Βοήθεια.Πως θα κοψω το προσκαρ?

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

kakoslykos

Member
φίλοι μου ζητω την βοήθεια σας.Πήρα απο το φαρμακειο το προσκαρ που εχει 14 χαπακια που καθε ενα εχει 5 mg και απο οτι εχω διαβασει εδω στο φορουμ ολοι τα κοβουνε σε 5 κομματια.
ειναι ενα μικρο μπλε χαπακι. πως θα μπορεσω να το κοψω σε 5 κομματια ??υπαρχει καποιο εργαλει η γινεται με μαχαιρι??σασ παρακαλω βοηθειστε με καποιος που ξερει..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Βοήθεια.Πως θα κοψω το προσκαρ?

αντε παλι στο φαρμακειο και ζητα ενα pill cutter........ειναι ενα μηχανηματακι που βαζεις μεσα το προσκαρ και στο κοβει στην μεση......
 

max_os

New Member
Απ: Βοήθεια.Πως θα κοψω το προσκαρ?

υπάρχει, νομίζω μεσα στο φορουμ, ενα λινκ που δείχνει ακριβώς από ποια σημεία θα γίνει η κοπή. Το ψάχνω αλλά δεν μπορώ να το βρώ. Μπορεί να βοηθήσει κανείς? ;-)
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Βοήθεια.Πως θα κοψω το προσκαρ?

pathetic_loser είπε:
Στο 1/6 τα πραγματα ειναι αρκετα ευκολοτερα though ;)

το καλυτερο ειναι στο 1/4 παιδια......και το πιο ευκολο και με τα καλυτερα αποτελεσματα........χωρις sides......
για να μην πεδευεστε τ ολεω......
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Βοήθεια.Πως θα κοψω το προσκαρ?

panos1982 είπε:
το καλυτερο ειναι στο 1/4 παιδια......και το πιο ευκολο και με τα καλυτερα αποτελεσματα........χωρις sides......
για να μην πεδευεστε τ ολεω......
ποικίλει η αντίδραση από οργανισμό σε οργανισμό-εμένα το 1/4 μου έκανε sides
 
Απ: Βοήθεια.Πως θα κοψω το προσκαρ?

sorry που ξεθαβω το τοπικ απλα ηθελα να ρωτησω κατι που με απασχολει εδω και μερες..
εγω το προσκαρ το κοβω οπως νανε .. παιρνω 1/4 αλλα δν τα κοβω καθολου σωστα.. δηλαδη σημερα μπορει να παρω 1/8, αυριο 3/8, μεθαυριο 3/8 και την τελευταια μερα παλι 1/8...
υπαρχει προβλημα μαυτο λετε? χθες που καταφερα να κοψω ομοιομορφα σε 3 κοματια τα αφησα ετσι και θα παρω 3 μερες και την 4η τπτ.. τι λετε?
 

sovagg

New Member
Απ: Βοήθεια.Πως θα κοψω το προσκαρ?

dimitris1991 είπε:
sorry που ξεθαβω το τοπικ απλα ηθελα να ρωτησω κατι που με απασχολει εδω και μερες..
εγω το προσκαρ το κοβω οπως νανε .. παιρνω 1/4 αλλα δν τα κοβω καθολου σωστα.. δηλαδη σημερα μπορει να παρω 1/8, αυριο 3/8, μεθαυριο 3/8 και την τελευταια μερα παλι 1/8...
υπαρχει προβλημα μαυτο λετε? χθες που καταφερα να κοψω ομοιομορφα σε 3 κοματια τα αφησα ετσι και θα παρω 3 μερες και την 4η τπτ.. τι λετε?

Παρε προπεσια να εχεις το κεφαλι σου ησυχο απο θεμα σωστης δοσολογιας.Πωλειται πλεον κ στην Ελλαδα..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Βοήθεια.Πως θα κοψω το προσκαρ?

sovagg είπε:
[quote author=dimitris1991 link=topic=1385.msg37374#msg37374 date=1280097098]
sorry που ξεθαβω το τοπικ απλα ηθελα να ρωτησω κατι που με απασχολει εδω και μερες..
εγω το προσκαρ το κοβω οπως νανε .. παιρνω 1/4 αλλα δν τα κοβω καθολου σωστα.. δηλαδη σημερα μπορει να παρω 1/8, αυριο 3/8, μεθαυριο 3/8 και την τελευταια μερα παλι 1/8...
υπαρχει προβλημα μαυτο λετε? χθες που καταφερα να κοψω ομοιομορφα σε 3 κοματια τα αφησα ετσι και θα παρω 3 μερες και την 4η τπτ.. τι λετε?

Παρε προπεσια να εχεις το κεφαλι σου ησυχο απο θεμα σωστης δοσολογιας.Πωλειται πλεον κ στην Ελλαδα..
[/quote]


ή προσπαθησε να το κοβεις πιο σωστα...μην ξοδευεσαι με προπεσια...και εγω το κοβω καπως ανισα αλλα το παλευω....
 

lalakos

Member
Απ: Βοήθεια.Πως θα κοψω το προσκαρ?

Πάρε ένα πολύ καλό λείο και ακονισμένο μαχαίρι... Την παραμικρή ατέλεια να έχει το μαχαίρι, θα σε κάνει θρύμματα.... ΛΕΙΟ και καλά ΑΚΟΝΙΣΜΕΝΟ....
 

panosm

Member
Απ: Βοήθεια.Πως θα κοψω το προσκαρ?

Βρε παιδιά μην παιδέυεστε τζάμπα
Εγώ πήγα σε φαρμακείο που έχει "καψουλιέρα" και μου έφτιαξε με 2 κουτιά proscar 140 χάπια του ενός mgr και πλήρωσα 20 € επιπλέον
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Βοήθεια.Πως θα κοψω το προσκαρ?

panosm είπε:
Βρε παιδιά μην παιδέυεστε τζάμπα
Εγώ πήγα σε φαρμακείο που έχει "καψουλιέρα" και μου έφτιαξε με 2 κουτιά proscar 140 χάπια του ενός mgr και πλήρωσα 20 € επιπλέον

κι αυτο το λες για καλο τωρα δλδ???? σου πιασανε τον κωλο κανονικα φιλε.......δεν εκαναν πανω απο 5 λεπτα να στα κοψουν.....και σου πηραν 20ευρο γι αυτα τα 5 λεπτα......κ το προτινεις κ στους αλλους κιολας......τεσπα...
Να πατε να παρετε pill cutter.......ειναι ενα μηχανηματακι και κοβει τα χαπια στα 2.....και στοιχιζει μονο 5 ευρο......και κανει καλη δουλεια....στα κοβει σχεδον ισα.....και τα κοβεις πανευκολα.....
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα