Γνωρίζετε τη θεραπεία τριχόπτωσης με πλάσμα πλούσιο σε αιμοπετάλια (prp) ?

aris1234minas

New Member
καλησπέρα γνωρίζει κάποιος τη Θεραπεία τριχόπτωσης με πλάσμα πλούσιο σε αιμοπετάλια (PRP) ? , ΑΥΤΟΛΟΓΗ ΜΕΣΟΘΕΡΑΠΕΙΑ η ADVANCED FUE εχει δοκιμάσει κάποιος ?? παιδιά δεν θέλω να μεινω φαλακρός ούτε να χρησιμοποιήσω λοσιόν με μινοξιδίλη πχ.regain είναι επικίνδυνα μου είπαν και δεν έχουν αποτέλεσμα. άκουσα οτι θεραπεια PRP είναι καλη αλλα για να κάνω κατι πάνω μου θελω να ειναι 100% ασφαλές. Καταρχάς είμαι 21 ετών και έχω αρχίσει και βλέπω πολύ ελαφριά αραίωση όταν χτενίζομαι με την χτένα και ανησυχώ πολύ γιατί είναι κληρονομικό ο πάππους και ο πατέρας μου έχασαν τα μαλλιά τους από νωρίς. Μπορώ να κάνω τώρα τίποτα θεραπείες για να προλάβω τη ζημιά τώρα που είναι νωρίς δεν θέλω με τίποτα να χάσω τα μαλλιά μου δεν μου αρέσει η φαλάκρα. Η εμφύτευση μαλλιών είναι ασφαλής? Τη πρέπει να προσέξω πριν και μετά τη θεραπεία ? φοβάμαι μην έχω πονοκεφάλους και διάφορα αλλά που έχω ακούσει.
Σας παρακαλώ απαντήστε μου . Σας ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
καλησπέρα γνωρίζει κάποιος τη Θεραπεία τριχόπτωσης με πλάσμα πλούσιο σε αιμοπετάλια (PRP) ? , ΑΥΤΟΛΟΓΗ ΜΕΣΟΘΕΡΑΠΕΙΑ η ADVANCED FUE εχει δοκιμάσει κάποιος ?? παιδιά δεν θέλω να μεινω φαλακρός ούτε να χρησιμοποιήσω λοσιόν με μινοξιδίλη πχ.regain είναι επικίνδυνα μου είπαν και δεν έχουν αποτέλεσμα. άκουσα οτι θεραπεια PRP είναι καλη αλλα για να κάνω κατι πάνω μου θελω να ειναι 100% ασφαλές. Καταρχάς είμαι 21 ετών και έχω αρχίσει και βλέπω πολύ ελαφριά αραίωση όταν χτενίζομαι με την χτένα και ανησυχώ πολύ γιατί είναι κληρονομικό ο πάππους και ο πατέρας μου έχασαν τα μαλλιά τους από νωρίς. Μπορώ να κάνω τώρα τίποτα θεραπείες για να προλάβω τη ζημιά τώρα που είναι νωρίς δεν θέλω με τίποτα να χάσω τα μαλλιά μου δεν μου αρέσει η φαλάκρα. Η εμφύτευση μαλλιών είναι ασφαλής? Τη πρέπει να προσέξω πριν και μετά τη θεραπεία ? φοβάμαι μην έχω πονοκεφάλους και διάφορα αλλά που έχω ακούσει.
Σας παρακαλώ απαντήστε μου . Σας ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων
εδω εισαι http://www.hairlossgr.com/threads/Δεν-ξέρω-τι-θεραπεία-να-κάνω.10578/#post-153906
το prp ξεχνα το,απλα πεταμενα λεφτα,απορω ποιος σου ειπε τετοια ψεματα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ευχαριστώ πολύ η εμφύτευση μαλλιών έχει αποτέλεσμα ? και αν ναι που υπάρχει καλή κλινική με έμπειρους ?
σε τι σημείο αραιωσης είσαι?ή εμφύτευση έχει αποτέλεσμα αλλά όχι αυτό που φαντάζεσαι. Πολύ πιο αραιά από αυτά που είχες μικροτερος
 

dimitris50423

Well-Known Member
εισαι μικρος φιλε για μεταμοσχευση μαλλιων.. αν θες βαλε καμια φωτο με κρυμενο προσωπο να δουμε τι αραιωση εχεις. δοκιμασε κανενα φαρμακευτικο σαμπουαν να κραταει σε καλη κατασταση το τριχωτο του κεφαλιου. οχι οτι θα σου δωσει νεα μαλλια
 

Anna_

Member
καλησπέρα γνωρίζει κάποιος τη Θεραπεία τριχόπτωσης με πλάσμα πλούσιο σε αιμοπετάλια (PRP) ? , ΑΥΤΟΛΟΓΗ ΜΕΣΟΘΕΡΑΠΕΙΑ η ADVANCED FUE εχει δοκιμάσει κάποιος ?? παιδιά δεν θέλω να μεινω φαλακρός ούτε να χρησιμοποιήσω λοσιόν με μινοξιδίλη πχ.regain είναι επικίνδυνα μου είπαν και δεν έχουν αποτέλεσμα. άκουσα οτι θεραπεια PRP είναι καλη αλλα για να κάνω κατι πάνω μου θελω να ειναι 100% ασφαλές. Καταρχάς είμαι 21 ετών και έχω αρχίσει και βλέπω πολύ ελαφριά αραίωση όταν χτενίζομαι με την χτένα και ανησυχώ πολύ γιατί είναι κληρονομικό ο πάππους και ο πατέρας μου έχασαν τα μαλλιά τους από νωρίς. Μπορώ να κάνω τώρα τίποτα θεραπείες για να προλάβω τη ζημιά τώρα που είναι νωρίς δεν θέλω με τίποτα να χάσω τα μαλλιά μου δεν μου αρέσει η φαλάκρα. Η εμφύτευση μαλλιών είναι ασφαλής? Τη πρέπει να προσέξω πριν και μετά τη θεραπεία ? φοβάμαι μην έχω πονοκεφάλους και διάφορα αλλά που έχω ακούσει.
Σας παρακαλώ απαντήστε μου . Σας ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων
Ναι την γνωρίζω εγώ, εάν τύχει να πας σε καλή κλινική με σωστό γιατρό θα έχεις αποτέλεσμα, εάν πας στο λαθος θα χειροτερέψεις 10φορες την τριχοπτωση από τοξικότητα τριχοθυλακίων λόγω δυνατού η λανθασμένου πλάσματος. Μεγάλη προσοχή καθώς οι κομπογιαννίτες του σήμερα καλπάζουν.. λανθασμένος ενεργοποίητης θα καταστρέψει το μαλλί εντελώς
 
Μπλουζα