Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

n094

Active Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

toxotis18 είπε:
Γιατι δεν παιρνεις κανονικη βαφη?Οι βαφες μαλλιων δεν εχουν να κανουν με την τριχοπτωση απο οτι λενε και οι ιατροι...
δεν παίρνω βαφή όχι γιατί φοβάμαι ότι προκαλούν τριχόπτωση, απλά επειδή χρειάζεται να επαναλαμβάνεις συχνά τις επαλείψεις της. Ειδικά για μένα που κουρεύω τα μαλλιά μου κάθε 10 μέρες περίπου αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει ταυτόχρονα και να τα βάφω… Το προϊόν αυτό «υπόσχεται» ότι δρα φυσικά στη μελανίνη της τρίχας και άρα επαναφέρει το αρχικό χρώμα στα μαλλιά φυσικά, αν όντως ισχύει, τότε μαζί με το χρώμα κάνει και την τρίχα πιο δυνατή και εύρωστη, μιας και αποδεδειγμένα οι τρίχες που χάνουν τη μελανίνη (και άρα ασπρίζουν) αλλάζουν δομικά με αποτέλεσμα να δείχνουν και πιο αδύναμες, πιο λεπτές και επιπρόσθετα δεν στρώνουν όπως πριν (το έχω παρατηρήσει σε εμένα και το επιβεβαιώνω με σιγουριά).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

Aν καταφερω να κρατησω τα μαλλια οπως ειναι τωρα,θα πανηγυριζω καθως ασπριζω χεχε.
Αρεσει το γκριζαρισμα στις γυναικες.Οσο περνανε τα χρονια τοσο λιγοτερο με ενοχλει το ασπρισμα,γιατι καταλαβαινω οτι πραγματικα ειναι γοητεια για τις περισσοτερες.Μονο θετικα εχω ακουσει μεχρι στιγμης για τις ασπρες τριχες μου,ε τι διαολο.

Αυτο που με τρομαζει περισσοτερο και γι αυτο θα δοκιμαζα για παραδειγμα αυτο το προιον,ειναι ο συνδιασμος φαλακρας-ασπρου μαλλιου.Πιστευω οτι αυτος ο συνδιασμος δυσκολα αρεσει :p
Oσο εχω ας πω ''οκ'' μαλλι σε πυκνοτητα(τουλαχιστον στο ματι) δεν κανω τιποτα για τις ασπρες.

Ετυχε να εχει μια συνεντευξη του Νικοπολιδη και ημουν με γυναικες.Δεν ξερω πως ''αχ'' ακουσα.10/s περιπου.:D

nikopolidis.jpg
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

Ακη περασαν 4 μηνες απο την πρωτη εφαρμογη σε σενα.
Εν τελει κανει αυτο που υποσχεται ή οχι?
Απο ψευτικες υποσχεσεις ειδικα στο θεμα τον μαλλιων, εχουμε γεμισει...
Ουτε χρηματα ουτε χρονος υπαρχει για χαμενους πειραματισμους...
 

AKHS

Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

cool11 είπε:
Ακη περασαν 4 μηνες απο την πρωτη εφαρμογη σε σενα.
Εν τελει κανει αυτο που υποσχεται ή οχι?
Απο ψευτικες υποσχεσεις ειδικα στο θεμα τον μαλλιων, εχουμε γεμισει...
Ουτε χρηματα ουτε χρονος υπαρχει για χαμενους πειραματισμους...
Ναι φυσικά και κάνεις δουλειά (τουλάχιστον σε μένα ) το έχω πει και ποιο πάνω. Σήμερα άνοιξα το δεύτερο μπουκάλι και συνεχίζω με καθημερινή χρήση σχεδόν σε όλο το κεφάλι. Δεν είναι όπως τις βαφές που την άλλη μέρα ξεχνάς τα άσπρα μαλλιά αλλά αργά και σταθερά χωρίς να καταλάβει κανείς κάνει την δουλειά που υπόσχεται. Κοίτα κι εγώ απαντήσεις ψάχνω σε αυτό το προϊόν δεν θέλω να παροτρύνω ή να αποτρέψω κανέναν
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

Θα ηταν χρησιμο να βλεπαμε καμια φωτο, πριν ξεκινησεις, και τωρα. Να δουμε τι αποτελεσμα δινει. Οντως αρχιζει και μαυριζει απο την ριζα η τρίχα?
 

AKHS

Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

cool11 είπε:
Θα ηταν χρησιμο να βλεπαμε καμια φωτο, πριν ξεκινησεις, και τωρα. Να δουμε τι αποτελεσμα δινει. Οντως αρχιζει και μαυριζει απο την ριζα η τρίχα?
Φίλε μου δεν θα μπω στην διαδικασία να βρω παλιές φωτογραφίες μου και να βγάλω νέες για να σε πείσω να πάρεις το προϊόν, δεν είναι αυτός ο σκοπός μου κι εγώ απαντήσεις ψάχνω. Τώρα αν αμφιβάλλεις για αυτά που γράφω δεν μπορώ να κάνω τίποτε άλλο
 

billys_xx

Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

το χρησιμοποιώ 10 μέρες τώρα το εν λόγο προ'ι'ον στην hairline και στους κρόταφους που είμαι γεμάτος άσπρα χνουδάκια από το regaine και δεν έχω δει κανένα απολύτος αποτέλεσμα....ίσως να είναι και νωρίς ακόμη...
 

n094

Active Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

Παίδες εγώ το έχω παραγγείλει από τις 24 Απριλίου από το e bay και ακόμα δεν μου έχει έρθει…. Ελπίζω αυτή τη βδομάδα να το έχω στα χέρια μου και να αρχίσω να ενημερώνω και εγώ σιγά, σιγά τους ενδιαφερόμενους…
Τυχαίε, εσύ πως πας; συνεχίζεις να έχεις αυτό το κομοδινί στην απόχρωση ή το συνδυάζεις με βαφή;…. για πες, δουλεύει;;;
 

tyxaios

New Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

Eχω περάσει τον 1 μήνα χρήσης και δεν μπορώ να πω ότι έχω δει αποτελέσματα. Οι ρίζες των τριχών δεν μαυρίζουν.Ακόμα (?) Βάζω φυσικά και wella pigment mousse γιατί το καφέ χρώμα που αφήνει σε μένα τουλάχιστον το bioloire θα φαινόταν άσχημο. Το συνεχίζω και θα δούμε...
 

billys_xx

Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

1 μήνα μέτα από καθημερινή χρήσης του bioloire h-4 δεν είδα κανένα μα κανένα αποτέλεσμα. για μεγάλη μούφα το εν λόγο προ'ι'ον. κλαίω το 20ευρω που έδωσα.. :'(
 

AKHS

Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

billys_xx είπε:
1 μήνα μέτα από καθημερινή χρήσης του bioloire h-4 δεν είδα κανένα μα κανένα αποτέλεσμα. για μεγάλη μούφα το εν λόγο προ'ι'ον. κλαίω το 20ευρω που έδωσα.. :'(
Χμμμμ περίεργο εγώ ετοιμάζομαι να κάνω και δεύτερη παραγγελία… αλλά ίσως να είναι θέμα οργανισμού, όπως η Μινοξιδίλη ας πούμε δεν κάνει την ίδια δουλειά σε όλους.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

n094

Active Member
Απ: Βioloire H-4 Φυσικό χρώμα στα μαλλια

εγώ κλείνω εβδομάδα σήμερα… οπότε είναι νωρίς ακόμα για συμπεράσματα. Απλά, σκέφτομαι (ορθά πιστεύω) αν όντως αυτό το προϊόν έχει αποτέλεσμα, γιατί δεν έχει βουίξει ο κόσμος;;; Θα μου πείτε, τώρα το σκέφτηκες;;; όχι, απλά είπα να του δώσω μια ευκαιρία και ας βγω και με 20 geuros (που λένε και σήμερα) μείων…
Θα σας κρατήσω ενήμερους…
 

Nikmel

New Member
Το χρησιμοποιώ περίπου ένα μήνα και δεν είδα τίποτα διαφορετικό ως προς το χρώμα των μαλλιών και μάλλον ούτε θα δώ, οπώτε απο σήμερα το σταματώ γιατί μου έχει φέρει και λίγη φαγούρα στα σημεία που το έβαζα! :-/
 

n094

Active Member
και εγώ κλείνω μήνα και δεν έχω δει (απολύτως) τίποτα. Ωστόσο, θα του δώσω μια ευκαιρία μέχρι να περάσουν οι 5 βδομάδες που αναφέρουν ότι αρχίζεις να βλέπεις τα πρώτα αποτελέσματα. Δεν με έχει ενοχλήσει στο δέρμα. Επίσης, ίσως βλέπω ένα θάμπωμα των άσπρων τριχών (ίσως σχετίζεται με το «κιτρίνισμα» που αναφέρανε άλλα μέλη). Θα σας κρατήσω ενήμερους.
 

