Γνωμη μια μεταμοσχευση

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Λαθος διατυπωση. Και εγω το artas εννοουσα.
Ποιος το χρησιμοποιει αυτο στην Ελλαδα ξερουμε;
 

dimitris50423

Well-Known Member
4 στοιχεια κανουν αυτη την περιπτωση να μοιαζει/ειναι οπως δειχνει. Ισως να υπαρχει και 5ο χωρις να ειμαι σιγουρος.
Οντως δειχνει εντυπωσιακο
 

dimitris50423

Well-Known Member
1. Αρκετα μαλλια αν δεις προσεχτικα σε φαση λεπτυνσης
2. Φιναστεριδη. Σε συνδιασμο με το 1 κανει θαυματα.
3. Μεγαλος αριθμος μοσχευματων (5000 grafts)
4. Αρκετα σκοτεινες φωτο που τις εβγαλε ο ιδιος λεει και δειχνουν το αποτελεσμα ακομα καλυτερο.

Το 5ο που δεν ειμαι σιγουρος ειναι αν εχει βαψει τα μαλλια του η αν ενισχυει το αποτελεσμα με λιγο τοπικ. Αυτο δεν μπορει να διαπιστωθει λογω σκοτεινων φωτο
 

Kostas99

Member
Λίγο σοκαριστικά τα περιγράφει....

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tasos33

Well-Known Member
ευτυχως που πηγε στους καλυτερους παγκοσμιως....
Σε γενικες γραμμες και ειδικες ειναι τραγικος και προωθει αυτο που μπορει να κανει καλυτερα ,το στριπ, αν το αρθρο ειναι γραμμενο το 2008 θα συμφωνησω σε πολλα, αν το γραψε προσφατα ειναι ασχετος, αποκομισε μια κακη εμπειρια απο γιατρους που εκαναν πρακτικη και κατακεραυνωνει μια μεθοδο η οποια χρησιμοποιειται κατακορον απο τα μεγαλυτερα ονοματα και εχουμε δει εξαιρετικα αποτελεσματα.

Αν διαβαζει ο γιατρος ας μπει να κανουμε διαλογο.





Λίγο σοκαριστικά τα περιγράφει....

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Kostas99

Member
Έχει ένα πάρα πολύ καλό site με πολλές πληροφορίες που σου μεταδίδει μια αίσθηση επαγγελματισμού και εμπιστοσύνης. Και ξαφνικά διαβάζεις αυτό...και παθαίνεις σοκ!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

anargiros88

Well-Known Member
Το διαβασα και εγω αυτο προχθες . Βασικα επρεπε να βαλω το μειλ μου για να μπορεσω να διαβασω την εμπειρία του dr . Καταθληψη σε πιανει ετσι οπως τα περιγραφει ..
 

tzak

Member
Πραγματι σε πιανει καταθλιψη.Ειναι αληθινα ομως αυτα που περιγραφει?Τι πιστευουν οι πιο εμπςιροι?
 

anargiros88

Well-Known Member
Τζακ ντροπη να αμφιβάλλεις για την πρωσοπικη εμπειρία του γιατρου . Εγω παντως τον πιστευω τον γιατρο.
 

tasos33

Well-Known Member
Η προσωπική του εμπειρία εμπεριέχει όλα εκείνα τα παραπλανητικά στοιχεια που χρειαζεται ο ίδιος ώστε να σε αποτρέψει απο την fue και να σε οδηγήσει στο strip επειδή πολύ απλα αυτός δεν κάνει μμ με fue


Τζακ ντροπη να αμφιβάλλεις για την πρωσοπικη εμπειρία του γιατρου . Εγω παντως τον πιστευω τον γιατρο.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Η προσωπική του εμπειρία εμπεριέχει όλα εκείνα τα παραπλανητικά στοιχεια που χρειαζεται ο ίδιος ώστε να σε αποτρέψει απο την fue και να σε οδηγήσει στο strip επειδή πολύ απλα αυτός δεν κάνει μμ με fue

Συμφωνω. Σαν τον Γκο*ρα σου λεει κανω και fue αναλογα με την περιπτωση και σε ολους προτεινει στριπ.
 

