ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΚΕΤΟΚΟΝΑΖΟΛΗ

roukoun

Member
Απ: ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΚΕΤΟΚΟΝΑΖΟΛΗ

παντως και εγω που χρησιμοποιυσα φουνγκοραλ 2% σε συνδυασμο με ριγκαιν κ μετα μονο του,μ αραιωσε την τριχα,την εκανε πιο σπαστη,κ πιστευω οτι φταιει για την εξασθενηση της hairline μ!τωρα κανα μηνα εχω ξαναρχισει το ριγκαιν 5% κ ειμαι στασιμος γαμωτεν!δλδ ουτε χανω μαλλια αλλα ουτε βλεπω και να βγαζω!!τωρα απο την αλλην φιλος μου που χρησιμοποιησε το φυνγκοραλ μεσα στο big3 ειδε τα αντιθετα αποτελεσματα αλλα τ χοντρυνε και η τριχα οπως μ ειπε ο ιδιος!μπορει να λεω βλακεια αλλα το φουνγκοραλ δινει καλα αποτελεσματα μονο στο big3 και οχι σε συνδυασμο μονο με ριγκαιν!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Hairboost

Member
Απ: ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΚΕΤΟΚΟΝΑΖΟΛΗ

η φινα χοντραινει την τριχα οχι η κετο
 

kyris

Member
Απ: ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΚΕΤΟΚΟΝΑΖΟΛΗ

Ρε παιδια κει εγο χρησημοποιο fungoral 2% εδο και 4 μηνες και το μονο που βλεπο ειναι καλο απο αυτο το σαμπουαν! 1ο μου παχυνε τις τρυχες 2ο μου εφυγε την πυτιριδα που κανενα αλλο δεν τα καταφερε και 3ο οποτε κανο μπανιο νιοθω το τριχοτο της καφαλης πολυ πιο αναλαφρο! δεν ξερο τι να πο..απο οργανισμο διαφερει μαλλον! :-\
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΚΕΤΟΚΟΝΑΖΟΛΗ

Να αναφέρω και γω ότι πριν κάποιους μήνες που χρησιμοποιούσα αλοιφή fungoral, σε καθημερινή βάση, τα μαλλιά μου ήταν πολύ καλύτερα από οποιαδήποτε άλλη στιγμή τα τελευταία χρόνια. Τόσο που μου το είπαν και οι γύρω μου αν έκανα κάτι στο μαλλί. Δυστυχώς όμως φοβήθηκα για παρενέργειες και την έκοψα. Από τότε μέχρι τώρα...μόνο κατηφόρα παρατηρώ... :'(
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΚΕΤΟΚΟΝΑΖΟΛΗ

GOMI είπε:
Να αναφέρω και γω ότι πριν κάποιους μήνες που χρησιμοποιούσα αλοιφή fungoral, σε καθημερινή βάση, τα μαλλιά μου ήταν πολύ καλύτερα από οποιαδήποτε άλλη στιγμή τα τελευταία χρόνια. Τόσο που μου το είπαν και οι γύρω μου αν έκανα κάτι στο μαλλί. Δυστυχώς όμως φοβήθηκα για παρενέργειες και την έκοψα. Από τότε μέχρι τώρα...μόνο κατηφόρα παρατηρώ... :'(
η κρεμα fumgoral ειναι ενα καλο dht blocker,εχει και super αποροφηση,αφου σου εκανε παρενεργειες,εχε υποψιν και την κρεμα dactarin.
εχει miconazole που ειναι μυκητοκτονος ουσια σαν την κετοκοναζολη
 

kakashi

Member
Απ: ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΚΕΤΟΚΟΝΑΖΟΛΗ

gomi se ενα αλλο θεμα που ανοιξες για τη μινοξ ειπες οτι η κετοκοναζολη σ ειπε ο γιατρος οτι σ δημιουργησε κατι προβληματα με τις ορμονες σ ....γινεσαι λιγο πιο σαφης?
 

BLuEArMy

Member
Απ: ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΚΕΤΟΚΟΝΑΖΟΛΗ

Πριν 1-2 χρόνια όταν έβαζα Nizoral 2% .. κάθε φορά ένιωθα μια πολύ έντονη ξινίλα στο στόμα.. άλλαζε η γεύση μου για κανένα μισάωρο μετά..! Δε ξέρω αν με βοήθησε καθόλου στα μαλλιά γιατί έβαζα πολλά τοπικά τότε.. πάντως σίγουρα περνούσε συστηματικά..! Τώρα χρησιμοποιώ revita που έχει μόνο 1% και είναι ίσως το καλύτερο σαμπουάν που έχω δοκιμάσει.
 

heyya

New Member
Απ: ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΚΕΤΟΚΟΝΑΖΟΛΗ

BLuEArMy είπε:
Τώρα χρησιμοποιώ revita που έχει μόνο 1% και είναι ίσως το καλύτερο σαμπουάν που έχω δοκιμάσει.