Marios1982

Well-Known Member
Ξεθαβω άλλο ένα βήμα, ρωτώντας αν έχει κάποιος κάποια εμπειρία φυσικής επαναφοράς γκρίζων μαλλιών. Δε μιλάμε φυσικά για μη αναστρέψιμες καταστάσεις, αλλά για κάποιον που έχει λίγες γκρίζες η λευκές τρίχες, αν μπορεί με κάποιον τρόπο να τις επαναφέρει φυσικά η με κάποιον αλλον τρόπο. Γιατρέ @dlazaros τα φώτα σου !
 

dlazaros

Well-Known Member
Ξεθαβω άλλο ένα βήμα, ρωτώντας αν έχει κάποιος κάποια εμπειρία φυσικής επαναφοράς γκρίζων μαλλιών. Δε μιλάμε φυσικά για μη αναστρέψιμες καταστάσεις, αλλά για κάποιον που έχει λίγες γκρίζες η λευκές τρίχες, αν μπορεί με κάποιον τρόπο να τις επαναφέρει φυσικά η με κάποιον αλλον τρόπο. Γιατρέ @dlazaros τα φώτα σου !
Εξαρτάται. Υπάρχουν 2 περιπτώσεις που έχεις "γκρίζα" μαλλιά. Λόγο ηλικίας δηλαδή αλοίωσης της κατασκευής της τρίχα ή τραυματική δηλαδή έχεις "λευκές" τρίχες ή είναι όλα τα μαλλιά λόγο ψυχολογικού ή άλλου τραύματος (σε αρκετές περιπτώσεις υπάρχει και αλωπεκία σοβαρή ή πλήρης σε όλο το σώμα αυτοάνοσα). Εδώ να πω οτι τα μαλλιά είναι με το χρώμα τους, καστανά, μαύρα ξανθά κλπ ή διάφανα. Δεν είναι ποτέ λευκά ούτε γκρίζα. Επίσης όσο μεγαλώνουμε σκουραίνουν λόγο της μελανίνης μέχρι την εφηβεία. (η κόρη μου ξεκίνησε στην ζωή με ανοιχτά μελί μαλλιά για να καταλήξει με πίσσα μαύρα στα 16. Οπότε τα μαλλιά εκείνων με μαύρα μαλλιά όταν ανακατευτούν με "διάφανα" φαίνονται γκρίζα. Οι καστανοί όταν ανακατεύονται με τα διάφανα φαίνοται με μπλεζ ανταύγειες και οι ξανθοί φαίνονται σχεδόν ολόιδιοι (για αυτό οι ηλικιωμένες κυρίες τα βάφουν ξανθά, γιατί κρύβει την ρίζα). Υπάρχουν τρόποι να σκουρύνεις τα διάφανα μαλλιά εαν αυτό θέλεις με βαφή, λάδια και με προϊόντα σταίλινγκ που γυαλίζουν (όταν γυαλίζουν τα μαλλιά τότε τα διάφανα γίνονται σχεδόν αόρατα και φαίνεται το χρώμα των άλλων μαλλιών απο κάτω). Απο λάδια θυμάμαι οτι το δαφνέλαιο και το λάδι καρύδας μου τα είχαν σκουρύνει πολύ αλλά είναι βαριά λάδια και όταν τα έχεις και λίγο αραιά τότε δεν προτείνεται. Η φίνα και η ντούτα μου τα σκούρυναν επίσης αλλά δεν κρατάει πολύ, κανα χρόνο περίπου. Το μπλέ σαμπουάν (οι ξανθοί θέλουν μώβ σαμπουάν) σκουραίνει επίσης αλλά είναι ημιμόνιμη βαφή με οτι σημαίνει αυτό. Μου είχαν δώσει κάποτε ενα ζελέ μαλλιών με μαύρο χρώμα και το πέταξα μετά την πρώτη φορά γιατί έμοιαζα με τον δράκουλα. Πολύ ωραίο ήταν το μαύρο τσάι (βράζεις μια κούπα μαύρο τσάι και λούζεσαι για 5 λεπτά) το οποίο όμως είναι καλό μόνο για σκούρα μαλλιά. Προσωπικά προτιμώ τα λευκά μαλλιά και έχω στεναχωρηθεί που τα μαλλιά μου είναι λευκά μόνο μπροστά και όλο το υπόλοιπο κεφάλι είναι πίσσα μαύρα. Αν ήταν όλα λευκά θα ήταν σούπερ και δεν θα φαινόταν στα αδύνατα σημεία μου το δέρμα απο κάτω και θα ταίριαζε με τα λευκά μου γένια.
 

Marios1982

Well-Known Member
Εξαρτάται. Υπάρχουν 2 περιπτώσεις που έχεις "γκρίζα" μαλλιά. Λόγο ηλικίας δηλαδή αλοίωσης της κατασκευής της τρίχα ή τραυματική δηλαδή έχεις "λευκές" τρίχες ή είναι όλα τα μαλλιά λόγο ψυχολογικού ή άλλου τραύματος (σε αρκετές περιπτώσεις υπάρχει και αλωπεκία σοβαρή ή πλήρης σε όλο το σώμα αυτοάνοσα). Εδώ να πω οτι τα μαλλιά είναι με το χρώμα τους, καστανά, μαύρα ξανθά κλπ ή διάφανα. Δεν είναι ποτέ λευκά ούτε γκρίζα. Επίσης όσο μεγαλώνουμε σκουραίνουν λόγο της μελανίνης μέχρι την εφηβεία. (η κόρη μου ξεκίνησε στην ζωή με ανοιχτά μελί μαλλιά για να καταλήξει με πίσσα μαύρα στα 16. Οπότε τα μαλλιά εκείνων με μαύρα μαλλιά όταν ανακατευτούν με "διάφανα" φαίνονται γκρίζα. Οι καστανοί όταν ανακατεύονται με τα διάφανα φαίνοται με μπλεζ ανταύγειες και οι ξανθοί φαίνονται σχεδόν ολόιδιοι (για αυτό οι ηλικιωμένες κυρίες τα βάφουν ξανθά, γιατί κρύβει την ρίζα). Υπάρχουν τρόποι να σκουρύνεις τα διάφανα μαλλιά εαν αυτό θέλεις με βαφή, λάδια και με προϊόντα σταίλινγκ που γυαλίζουν (όταν γυαλίζουν τα μαλλιά τότε τα διάφανα γίνονται σχεδόν αόρατα και φαίνεται το χρώμα των άλλων μαλλιών απο κάτω). Απο λάδια θυμάμαι οτι το δαφνέλαιο και το λάδι καρύδας μου τα είχαν σκουρύνει πολύ αλλά είναι βαριά λάδια και όταν τα έχεις και λίγο αραιά τότε δεν προτείνεται. Η φίνα και η ντούτα μου τα σκούρυναν επίσης αλλά δεν κρατάει πολύ, κανα χρόνο περίπου. Το μπλέ σαμπουάν (οι ξανθοί θέλουν μώβ σαμπουάν) σκουραίνει επίσης αλλά είναι ημιμόνιμη βαφή με οτι σημαίνει αυτό. Μου είχαν δώσει κάποτε ενα ζελέ μαλλιών με μαύρο χρώμα και το πέταξα μετά την πρώτη φορά γιατί έμοιαζα με τον δράκουλα. Πολύ ωραίο ήταν το μαύρο τσάι (βράζεις μια κούπα μαύρο τσάι και λούζεσαι για 5 λεπτά) το οποίο όμως είναι καλό μόνο για σκούρα μαλλιά. Προσωπικά προτιμώ τα λευκά μαλλιά και έχω στεναχωρηθεί που τα μαλλιά μου είναι λευκά μόνο μπροστά και όλο το υπόλοιπο κεφάλι είναι πίσσα μαύρα. Αν ήταν όλα λευκά θα ήταν σούπερ και δεν θα φαινόταν στα αδύνατα σημεία μου το δέρμα απο κάτω και θα ταίριαζε με τα λευκά μου γένια.
Σε ευχαριστώ Λαζαρε. Αυτό που αναφέρεις με το μαύρο τσάι, πρέπει να γίνεται πάντα; Δηλαδή αν γίνει πιο διαφανή η τρίχα, δεν είναι πλέον αναστρέψιμο;
 

dlazaros

Well-Known Member
Σε ευχαριστώ Λαζαρε. Αυτό που αναφέρεις με το μαύρο τσάι, πρέπει να γίνεται πάντα; Δηλαδή αν γίνει πιο διαφανή η τρίχα, δεν είναι πλέον αναστρέψιμο;
Πρακτικά όχι καθώς η τρίχα είναι σύνδεσμοι ο ένας πάνω από τον άλλο σαν κρίκοι. Το χρώμα το έχουν από την κατασκευή, δεν έχουν δηλαδή εσωτερική κατασκευή που να έχει χρώμα σαν τον στιλό. Το μαύρο τσάι στην ουσία λερώνει τα μαλλιά πιο σκούρα.
 
Μπλουζα