Kostas99

Member
Μα είναι δυνατόν....κι.ολοκληρη ανάλυση πόσο καλύτερη είναι η FUT και οτι η FUE είναι απλά εξέλιξη της PUNCH GRAFT του 1959 κτλ.
Τλπ...ευτυχώς υπάρχουν τα forum...οποίος δεν διαβάζει και πάει έτσι πάει σαν αρνί για σφάξιμο....
 

makis25

Well-Known Member
Δε λεει ψεμματα ωστοσο . Αληθεια λεει . Η στριπ εχει υψηλοτερο ποσοστο φυτρωσης . Δε σηκώνει αμφιβολια αυτο . Υπαρχει δημοσιευμενη μελετη . Επισης η στριπ εχει χαμηλοτερο τρανσεκτιον . Επισης μελετημένο και δημοσιευμένο . Εγω μετα απο ενάμιση χρονο , μιας και εχω ουλη στο κεφαλι μου πισω ετσι κ αλλιως για πρωτη φορα αρχισα να ψαχνω για στριπ, μονο και μονο για το τρανσεκτιον . Οι κορυφαιοι με στριπ εχουν 1,3% τρανσεκτιον αυτα ειναι απιαστα με fue. Hasson wong , feriduni , hattingen ,feller bloxham . Καποια στιγμη ισως επισκεφτώ τον Αναστασακη, να παρω ακομη μια γνωμη . Τουλαχιστον ειναι απο αυτους που μιλαει με νουμερα και πυκνοτητες .
 

tasos33

Well-Known Member
Μάκη αν διαβάζοντας αυτό το κείμενο απο την μια απο την αλλη κοιτουσαμε το ημερολόγιο και έγραφε 2006 η 2008 θα ελεγα πω έχει δίκιο.

Πλεον εν έτη 2017 η fue δίνει ποσοστά φυτρωσης που αγγίζουν το 100% ,δες την περιπτωση του cvial, στην πρωτη του μμ μετρημένα είχε σχεδόν 100 % φυτρωση, και δεν είναι μονο αυτός.

Έπειτα, δεν ξέρω σε ποιους κορυφαίους πήγε ο Αναστασάκης , το 2006 η fue ηηταν μια ανερχόμενη τεχνική και σε σχέση με την strip προφανώς και υστερούσε.

Αν Κρινώ απο τις τρεις λωρίδες αφαίρεσης grafts στην πρωτη του μμ θα έλεγα πως μονο κορυφαίοι δεν ηταν.

Τα white dots που απέκτησε προφανώς τα απέκτησε διότι τοτε χρησιμοποιούσαν μεγαλα punch σε σχέση με.τα.σημερινά των 0.7 0.8 0.9 κτλ, αλλά και γιατί οι εμπειρία των γιατρών τοτε ηταν μηδαμινή σε σχέση με το σημερα..

Η δε δοτρια του έγινε έτσι όπως έγινε γιατί δεν επεκτάθηκαν και στα πλαϊνά και του πήραν 5000 graft μονο από πίσω και την εξάντλησαν.

Έχει δίκιο σαφως οτι η fue ,μπορεί να επεκταθεί και σε nsz ,αυτό έχει να κανει με την εκάστοτε περίπτωση, και αν δε προβλεφθεί σωστα μπορεί μέρος των μμ να χαθεί στο μέλλον. Αυτό βέβαια το έχω συναντησει και σε περιστατικά του hansson οπου καποιες τομες φτάνουν μέχρι ψηλά στα πλαϊνά, σημεία πολύ επιφοβα.


Σίγουρα η κάθε τεχνική έχει τα θετικά και τα αρνητικά της και σε καποιες περιπτωσεις να πρεπει να εφαρμοστεί αποκλειστικά μια από τις δύο.

Ο Αναστασάκης στο κείμενο του απλα γίνεται μηδενιστης κατακεραυνωνοντας μια τεχνική με στοιχεια του 2008, που σήμερα τα περισσότερα δεν ισχύουν, αυτό κατ εμέ το κανει γιατί δεν είναι σε θέση να εφαρμόσει την fue στην κλινική του και προσπαθει να πουλησει μονο το strip, γιατί πολύ απλα και αυτός όπως οι περισσότερες ελληνικές κλινικές αρνούνται να εξελιχθούν και να ακολουθήσουν τις διεθνής εξελίξεις.




Δε λεει ψεμματα ωστοσο . Αληθεια λεει . Η στριπ εχει υψηλοτερο ποσοστο φυτρωσης . Δε σηκώνει αμφιβολια αυτο . Υπαρχει δημοσιευμενη μελετη . Επισης η στριπ εχει χαμηλοτερο τρανσεκτιον . Επισης μελετημένο και δημοσιευμένο . Εγω μετα απο ενάμιση χρονο , μιας και εχω ουλη στο κεφαλι μου πισω ετσι κ αλλιως για πρωτη φορα αρχισα να ψαχνω για στριπ, μονο και μονο για το τρανσεκτιον . Οι κορυφαιοι με στριπ εχουν 1,3% τρανσεκτιον αυτα ειναι απιαστα με fue. Hasson wong , feriduni , hattingen ,feller bloxham . Καποια στιγμη ισως επισκεφτώ τον Αναστασακη, να παρω ακομη μια γνωμη . Τουλαχιστον ειναι απο αυτους που μιλαει με νουμερα και πυκνοτητες .
 
Μπλουζα