Βοηθεια σχετικα με την μεταμοσχευση μου.

Parilas

New Member
20150911_173656_1.jpg 20150911_173307_2.jpg Γεια σε ολους. Ειμαι νεος στο Forum. Διαπιστωσα την τριχωπτωση μου απο τα 29-30. . Τοτε αρχισε να γινεται πιο εντονο το crown. Ασφαλως στεναχωρεθηκα παρα πολυ. Ευτυχως ομως απο μικρος κουρευομουν στρατιωτικα εως και με την "ψιλη" αν και ειχα μαλλι. Το ιδιο κανω και τωρα αφου μου αρεσει αυτο του ειδους το κουρεμα. Πηγαινοντας στην D*I μου ειπαν πως ειμαι norwood 3 και οτι θελω περιπου 1500grafts σε 68κ.ε. εκταση στο crown . Μου ειπαν επισης οτι θα μπορουσα να βαλω και μπροστα στους κροταφους , αλλα αυτο το αφηνω για αργοτερα γιατι κροταφους ειχα απο 15 χρονων. Ισως σε 3-4 χρονια να κανω κατι στην περιοχη Α. Θα ηθελα την γνωμη σας μεσα απο φωτο που θα βαλω για την εκταση του προβληματος και για το αν 1500grafts ειναι αρκετα για πισω. εσεις θα αρχιζατε απο το crown η την Α περιοχη? ξεχασα να πω οτι ειμαι 38. Ευχαριστω
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Parilas

New Member
...αν μπορει καποιος να με βοηθησει-ενημερωσει με την γνωμη του θα ηταν πολυ καλο αφου δεν γνωριζω και πολλα στι χωρο...
 

Συνημμένα

  • 20150911_173307_2.jpg
    20150911_173307_2.jpg
    173.3 KB · Προβολές: 53
  • 20150911_173428_2.jpg
    20150911_173428_2.jpg
    160.1 KB · Προβολές: 51

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
1500 grafts στο crown θελεις το λιγοτερο.
Συνηθως ξεκιναμε παντα απο α' ζωνη και hairline γιατι μελλοντικα αυτο ειναι που μας ενοχλει και περισσοτερο η μπρος οψη του κεφαλιου.
Αλλα αποτι βλεπω πρεπει να μπει μαλλι και αναμεσα στα μαμα μαλλια που θελει μεγαλη προσοχη.
Βαλε καθαρες φωτο.
 

hairybeast

New Member
Φίλε Parilas νομίζω ότι βρισκόμαστε στην ίδια κατάσταση. Θα ξεκίναγα κι εγώ ένα thread μόλις τώρα. Πήγα στην κλινική της ίδιας εταιρίας στο Λαύριο. Μπορεί κάποιος φίλος να μοιραστεί την επιτυχημένη εμπειρία του. Συστάσεις γιατρών στην Ελλάδα; Διάβασα αρκετά thread και δεν μπορώ να διακρίνω κάποιον που να ξεχωρίζει στην Ελλάδα.
 

Parilas

New Member
Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τα σχόλια σας. Θα σας ενημερωσω αφού έχω ραντεβού και με h*c και με d*i και με αλλους δυο πλαστικούς (Βάλβης και ένας άλλος)..πιστεύω οτι θα αρχίσω με crown γτ ή Α ζώνη ακόμα αντέχει...ή καλυτερα την αντ έχω εγώ....
 
Μπλουζα