Για όσους ξυρίζουν τα μαλλιά

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

NoMoreLoss

New Member
όσα παιδιά ξυρίζουν τα μαλλιά έχουν δεί καμιά διαφορά στην τρίχα, ποιο άγρια ποιο σκληρή ποιο χρωματιστή σε σχέση με πρίν? Έχω την εντύπωση ότι κάτι κάνει και αυτό δεν βγάζω καινούρια μαλλιά αλλά σα να έχει μια επίδραση. ξυρίζω το κεφάλι κάθε 2 εβδομάδες για να του δίνω το περιθώριο να αναπαράγει καινούριο δέρμα και βλέπουμε είμαι στην δεύτερη φορά που τα ξύρισα και βλέπουμε. την θεραπεία την συνεχίζω κανονικά βέβαια όπως στην υπογραφή μου
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danton

New Member
Απ: Για όσους ξυρίζουν τα μαλλιά

NoMoreLoss είπε:
όσα παιδιά ξυρίζουν τα μαλλιά έχουν δεί καμιά διαφορά στην τρίχα, ποιο άγρια ποιο σκληρή ποιο χρωματιστή σε σχέση με πρίν? Έχω την εντύπωση ότι κάτι κάνει και αυτό δεν βγάζω καινούρια μαλλιά αλλά σα να έχει μια επίδραση. ξυρίζω το κεφάλι κάθε 2 εβδομάδες για να του δίνω το περιθώριο να αναπαράγει καινούριο δέρμα και βλέπουμε είμαι στην δεύτερη φορά που τα ξύρισα και βλέπουμε. την θεραπεία την συνεχίζω κανονικά βέβαια όπως στην υπογραφή μου

το μονο που προσφερει το ξυρισμενο μαλλι ειναι ευκολια στην εφαρμογη των σκευασματων.
 

gothmog

New Member
Απ: Για όσους ξυρίζουν τα μαλλιά

Όταν τα είχα μακριά και τα ξύρισα είδα μεγάλη διαφορά.Τώρα που έχω πολύ έντονη τριχόπτωση και τα έχω σε κανονικό μήκος, είτε ξυρισμένα είτε κοντά δεν υπάρχει καμία διαφορά. Ο ρυθμός της ανόδου του κούτελου μου είναι σταθερός. :p Σκέφτομαι να τα ξυρίζω συνέχεια αλλά απο την άλλη αν τα έχεις σε κάποιο μήκος, τα ρίχνεις μπροστά και σου φτιάχνει την διάθεση. Έτσι κι αλλιώς την καράφλα θα έχουμε πολλά χρόνια μπροστά για να την συνηθίσουμε.
 

geofish

New Member
Απ: Για όσους ξυρίζουν τα μαλλιά

gothmog είπε:
Έτσι κι αλλιώς την καράφλα θα έχουμε πολλά χρόνια μπροστά για να την συνηθίσουμε.

Σωστός, για αυτό χαρείτε έστω και τις λίγες τρίχες, τουλάχιστον να πέσουν περήφανες και τιμημένες.

dying.gif
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: Για όσους ξυρίζουν τα μαλλιά

geofish είπε:
[quote author=gothmog link=topic=1395.msg23840#msg23840 date=1263821913]
Έτσι κι αλλιώς την καράφλα θα έχουμε πολλά χρόνια μπροστά για να την συνηθίσουμε.

Σωστός, για αυτό χαρείτε έστω και τις λίγες τρίχες, τουλάχιστον να πέσουν περήφανες και τιμημένες.

dying.gif

[/quote]

και θα είμαστε σαν το gollum απο το Rord Of The Rings :)
 

aprilianos

New Member
Απ: Για όσους ξυρίζουν τα μαλλιά

Ειχα παρατηρησει μετα απο πολυ κοντο κουρεμα οτι ορισμενες τριχες "στο ασχετο" που λεμε αλλαζαν, δηλαδη γινονταν αρκετα χοντροτερες αλλα και το χρωμα ανοιγε γινοταν ξανθο απο καστανο.
Να σημειωσω οτι δεν εβαζα κατι τοπικα, ουτε επαιρνα φαρμακα οποιουδηποτε ειδους αλλα και δεν ειχα κατι στον οργανισμο μου.
Δεν θεωρω βεβαια οτι εαν τα ξυρισω μετα απο 1 χρονο θα γινουν ξανθια η θα χοντρυνει η τριχα, ομως το παρατηρησα αυτο το φαινομενο σε καποιες τριχες μεμονομενα και ηταν 100% απο το κοψιμο :chinscratch
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα