ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΚΕΤΟΚΟΝΑΖΟΛΗ

sofo85

New Member
Απ: ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΚΕΤΟΚΟΝΑΖΟΛΗ

να,αν θυμασαι τα ειχαμε ξαναπει για τη κεκο σε ενα ασχετο θεμα,ειχες και εσυ ξηροδερμια απο μινοξιδιλη?εσυ τι σαμπουαν χρησιμοποιεις?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
Απ: ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΚΕΤΟΚΟΝΑΖΟΛΗ

Εγω παντως, δεν θα κρυψω τη σκεψη μου διαβαζοντας αυτο εδω το θεμα, και διχως να θελω να αμφισβητησω καποιον συγκεκριμενα (ολοι συνεισφερουμε στο φορουμ), η σκεψη λοιπον που μου γεννηθηκε αυθορμητα στο μυαλο, και με βαση τη δικη μου-θετικη μαλλον-εμπειρια(παντως οχι αρνητικη), ειναι....μηπως το οτι υπαρχει
- τοσο φτηνο dht blocker
- και στο φαρμακειο της γειτονιας
ειναι τελικα 'χαλάστρα' για άλλα σκευασματα dht blocker, πιο ακριβα, με παραγγελιες απεξω κλπ;;;
Λεω τωρα...
σας λεω την αμαρτια μου, το σκεφτηκα.
Αυτα απο μενα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΚΕΤΟΚΟΝΑΖΟΛΗ

ενοεις να κανεις το σαμπουαν λοσιον? ::)
 

tatini

New Member
Απ: ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΚΕΤΟΚΟΝΑΖΟΛΗ

cool11 είπε:
Εγω παντως, δεν θα κρυψω τη σκεψη μου διαβαζοντας αυτο εδω το θεμα, και διχως να θελω να αμφισβητησω καποιον συγκεκριμενα (ολοι συνεισφερουμε στο φορουμ), η σκεψη λοιπον που μου γεννηθηκε αυθορμητα στο μυαλο, και με βαση τη δικη μου-θετικη μαλλον-εμπειρια(παντως οχι αρνητικη), ειναι....μηπως το οτι υπαρχει
- τοσο φτηνο dht blocker
- και στο φαρμακειο της γειτονιας
ειναι τελικα 'χαλάστρα' για άλλα σκευασματα dht blocker, πιο ακριβα, με παραγγελιες απεξω κλπ;;;
Λεω τωρα...
σας λεω την αμαρτια μου, το σκεφτηκα.
Αυτα απο μενα.

Μη βάζεις τόσο πολύ το μυαλό σου να δουλέψει, θα κάψεις φλάτζα. Όπως είδες από τα μηνύματα δεν είμαι ο μόνος που έμεινε δυσαρεστημένος από τη χρήση της κετοκοναζόλης. Κάτσε μέτρα πόσοι συμφώνησαν με την άποψή μου σε αυτό το θέμα και μετά ξανασκέψου αν είμαι εγκάθετος... επίσης, κοίτα και στο αντίστοιχο θέμα της κετοκοναζόλης, δεν έχω δει κανέναν που να επιβεβαιώνει ιδιαίτερα τα αποτελέσματα αυτής της ουσίας.
 
Απ: ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΚΕΤΟΚΟΝΑΖΟΛΗ

Blindfold είπε:
[quote author=cool11 link=topic=2626.msg46805#msg46805 date=1296583158]
Εγω παντως, δεν θα κρυψω τη σκεψη μου διαβαζοντας αυτο εδω το θεμα, και διχως να θελω να αμφισβητησω καποιον συγκεκριμενα (ολοι συνεισφερουμε στο φορουμ), η σκεψη λοιπον που μου γεννηθηκε αυθορμητα στο μυαλο, και με βαση τη δικη μου-θετικη μαλλον-εμπειρια(παντως οχι αρνητικη), ειναι....μηπως το οτι υπαρχει
- τοσο φτηνο dht blocker
- και στο φαρμακειο της γειτονιας
ειναι τελικα 'χαλάστρα' για άλλα σκευασματα dht blocker, πιο ακριβα, με παραγγελιες απεξω κλπ;;;
Λεω τωρα...
σας λεω την αμαρτια μου, το σκεφτηκα.
Αυτα απο μενα.

Μη βάζεις τόσο πολύ το μυαλό σου να δουλέψει, θα κάψεις φλάτζα. Όπως είδες από τα μηνύματα δεν είμαι ο μόνος που έμεινε δυσαρεστημένος από τη χρήση της κετοκοναζόλης. Κάτσε μέτρα πόσοι συμφώνησαν με την άποψή μου σε αυτό το θέμα και μετά ξανασκέψου αν είμαι εγκάθετος... επίσης, κοίτα και στο αντίστοιχο θέμα της κετοκοναζόλης, δεν έχω δει κανέναν που να επιβεβαιώνει ιδιαίτερα τα αποτελέσματα αυτής της ουσίας.
[/quote]
Εγω ως δοκιμαστης συμφωνω απολυτα με το φιλο Blindfold.
Βαζουμε πραμματα για καλο στο κεφαλι μας
αλλα οταν μετα απο ενα διαστημα βλεπουμε οτι παμε απο το κακο στο χειροτερο εεεε τοτε δε θα περιμενουμε να πεσουν ολα για να δουμε αποτελεσματα θετικα.
Παει πολυ.
:grandpa:
 

xk

Active Member
Απ: ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΚΕΤΟΚΟΝΑΖΟΛΗ

εγω με το fungoral εμεινα ευχαριστημενος,το μαλλι φαινοταν μια χαρα και 1 χρονο που το χρησιμοποιουσα δεν ειχα τριχοπτωση.Δεν ξερω αν δουλευε στ αληθεια αλλα δεν ειχα και παραπονο.Μπορει να το ξαναρχισω τωρα που αφησα λιγα χιλιοστα μαλλακι.
Αν με χαλαει κατι ειναι οτι φτιαχτηκε για αλλο λογο κι οχι για τριχοπτωση.
 

sofo85

New Member
Απ: ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΚΕΤΟΚΟΝΑΖΟΛΗ

αν το καλοσκεφτεις οτι παιρνουμε για αλλο λογο φτιαχτηκαν...
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Απ: ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΚΕΤΟΚΟΝΑΖΟΛΗ

Παιδιά με 6 μήνες Fungoral, έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος. Και εξαφάνισε την πιτυρίδα μου ΕΝΤΕΛΩΣ και χόντρυνε η τρίχα στη hairline. Με συντηρητική χρήση (2 φορές την εβδομάδα, μερικές φορές και 1). ΔΕΝ χρησιμοποιώ φιναστερίδη/μινοξ άλλα σκευάσματα, πλήν του Trx2.

(To οποίο πλάκα πλάκα εδώ και δυο εβδομάδες μου έχει εξαφανίσει το shed ENTEΛΩΣ. Δεν θέλω να μπω σε διαδιακασία ν'αρχίσω να ελπίζω για ουσιαστική επανέκφυση, αλλά so far so good!)
 

zagga

Member
Απ: ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΚΕΤΟΚΟΝΑΖΟΛΗ

γεια σας παιδια κ απο μενα!ειχα κανει ενα ποστ σχετικα με την θεραπεια μ χρησιμοποιωντας κρεμα fungoral καθε μερα για 6 μηνες και μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα ευχαριστημενος...θα ενεβασω φωτο την παρασκευη να μ πειτε αν εγινε τπτ καλο...παντως την τριχοπτωση στην hairlne μου την σταματησε...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΚΕΤΟΚΟΝΑΖΟΛΗ

το σαμπουαν το χρησιμοποιω πανω απο 1 χρονο, καθε μερα περιπου, εχει τυχει και 2 φορες την ημερα.
<3 fungoral
 

sofo85

New Member
Απ: ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΚΕΤΟΚΟΝΑΖΟΛΗ

dimitris1991 είπε:
το σαμπουαν το χρησιμοποιω πανω απο 1 χρονο, καθε μερα περιπου, εχει τυχει και 2 φορες την ημερα.
<3 fungoral
Μηπως το εχεις παρακανει?εδω λεμε δυο φορες την εβδομαδα το πολυ...εχεις δει καμμια παρενεργεια?
 
Απ: ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΚΕΤΟΚΟΝΑΖΟΛΗ

nop, καποτε νομιζα οτι μου βγαζει κατι κοκιλες στο προσωπο, αλλα ολα στο μυαλο μας ειναι.

το fungoral μαρεσει γιατι δινει πολυ οκγο στα μαλλια! τωρα αν μου κανει καλο ή οχι δεν ξερω.

παντως επειδη ειναι η πρωτη φορα μετα απο παρα πολυ καιρο που δεν ειμαι πανω σε καμια θεραπια λεω να το κοψω και αυτο, ξερετε κανενα σαμπουαν που να δινει τοσο ογκο οσο το fungoral?
 

tatini

New Member
Απ: ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΚΕΤΟΚΟΝΑΖΟΛΗ

Κοίτα που σε άλλους δίνει όγκο και άλλους τους αδυνατίζει...
 

g-tsak

New Member
Απ: ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΚΕΤΟΚΟΝΑΖΟΛΗ

εμενα παιδιά μου δινει την εντυπωση οτι μου δινει όγκο την μέρα που λούζομαι, εδώ και έναν χρόνο, αλλά επίσης έχω την εντύπωση οτι είναι υπεύθυνο και για το αδυνάτισμα της τρίχας μου... σκέφτομαι να το περιορίσω στη μία φορά τη βδομάδα (απο δύο) και σταδιακά στη θέση του να χρησιμοποιώ το head and shoulders, όπου έχει και καλύτερο αποτέλεσμα επάνω μου στην ξηροδερμία. Απλά δε δίνει τον όγκο που δίνει το fugoral.
 

tatini

New Member
Απ: ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΚΕΤΟΚΟΝΑΖΟΛΗ

Να σημειώσω το εξής επί τη ευκαιρία... επειδή ξυρίζω το μαλλί μου με την ψιλή είναι αδύνατον να παρατηρήσω οποιοδήποτε ίχνος όγκου δίνει η κετοκοναζόλη... αλλά φυσικά επειδή φαίνεται πιο εύκολα η κάθε τρίχα ξεχωριστά βλέπω ξεκάθαρα το ξέφτισμα που προκαλεί η εν λόγω ουσία.
 
Απ: ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΚΕΤΟΚΟΝΑΖΟΛΗ

οταν λεω δινει οκγο εννοω οτι μετα το μπανιο τα μαλλια ειναι πιο φουντοτα, αλλος ανθρωπος γινεσε.
τωρα γενικα αν βοηθαει ειπα δεν ξερω.
 

sofo85

New Member
Απ: ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΚΕΤΟΚΟΝΑΖΟΛΗ

ογκο?εμενα μου φαινεται το αντιθετο,ο μονος λογος που το χρησιμοποιω ειναι η ξηροδερμια.Ογκο μου δινει το πρασινο σαπουνι.Τι να πω τοσες διαφορες απο χρηστη σε χρηστη?
 

tsiou

New Member
Απ: ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΚΕΤΟΚΟΝΑΖΟΛΗ

εγώ χρησιμοποιώ σαμπουάν κετοκοναζόλης σχεδόν 1,5 χρόνο 2 φορές την εβδομάδα ... δεν έχω δει καμία παρενέργεια ούτε πιο λεπτές τρίχες. σε συνδυασμό με 1 φορά την εβδομάδα κρέμα κετοκοναζόλης έχω δει μεγάλη μείωση της τριχόπτωσης ... σε καμία περίπτωση όμως επανέκφυση ... αλλά και η συντήρηση μία χαρά μου ακούγεται



Υ.Γ. η κετοκοναζόλη, ιδιαίτερα η κρέμα είναι για μύκητες ... αυτό που κάνει είναι να καθαρίζει πολύ καλά το δέρμα σαν αντισηπτικό ... αντίστοιχα και το σαμπουάν για την πυτιρίδα και το σμήγμα ... απο τη στιγμή που δεν γίνεται κατάχρηση (οι επίσημες οδηγίες για μακροχρόνια χρήση/συντήρηση λένε 1 φορά την εβδομάδα ... άντε λίγη υπερβολή εμείς στις 2) δεν βλέπω κάποιο λόγο να υπάρχουν παρενέργειες ... μόνο καλά μου έρχονται σαν σκέψεις ... επίσης το έχω ακούσει και απο δερματολόγους φίλων !!!
 
Μπλουζα