Βοηθεια με σαμπουαν

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

tolis_t

New Member
Καλησπερα,
εδω και καιρο ψαχνω ενα σαμπουαν της προκοπης με dht blocking ιδιοτητες για καθημερινη χρηση. Περιορισμοι:
1) Να μην περιεχει ψευδαργυρο (μιας και βαζω regain)
2) Να μην περιεχει καφεϊνη

Δεν με πολυαπασχολει να ειναι ιδιαιτερα οικονομικο.

Δυστυχως απο προσωπικη ερευνα μεχρι στιγμης δεν εχω βρει και πολλα σαμπουαν που να πληρουν αυτες τις προυποθεσεις. Ενα που πετυχα και σκεφτομαι να δοκιμασω ειναι το ΝΑΝΟ shampoo, εχει κανεις αποψη επ'αυτου;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Βοηθεια με σαμπουαν

http://www.sawpalmettoproducts.com/sawpash.html

και σαμπουάν κετοκοναζόλης απο φαρμακείο - 3 λουσίματα / βδομάδα
 

JackSheppard

New Member
Απ: Βοηθεια με σαμπουαν

Το ΝΑΝΟ δεν ειναι του Δρ Προκτορ; Εχω ακουσει πολυ καλα λογια αλλα δεν το εχω δοκιμασει. Ο φευδαργυρος στο σαμπουαν δεν νομιζω πως εχει επιδραση στη μινοξ, οπως γενικα δεν πολυπιστευω οτι ενα σαμπουαν μπορει να προσφερει κατι ουσιαστικο στο μπλοκαρισμα της DHT.
 

Panayotis19

New Member
Απ: Βοηθεια με σαμπουαν

αν έχουν περάσει τουλάχιστον 3 ώρες δεν νομίζω να υπάρχει θέμα με τον ψευδάργυρο !! εγώ χρησιμοποιώ το shampoo του revivogen δεν nmzo να κάνει τρελή δουλειά αλλα έχει καλά συστατικά μέσα και μου αφήνει και ωραία αίσθηση μετά !! αλλα τα shampoo είναι πάντα συμπληρωματική θεραπεία
 

aggelos20

Member
Απ: Βοηθεια με σαμπουαν

Τι λέτε και για αυτό; http://www.pharmacy4u.gr/biohealth-authentic-handmade-soap-hair-loss-90110gr-p-14805.html :chinscratch
 

tolis_t

New Member
Απ: Βοηθεια με σαμπουαν

ευχαριστω παιδες, θα τα δοκιμασω και τα 2 μαλλον και θα γραψω εντυπωσεις...
 

skarman

New Member
Απ: Βοηθεια με σαμπουαν

Συγγνώμη μια διευκρινιστική ερώτηση μιας κ διάβαζα το θέμα...Στο 1ο σχόλιο..
Η καφείνη και ο ψευδάργυρος εμποδίζουν τη δράση της μινοξιδίλης;;

Δηλαδή εγώ που πίνω καφέ "χαλάω" τη μινοξιδίλη π βάζω;;;

Επίσης απ ότι έχω δει υπάρχουν πολλά τονωτικά σαμπουάν με διάφορες βιταμίνες και συστατικά που έχουν και ψευδάργυρο...
Αυτά δεν θα πρέπει να τα αγοράζω άμα βάζω προϊόντα μινοξιδίλης;;;

Αν υπάρχει θέμα σχετικό ας ανεβάσει κάποιος κανά λινκ, γιατί δεν βρήκα κάτι.....
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Βοηθεια με σαμπουαν

skarman είπε:
Συγγνώμη μια διευκρινιστική ερώτηση μιας κ διάβαζα το θέμα...Στο 1ο σχόλιο..
Η καφείνη και ο ψευδάργυρος εμποδίζουν τη δράση της μινοξιδίλης;;

Δηλαδή εγώ που πίνω καφέ "χαλάω" τη μινοξιδίλη π βάζω;;;

Σε τοπική χρήση εμποδίζουν την μίνοξ. Όχι με κατάποση ;)


skarman είπε:
Επίσης απ ότι έχω δει υπάρχουν πολλά τονωτικά σαμπουάν με διάφορες βιταμίνες και συστατικά που έχουν και ψευδάργυρο...
Αυτά δεν θα πρέπει να τα αγοράζω άμα βάζω προϊόντα μινοξιδίλης;;;

Καλό είναι να επιλέξεις αυτά χωρίς zinc, αλλά λόγο του ότι είναι σαμπουάν μπορείς να τα χρησιμοποιείς αρκεί να τα ξεβγάζεις πολύ καλά, και να περιμένεις λίγη ώρα μετά το λούσιμο πριν βάλεις μινοξ.
 

S.Spark

New Member
Απ: Βοηθεια με σαμπουαν

Έχω δοκιμάσει πρόσφατα αυτό http://www.theolivetree.com/bioselect_hair_tonic_shampoo-676-2.html και έχω μείνει αρκετά ικανοποιημένος. Το πουλάνε και στον Σκλαβενίτη.
 

skarman

New Member
Απ: Βοηθεια με σαμπουαν

Το γνωρίζω το συγκεκριμένο φίλε Σπαρκ.
Αν κ δεν το χω πάρει, φαίνεται καλό...
Ίσως το πάρω κάποια στιγμή, για δοκιμή...
Αν δω αποτελέσματα θα τα αναφερω αναλυτικά για να σχολιάσουμε επαρκώς... :p
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pfour

Member
Απ: Βοηθεια με σαμπουαν

Γεια σας παίδες! Εγώ παντως χρησιμοποιώ εδώ και κανα δίμηνο το σαμπουάν που ανέφερε ο aggelos20 (http://www.pharmacy4u.gr/biohealth-authentic-handmade-soap-hair-loss-90110gr-p-14805.html) και μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος! Πλούσιο αφρό, ωραία αίσθηση στα μαλιά μετά ενώ έχει βελτιωθεί πολύ και το δέρμα, ακόμα και στο μέτωπο/πρόσωπο. Βέβαια αυτό μπορεί να είναι ιδέα μου γιατι χρησιμοποιώ και 2 φορές την εβδομάδα fungoral. ;)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα