Βοήθεια επιλογης

Ααα και συγνώμη επειδή είμαστε και στο νήμα του άνθρωπου εμένα η γνώμη ν είναι να βρει μια καλή εταιρία και να βάλει προσθετικό αν τον ενοχλεί τόσο βέβαια σ αυτή την ηλικία και τόσα χρόνια έτσι θα το καταλάβουν όλοι αλλά είναι μάλλον το μόνο που παίζει
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
Σίγουρα το να μείνει αδρανής με βρίσκει εντελώς αντίθετο απλά νομίζω είναι δύσκολο να αποφασίσεις ποτε και αγωγή θα χρησιμοποιήσεις και έχω πολύ κακή γνώμη για τους επαγγελματίες για την τριχόπτωση στην Ελλάδα και το ποσό μπορούν να σε βοηθήσουν στην συγκεκριμένη απόφαση...
Για παράδειγμα εγώ έχω τριχόπτωση την οποία εδώ και τρία χρόνια (είμαι 30 Παρα κάτι λίγο)Αντιμετωπίζω με μινοξ και είμαι nw 0 η ένα και τρώει συνέχεια το μυαλό μ ποτε θα ήταν σωστό να ξεκινήσω την φίνα ώστε να μην την κάψω...σε όποιον γιατρό έχω πάει μέχρι τώρα και έχω πάει και στους γνωστούς απάντηση σαφή δεν πείρα άλλοι ν είπαν πρε φίνα (Βεκρής Τζερμιάς) άλλοι ν είπαν όχι ακόμα(Αναστασάκης) όποτε θεωρώ λίγο δύσκολο το να χαράξεις μια στρατηγική
Βλέποντας και κάνοντας παει η κατάσταση. Εαν κάποιος είναι σε πολύ αρχικό στάδιο όπως εσύ και δεν βλέπει έντονες αλλαγές παει πιο συντηρητικά. Το θέμα είναι ότι λίγοι ξεκιναν την αντιμετώπιση στο πρωιμο στάδιο με αποτέλεσμα όταν την ξεκινήσουν η απευθείας φινα να ναι μονόδρομος.

Εδώ φίλε οφείλω να σου τονίσω το εξής. Το γεγονός ότι δεν χάνεις έδαφος οφείλεται στο ότι η τριχοπτωση σου είναι ήπια. Και όχι στη μινοξιδιλη.

Ένα κομμάτι περίεργο επίσης είναι το γεγονός ότι εσύ βλέπεις το αποτέλεσμα 3 μηνών πίσω σήμερα. Αρα λειτουργείς με μια καθυστέρηση για αυτό χρειάζεται προληψη. Εγω από την μέχρι τώρα εμπειρία μου nw0 και γω έχω καταλάβει πως οτι χάνεις δεν γυρνάει.... κάποιες τρίχες που λεπτών αν 2 χρόνια τώρα ποτε δεν επανήλθαν απλα κρατήθηκαν... αρα πρέπει οι επιλογές να ειναι προληπτικές και όχι επιδιορθωτικες από ότι αντιλαμβάνομαι
 

Kostas97

Well-Known Member
Επίσης γνωρίζω άτομα που ξεκίνησαν θεραπείες φουλ εξαρχής από τα 20 και 25 και στα 35 από nw 0 πήγαν μόλις 1 ενώ η τριχόπτωση ήταν επιθετική.... εκεί έκαναν μια μεταμόσχευση και γιναν μπεζοι δηλαδή συνέχισαν να έχουν το μαλλί που ονειρευόταν.

Αντίθετα άτομα που το άφησαν και περίμεναν τη μεταμόσχευση αφήνοντας τις τρίχες να πέσουν είτε λόγω περενεργειων είτε λόγω μη επιθυμίας να πάρουν αγωγές αρκέστηκαν σε πιο μέτρια αποτελέσματα
 
Συμφωνώ απόλυτα σε ότι γράφεις και εννοείται ότι θεωρώ ότι οφείλεται στην αργή τριχόπτωση και όχι στην μινοξ...απλά δεν ξέρω ποια είναι αυτή η φάση που πρέπει να προσθέσεις κ άλλη αγωγή αυτό με προβληματίζει
 

Kostas97

Well-Known Member
Φίλε δεν είσαι για μεταμόσχευση με τίποτα η δότρια σου είναι σε χάλια κατάσταση να το πω άπλα.
Αλλα έχω περιέργεια αφοί λες μέσα σε 3 χρονιά έγιναν ραγδαία πριν πως ήσουν? Υπάρχει καμιά φωτογραφία?
Αυτό το έχω και γω απορία. Εχω υποψίες ότι ισως δεν είναι ανδρογενετικη αλωπεκία.
 

Kostas97

Well-Known Member
Συμφωνώ απόλυτα σε ότι γράφεις και εννοείται ότι θεωρώ ότι οφείλεται στην αργή τριχόπτωση και όχι στην μινοξ...απλά δεν ξέρω ποια είναι αυτή η φάση που πρέπει να προσθέσεις κ άλλη αγωγή αυτό με προβληματίζει
Για εμένα εαν σκέφτεσαι τη φινα σκέψου ένα πλάνο να ξεκινήσεις μ μικρές δόσεις π.χ. ή να πάρεις κάτι τοπικό μινο και φινα μαζί... ισα ίσα ώστε να μπεις πιο χαλαρά αφου στο επιτρέπει η κατάσταση σου , και ο οργανισμός να τη συνηθίσει αλλα και στο ψυχολογικό κομμάτι να σου κάτσει καλά...

Εάν επισκέπτεσαι γιατρο πάντως και περιμένεις εκείνος να σου πει ξεκινα, να σαι σίγουρος ότι θα στο πει λίγο καθυστερημένα. Όταν βλέπουν γεμάτο κεφάλι λένε οχι ακομα.... αλλα δεν αντιλαμβάνονται ότι ο στόχος σου είναι να το κρατήσεις έτσι όσο είναι εφικτό.
 

costa70

New Member
Δυστυχώς δεν έχω φωτό που να μπορεί να βγάλει κανείς συμπέρασμα.Ειχα αραίωση και πριν όμως τα μεγάλα κενά επάνω κέντρο και πλάγια έγιναν απότομα όπως είπα.Δεν είχα ιατρικό πρόβλημα και δεν πήρα κάποια φάρμακα .Πήγα τελευταίο σε δερματολόγο και μου είπε ότι η αα σταματά στα 45 αλλά υπάρχει 20% που σταματά σε μεγαλύτερη.
 
αυτή τώρα η δερματολόγος έχει τελειώσει ιατρική και πληρώνεται για να κάνει αυτή τη δουλειά και δν της έχουν πάρει ακόμα μέχρι και το σπίτι (μνημόνια μέχρι να βγει ο ήλιος από την Δύση που λέει και ο δπγ)
 

Kostas97

Well-Known Member
Δεν το ξέρω αυτό αλλά όπως και να έχει υπάρχουν πολλά αντίστοιχα παραδείγματα..
Μου ήρθε τωρα χαρακτηριστικό παράδειγμα. ΣΟΝ ΚΟΝΕΡΙ.... Εγω απορουσα όταν τον είδα πως στα γεραμαρα έμεινε τόσο καράφλα ενώ στα μπονντ είχε καλό μαλλί....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα