σκέφτεσαι να ακολουθήσεις;

anar ακολουθώ θεραπεία εδώ και 2 χρόνια.... και πριν κανα 3μηνο ξεκίνησα τη συντήρηση (σύμφωνα με τη δερματολόγο) μόνο με regain 2%... Στην αρχή όλα καλά αλλά μετά απο κανα μήνα άρχισα να βλέπω πάλι εκατομμύρια τρίχες κατά το λούσιμο... Σε συνδυασμό με το άγχος που έχω τώρα τελευταία με τη σχολή για να τελειώσω έχει γίνει δράμα η κατάσταση... νομίζω ότι αραιώνουν μέρα με τη μέρα (μάλλον ψύχωση είναι :p) τέσπα... περιμένω να τελειώσει η εξεταστική, να πάω στη γιατρό να δούμε τι θα κάνουμε.
 

xk

Active Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

MYhAIRbACK είπε:
Τέλος να προσθέσω ότι ενώ μέχρι τώρα ένιωθα αυτοπεποίθηση με την εμφάνιση μου, πλεον έχω αρχίσει να νιώθω σίγουρος με αυτό που είμαι.... πράγμα το οποίο θα μου δίνει αυτοπεποίθηση για πάντα!

ολο το ζουμι εκει είναι..
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

MYhAIRbACK είπε:
[quote author=ANAR link=topic=257.msg34740#msg34740 date=1275837180]
Καλως ηρθες MYhAIRbACK.
Τι θεραπεια σκέφτεσαι να ακολουθήσεις;

anar ακολουθώ θεραπεία εδώ και 2 χρόνια.... και πριν κανα 3μηνο ξεκίνησα τη συντήρηση (σύμφωνα με τη δερματολόγο) μόνο με regain 2%... Στην αρχή όλα καλά αλλά μετά απο κανα μήνα άρχισα να βλέπω πάλι εκατομμύρια τρίχες κατά το λούσιμο... Σε συνδυασμό με το άγχος που έχω τώρα τελευταία με τη σχολή για να τελειώσω έχει γίνει δράμα η κατάσταση... νομίζω ότι αραιώνουν μέρα με τη μέρα (μάλλον ψύχωση είναι :p) τέσπα... περιμένω να τελειώσει η εξεταστική, να πάω στη γιατρό να δούμε τι θα κάνουμε.
[/quote]

Με regain 2% δυο φορες την εβδομάδα ειναι σαν να μην κανεις ΤΙΠΟΤΑ.
Τσαμπα τα λευτα που δίνεις στο regain 2%.Γνωμη μου ;)
 

Άκης

Administrator
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

gelisva είπε:
Κατσε να δεις ετσι πως παμε ποιος θα εχει ορεξη να κοιταει τα μαλλια..τωρα θα εχει και αραιωση η τσεπη ποια μαλλια.. :worshipper
Άντε ντε, τι θα κάνουμε; ;D

ezra είπε:
Μαλλον σε μετρανε και μετρανε και τους εαυτους τους . Ενδεχομενως περνανε σκεψεις : 'κοιτα τον πως ειναι που θελει και γκομενα' (εδω δεν εχουν γκομενα , προσπαθουν να μειωσουν για να νοιωσουν καλυτερα) ή 'γνωρισε γκομενα με τετοιο μαλλι ? καμια καμενη θα ειναι' (παλι δεν εχουν , μειωνουν την αλλη) ή 'γνωρισε γκομενα με τετοιο μαλλι ? εγω με μαλλι γιατι δε μπορω να μιλησω?' (δεν εχουν , υπαρξιακη κριση) ή 'μπραβο ρε μαγκα' (εχουν/δεν εχουν γκομενα , παντως ειναι νορμαλ τυποι)
Η καλύτερη απάντηση ;)

Πάντως υπάρχει και έρευνα σχετικά με το αν παίζει ρόλο ή όχι η εμφάνιση μας.