Από που παραγγέλνεις φίλε;
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΚΕΤΟΚΟΝΑΖΟΛΗ

kakashi είπε:
gomi se ενα αλλο θεμα που ανοιξες για τη μινοξ ειπες οτι η κετοκοναζολη σ ειπε ο γιατρος οτι σ δημιουργησε κατι προβληματα με τις ορμονες σ ....γινεσαι λιγο πιο σαφης?

Αφορά εξετάσεις τεστοστερόνης οι οποίες ήταν πάτος. Όπως επίσης συνέχεια αυτού, έκανα σπερματοδιάγραμμα και εκεί τα πράγματα ήταν ακόμα χειρότερα.
Τις εξετάσεις τις έκανα λόγω του ότι είχα προβλήματα ύπνου που δεν είχα παλιότερα και μου είπε ο γιατρός να τις κάνω καθώς χαμηλά επίπεδα τέστο, εκτός των άλλων, προκαλούν και αυπνίες.
Καύλες πάντως, είχα μια χαρά.... :p

Όπως όμως ανέφερα, δεν είμαι σίγουρος αν έφταιγε η fungoral, γιατί από όταν την σταμάτησα, ο ύπνος διορθώθηκε κατά πολύ οπότε δεν ξανα έκανα εξετάσεις να δω αν διορθώθηκε η κατάσταση. Επίσης, τέτοιες εξετάσεις, είχα να κάνω αρκετά χρόνια οπότε ίσως να φταίει και η ηλικία. Οι τελευταίες πάντως...στα 25 μου νομίζω, ήταν τούρμπο...
Αυτά...
 

cool11

Well-Known Member
Απ: ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΚΕΤΟΚΟΝΑΖΟΛΗ

Δηλαδη ο γιατρος σου ειπε οτι η κετοκοναζολη επηρεαζει:
- το σπερμα
- τον υπνο?

Εμενα δερματολογος, που ασχολειται με τα μαλλια και γενικα σε οτι μου εχει πει εχει πεσει μεσα σε μεγαλο βαθμο, μου ειπε οτι η κετοκοναζολη δεν προσφερει κατι στην τριχοπτωση.

Αλλα αυτο με το σπερμα και τον υπνο ειναι αρκετα σοβαρο. Δηλαδη, αντε και δεν προσφερει κατι. Τουλαχιστον να μην επηρεαζει αρνητικα και τον οργανισμο μας.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΚΕΤΟΚΟΝΑΖΟΛΗ

Όχι άμεσα...απλά αν επηρεάζει (σε μένα τουλάχιστον) τα επίπεδα της τέστο, αυτή έχει σαν επακόλουθο και την αυπνία + κατάθλιψη, τα οποία πάνε πακέτο. Εγώ από την μια είχα μια πτώση στη διάθεση όντως, αλλά από την άλλη, λόγω του ότι έβλεπα το μαλλί σε τρελή άνοδο..τα ισορροπούσα...
Νομίζω πάντως ότι η κετο...άλλους τους βοηθάει..αλλους μπορεί να τα κάνει και χειρότερα...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
εκανα sticky αυτο το θεμα επειδη τα σαμπουαν κετοκοναζολης σε καποιους εκαναν χειροτερη την κατασταση και σε καποιους καλυτερη.
ολες οι εμπειριες καλες κακες καλοδεχουμενες.
εγω αυτο που ειδα και με το fungoral και libroman ειναι λιγοτερη λαδιλα στο δερμα
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
2 όμορφες δράσεις της κετοκοναζόλης...ως ρυθμιστής της "κακής" κορτιζόλης και της "καλής" προγεστερόνης...

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2966691

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2993735


kapa είπε:
εκανα sticky αυτο το θεμα επειδη τα σαμπουαν κετοκοναζολης σε καποιους εκαναν χειροτερη την κατασταση και σε καποιους καλυτερη.
ολες οι εμπειριες καλες κακες καλοδεχουμενες.
εγω αυτο που ειδα και με το fungoral και libroman ειναι λιγοτερη λαδιλα στο δερμα

Καλορίζικος...:p
 
Μπλουζα