Βοηθειαααα!!

roza

New Member
Γεια σας παιδια!!Σας διαβαζω καιρο τωρα και προσπαθω να καταλαβω τι γινεται με ολο αυτο το θεμα που μας βασανιζει!!
Ειμαι 28 χρονων και μαμα ενος 2χρονου παντα ειχα θεμα με τριχοπτωση και λιπαρο μαλλι ομως δεν ειχα αραιωση..επισης παντα δεν ειχα πολυ μαλλι στου κροταφους ομως δεν φαινοταν ασχημα..τω3α απο το καλοκαιρι τρομερη αραιωση και πριν λιγες μερες πηγα σε γιατρο..κοιταξε τα μαλλια μου και μου τα γυρισε αναποδα τα τιναξε και μου ειπε δεν πεφτουν και ειδικα πισω ειναι γερα και εχεις φυτρες (εγω δεν βλεπω να εχω) μου εδωσε ducray anacapas tri activ kai ducray cteastim για τρεις μηνες και βλεπουμε λεει..η τριχοπτωση εχει σταματησει αισθητα χανω μονο στο μπανιο πλεον και οχι τουφες αλλα νιωθω τσουξιμο πολυ και σαν τραβηγμα..εχω πολυ ξηρο δερμα γενικα σε ολο το σωμα υπαρχει περιπτωση να ειναι απο αυτο?Διαβαζω για ουλωτικη αλωπεκια και εχω τρομοκρατηθει!!Σας βαζω και μερικες φωτογραφιες!!
 

Συνημμένα

  • 20160111_132240.jpg
    20160111_132240.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 43
  • 20160111_132321.jpg
    20160111_132321.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 38
  • 20160111_132357.jpg
    20160111_132357.jpg
    2 MB · Προβολές: 42
  • 20160111_132758.jpg
    20160111_132758.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 38

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

roza

New Member
Και επισης ο αιματοκριτης μου ειναι μονιμα στο χαμηλοτερο οριο και πολλες φορες και λιγο πιο κατω,δεν εχω ομως στιγμα κλπ
 

dimitris50423

Well-Known Member
Παραλληλα με ολα αυτα που σου ειπε ο γιατρος σου κανε μια εξεταση αιματος. Σιδηρο και γενικη αιματος να δεις τον αιματοκριτη αν δεν εχεις κανει προσφατα. Κρεας τρως; αν υπαρχει ελλειψη σιδηρου και τη διορθωσεις θα δεις διαφορα και στο μαλλι.
 

roza

New Member
Οχι
Παραλληλα με ολα αυτα που σου ειπε ο γιατρος σου κανε μια εξεταση αιματος. Σιδηρο και γενικη αιματος να δεις τον αιματοκριτη αν δεν εχεις κανει προσφατα. Κρεας τρως; αν υπαρχει ελλειψη σιδηρου και τη διορθωσεις θα δεις διαφορα και στο μαλλι.
 

roza

New Member
Οχι καμμια εξεταση..απλα τα κοιταξε με ρωτησε αν εχω θεμα με τον αιματοκριτη και αν υπαρχει κληρονομικο και τελος μου ειπε θα τα πουμε σε τρεις μηνες!!
Ο μπαμπας μου εχει φαλακρα και ο αδερφος μου ομως την απεκτησαν και οι δυο μετα τα 35
Η μαμα μου τωρα αραιωσε επανω λιγο ομως ειναι 60 και σε εμμηνοπαυση
 

roza

New Member
Να πω επισης πως στην πρωτη φωτο η λευκη βουλα που φαινεται ειναι απο χτυπημα και πολλα χρονια πριν ειναι ετσι δεν θα βγαλω νεο μαλλι εκει
 

roza

New Member
Εξετασεις εκανα πριν 7 μηνες που εκανα μια εγχειρηση ο αιματοκριτης ηταν οπως συνηθως στο χαμηλοτερο οριο
 

dimitris50423

Well-Known Member
Αν το οχι πηγαινε και στο οτι δεν τρως κρεας μπορει να εχεις και ελλειψη σιδηρου. Κανε μια εξεταση αιματος δεν κοστιζει πολλα. Γενικη αιματος κ σιδηρο. Να αποκλεισεις τουλαχιστον οτι δεν οφειλεται εκει η τριχοπτωση σου. Πολλες γυναικες εχουν ελλειψη σιδηρου. Σε μικροβιολογικο δουλευω και τα βλεπω.
 

roza

New Member
Οχι φεν εχω κανει προσφατα ηθελα να γραψω αλλα ναι δεν ειμαι και πολυ φαν του κρεατος τρωω αλλα οχι πολυ!!
Θα παω για εξετασεις αν και ξερω απο το γυμνασιο αιματοκριτη παντα πεσμενο οπως και σιδηρο και φεριτινη.
 
Μπλουζα