MYhAIRbACK είπε:
anar ακολουθώ θεραπεία εδώ και 2 χρόνια.... και πριν κανα 3μηνο ξεκίνησα τη συντήρηση (σύμφωνα με τη δερματολόγο) μόνο με regain 2%... Στην αρχή όλα καλά αλλά μετά απο κανα μήνα άρχισα να βλέπω πάλι εκατομμύρια τρίχες κατά το λούσιμο... Σε συνδυασμό με το άγχος που έχω τώρα τελευταία με τη σχολή για να τελειώσω έχει γίνει δράμα η κατάσταση... νομίζω ότι αραιώνουν μέρα με τη μέρα (μάλλον ψύχωση είναι :p) τέσπα... περιμένω να τελειώσει η εξεταστική, να πάω στη γιατρό να δούμε τι θα κάνουμε.
Όπως είπε και ο ANAR, είναι τζάμπα ο κόπος, το άγχος και τα λεφτά που δίνεις.
Μιας και δεν πρόκειται να σου κάνει τίποτα το σκέτο regain, καλύτερα κόψτο και όταν αποφασίσεις κάτι, ξεκινάς.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jfk

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Θέλω να γράψω μερικά λόγια, για να τονώσω λίγο το ηθικό των αντρών εδώ μέσα, από την οπτική μιας γυναίκας. Μου κάνει εντύπωση το γεγονός ότι αγχώνεστε τόσο πολύ με τα μαλλιά σας!!! Καμιά γυναίκα δε νομίζω ότι θα έδινε σε αυτό τόση μεγάλη σημασία, εκτός ίσως κάποιες που ενδιαφέρονται μόνο για την εξωτερική σας εμφάνιση και τα φράγκα σας!!! Αυτές, κατά τη γνώμη μου, δε θα έπρεπε να σας ενδιαφέρουν... Στην καθημερινή μου ζωή έχω συναντήσει πολλά ζευγάρια και δεν είδα ότι κάποιον τον απασχολεί ιδιαίτερα αυτό το πράγμα. Βέβαια κατά βάθος όλοι θα θέλαμε τα μαλλιά των μοντέλων, αυτά που δείχνουν στις διαφημίσεις, αλλά και αυτά να είχαμε δεν νομίζω ότι θα άλλαζε την καθημερινότητά μας. Ο γαμπρός μου π.χ. τα έχει ξυρίσει και την αδερφή μου δεν είδα να την απασχολεί ποτέ γιατί ο φίλος της και τώρα άντρας της δεν έχει μαλλιά. Γελάει μαζί του όταν τις απόκριες η περούκα που θα διαλέξει θα είναι αυτή με τα μακρύτερα και ωραιότερα μαλλιά!!! Κλείνοντας θα συνιστούσα να εστιάσετε στα θετικά σας, γιατί όλοι (και αυτοί που έχουν μαλλιά) έχουν πάνω τους κάτι που δεν τους αρέσει...(μύτη, μαλλιά, κιλά κ.α.) Είναι σχεδόν νόμος!!!
 

PapaNick

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Παιδια... αυτοπεποίθηση.... και εντάξει την υγιούλα μας να έχουμε και με λιγότερα μαλλάκια..

Να σας πω και κάτι.. αναρωτιόμουν αν γκόμενα έδινε 15.000-20.000 ευρώ για επέμβαση φανταστείτε τι θα έβαζε απο βυζιά μέχρι και βραζιλιάνικο κ#Λ$ με λιποαναρόφοριση.
 

xk

Active Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

jfk είπε:
Κλείνοντας θα συνιστούσα να εστιάσετε στα θετικά σας, γιατί όλοι (και αυτοί που έχουν μαλλιά) έχουν πάνω τους κάτι που δεν τους αρέσει...(μύτη, μαλλιά, κιλά κ.α.) Είναι σχεδόν νόμος!!!

true
 

gelisva

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

τουλαχιστον οι πλαστικες βυζια κλπ πετυχαινουν..!!!δινεις 15000 και περιμενεις..χαχαχα τραγικο..γαμ** την καραφλα μου :D
 

ΠΑΝΟΣ26

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Εγω παντως θεωρω πως τα αραιωμενα μαλλια δεν αλλαζουν το τροπο που θα σε κοιταξει μια γυναικα ..σε σημειο που δεν θα επηρεασει την γενικη σου αισθητικη ....αν πχ...ενας ξυριστει τελιος και δεν του παει το ξυρισμενο ...σιγουρα παιζει ρολο ......αν ομως απλα εχει αραιωση δεν προκειτε να δωσει σημασια η γυναικα ....παντως η εμφανιση σιγουρα ειναι το α και το ω για την αρχη της σχεσης.
 

Panagiotis Pap

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Εδω και δυο μερες εχω ξεσκονισει το τοπικ και εχω διαβασει πολλες ενδιαφερουσες αποψεις!
Λεω να μπω κ εγω στην κουβεντα με θεμα τις γυναικες αλλα ψαχνω την αφορμη!
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

γυναικα... χμμ καποτε υπηρχαν γυναικες πλεον τα μυαλα εχουν ξεφυγει . Ειναι οι πιο ωραιο μας εχει χαρισει η φυση :) αλλα τινει να εκλειψη κ δυστηχως ειναι λιγες που ξερουν τι θελουν κ δεν ξεφευγουν. Μπορουν να σε ανεβασουν στα υψη κ μπορουν ανετα να σε γκρεμισουν. Οσο δυνατος κ να εισαι η κ να ησουν πλεον λογο των νεων συνθηκων ο πραγματικος αντρας αυτος που τιμαει τα λογια οτυ τα λεει εξω απο τα δοντια δεν εχει περασει πλεον περασει εχουν οι σαλιαρηδες ,οι ψευτες κ οι δηθεν μαμηκουλες . Ολοι εχουμε κανει λαθοι κ μαθαινουμε αλλα δυστηχως ως δηθεν γυναικες αυτες δεν μαθαινουν διοτι ευκολα ξεπερνανε πλεον την δηθεν ... αγαπη τους... κ δυστηχως γιαυτες κ δυστηχως για καποιους κακομοιρηδες σοβαρευονται στα πρωτα τους αντα πλεον .
Δεν λεω ειναι κ οι σημερινη κατσταση ποου επικρατει πλεον που αναγκαζει την γυναικα να δουλευει απο την μια ειναι καλο για αυτη διοτι εχει την ανεξαρτησια της για παν ενδεχομενο αλλα απο την αλλη δεν εχει σωστη βουληση ... ξεφευγει ευκολα κ ειδικα οταν ειναι εμφανισιμη ,,,
Το μονο που μας μενει κ προσωπικα σαν ακης ειναι ποιτε να μην συμβιβαστω κ να μην βαλω το κεφαλι μου κατω ,οτι ζουμε καλο ειναι να ειναι αληθινοκ οχι γιατι αναγκαζομαστε αν κατσει εκατσε τουλαχιστον ως αντρες εχουμε μαθει να εχουμε αρχες κ αξιες κ μια απο αυτη ειναι πως παντα οτι κ να γινει θελω να ειμαι κυριος ,ας λενε οτι θελουν ο καιρος εχει γυρισματα εστω κ αργα ....
 

sofo85

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

akishellas3 είπε:
γυναικα... χμμ καποτε υπηρχαν γυναικες πλεον τα μυαλα εχουν ξεφυγει . Ειναι οι πιο ωραιο μας εχει χαρισει η φυση :) αλλα τινει να εκλειψη κ δυστηχως ειναι λιγες που ξερουν τι θελουν κ δεν ξεφευγουν. Μπορουν να σε ανεβασουν στα υψη κ μπορουν ανετα να σε γκρεμισουν. Οσο δυνατος κ να εισαι η κ να ησουν πλεον λογο των νεων συνθηκων ο πραγματικος αντρας αυτος που τιμαει τα λογια οτυ τα λεει εξω απο τα δοντια δεν εχει περασει πλεον περασει εχουν οι σαλιαρηδες ,οι ψευτες κ οι δηθεν μαμηκουλες . Ολοι εχουμε κανει λαθοι κ μαθαινουμε αλλα δυστηχως ως δηθεν γυναικες αυτες δεν μαθαινουν διοτι ευκολα ξεπερνανε πλεον την δηθεν ... αγαπη τους... κ δυστηχως γιαυτες κ δυστηχως για καποιους κακομοιρηδες σοβαρευονται στα πρωτα τους αντα πλεον .
Δεν λεω ειναι κ οι σημερινη κατσταση ποου επικρατει πλεον που αναγκαζει την γυναικα να δουλευει απο την μια ειναι καλο για αυτη διοτι εχει την ανεξαρτησια της για παν ενδεχομενο αλλα απο την αλλη δεν εχει σωστη βουληση ... ξεφευγει ευκολα κ ειδικα οταν ειναι εμφανισιμη ,,,
Το μονο που μας μενει κ προσωπικα σαν ακης ειναι ποιτε να μην συμβιβαστω κ να μην βαλω το κεφαλι μου κατω ,οτι ζουμε καλο ειναι να ειναι αληθινοκ οχι γιατι αναγκαζομαστε αν κατσει εκατσε τουλαχιστον ως αντρες εχουμε μαθει να εχουμε αρχες κ αξιες κ μια απο αυτη ειναι πως παντα οτι κ να γινει θελω να ειμαι κυριος ,ας λενε οτι θελουν ο καιρος εχει γυρισματα εστω κ αργα ....
ποσο δικιο εχεις ρε φιλε.ΣΩΣΤΟΣ απο τη πρωτη μεχρι τη τελευταια λεξη. :worshipper
 
Μπλουζα