Anastasakis Hair Clinic 2515 grafts 3/5/2023

JimKan1

Well-Known Member
φιλε καλη φυτρωση ευχομαι, πολυ δυνατη δοτρια οντως, hairline κατεβασατε εκει που ελεγες στα 7.75-8;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ch7.panos

Active Member
φιλε κλαη φυτρωση ευχομαι, πολυ δυνατη δοτρια οντως, hairline κατεβασατε εκει που ελεγες στα 7.75-8;
Μόλις με έκανες και το μέτρησα. Δεν το συζητήσαμε με εκατοστά με τον γιατρό, κυρίως για σχήμα, πέταξε στα μπαμ ένα μέτρο και σχεδίασε μόλις συμφωνήσαμε. Είναι νταν στα 7 εκατοστά από το μέσο των φρυδιών. Ελπίζω να αξιολογείται την αρχή ως πολύ καλή όπως κι εγώ ! Μακάρι να μου φύγουν λίγα με το shock loss γιατί κ@υλώνω οπως με βλέπω στον καθρέφτη κι ας είμαι κούρεμα «μπόμπα». Έχω ακούσει πως πρέπει να το κρατήσω και να το παίζω Ράγκναρ και είμαι σε φάση «ναι έκανα ΜΜ για να είμαι γλόμπος με μαλλιά»
 

JimKan1

Well-Known Member
Μόλις με έκανες και το μέτρησα. Δεν το συζητήσαμε με εκατοστά με τον γιατρό, κυρίως για σχήμα, πέταξε στα μπαμ ένα μέτρο και σχεδίασε μόλις συμφωνήσαμε. Είναι νταν στα 7 εκατοστά από το μέσο των φρυδιών. Ελπίζω να αξιολογείται την αρχή ως πολύ καλή όπως κι εγώ ! Μακάρι να μου φύγουν λίγα με το shock loss γιατί κ@υλώνω οπως με βλέπω στον καθρέφτη κι ας είμαι κούρεμα «μπόμπα». Έχω ακούσει πως πρέπει να το κρατήσω και να το παίζω Ράγκναρ και είμαι σε φάση «ναι έκανα ΜΜ για να είμαι γλόμπος με μαλλιά»
Χαχα φαινεται να ταιριαζει στις αναλογιες του προσωπου σου παντως, υπομονη τωρα και το πρωτο ταμειο στο 5μηνο
 

Gianney

Well-Known Member
Εγώ για κλείσιμο θα ήθελα κάτι τέτοιο πάντως με καμία 500 ακόμα ίσως γινόταν.
 

Συνημμένα

  • IMG_20230512_210911.jpg
    IMG_20230512_210911.jpg
    638.8 KB · Προβολές: 110

ch7.panos

Active Member
Εγώ για κλείσιμο θα ήθελα κάτι τέτοιο πάντως με καμία 500 ακόμα ίσως γινόταν.
Αυτό σκέφτηκα κι εγώ αλλά σε πολύ μικρότερο βαθμό γιατί τόσο όσο σχεδίασες δεν είχα ούτε στα 20 μου. Τα temporals μου πάντα ήταν ισχνά και εν τέλει τώρα όπως με βλέπω μου αρέσω υπερβολικά πολύ σαν σχεδιασμό. Μου βγάζει μια μετρημένη αγριάδα. Κάντε ομαδικές προσευχές για μένα να είμαι στο 2-5% που δεν έχει shock loss
 

JimKan1

Well-Known Member
Εγώ για κλείσιμο θα ήθελα κάτι τέτοιο πάντως με καμία 500 ακόμα ίσως γινόταν.
Οντως οταν κλεινεις ετσι τους κροταφους φαινεται πολυ μικροτερο το κουτελο ωστοσο τα 7εκ. που το εχει παει ειναι πολυ αξιολογο υψος και δεν νομιζω πως το χρειαζεται, εχω δει υπερσυντηριτικες προσεγγισεις στο υψος της hairline που τα κλεισιμο στο κροταφο βοηθαει αρκετα στο να δημιουργησει την ψευδαισθηση του μικρου κουτελου ακομα και αν το hairline ειναι ψηλα.
 

Gianney

Well-Known Member
Οντως οταν κλεινεις ετσι τους κροταφους φαινεται πολυ μικροτερο το κουτελο ωστοσο τα 7εκ. που το εχει παει ειναι πολυ αξιολογο υψος και δεν νομιζω πως το χρειαζεται, εχω δει υπερσυντηριτικες προσεγγισεις στο υψος της hairline που τα κλεισιμο στο κροταφο βοηθαει αρκετα στο να δημιουργησει την ψευδαισθηση του μικρου κουτελου ακομα και αν το hairline ειναι ψηλα.
Συμφωνώ απλά είναι και θέμα γούστου σαφώς.Οπως το σχεδίασα πάει προς πιο ίσιο hairline αλλά θέλει και παραπάνω grafts
 

bobby

Well-Known Member
Και εγώ θα συμφωνήσω στο κλείσιμο με τους κροτάφους θα ήθελε μερικά παραπάνω για πιο «γλυκό» κλείσιμο. Όλα τα υπόλοιπα όμως φαίνονται καλά! Ιδιαίτερα ο λόγος!
 

TopBoy

Member
Εγώ για κλείσιμο θα ήθελα κάτι τέτοιο πάντως με καμία 500 ακόμα ίσως γινόταν.
Καλή φύτρωση, εύχομαι να πάρεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς...Θα συμφωνήσω οτι το κλεισιμο είναι όντως αρκετά απότομο και φαίνεται περίεργη η σύνδεση με τα πλαινα βλέποντας σε από το προφιλ... νομίζω θα έπρεπε να ειχε γινει διαφορετικά όπως είπαν και οι προλαλήσαντες για να γίνει καλύτερο δέσιμο με τα πλαινά. Για το shock loss είναι περισσότερο θέμα γιατρού αν θα τραυματίσει τα διπλανά τριχοθυλάκια κατά το άνοιγμα των οπών...
 

ch7.panos

Active Member
Καλή φύτρωση, εύχομαι να πάρεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς...Θα συμφωνήσω οτι το κλεισιμο είναι όντως αρκετά απότομο και φαίνεται περίεργη η σύνδεση με τα πλαινα βλέποντας σε από το προφιλ... νομίζω θα έπρεπε να ειχε γινει διαφορετικά όπως είπαν και οι προλαλήσαντες για να γίνει καλύτερο δέσιμο με τα πλαινά. Για το shock loss είναι περισσότερο θέμα γιατρού αν θα τραυματίσει τα διπλανά τριχοθυλάκια κατά το άνοιγμα των οπών...
Λέω για το shock loss που έχουν τα μεταμοσχευμένα αρκετά συχνά και περιμένεις να σου ξαναβγούν στο τρίμηνο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ch7.panos

Active Member
Όντως σου πάει το κοντό, αλλά κοντό με μαλλιά και χωρίς πάλι έχει μεγάλη διαφορά στην εμφάνιση.
Εγώ δεν είδα μεγάλο loss, https://www.hairlossgr.com/forum/threads/kostas-1980-fue-2-040g-26-01-2023.14240/page-3
δεν ξέρω τι βοήθησε, πιστεύω η αγωγή.
Καλή επιτυχία και υπομονή.
Αυτό απαντούσα κι εγώ σε όσους μου έλεγαν «σου πάει και γιατί έβαλες» κτλ . Αφενός έβαλα για να μη παντρευτώ κανένα κούρεμα όπως πριν που κάλυπτα κάνοντας το πλάι για 3-4 χρόνια και αφετέρου το ίδιο θα ήταν να έχω την τραγική ευθεία και αραιωμενη με μέσα τους κροτάφους ; Τώρα είμαι σαν τον πρωταγωνιστή του prison break Και εγω έως τώρα δεν βλέπω μεγάλο loss αλλά έχουμε δρόμο αρκετό ακόμη ! Και σε σένα υπομονή ! Το’χουμε !
 

Kostas97

Well-Known Member
Τι λες τωρα.. όντως ομοιότητα, ο συγκεκριμένος βέβαια λέγεται Βασίλης και είναι διατροφολόγος :D
 

ch7.panos

Active Member
Και μια ερώτηση γενικής φύσεως. Ο αφρός regaine είναι ακραία πιασοκωλέ και εκτός αυτού νιώθω να διαλύεται πάνω στο μαμά μαλλί (εκεί που έχω πυκνό) και να μη πηγαίνει στο σκαλπ. Άλλες προτάσεις ; Ο μόνος αφρός που βρίσκω σε νορμάλ τιμή είναι Lotorin… έμπιστος ; Μετά έχω ακούσει καλά λόγια για απλό διάλυμα για axelan, ίσως και botafex. Γνώμες ;
 
Μπλουζα